HMD introduceert Nokia 2.3-smartphone met MediaTek-soc voor 109 euro

Het Finse HMD Global heeft de Nokia 2.3 gepresenteerd, een smartphone met Mediatek Helio A22-soc. De telefoon draait op Android One en HMD belooft twee jaar upgrades en drie jaar updates voor het apparaat.

Nokia 2.3

De Nokia 2.3 draait Android One en heeft een 13-megapixelcamera met dieptesensor ernaast voor het maken van foto's in portretmodus, schrijft HMD. De telefoon heeft bovendien de functie 'Recommended Shot'. Daardoor neemt de camera-app diverse foto's rond het moment dat de gebruiker op de sluiterknop drukt, om vervolgens door middel van software te bepalen of een van die shots wellicht beter is. Dat kan zijn, omdat bij een groepsportret op een ander frame iedereen lacht, aldus HMD.

De telefoon heeft een scherm van bijna 96 vierkante centimeter, een 6,2"-lcd van 14,2x6,7cm met een resolutie van 1520x720 pixels. Daarin zit een inkeping voor de 5-megapixelfrontcamera. De telefoon beschikt over een 4000mAh-accu, dat anno nu iets bovengemiddeld is. Laden gaat met 5W.

De grootte van de telefoon is met 158x75x8,68mm ook ongeveer gemiddeld. Aan de onderkant zit een micro-usb-poort en op de behuizing is ook een 3,5mm-jack te vinden. De telefoon draait op een MediaTek Helio A22-soc met vier Arm Cortex A53-kernen op maximaal 2GHz en een PowerVR GE6320-gpu van Imagination. HMD stopt daar 2GB geheugen en 32GB opslag bij. Zaken als nfc en een vingerafdrukscanner ontbreken, net als wifi-ac. De telefoon komt binnen twee weken uit voor 109 euro.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

06-12-2019 • 06:56

73

Submitter: SeelenSchmerz

Reacties (73)

73
70
34
0
0
7
Wijzig sortering
Hopelijk nu wel met USB-C, de goedkope serie Nokia's zat nog met micro-usb en dat kan tegenwoordig toch echt niet meer.
Wat is er dan mis met micro-usb?
Dat bijna elke telefoon tegenwoordig type-C heeft. Nu moet je speciaal voor deze telefoon nog micro-usb kabels in huis houden.

Ik heb al een jaar lang geen micro-usb kabel nodig gehad, alles (fotocamera, GoPro, telefoon, tablet) gebruikt type C

[Reactie gewijzigd door pbruins84 op 23 juli 2024 16:33]

Oplaadkabel zit toch gewoon in de doos, wat moet je dan juist bijkopen?
Dan heb je dus altijd die ene specifieke kabel nodig als je wilt opladen, en moet je die maar net hebben op de plek waar je wilt opladen.
Zo goed als iedereen heeft wel een of meerdere micro-usb kabels in huis.
Kabels kapot na 2 maanden, connector op telefoon kapot na 9 maanden.
Enige uitzondering hierop betreft een µ-USB-kabel geleverd met een Wileyfox telefoon, die houdt het nu al 3 jaar vol, maar onze laatste µ-USB-toestellen zijn inmiddels al een half jaar geleden overleden.

Alle andere kabels, ongeacht merk, ook Samsung, Nokia, en duurdere merken houden het hooguit 2 maanden vol.

De USB-C-kabels gaan echter niet kapot hier.
Ehh.. ik weet niet wat jij met je kabels doet, maar ze gaan hier echt langer mee. heb zelfs nog action kabels liggen van 2 jaar oud die intensief gebruikt worden. Niks mis met micro USB .
Sommige liggen naast het bed en worden 's avonds ingeplugd en 's ochtends losgekoppeld. USB-C modellen van Action kunnen daar tegen, µ-USB-modellen van zowel Action, telefoonwinkels (o.a Optie1, merk Samsung en duurder) e.d. blijkbaar niet.

Alleen de Wilefox µ-USB-kabels houden het tot nu toe vol, langer dan de Wileyfox telefoons overigens, dat is ergere crap dan Wiko, Alcatel, Archos, Denver e.d.
Dan zul jij andere kabels hebben dan ik..

Of het ligt toch aan de gebruiker..
Ik heb nog nooit een kapotte USB-kabel gehad. Ik snap dat verhaal dus ook niet echt.
Alleen de Wilefox µ-USB-kabels houden het tot nu toe vol, langer dan de Wileyfox telefoons overigens, dat is ergere crap dan Wiko, Alcatel, Archos, Denver e.d.
Mijn Wileyfox is bijna 3 jaar oud, nog niets mis mee, behalve dat de accu zijn beste tijd heeft gehad. Helaas is het bedrijf dood, waardoor je wel een custom rom moet gebruiken.
Wileyfox Swift 2X
Binnen 2 maanden startte hij plotseling niet meer op, teruggestuurd en een ander exemplaar gekregen. Die heeft het een klein jaar storingsvrij gedaan op een gegeven moment ben ik hem als wekker gaan gebruiken, alarm gaat af, druk alarm weg, plug de laadkabel uit en begin de dag. Toen kwam er een systeemupdate en vanaf dan liep hij als je het alarm wegdrukte helemaal vast en rebootte waarna hij in het opstarten bleef hangen.
Tegen een uur of 4 's middags was dan de accu leeg en als hij dan 10 minuten geladen had, startte hij weer op alsof er niets gebeurd was. Alarm uitgeschakeld, andere wekker gaan gebruiken, dan ging het weer een tijdje goed, maar op een gegeven moment kwamen de spontane herstarts met daarna in de boot blijven hangen terug. Toestel gereset naar factory-settings, hielp een maandje en toen kwam het terug.
Op een gegeven moment wilde hij echter helemaal niet meer starten. Toestel weggelegd, tijdelijk de qwerty Wolfgang gebruikt en een andere gaan uitzoeken. Een maand of twee later als de andere binnen was, sim overgezet en toen bleek die het weer te doen. Vrouwlief adopteerde het ding toen naast haar Lumia 950XL omdat de laatste bepaalde apps niet had. Telefoon werkte 2 maanden probleemloos
Daarna ook bij haar spontane reboot en vastlopen in het bootprocess. Na een keer of twee, wilde het toestel wederom niet meer starten.

Wileyfox Spark Plus
Gekocht voor m'n zoon die een half jaar later voor school een iPad moest. Na ingebruikname van de iPad nauwelijks meer gebruikt. Lag soms dagenlang niet aangeroerd, accu was dan uiteraard leeg. Op een gegeven moment, werd hij weer in gebruik genomen, is toen een week of twee gebruikt en toen startte hij niet meer op. Accu laad wel, maar dat is alles.
Magnetische kabels al eens geprobeerd?
Magnetische kabels al eens geprobeerd?
Die wil ik binnenkort eens bestellen, vooral ter vervanging van de lightning-kabel voor de school-iPad. Die wordt immers alleen gebruikt om te laden en niet voor data-overdracht.
In een brick-and-mortar-store kun je ze in deze provincie echter niet kopen.

Echter tegen een crashend OS (reactie @DitisKees ) helpt dat natuurlijk niet.
AliExpress en even wachten. (Als je ze hier koopt, is het toch gegarandeerd dropshipping.)

TOPK kan ik aanraden. Even opletten op de diverse eigenschappen.
De USB-C connector van de Nokia 7 plus die ik voor mijn vriendin gekocht had wel. En toen ik dat ging googelen bleek dat op flinke schaal te gebeuren.

Coolblue heeft toen (zonder dat ik erom vroeg) uiteindelijk het complete aankoopbedrag maar geretourneerd in de vorm van shoptegoed. Denk niet dat zij het nog een keer aandurft...
De USB-C connector van de Nokia 7 plus die ik voor mijn vriendin gekocht had wel. En toen ik dat ging googelen bleek dat op flinke schaal te gebeuren.
Dat is vervelend, lijkt te duiden op goedkope montage intern, iets dat je steeds vaker ziet bij goedkope telefoons en andere te goedkope elektronica. Dat is niet iets wat je bij een 7 plus zou mogen verwachten, dat is geen budgettoestel meer. Voor mijn vrouw heb ik vorig jaar een 8 besteld (na zoals eerder gezegd een Chinese Nokia 3310, een Siemens SL55 (geweldig toestel toen), een Nokia flip (niet zeker van model, een van dit rijtje 3610, 3710, 6263, 6276, 2760, 6086, 6085, 6126, 3131, 3133), een qwerty Nokia Asha (302, 201, 200), een Lumia 635 en een Lumia 950 XL) maar ik denk dat ze volgende keer geen Nokia meer wilt. Sony wilt ze ook niet, dus dat wordt dan LG of Apple.
Coolblue heeft toen (zonder dat ik erom vroeg) uiteindelijk het complete aankoopbedrag maar geretourneerd in de vorm van shoptegoed. Denk niet dat zij het nog een keer aandurft...
Niet aandurft, je bedoelt je vriendin. Voor Coolblue is het, als een hele serie ondeugdelijk is, inderdaad goedkoper om je iets anders uit te laten zoeken, bv via shoptegoed. Ze hadden ook zelf een ander toestel kunnen voorstellen. Een nieuwe sturen die hetzelfde euvel heeft ... en daarna nog een .. kost klauwen met geld en vergroot alleen maar de frustratie en ontevredenheid van de klant.

Maar terwijl kapotgaan van de connector (of zelfs afbreken van het mainboard) bij USB-C nauwelijks voorkomt is het schering en inslag is bij µ-USB toestellen (alleen de Nokia 635 en qwerty Wolfgang hier niet, de Samsung, Wileyfox, Wiko, enz allemaal wel).

Het niet iedere 6 weken voor ieder gezinslid nieuwe laadkabels moeten kopen scheel ook natuurlijk.

[Reactie gewijzigd door BeosBeing op 23 juli 2024 16:33]

Dit is het eerste minpunt dat ik hoor over de bouwkwaliteit van de nokia 7 plus.
Ik vind het net het meeste solide toestel dat ik al heb gehad (na een HTC, Samsung, Nexus 5x). De mijne is al tientallen keren gevallen en is al door de jongste dochter al door de lucht gekatapulteerd tegen een Centerparcs-rots, maar hij geeft geen krimp. Waarschijnlijk bij jullie een maandagochtend toestel, maar wel vervelend...
Dit is het eerste minpunt dat ik hoor over de bouwkwaliteit van de nokia 7 plus.
Dan spendeer je waarschijnlijk nooit tijd in het N7+ topic op GoT :)
Dit toestel heeft een aantal wijdverspreide manco's hoor:

1. Bovengenoemd probleem met de USB-C connector
2. Gebruik van schermen van 2 verschillende leveranciers (Novatek <> Goodix) waarbij het ene type beduidend inferieur is aan het andere en er problemen waren met de minimale helderheid
3. Hardwarematig probleem met de schermen waar de touch input op geregelde tijdstippen wegviel, waardoor je het toestel eventjes moet uitzetten en weer aanzetten

Als je eens in het N7+ topic gaat kijken op GoT kom je deze zaken voortdurend tegen.

Zelf had ik anderhalf jaar een N7+ en begon ik ietwat last te krijgen van het USB-C connector probleem, maar liep ik bovenal al heel wat maanden rond met het touchscreen probleem. Hij kon zomaar op 10 minuten tijd 4 keer stoppen met touch input aan te nemen. Op zich vond ik het een reuze toestel maar de lol was er voor mij uiteindelijk wel af zo. En toen ik hem in reparatie onder garantie deed, wist men mij te melden dat er geen reparatie zou zijn en kreeg ik het aankoopbedrag terug.
Dochter heeft ook een 7+ en inderdaad, na 6 maand niets dan problemen met de USB-C aansluiting. Jammer genoeg is er een barst in het scherm en lijkt het me bijgevolg onwaarschijnlijk dat HMD er iets aan zal willen doen ook al heeft het ene niets van doen met het andere. Zij had voorheen een Samsung en toen die de geest gaf had ze die Nokia genomen op mijn aanraden. 'good ol Nokia', Android One, leuke specs voor redelijke prijs, goede reviews, updates, etc... Maar slechte bouwkwaliteit en geen aandrang er iets aan te doen volgens wat ik lees :-(

Edit: typo

[Reactie gewijzigd door deroby op 23 juli 2024 16:33]

Wat...

Hangt dan toch echt van je gebruik af vrees ik. Heb sommige micro USB kabels nu al 5 jaar in dezelfde auto hangen, en sommige kabels in huis zijn nog wel ouder denk ik. De micro-USB kabel van m'n HTC Hero heb ik ook nog steeds in gebruik om maar wat te noemen. (10 jaar oud!)

Dat wil niet zeggen dat ik nooit een USB kabel heb gehad die het niet meer lekker deed... Aan m'n Andruino's / raspberries heb ik er wel twee gesloopt. En ik heb ooit eens een poort van een keyboard kapot getrokken (en een nieuwe terug gesoldeerd). En eens op een Sony X-nogwat een charging bus vervangen omdat die te nat was geworden via de poort.

Kijk, ik heb ook liever USB C, en het is een stevigere connector, maar zo noodzakelijk is het nou ook weer niet. Oh en juist m'n Nokia USB C kabel ging eraan binnen een maand...
Maar goed, allemaal anekdotisch bewijs...

Iedere gecertificeerde kabel moet tenminste 1,500 cycles kunnen overleven, de meeste fabrikanten maken ze zo dat ze 5000x meergaan. Dat is voor micro en USB C gelijk.
hier al zeker 3 jaar geen micro usb kabel kapot gegaan, huawei en xiaomi telefoons.
https://www.gsmarena.com/nokia_2_3-9988.php
Micro-usb :( en geen vingerprintsensor zo te zien :z

[Reactie gewijzigd door Xfade op 23 juli 2024 16:33]

Met gezichtsherkenning. Zo te zien een enkele camera, dus dus vast geen infrarood en laser patroontjes gebruikt om een 3D beeld dan wel bloedvaten patroon herkenning te doen.
Kan tegenwoordig nog prima voor een bugdet toestel.
Kost alleen maar meer en de extra functionaliteit van USB C word vaak niet ondersteund bij een budget telefoon.

Dus dan maar een goedkope connector die exact het zelfde zal doen als een USB C in een budget telefoon.
Ja in sommige gevallen kan het handig zijn, maar dan moet je een naar iets hogere prijs klasse.

Voor normaal 'consument' gebruik zou het niet zo veel moeten boeien wat voor connector het heeft.
En dat is toch echt hun doelgroep, zeker met zo'n prijs kaartje.
Kan tegenwoordig nog prima voor een bugdet toestel.
Kost alleen maar meer en de extra functionaliteit van USB C word vaak niet ondersteund bij een budget telefoon.

Dus dan maar een goedkope connector die exact het zelfde zal doen als een USB C in een budget telefoon.
...
Voor normaal 'consument' gebruik zou het niet zo veel moeten boeien wat voor connector het heeft.
En dat is toch echt hun doelgroep, zeker met zo'n prijs kaartje.
Kabels kapot na 2 maanden, connector op telefoon kapot na 9 maanden.
Enige uitzondering hierop betreft een µ-USB-kabel geleverd met een Wileyfox telefoon, die houdt het nu al 3 jaar vol, maar onze laatste µ-USB-toestellen zijn inmiddels al een half jaar geleden overleden.

Alle andere kabels, ongeacht merk, ook Samsung, Nokia, en duurdere merken houden het hooguit 2 maanden vol.

De USB-C-kabels gaan echter niet kapot hier.

Het maakt dus zeker uit. Helaas zijn er geen toestellen met USB-C en verwisselbare accu.

[Reactie gewijzigd door BeosBeing op 23 juli 2024 16:33]

Micro USB word al jaren gebruikt als bijna 'standaard' (Wat nu USB C aan het worden is).
Als het zo slecht was, zou het niet op deze schaal gebruikt worden.
Als je kabels na 2 maanden stuk gaan, en de connector na 9 maanden zou ik toch even nadenken of je er niet misschien wat voorzichter mee moet doen.

Bijna elk (consument)apparaat met een accu gaat via MicroUSB en sommige producten krijgen nu een USB C aansluiting, some voor de hip, soms met serieuze toegevoegde waarde.

Heb al jaren meerdere apparaten met Micro USB die inprincipe dagelijks gebruikt worden, deze werken nog perfect.
Alle andere kabels, ongeacht merk, ook Samsung, Nokia, en duurdere merken houden het hooguit 2 maanden vol.
Hier meerdere Samsung toestellen in huis die nog steeds de originele bijgeleverde kabel gebruik.
Zelfs de tablet van enkele jaren oud.
En dan ben ik nog niet eens een persoon die heel zuinig met zijn spullen omgaat.
Het maakt dus zeker uit. Helaas zijn er geen toestellen met USB-C
Die zijn er zeker, maar dat moet je niet verwachten bij een budget telefoon van 109 EUR.

[Reactie gewijzigd door Christoxz op 23 juli 2024 16:33]

Als je kabels na 2 maanden stuk gaan, en de connector na 9 maanden zou ik toch even nadenken of je er niet misschien wat voorzichter mee moet doen.
Dat heeft met voorzichtig doen niets te maken, maar alles met bouwkwaliteit. Apparaten steken veel ondeugdelijker in elkaar als vroeger omdat het steeds goedkoper en steeds dunner moet.

Het vreemde is dat de specificaties van µ-USB voorschrijven dat deze 3000 aankoppel- en ontkoppel-handelingen moet kunnen hebben, maar dus in de praktijk zo'n 90 à 100 haalt terwijl de specificaties van het oudere mini-USB een levensduur van 300 aankoppel- en ontkoppelhandelingen zou hebben.

Alle mini-USB apparatuur die ik heb, waaronder 2,5" harddisks, en een Panasonic Navigatiesysteem uit 2008 (sinds een jaar of 2 niet meer in gebruik vanwege verouderde kaarten, maar hij werkt nog), werken nog prima. Enkel het 7" Intertoys kindertablet (2012) is gesneuveld na een harde klap (struikelen) tegen de hoek van de tafel. Dat was in 2013 of 2014.
Bijna elk (consument)apparaat met een accu gaat via MicroUSB en sommige producten krijgen nu een USB C aansluiting, some voor de hip, soms met serieuze toegevoegde waarde.
Vooral voor apparaten die dagelijks opgeladen worden en waarvoor dus het steeds weer terugkomen van het moeten omkeren van het stekkertje heeft USB-C zeker toegevoegde waarde. De betere levensduur van de USB-C-kabels is dat voor dit soort intensief gebruikte apparaten nog meer.
Heb al jaren meerdere apparaten met Micro USB die inprincipe dagelijks gebruikt worden, deze werken nog perfect.
Misschien zijn die betere kwaliteit als wat ze hier bij de paar telefoonwinkels of de enige computerwinkel verkopen (zoals elders al eens gezegd, een Samsungkabel van €30 bleek niet beter als het kabeltje van onder €2 bij Action).
Hier meerdere Samsung toestellen in huis die nog steeds de originele bijgeleverde kabel gebruik.
Zelfs de tablet van enkele jaren oud.
De Samsung Galaxy Gio (€200) heeft het hier 2½ jaar uitgehouden, 1 jaar prima, daarna continue met geheugentekort (kaartje bijplaatsen hielp niet, het ging om het werkgeheugen) waarbij na 1½ jaar de eerste accu 2 keer zo dik geworden was en hij na 1¾ jaar een systeem-update kreeg waarna hij nog ¼ jaar beter werkte als ooit tevoren en toen was het over.

De Nokia Lumia 635 en qwerty Wolfgang telefoon hadden als enige geen versleten µ-USB connector bij afdenken. De overige µ-USB-apparaten wel. Het vreemde is dat de enige µ-USB-kabel die niet kapot ging van Wileyfox kwam, bij een Spark Plus die van de ene op de andere dag niets meer deed, waarschijnlijk een failure van het moederbord.
Hier meerdere Samsung toestellen in huis die nog steeds de originele bijgeleverde kabel gebruik.
De kabels bij de Lumia 950XL zijn nog prima evenals de Wileyfox USB-C kabel horende bij de Swift 2X die vorig jaar na 1½ jaar de geest gaf (2e toestel, eerste hield er na 2 maanden al mee op). Kabel van de LG G6 is ook nog prima. Dat is echter allemaal USB-C. Alle originele mini-USB-kabels heb ik ook nog.

Behalve µ-USB kabels zijn de enige andere kabels die hier kapot gaan de 3,5mm mini-jacks van goedkope Action-earphones, en de SCA-300 kabels die ik in de jaren 80 kocht voor mijn camera-systeem-flitsers.
En dan ben ik nog niet eens een persoon die heel zuinig met zijn spullen omgaat.
Nou wij zijn dat wel, al zijn de kinderen dat logischerwijze iets minder. Misschien is het omdat jij zoveel apparaten gebruikt terwijl wij het steeds met ieder een doen, en vaak toestellen delen, en ze hier dus een stuk intensiever gebruikt worden. Dan nog, daar hoort een toestel tegen te kunnen.
Die zijn er zeker, maar dat moet je niet verwachten bij een budget telefoon van 109 EUR.
Je leest niet goed, ook voor €1000 kun je geen toestel kopen met USB-C én verwisselbare accu. De combinatie bestaat gewoon niet, is er ook nooit geweest. Koop je een toestel met verwisselbare accu (voor zover die er nog zijn), dan heeft altijd µ-USB.
Koop je een toestel met verwisselbare accu (voor zover die er nog zijn), dan heeft altijd µ-USB.
Fairphone 3 heeft verwisselbare accu, en USB-C.
Ja, sinds 28 augustus. Die optie was er niet toen ik mijn LG G6 of m'n vrouws HMD Nokia 8 kocht.
De Fairphone 2 had nog µ-USB.
maar alles met bouwkwaliteit. Apparaten steken veel ondeugdelijker in elkaar als vroeger omdat het steeds goedkoper en steeds dunner moet.
Hebben we het nou over een toestel, kabel of connector? Volgens mij hadden we het puur over de connector.
terwijl de specificaties van het oudere mini-USB een levensduur van 300 aankoppel- en ontkoppelhandelingen zou hebben.
Weet niet waar je deze informatie vandaan haalt maar de USB eis voor Mini USB is minimaal 5000 insertions
Voor Micro USB EN USB C is dit minimaal 10.000.
We hadden het over Micro & C toch? Niet over mini..
https://www.usb.org/sites/default/files/CabConn20.pdf
Vooral voor apparaten die dagelijks opgeladen worden en waarvoor dus het steeds weer terugkomen van het moeten omkeren van het stekkertje heeft USB-C zeker toegevoegde waarde.
Nee, aan de specificaties te zien van Micro USB kunnen deze prima gebruikt worden voor dagelijks gebruikt.
Het word al jaren gebruikt, waarom zouden A/B/C Merken dit dan nog gebruiken!?!
Misschien zijn die betere kwaliteit als wat ze hier bij de paar telefoonwinkels of de enige computerwinkel verkopen (zoals elders al eens gezegd, een Samsungkabel van €30 bleek niet beter als het kabeltje van onder €2 bij Action).
Klopt. Zit in dit wereldje en weet hoe dat zit.
Tuurlijk zit er in een Samsung kabeltje genoeg marketing geld, maar het geld zorgt ook voor dat het in de juiste fabrieken word geproduceerd, personeel goed word behandeld.

Action is dan wel een BSCI member, maar dat garandeert helaas helemaal niks meer.
Nou wij zijn dat wel, al zijn de kinderen dat logischerwijze iets minder. Misschien is het omdat jij zoveel apparaten gebruikt terwijl wij het steeds met ieder een doen, en vaak toestellen delen, en ze hier dus een stuk intensiever gebruikt worden. Dan nog, daar hoort een toestel tegen te kunnen.
Begrijp je punt, maar heb niet 'zoveel' apparaten. Tevens ben ik hier dagelijks mee bezig op werk, dus zie regelmatig voorbij komen, dingen worden getest door collega's and so on.
Ja zijn zeker klachten geweest over Micro USB, maar uiteindelijk gewoon slechte fabriek waardoor soldeer punten breken, maar de voorbeelden waarmee je komt is echt nieuw voor mij.

Thuis word de tablet ook gedeeld en ieder natuurlijk zijn eigen telefoon, maar kabels worden gedeeld en weet zeker dat de kabels in de woonkamer, aardig wat insertions hebben gehad inmiddels.
Je leest niet goed
Daarom had ik het ook niet allemaal gequote, dacht dat je ze afghankelijk zag, namelijk ook omdat de discussie ging om de connector.
Uiteindelijk is dan geen enkel product perfect voor ieder, want ieder heeft zijn wensen.

Het punt is gewoon. USB C is nog niet budget.
Micro USB wel en werkt perfect.
Nokia komt met een budget telefoon, dus met met een Micro USB.
Je hebt deze opmerking nu al meerdere malen gemaakt. Dit begint te neigen naar flame baiting.

Wat je zegt is echt de grootst mogelijke onzin. Je brengt het als een voldongen feit, terwijl het puur jouw ervaring is. Probeer die dan alsjeblieft niet op te dringen.

Mijn ervaring is compleet anders, ik heb veel verschillende toestellen rondslingeren en daar zitten ook nog een paar jaar oude toestellen met micro-USB bij. Ik heb slechts 1x meegemaakt dat een micro-USB aansluiting het begaf, in dit geval aan de toestel kant en niet de kabel. Micro-USB bestaat ook al heel erg lang en hoewel ik van mening ben dat USB-C (net als Apple's Lightning) een betere aansluiting is in alle opzichten, is het zeker niet zo dat er een designfout in zit. Dat is namelijk wat jij probeert te beweren.

Als je echt zo vaak kapotte kabels hebt, ongeacht merk/kwaliteit, dan ligt het toch gewoon aan de gebruiker. De gemiddelde gebruiker van micro-USB breekt écht niet elke 2 maanden de kabel en elke 9 maanden de connector op de telefoon.
In het artikel staat micro USB. Dus helaas, weer een gemiste kans van ze.
Eens. Maar Apple heeft ook nog steeds geen USB-C :+
Maar ook geen micro USB ;)
Heb ik net een nokia gekocht komen ze met een nieuwer model uit.
Wat tegenwoordig echt niet meer kan is Android telefoons uitbrengen met maar 2 GB RAM. Dat was zelfs 5 jaar geleden al niet meer genoeg.
Wat tegenwoordig echt niet meer kan is Android telefoons uitbrengen met maar 2 GB RAM. Dat was zelfs 5 jaar geleden al niet meer genoeg.
En ziehier een lijstje met 27 smarttelefoons uitgebracht sinds 1 juli met 2Gb RAM of minder en maximaal 16Gb interne opslag.
Haal de de kleurvarianten weg, dan blijven er nog 21 over.

Daarvan hebben er 5 KaiOS, en 512MB en 2 met onbekend besturingssysteem. Haal ik die weg en verleng haal ik de introductiedatum tot 1 januari 2019 dan worden het 62 uitvoeringen van 38 producten. De ZTE Blade L8 en ZTE Blade A5 (2019), LG K20, Xiaomi Redmi 7, 7A, Gigaset GS190, GS110, Wiko Y60, Y80, Alcatel 3C, Nokia 1 plus, 2.2, 3.2 en Huawei Y5 hebben dan ook nog eens Android 9 dus mag je als recente toestellen beschouwen.

Die 2GB RAM is misschien een probleem, ik tel veel zwaarder aan de 16GB interne opslag. Dat RAM een probleem kan zijn is echter overduidelijk. Zo erg als bij de Galaxy Gio die ik in 2012 had (ik denk 2011 gekocht) is het echter nergens meer. Die had volgens de huidige specsheets 278MB RAM en 158MB opslag. De 2Gb SD-kaart die er als default-opslag in zou hebben moeten zitten had ik er niet bij, ik heb later een SD-kaartje bijgekocht. De opslag was toen echter nog niet het probleem, de RAM weldegelijk. Bij mijn tweede smartphone (hoesje besteld 2 juli 2016) zat echter de 16Gb binnen 3 maanden vol.

Als ultrabudget smartphone zou ik nu de Alcatel 3 kiezen, 64Gb opslag, 4GB ram, Snapdragon 439, 5,94" scherm of een Xiaomi Redmi 7 of 8 (32GB opslag, 2 resp. 3 GB ram Snapdragon 632 resp. 439, er is ook een 8 met 64GB opslag en 4GB ram maar dan heeft de Motorola G7 een betere soc voor dezelfde prijs en komen ook de Redmi Note 7 en 8 in beeld) met minder kom je echt tekort op wifi-bereik, opslagcappaciteit, intern geheugen, schermbreedte (toestellen zijn tegenwoordig allemaal te hoog) of meerdere van die punten. De Galaxy A10 zou ook nog net gaan als de exynos op wifi-bereik net zo goed is als een snapdragon, alle mediatek-rommel is dat zeker niet.
Ik heb zelf nu een Nokia 2.2 erbij voor wat prive doeleinden (Gebruikt voornamelijk iPhone van de zaak). Dacht toen bij mezelf van. Zo goedkoop mogelijk, maar wel met de beste Android experience die je kan hebben. De Nokia 2.2.
Android One is gewoon heerlijk en je merkt alleen maar dat die langzaam is met grote apps.
Denk aan PoGo bijvoorbeeld. Alle basis taken gaan vlot, vloeiend en werkt gewoon goed.
Niet vergelijken qua Performance met een iPhone, maar voor de prijs zeker een aanrader.

Heb diezelfde week 3 mensen een Nokia 2.2 aangesmeerd.
En de 2.3 is een mooie opvolger.


(Overigens moet je eens bij jezelf na gaan: Heb ik echt een High performance telefoon nodig om mijn dagelijkse dingen te doen? Vaak komen Budget toestellen als een Nokia gewoon goed uit te voeten :-))
Zolang er maar (security) updates voor uit komen.

De telefoon van m'n vrouw moest helaas versneld afgeschreven worden toen d'r werk-email niet meer wilde omdat de security settings vonden dat hij al te lang geen updates meer gehad had (ruim een jaar niet, een Huawei Nova).

Heb zelf nu een jaar een 7.1. Buiten dat het een stom idee is om een achterkant van super glad en breekbaar glas te maken, ben ik er heel tevreden over (na ff kloten met zoeken naar fijne apps, zoals een launcher).
Daarom zeker voor een Android One toestel gaan.
Bij Nokia doen ze dit voornamelijk altijd. Dus dan heb je zeker een goed Budget toestel.
Android One is zeker 2 jaar aan updates.
Ze heeft zonder problemen een Samsung A40 van d'r werk gekregen.
Maar ja, als je toch net wat beters of gewoonweg iets anders wilt... Moet je op dit soort dingen (update-beleid) echt letten.
De A40 is trouwens niet zo slecht hoor.
Leuke dingen, maar bij Samsung stel ik mezelf toch altijd de vraag.
Daarom ben ik voor de N2.2 gegaan ipv Samsung A10 bijvoorbeeld.
Ben benieuwd naar de camera - als die ver boven gemiddeld scoort dan is dit de telefoon voor mij
Voor die prijs zou ik daar niet al te veel van verwachten. Een van de eerste dingen waar je op inlevert, camera en kwaliteit (pixels, helderheid) van het scherm.
...dit is al de 4de Nokia 2.x op 2 jaar tijd (de Nokia 2 is van oktober 2017). Mag wel wat rustiger. Dit lijkt meer op gewoon een XL variant van de Nokia 2.2, snap niet waarom ze dit dan niet gewoon de Nokia 2.2 Plus hebben genoemd, zeker opdat de specs haast identiek zijn op de 2de camera, schermformaat en Bluetooth na. Anyways, ziet er goed uit, maar weet toch niet of ik Nokia nog zou aanraden aan mensen na mijn ervaring met de Nokia 6 en 6.1 en de software erop.
Was ook mijn eerste gedacht, naar mijn zus gestuurd, had net 2.2 gekocht, en toen zag ik 6.2", is toch te groot om wat deftig te vervoeren.
Mooie prijs voor een mooi instaptoestel.

Ben sowieso heel tevreden over HMD , heb zelf een Nokia 6.1. toch een van de fijnere telefoons die ik gehad heb.
Grappig dat je dat zegt, ik heb tijdens de hype dagen destijds de eerste nokia 6 gekocht. De meest brakke en vervelende telefoon die ik ooit heb gehad. De batterij was dermate snel leeg en het stotteren van apps was soms ondraagelijk. Uiteindelijk heb ik deze telefoon laten vallen wat voor mij een opluchting en een reden was om een andere telefoon te kopen.

voor mij nooit een nokia meer.

[Reactie gewijzigd door de5perado op 23 juli 2024 16:33]

Geen garantie geclaimed? lijkt mij dan toch dat het toestel gewoon defect was ,dat zo horende.

Ik heb dan wel de 6.1 maar ik herken mij totaal niet in jouw ervaringen. Het is zeker geen snapdragon 855 maar hij is gewoon snel en vloeiend . batterij gaat bij gemiddeld gebruik een dag en avond mee, dat vind ik voor deze prijsklasse meer dan prima.

[Reactie gewijzigd door Visgek82 op 23 juli 2024 16:33]

Ik heb ook een 6. Bijna exact 2 jaar en ik doe nog steeds vaak 2 dagen met mijn accu. Ook geen last van enig probleem met stotterende of hangende apps...
Vreemd mijn Nokia 5 (TA-1024) doet het nog prima en batterij is zelfs ook nog goed.
Ik wacht tot die kapot gaat zodat ik iets anders kan kopen maar die blijft maar gaan
Dat klinkt alsof je een kapotte batterij had. Mijn 1-jaar-oude Nokia 6.1 haalt bij gemiddeld gebruik makkelijk twee dagen (waarbij ik wel moet aantekenen dat ik 'm niet extreem intensief gebruik; plusminus 2 uur per dag muziek luisteren via bluetooth en reddit browsen in de trein, rest van de tijd staat ie voornamelijk in standby).
Ik onderschrijf deze ervaring. Nokia 8 gehad vanaf dag 1, rare bugs, camera glitches, freezes. allemaal van die "klachten" die je niet gaat reclameren maar toen ik hem heb laten vallen en scherm aan diggelen lag heb ik hem niet gerepareerd.
Anoniem: 63072 @laue6 december 2019 10:59
Ik had ook vanaf dag 1 een Nokia 8 en rare glitches. Bleek een productiefout in sommige telefoons uit de eerste batch te zijn. Gratis een nieuw toestel en tot ik hem kort geleden uit mijn handen liet vallen een prima probleemloos toestel gehad. Door de valschade intern een contact stuk denk ik, de telefoon 'flexen' lost het op, totdat dit niet meer zo was...

Ik probeerde te rekken zodat ik een Nokia 8.2 kon kopen als deze uitkwam, helaas niet en heb nu dus een OnePlus. Niet omdat Nokia slecht is, maar omdat ik niet een toestel koop waarvan de van de 2 jaar upgrade en 3 jaar update al een jaar verstreken is.
Ik werd gelokt door de aantrekkelijke prijs en Android One, maar voor mij ook geen Nokia meer. Ikzelf had de 7+ waarbij het scherm heel vaak vastliep en de 9 PureView van m'n vrouw had precies hetzelfde evenals de 7+ van een collega.
Mooie prijs voor een mooi instaptoestel.
Als introductieprijs voor een instaptoestel is €109 prima, dan kan die daarna voor €99 over de toonbank.

Echter ik zou dit nooit kopen, zelfs niet voor €20.

Nu heeft mijn vrouw na een Chinese Nokia 3310, een Siemens SL55 (geweldig toestel toen), een Nokia flip (niet zeker van model, een van dit rijtje 3610, 3710, 6263, 6276, 2760, 6086, 6085, 6126, 3131, 3133), een qwerty Nokia Asha (302, 201, 200), een Lumia 635 en een Lumia 950 XL nu HMD Nokia 8 wat een behoorlijk toestel is. In sommige opzichten is het beter als mijn LG G6 en in andere opzichten is de mijne weer beter.

Echter deze Nokia 2.3 heeft een Mediatek soc en daar ga ik geen geld aan uitgeven. Eerder koop ik een toestel met een Snapdragon 200 uit 2013. De rijkwijdte van het Mediatek WiFi-signaal is bedroevend en het 4G-signaal is ook slechter. Wij hebben hier 3 toestellen met Mediatek soc gehad en met mijn vorige toestel nu 4 met Qualcomm soc en die laatste hebben allemaal een stuk beter signaal. En nee, ik heb geen wetenschappelijke tests gedaan maar de verschillen waren dusdanig groot dat het niet te ontkennen was.

Nu kun je stellen dit ook verband houd met de gebruikte router, en dat je niet kunt vergelijken tussen WiFi op 2.4Ghz en op 5Ghz. De Mediatek-toestellen hadden geen 5G maar ook de Nokia 635 en de Wileyfox 2 X niet. De vergelijking geld dus voor Wifi-signalen op 2.4Ghz welke in principe beter door stenen muren zou moeten dringen als 5Ghz. Ook betreffen de ervaringen twee verschillende gebouwen (we zijn in de tussentijd verhuisd) en minstens 2 maar eerder 3 of 4 verschillende routers (waarvan dan 3 hetzelfde model en één ouder model), allemaal afkomstig van de kabelprovider.

[Reactie gewijzigd door BeosBeing op 23 juli 2024 16:33]

Heb zelf een 8 Sirocco en ergens in de zomer een 5.1 Plus voor mijn ma gekocht. Beiden bevallen goed, zijn snel, netjes elke maand een update en zsm altijd een upgrade naar nieuwe update.

Hebben ook onderhand al redelijk wat klappers gemaakt maar dat hebben ze overleeft zonder schermbreuken. Wou wel dat het hoesjesaanbod wat hoger was.
Een 4Ah accu is wel mooi voor een dergelijke telefoon :)
Klinkt als en prima camera (reviews upcomming?)
Android One voor gegarandeerde upgrades / updates + hopelijk sneller dan een schil

Mijn pa moet nog een nieuwe telefoon en is eigenlijk geen enkele telefoon waard (vaak laten vallen, in het water laten vallen, als onderzetter gebruikt met hete dingen bij het klussen...). Voor deze prijs kan het voor hem interessant zijn (hoewel One niet per sé hoeft voor 'm)
Zo jammer dat ze er niet iets meer ram geheugen en betere CPU in stoppen en het toestel 300 euro laten kosten. Ik houd van het design, de (groene) kleur en Android One (en de Nokia 7.2 is het net niet als ik de Hardware.info review zo lees)
Mijn ervaringen met de Nokia's van de afgelopen jaren is niet al te best. Ze zijn namelijk erg kwetsbaar, met de 7 Plus als dieptepunt. Maar een telefoontje van zo'n honderd piek, met 32 GB opslag blijft veel value for money, ondanks de lage specs. Het zou zeker hoog op mijn short list terecht komen, als ik nu m'n telefoon moest vervangen.
Heb zelf een Nokia 9, ben zeer tevreden.
Gister upgrade naar Android 10 gehad, HMD doet goede zaken.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.