Facebook introduceert tool om foto's en video's naar andere diensten te kopiëren

Facebook heeft een hulpprogramma ontwikkeld waarmee gebruikers foto’s en video’s kunnen kopiëren naar een andere dienst. Voorlopig werkt de nieuwe tool uitsluitend samen met Google Foto's en is hij alleen beschikbaar voor gebruikers in Ierland.

Facebooks nieuwe Photo Transfer Tool is vanaf 2 december te gebruiken in Ierland, waarna de rest van de wereld later volgt. De functie krijgt een plekje in de Instellingen, meer specifiek onder ‘Je Facebook-gegevens’, waar gebruikers sinds jaar en dag ook een mogelijkheid vinden om hun data te downloaden. Volgens Facebook kunnen leden hun opgeslagen foto's en video's vanaf deze plek eenvoudig kopiëren naar andere online services. Het kan echter nog tot half 2020 duren voordat alle Facebook-leden van de nieuwe functie gebruik kunnen maken.

In de eerste fase is de Photo Transfer Tool uitsluitend compatibel met Google Foto’s. De bedoeling is echter dat gaandeweg steeds meer diensten toegevoegd worden. De code van het hulpprogramma is gebaseerd op het opensource Data Transfer Project, waar behalve Facebook ook bedrijven als Microsoft, Google, Apple en Twitter aan deelnemen. Facebook hoopt dat almaar meer bedrijven zich achter dit project scharen, zodat de adaptatie van de Photo Transfer Tool in een stroomversnelling komt.

Facebook benadrukt in een verklaring dat privacy en veiligheid een topprioriteit zijn bij de nieuwe Photo Transfer Tool. De foto’s en video’s worden daarom versleuteld gekopieerd. Bovendien moet de gebruiker zijn Facebook-wachtwoord invoeren voordat hij de gegevens naar een andere dienst kan doorsluizen.

Tool Facebook

Door Michel van der Ven

Nieuwsredacteur

02-12-2019 • 11:15

28

Reacties (28)

28
27
9
2
1
8
Wijzig sortering
Wat zou de catch zijn? Als je Facebook toegang geeft om te uploaden naar Google Photos, krijgt Facebook dan ook toegang tot al je foto's in Google Photos?
Wellicht om tijdens het gebruik van deze super handige gratis tool van Zuckerberg even wat data toe te voegen aan je fotos?

https://www.forbes.com/si...otos-report/#f3f77f915925

Wie zal het weten, het is vast weer een bug als het allemaal uitkomt. |:(

edit; https://twitter.com/oasace/status/1149181539000864769

[Reactie gewijzigd door Tha op 22 juli 2024 16:27]

Wellicht om tijdens het gebruik van deze super handige gratis tool van Zuckerberg even wat data toe te voegen aan je fotos?

https://www.forbes.com/si...otos-report/#f3f77f915925

Wie zal het weten, het is vast weer een bug als het allemaal uitkomt. |:(

edit; https://twitter.com/oasace/status/1149181539000864769
Samenvatting van het stuk:

Facebook voegt identificatie codes in je fotos toe, zodat ze je fotos ook kunnen tracken wanneer die bij andere diensten en websites geüpload worden.

Ongetwijfeld zullen de grote privacy-verkoop bedrijven (Google, Amazon, Facebook, etc) in Amerika ook onderling wel aan het babbelen zijn hoe ze elkaars data kunnen tracken e.d.
https://github.com/watzon/fbmdob

Hier staat een tool om deze metadata te husselen zodat het geen bruikbare code meer bevat.

Ik heb dit gebruikt toen ik de foto's van mijn Facebook profiel downloade toen ik afscheid nam van elke tumor die Zuckerberg heet. Geen Facebook, geen WhatsApp, geen Instagram.
Oplossing: screencap maken, en als nieuwe file saven, dan delen. Weet FB niks (nog) van. ;)
Wel even uitloggen en je systeem cleanen...
En daarna nooit meer inloggen zou het beste zijn... ;)
Sowieso niet correct.
1. Met stenografie wordt er een soort onzichtbaar watermerk op je foto geplaatst. Je kan dit met het blote oog niet zien, maar een computer die weet achter welk patroon hij moet zoeken kan dat wel. Sommige vormen van stenografie hebben maar 1/10de van de foto nodig om het verborgen watermerk (of tracking code) te kunnen herkennen, dus zou zelfs bijsnijden niet volstaan. Maar dus ook op screenshots blijft dit onzichtbare watermerk zichtbaar voor een computer.
2. Waarom zou je in godsnaam screenshots nemen van een andere foto. Dan heeft je nieuwe foto nog maar de resolutie van je scherm en gaat je kwaliteit nog een heel stuk naar beneden... Screenshots van foto's is not done

[Reactie gewijzigd door Vinobe op 22 juli 2024 16:27]

Dat betwijfel ik. Zo'n login is meestal one-way. Je geeft niet je login weg, maar je creëert een aparte connectie tussen Facebook en Google. Dat soort connecties worden al jaren gebruikt, dus het lijkt me waarschijnlijk dat dit nu ook gebeurt. Daarnaast zal Google het niet fijn vinden als FB de beschikking krijgt over hun logins. Dat is een veiligheidsrisico, en ook een bedrijfsrisico.
Zo iets zal het wel zijn. Je kan het beeldmateriaal in ieder geval scannen en daar data van opslaan. Dat helpt dan weer bij het opbouwen van een profiel van iemand.

Als de tool gratis is zal het wel gaan om de data die ze er mee kunnen verkrijgen.
Als de tool gratis is, is de gebruiker het product: ofwel facebook gebruikt de vergaarde gegevens zelf danwel ze verkopen het.
Want daar hebben we ook een tool van Facebook voor nodig?
Stel je die vraag ook bij de zoveelste PC? Waarom moeten er tig PC fabrikanten (of vul willekeurig ander product in) zijn die allemaal ongeveer hetzelfde leveren?
Gemak voor het gross van de gebruikers misschien?
Ik zie het nut hier ook niet echt van in. Ik kan foto's al opslaan en delen vanaf elk apparaat naar waar ik wil. Waarom zou ik hiervoor een tool willen gebruiken?
Om al je dierbare foto's van het afgelopen decennium weg te sluizen van Facebook, zodat je je account makkelijker kan sluiten of anoniemer kan maken.

Je kon al een backup aanvragen van je gehele profiel via een verborgen pagina ergens in de instellingen, maar waar je het meest in geïnteresseerd bent zijn waarschijnlijk alleen de foto's en video's, dus kan je dat makkelijk doen met deze tool.

[Reactie gewijzigd door RVervuurt op 22 juli 2024 16:27]

Als je geen Tweaker bent, wellicht wel. ;)

Maar het zijn toch niet "jouw" foto's? Alles op FB is toch eigendom van FB?
Oprechte vraag, ik heb geen FB...
Nee, FB kan je foto's niet als hun eigendom beschouwen, dat zou wettelijk niet mogen. Wel stellen ze zich niet verantwoordelijk als een foto van jou ergens voor gebruikt of misbruikt wordt.
Maar wel raar, Google kent voldoende download plugins om video's te downloaden zodat je die zelf naar ider gewenste medium kunt uppen, zo gebruik ik zelf uit de play sore FB downloader.Foto's is helemaal een eitje, kan je gewoon met iedere browser "opslaan als", en op je mobiel via extern delen zo naar iedere app gooien.
lol - iets met copyright????
Als je dit wilt doen, dan geef je zelf toch toestemming? Het zijn immer jouw foto's waarmee jij mag doen wat je wilt.
Ik had even niet in de gaten dat het om eigen content ging :+ Dan gaat copyright - als het om eigen materiaal gaat - inderdaad niet op.
Wat is er mis met een simpel bestandsarchief?
Niks. Maar de realiteit is dat niet iedereen dat zo goed op orde heeft als wij superieure tweakers. De mortals (dat zijn mensen waar wij nooit contact mee hebben) raken wel eens wat kwijt.
Een beetje oftopic, reken me er niet op af.
Facebook zou eerst het uploaden van grote aantallen foto's moeten oplossen. Vaak genoeg krijg ik de melding "an error has occurred, try again later" als ik meer dan 100 foto's in een album wil zetten. De enige oplossing is om de foto's in 'batches' te uploaden die kleiner zijn dan 100 stuks. Genoeg mensen die er over klagen (al jaren) maar geen reactie. Eerst deze tool eens fixen misschien.

Edit; typo

[Reactie gewijzigd door JeffreyGorissen op 22 juli 2024 16:27]

Dat is een limitatie van HTTP volgens mij, en niet van Facebook.
Als je eigen back-up niet in orde hebt en je wilt toevallig de foto's die je op facebook gezet heb terughalen. Dan kan ik me er wel iets bij voorstellen.

Ik kan me dan ook niet voorstellen dat ik zoiets ooit zou gebruiken. Mjin foto's staan op de pc en online in de back-up en bovendien staan er op facebook vrijwel geen foto's die het bewaren waard zijn.
Nog meer data voor Facebook - nee, dankje.. :z
Doet mij herinneren dat ik nog mijn FB-account moet verwijderen. Bij deze! :*) #Suckerberg
Ik zou graag een tool willen hebben om een grote (+100) foto's te uploaden naar een album in een (besloten) groep. Ik krijg bij een grote hoeveelheid foto's de foutmelding "Er is iets fout gegaan, probeer het later nog eens". Vervolgens blijkt het wel te werken, maar is de volgorde volledig gehusseld. Ook komt hij niet op de tijdlijn te staan (maar wel in de albums) totdat er iemand op reageert. In delen in het album lukt wel, maar is omslachtig.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.