MediaTek presenteert socs voor goedkope gamesmartphones

De Chinese processorontwerper MediaTek heeft twee nieuwe socs voor midrange-smartphones onthuld. De Helio G70 en G80 zijn goedkopere versies van de op gaming gerichte Helio G90, die onder meer in de Xiaomi Redmi Note 8 Pro zit.

De Helio G70 en G80 zijn bijna gelijk aan elkaar, maar de G80 heeft iets hogere kloksnelheden bij de zuinige Cortex A55-processorkernen en bij de gpu. De Cortex A55-processorkernen hebben een 'grote L3-cache', al noemt MediaTek niet hoe groot die precies is.

Het zijn socs voor goedkopere smartphones; de socs ondersteunen 4g met maximaal het verouderde lte cat 7 en de socs ondersteunen geen ufs-opslag, maar maximaal emmc 5.1. MediaTek laat de socs produceren op 12nm.

De socs hebben een Mali G52-gpu van ARM, waar de G90 en G90T een snellere Mali G76-gpu hebben. De G70 en G80 ondersteunen bluetooth 5.0 en wifi op 5GHz via 802.11ac, ofwel wifi 5. De socs ondersteunen ook MediaTeks eigen HyperEngine voor het soepeler laten lopen van games. MediaTek zegt niet wanneer de socs voor het eerst in smartphones verschijnen.

MediaTek Helio G70 Helio G80 Helio G90/G90T
Cpu 2x Cortex A75 @ 2.0GHz

6x Cortex A55 @ 1.7GHz
12nm-procedé

2x Cortex A75 @ 2.0GHz

6x Cortex A55 @ 1.8GHz
12nm-procedé

2x Cortex A76 @ 2.0GHz

6x Cortex A55 @ 2.0 GHz
12nm-procedé

Gpu Mali-G52 MC2 @ 820MHz ARM Mali-G52 MC2 @ 950MHz ARM Mali-G76 MC4 @ 720/800MHz
Ai-chip Niet Niet 2x MediaTek APU @ 750MHz
Geheugen 1x lpddr3 @ 933 MHz, tot 4GB

2x lpddr4x @ 1800MHz, tot 8GB
Max emmc 5.1-opslag
Geen ufs-support

1x lpddr3 @ 933MHz, tot 4GB

2x lpddr4x@ 1800MHz, tot 8GB
Max emmc 5.1-opslag
Geen ufs-support

2x lpddr4x @ 2133MHz, tot 10GB

Ufs 2.1, eMMC 5.1

Scherm Full-hd+ @ 60Hz Full-hd+ @ 60Hz Full-hd+ @ 60Hz/90Hz
Modem 4g via lte Cat-7, 2x carrier aggregation
300Mbit/s down, 100Mbit/s up
4g via lte Cat-7, 2x carrier aggregation
300Mbit/s down, 100Mbit/s up
4g via lte Cat-12, 3x carrier aggregation
600Mbit/s down, 100Mbit/s up
Wifi en gps 1×1 802.11ac, Bluetooth 5.0, GPS+GLONASS+Beidou+Galileo 1×1 802.11ac, Bluetooth 5.0, GPS+GLONASS+Beidou+Galileo 1×1 802.11ac, Bluetooth 5.0, GPS+GLONASS+Beidou+Galileo

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

03-02-2020 • 10:41

35

Reacties (35)

Sorteer op:

Weergave:

Hoe goed MediaTek ook zal worden, heb ik op een of andere manier geen vertrouwen in SOC's van dit bedrijf. Mede door ervaringen in verleden. Nu heb ik al een eeuwigheid geen MediaTek SOC gebruikt en durf ik hier geen mening over uit te laten. Maar toch hoop ik ergens dat ze straks een keer kunnen concurreren met Qualcomm.

Voor de rest ziet de G90 serie er technisch gezien wel decent uit.
lol jah kan me oude moto nog herinneren die had ook een mediatek en kon amper een 1080p video afspelen zonder te stotteren.
Vreemd, ik heb heel lang geleden een chinaphone gehad met een mediatek chipset en ding speelde al hardware matig HEVC af.

Cpu was wel degelijk, de telefoon zelf heeft niet lang geleefd.

Ook de camera's op mediatek waren immens beroerd ivg met de tegenhangers...
MediaTek maakt geen camera's.
Als men bespaart op de processor, dan vaak ook op de camera.
Ligt het niet ook aan het feit dat goedkope SOCs vaak ook een brakke ISP hebben? wat dus kan resulteren in foto's van minder kwaliteit dan de concurrent met zelfde sensor etc.
Dat dus, want ze pochten wel dat ze ene of andere veelgebruikte Sony sensor hadden maar toch leken de fotos nergens op in vgl met andere merken.

Bij filmpjes gingen ze zeker de mist in...
Dat klopt, maar de persoon op wie ik reageerde schreef "de camera's OP MediaTek". Dat is alles wat ik weerlegde.
ok, maar "OP" is niet gelijk aan "van Mediatek"
Oké, maar dan kun je het alleen nog lezen alsof hij bedoelt "op de MediaTek-telefoon" en telefoons maken ze evenmin.
Ik heb zelf ook slechte ervaringen gehad in het verleden (Jiayu S3)
Maar mijn vriendin heeft nu een Xiaomi Note 8 Pro met een MediaTek Helio G90T, en dat dit is echt heel snel en soepel.
Zo prettig dat ik de telefoon zelf ook overweeg, al wil ik eigenlijk graag wel AMOLED en APT-X.
Mijn huidige telefoon heeft een MediaTek en is heerlijk soepel en snel, niks over te klagen! Zelfs sneller dan de Snapdragon (die dan ook 1,5 jaar ouder was dan deze SOC) uit mijn vorige telefoon.
De chips zijn wel prima volgens mij als je maar weet wat je kan verwachten. Het nadeel voor mij is dat telefoons met MediaTek chips vaak niet goed ondersteund worden door custom roms en aangezien ik daar graag mee mag kloten kies ik vaak voor een Snapdragon variant.
Ik heb het gevoel dat deze producten vooral op landen als China of andere zijn gericht waar er wel veelvuldig gegamed word op telefoons. En het concept van hoe zo'n telefoon er uit ziet etc. Misschien heeft men ook geen geld voor een pc of speelcomputer, maar huren ze vaak een pc in zo'n hal, daar staat China vol van volgens mij. En dan kan men nog wel een telefoon betalen en daar is de marketing gericht op gaming misschien wel van toepassing.

Tenminste, wie speelt hier zoveel op zijn telefoon en denkt dit nodig te hebben?
Het is idd de combinatie van te weinig geld en te weinig ruimte in China, waardoor veel mensen opteren voor een Game telefoon. Men heeft A weinig geld voor een gameconsole + televisie. Daarnaast wonen veel Chinezen in de grote steden eigenlijk in kleine appartementjes waar slaapkamer, keuken en woonruimte een en dezelfde zijn volgens mij. Dan heb je dus simpelweg niet eens plek voor een 55" beuker van een scherm + PS4/Xbox.

Kijk verder ook maar naar de gaming-ontwikkeling: Fortnite, PUBG, CoD, Diablo Mobile en binnenkort dus ook APEX legends mobile zijn hoofdzakelijk gemaakt voor de Chinese markt (laatste 2 worden zelfs door Chinese developers gemaakt volgens mij).
Mwah, ook in een studiootje kan je zo'n 'beuker' prima aan de muur plakken (muren zijn daar ook niet van papier). Het is vooral dat bankplakken in huis daar minder vanzelfsprekend is. Je ziet in China wel grote groepen 's avonds op straat achter hun mobiel geplakt zitten, of tijdens het uiteten gaan, of op een commute, of in een parkje... Sleep daar je Xbox/Playstation met tv maar naartoe steeds.

Dat ze zo klein wonen heeft daar ook weer deels mee te maken, en huis is daar meer voor puur de basisbehoeften en minder voor de vrije tijds besteding.
En ze kloppen daar ook meestal meer uren, dus zijn ze zowieso al minder thuis en hebben ze al minder vrije tijd. Zelf speel ik af en toe eens HearthStone op de gsm als ik ergens zit te wachten bij een afspraak. Maar dat is het dan ook. Zelfs als je op een trein zit verlies je 4g (hier in Belziek toch). Dus online gaming zit er hier niet echt in. Maar misschien is dit in China beter geregeld. Anyway different mindset, different mentality.
Soc's voor gaming, jeetje, wat een rare ontwikkeling, de specs zijn niet eens zo indrukwekkend om te "gamen", full hd met een max van 60hz is niks tegenwoordig. Vind het allemaal maar rare ontwikkelingen met smartphones.
Misschien liggen jou eisen hoog.Het is een mobiele telefoon,geen console
Zelfs als ik naar de console kijk is het 60hz, en op de krachtigere modellen na die upscalen (en soms zoals de Xbox One X native) naar 4K is het vaak ook gewoon nog 1080p.

Maarja ik ben weer iemand die 1080p 60hz prima.vindt als er maar fysieke knoppen erbij zitten, iets wat smartphones over het algemeen missen (en een grip met een losse controller erbij zie ik eerder als een halve oplossing)
Als men het een gaming smartphone noemt verwacht ik 1080P 90/120hz, voor 1080p 60hz gaming kan je wel iedere telefoon kopen. Snap dus niet wat deze SOC's speciaal gaming maakt.

[Reactie gewijzigd door aaradorn op 27 juli 2024 13:29]

Batterijduur onder voortdurende belasting zou een ding kunnen zijn?
Dat de display 1080p/60hz aan kan wil nog niet zeggen dat de GPU ook capabel genoeg is om dat fatsoenlijk aan te sturen met redelijk mooie graphics. 90/120hz zie ik helemaal niet als iets speciaals voor gaming, al zeker niet op een smartphone (leuk dat het kan, maar verre van nodig)..
Waarom zo'n hoge refresh rate als je op de meeste telefoons amper 60 fps haalt? Je hoeft geen 120 fps te halen om wat aan een 120Hz refresh rate te hebben, maar minder dan 60 fps is wel wat weinig, en dan heb je niks aan 120Hz.
Je vergeet daarbij ook dat dit voor goedkopere "gaming" smartphones is.

[Reactie gewijzigd door mjz2cool op 27 juli 2024 13:29]

Vooral omdat al die MediaTek SOCs die ik heb gezien zo traag zijn als dikke stront door een trechter.... of hebben ze ook een snelle lijn aan SOCs?
Elke fabrikant heeft SOC's die zo traag zijn als dikke stront door een trechter.
En ook Mediatek heeft een snelle lijn aan SOC's, misschien nog niet zo snel als de nieuwste Snapdragon maar het komt toch steeds meer in de buurt.
Hier een vergelijk tussen de nieuwe MediaTek Dimensity 1000 , Snapdragon 865/855 en de kirin 990 5G.
https://www.tme.net/blog/...5-vs-855-vs-kirin-990-5g/
thanks, dan kan ik in de pricewatch mooi filteren ;)
De MediaTek in mijn telefoon is anders razendsnel. Ben wel geen echte gamer, maar ik speel af en toe wel een paar spelletjes ter ontspanning waarvan eentje wel iets zwaarder is, en ik merk het verschil met deze MediaTek t.o.v. de Snapdragon uit mijn vorige telefoon duidelijk.
Mijn telefoon heeft de MediaTek P70 aan boord.
Als het gaat om SoC's in TV's (wat 99 van de 100 keer MediaTek's zijn) heb je helemaal gelijk. Maar dat moet om uiteenlopende redenen zo goedkoop mogelijk. In telefoons (ik heb een reeks Ulefone's en Doogee's uitgeprobeerd de afgelopen jaren) klopt dat ook enigszins. Ik heb nu voor het eerst een UMiDIGI, eveneens met MediaTek-SoC en die is toch echt wel goed te noemen. Het gaat om de UMiDIGI Power 3, die ik vooral gebruik voor in de trein om een filmpje te kijken, wat te browsen en wat emulatie, maar ik moet zeggen dat dit toch echt wel erg soepel loopt. De SoC is een MediaTek Helio P60 (MT6771). Niet de meest zuinige SoC, maar met 6150mAh hou ik het wel twee dagen vol met intensief gebruik. Maar goed, het is dan ook een kneiter van een accu. :) Maar voor pakweg 140 euro heb je wel enorme bang for buck. Uiteraard is het wel afwachten wat de verdere kwaliteit is en hoe lang het beestje het volhoudt, maar de afgelopen paar weken geven een goede (stock Android 10) ervaring.

[Reactie gewijzigd door Frituurman op 27 juli 2024 13:29]

Dit is niet waar,maar jou beleving.Ik heb nergens last van met me helio p90 chip.Gaming phones met hoge refresh rates etc zijn zo leeg van de accu ,me oppo Reno z niet perse
Dat jij 60hz gaming op fhd “niks” vindt, is niet representatief voor iedereen/de doelgroep. Je neefje van 8 bijvoorbeeld die graag een spelletje speelt maar waar niet direct een toestel van 400 euro vereist is.
Die valt dan ook buiten de doelgroep van zo'n game smartphone.
Ik kan me nog herinneren dat ik een gameboy kreeg, toen dacht echt niet meteen van jesus we moeten naar 60hz 1080p hoor.

Prima degelijk apparaat was het kon er zo 10 jaar mee doen. toen was het tenminste nog een beetje degelijk, een telefoon tegenwoordig haalt de 3 jaar niet eens meer.

we zijn veel te verwend.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.