Samsung brengt Android 10-upgrade uit voor Galaxy Note 10 in Nederland

Samsung heeft de upgrade naar Android 10 met One UI 2 uitgebracht voor de Galaxy Note 10 en Note 10+. Die upgrade zou pas in januari uitkomen, maar is nu al beschikbaar in veel landen, waaronder in Nederland.

Sinds donderdag aan het einde van de ochtend krijgen mensen de upgrade binnen, melden gebruikers op GoT. De upgrade is daarmee eerder dan verwacht, want Samsung zei eerder dat gebruikers Android 10 pas in januari konden verwachten. Het is onbekend of andere smartphones nu de upgrade ook eerder gaan krijgen. Onder meer de Galaxy S9 en Note 9 staan ook op de planning voor januari.

Samsung bracht Android 10 onlangs al uit voor de Galaxy S10. Dat gebeurde twee weken geleden. De upgrade brengt One UI naar versie twee. One UI is sinds afgelopen jaar de nieuwe naam van de skin die Samsung over Android heen legt. De Note 10 en 10+ kwamen in de zomer uit. Tweakers publiceerde rond release een review van de telefoons.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

19-12-2019 • 14:43

49

Reacties (49)

49
49
31
5
0
9
Wijzig sortering
Waar ik vooral blij mee ben op mijn S10+ met deze upgrade is dat in Chrome de balk met knoppen en dergelijken weer terug van onder naar boven is verplaatst. Ik kon er niet aan wennen, dat spul hoort bovenaan. Kennelijk was ik niet de enige.
Wat bedoel je daar precies mee? Want ik heb hier een Galaxy10+ die sinds 3 weken Android 10 heeft, en ik zie geen enkele verandering mbt knoppen oid. Zelfs niet op precies dezelfde pagina ( tweakers homepage bv ) Ik vraag dit, omdat ik ook een Note10+ heb, waar de Android10 update nog niet is doorgekomen, en ik zou dus echt niet willen dat mijn menu knoppen oid naar boven zouden verhuizen.

Wat is er precies veranderd bij jou dan?
Ik bedoel een balk in Chrome waar ook de tabs- en menuknop in zitten. De adresbalk wel bovenaan, maar onderaan de rest en meer, en dat zag er zo uit.

Dit was bij mij al zo sinds de aanschaf. Ik heb het een kans gegeven, want Google, dus wellicht werkt het beter zo. Pas na de upgrade realiseerde ik me dat Samsung deze defaults wijzigt. Zoals @Legin terecht opmerkt kun je het ook gewoon zelf instellen. Chrome duet, heet de flag: chrome://flags/#enable-chrome-duet
Ik heb dit zelf ingesteld en was niet standaard op mijn Note 10+ dus ik weet niet hoe je dat voor elkaar hebt gekregen haha.
Je kan dit met ''flags'' veranderen van boven naar onder. Zodat je makkelijker met 1 hand van tabbladen kan switchen en nieuwe website kan intypen zonder bovenin te klikken. Ik heb dit zelf gedaan omdat het een stuk handiger en sneller is.
En het feit dat je niet constant loopt te klooien met die balk als je de bovenste stuk van de pagina wilt zien, omdat deze balk over de webpagina zelf heen gaat.
Die balk zit alleen over de pagina heen wanneer je niet helemaal naar boven bent gescrolled. Het kan lastig zijn als je een statische menubalk hebt, maar als je dan iets naar beneden scrolled of helemaal naar boven heb je er geen last van. Verder ben ik ook voor het tonen van de controls onderaan het scherm, dat is veel handiger.
Ik heb compleet het tegenovergestelde.

Ik wil die balk juist binnen duimbereik hebben zonder mijn andere hand nodig te hebben.
Op de S10+? Ik gebruik altijd 2 handen, want het scherm van de S10+ is voor mij te groot voor 1 hand (tenzij in one hand mode).
Top nu alleen nog de S9 en S9+ :) hopelijk betekend deze snelle uitrol ook ervoor dat de updates voor samsung andere telefoon beter worden. Android 10 is al zo lang uit..
Android 10 is al zo lang uit..
*Zit pas sinds october op android 9 (bedankt LG)* |:( ;(

Wat blijf ik het update beleid/process van android toch vervelend vinden..
Dat is niet de schuld van Android ;)
Deels niet, deels wel. Ja in dit geval ligt het bij LG, maar in het algemeen is het android landschap langzaam, en dit komt door het gehele process wat er op het moment nodig is om een update bij de consument te krijgen.

Ik zag laats een heel duidelijk plaatje of video (weet de bron ook niet meer) die heel duidelijk uitlegde waarom het zo lang duurt op het moment.

Android bijna af -> SDK wordt verstuurd naar OEMS (Qualcomm etc) -> SDK wordt aangepast & getest -> SDK wordt opgestuurd naar OEMS (Samsung etc) -> SDK wordt aangepast om met het volledige hardware plaatje te werken & getest -> OEM UI wordt aangepast & getest -> Beta versie & nog meer testen -> uitrol

Alles hierin wordt uitgebreid getest, Phone OEMs moeten meerdere versies maken en noem maar op, allemaal dingen die het gehele update process zo lang laten duren.

tldr: Jammer dat Android One niet (amper) gewoon als basis wordt geleverd en je dan de optie krijgt om een schil erover heen te doen zodra die schil klaar is bij de fabrikant.
Die hele procedure is nodig door de opzet van Android. Hier heeft Google moedwillig voor gekozen om makkelijk, snel en goedkoop zich diep in te graven in de markt.

Voor Linux en Windows is dit absoluut niet nodig. Zou wat zijn als elke dist-upgrade nieuwe drivers voor je CPU of whatever nodig zouden hebben. Dat ook meteen de UI herschreven mag worden om fatsoenlijk te blijven werken. En dat Dell, HP of whatever eerst eens rustig een maand of 2 gaat testen voordat jij ooit je patches binnen krijgt. In de PC markt wordt dit (en zwaar terecht ook) absoluut niet geaccepteerd.

Bij Android vinden we het normaal.... Android loopt in dit opzicht net gelijk op met Win9x, een 25 jaar oud OS.
In zekere zin wel natuurlijk. Dat is de schaduwzijde van de fragmentatie van de markt. Iedere fabrikant geeft er zijn eigen draai aan maar als dit vanaf het begin af aan goed geregeld was geweest ... gewoon update forceren, geen geneuzel, doordouwen. En toestellen die het hardwarematig écht niet aankunnen, tsja, jammer dan - maar toestellen die het technisch wél kunnen gewoon voorzien, klaar.
Jij zal wel blij zijn dat dat dus verleden tijd is met Android 10. :D
Dan krijgt iedereen namelijk gewoon zijn beveiligingsupdates direct van Google.
Ja, alleen zijn er praktisch geen foons met Android 10 ;)

Als je dit leest springen de tranen toch in je broek...
Last time Google checked in on that front, in May of this year, we knew that Android 9 Pie was installed on just 10.4 percent of all Android devices worldwide. For other versions, the rate spans spans 15 percent to 30 percent for versions as far back as Android 5.0 Lollipop, which is still running on 14.5 percent of all Android phones. At the time, Android 8.0 Oreo held the crown at the time with 27 percent of all devices. But the wide variety of years-old versions each serving millions upon millions of phones remains a bad look for Android fragmentation, a problem Google has all but given up on solving.

[Reactie gewijzigd door DigitalExorcist op 23 juli 2024 16:36]

Ja in mijn ogen komen er wel wat tranen op. Als je last krijgt van "druipers" in je broek, zou ik toch even een gratis SOA testje oppikken. ;) :+

Maar zonder gein, ja dat is ontzettend droevig inderdaad. Ik troost mijzelf met het idee dat ik wel gewoon een telefoon heb, die zomenteen ook 10 krijgt. En ik heb toch elke 2 jaar een nieuwe, maar dat het stukke beter kan, ga ik zeker niet ontkennen. Laten we hopen dat het met 10 eindelijk verleden tijd is. :)
Zelfs op mijn budget Chinees heb ik al android 10. :+
Voor de Samsung Galaxy Note 10 plus heb ik de update 4 dagen geleden gehad. Er zijn geen noemenswaardige wijzigingen direct merkbaar.
Veel noemenswaardige dingen zitten onder de motorkap van Android 10.

Alleen mensen die nog gebruik maken van de ABN wallet zullen merken dat deze niet meer werkt in Android 10.
Ik begrijp je reactie. Echt sprak ik over direct merkbare wijzigingen en niet over de wijzigingen onder de motorkap die in mindere mate direct merkbaar zijn. ;)
Zelf gebruik ik nu de google gestures. Even wennen, maar wel fijn.
Ik kan in veel apps niet wennen aan die back functie van rechts naar links. Lekker handig als je in imgur aan het swipen bent of zelfs iets simpels als MS solitaire... En ik weet het op mijn -niet samsung- toestel op geen enkele wijze uit te schakelen zonder on screen toetsen in te schakelen terwijl ik fysieke knoppen heb. De fysieke knoppen werkte prima.
Zegt genoeg over die bank
>>>>Alleen mensen die nog gebruik maken van de ABN wallet zullen merken dat deze niet meer werkt in Android 10.<<<<<

Zegt genoeg over die bank :(
Voor mensen met een WearOS2 smartwatch die na de update naar Android 10 geen notificaties meer op hun horloge binnen krijgen; Herinstalleer de smartwatch, dit loste voor mij het probleem op.
Pfff, mag ik vragen welke smartwatch? Ik heb de tickwatch pro.
aarzel altijd met updates van dit formaat.

Huib

Update: klokje werkt perfect. Niks hoeven doen en meldingen komen binnen.

[Reactie gewijzigd door herpideperpi op 23 juli 2024 16:36]

Ik heb een Fossil Q Explorist Gen 4 HR, Misschien was mijn probleem een uitzondering :)
Zojuist manueel binnen gehaald en laten updaten. Eerste indruk ; alles werkt. Afwachten of dat zo blijft..... ;)

Update 18:47u : Eerste 'probleem', Android System Webview blijft updaten, maar volgens Tante Google is dat een Android 10 probleem. Ik krijg andere apps wel geüpdatet. Meer mensen met dit probleem?

[Reactie gewijzigd door wanker76 op 23 juli 2024 16:36]

Bij mij deed de update eerst ook niet installeren, na meerdere pogingen is het wel gelukt.
Inderdaad, aanhouder wint (wel nadat ik hem 'gedwongen had gestopt', wat pas weer kan als je ook systeemapps weergegeven kiest bij apps). Bedankt!
Jammer dat ze de S8 niet doen :(
Dat ding is véél te oud voor updates...

En ja dat is inderdaad jammer maar geheel in de lijn der verwachting.
Veel te oud? Dat ding is net 2 jaar! Ze hebben gewoon geen zin om hun hardware te ondersteunen, want dat is slecht voor de sales van de nieuwe. Software up to date maken kan prima, maar dan moeten ze het wel willen.
April 2017 is niet ’’net 2 jaar’’. (Ben het overigens wel met je eens hoor)
Ja maar vanaf wanneer tellen we? De eerste presentatie of de laatste dag dat Samsung de S8 verkocht op hun site?
/r/woooooosh ;)

Tuurlijk kan dat technisch wel. Ze verrekken het gewoon. Is het tegenwoordig nog zo dat eerst Google met een update moet komen, dan de telefoonfabrikanten en dán nog de telco's zelf? Zijn er uberhaupt nog branded toestellen tegenwoordig?
Je krijgt gewoon 2 jaar aan updates, en alles wat daarna komt zijn vooral kleine updates. En dat is helaas vanaf release.
Veel te oud, onzin, krijg wel de maandelijkse patches voor beveiliging. Dus dan kan je ook wel een update doen van het systeem.

Moet minimaal 5 jaar worden, tenminste dat is mijn mening :P
Batterijduur is er in mijn beleving echt op voorruit gegaan met Android 10. Met 9 haalde ik af en toe net 2 dagen maar met 10 is dit veelal met gemak nu met een soortgelijke gebruik.
Ook even opgepast als je voornemens bent naar Android 10 te gaan maar toevallig de Samsung Multiroom app gebruikt voor draadloze Samsung speakers (zoals de R1, R3 en/of soundbar). Die app werkt niet meer op mijn Pixel 2XL sinds de Android 10 update (en vervolgens zijn de speakers nauwelijks nog te bedienen/gebruiken, tenzij je nog een oude iPad hebt oid). Ik lees dat het voor alle Android apparaten geldt die naar Android 10 updaten en Multiroom willen draaien. Er is een discussie gaande op de Samsung community, de recente Google Playstore recencies over de Multiroom-app spreken ook voor zich. Samsung reageert vreemd genoeg niet inhoudelijk, laatste update van de app is van december 2018 dus genoeg ruimte voor speculatie O+
Wanneer zou die voor me S5 uitkomen
Weet iemand of de Galaxy A20 een update krijgt naar Android 10? (Want dat model heb ik op een KPN netwerk draaien).
Hoi Niels,

Yep deze krijgt ook een update alleen pas in mei 2020 :( volgens het release schema.
Kan het zijn dat je de A20e bedoelt?

Groetjes
Martijn
Hallo Martijn,


Sorry voor mijn late reactie, en ik bedoel inderdaad de A20e.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.