Instagram maakt het mogelijk bepaalde brillen en cosmetica te 'passen' in app

Op Instagram kunnen gebruikers nu cosmetica en brillen uitproberen met behulp van augmented reality. De functie is momenteel beperkt tot de merken Mac, Nars, Warby Parker en Ray-Ban. Het was al mogelijk om de producten ook direct binnen de app te kopen.

Gebruikers kunnen vanaf posts, winkelpagina's of stories naar de betreffende producten navigeren, waarna ze de producten kunnen passen. Terwijl de gebruiker een product 'draagt', kan ook de kleur of het model aangepast worden, om vergelijken makkelijk te maken. Onduidelijk is of de functie ook beschikbaar is in regionen waar de producten zelf niet verkrijgbaar zijn.

De Try It On-functie maakt gebruikt van Facebooks Spark AR-technologie. Deze werd al ingezet om gebruikers de gelegenheid te geven om hun eigen ar-filters te maken. Sinds deze zomer is Spark AR in Instagram beschikbaar voor het grotere publiek. Dit is echter de eerste e-commerce-toepassing voor Spark AR. Tot op heden werd het alleen gebruikt voor filters met vermaak als doeleinde.

Facebook en Instagram zetten regelmatig stappen richting een grotere rol voor e-commerce. Van de zomer werd de explore-pagina van Instagram ook herontworpen, met een prominentere positie voor zijn shopping-sectie. Ook moederbedrijf Facebook zelf timmert aan de weg met zijn Marketplace.

Instagram Spark AR shopping

Door Mark Hendrikman

Redacteur

05-10-2019 • 11:23

23

Reacties (23)

Sorteer op:

Weergave:

Zijn dit soort Try It On-functies niet puur een manier om zoveel mogelijk gezichten te scannen en die vervolgens te gebruiken om een gezichtsherkenningsalgoritme te voeden voor Facebook en consorten?
Inderdaad :
When everything is free YOU are the product

https://cheezburger.com/5...n-facebook-business-model
OxWax het gaat hier om de verkoop van producten via deze nieuwe methode, niet om iets dat gratis is.
is instagram betalend?
Nee, maar op zich zou het lonend moeten zijn om zoiets te bouwen puur om verkoop van producten te stimuleren. Verkoop betekend comissie... Het gaat hier echter om Facebook, en ethisch besef is totaal niet aanwezig bij Facebook. Dus als ze nog op een andere manier kunnen tappen uit hetzelfde vaatje, ik denk dat ze het graag proberen. Misschien dat ze alleen de EU-based gebruikers vanwege AVG verplichtingen met rust laten.
Daar zou je volgens de AVG expliciete toestemming voor moeten geven, want voor elk soort gebruik van dergelijke persoonsgegevens moet het bedrijf toestemming hebben. En het mag niet zo zijn dat je anders de app niet kan gebruiken, dus het kan ook niet verborgen zitten in de voorwaarden ergens net als cookiewalls niet mogen. Een kleine site als Tweakers komt er nog mee weg om dat aan zijn laars te lappen, maar Facebook zeker niet.
Kan niet wachten tot ik kan checken of ik die full face tattoo moet gaan doen of niet.
Ik kan je aanraden het te doen ... maar in spiegelbeeld, anders kan niemand het lezen
Ik moest gelijk aan deze sketch van Sluipschutters denken met zo'n face tattoo.
Op Instagram kan je dus tegenwoordig zien of je wel of geen bril moet nemen ;)

[Reactie gewijzigd door PalingDrone op 23 juli 2024 13:59]

Correctie "Full crack face tattoo mugshot"
Dit soort (technische) ontwikkeling zijn ontzettend interessant voor veel webwinkels. Heel veel producten gaan nu retour omdat ze toch anders zijn dan verwacht. Stel je voor dat je kleding middels dit soort technologie kunt "passen" waardoor de het aantal retouren halveert. Dat heeft een gigantische impact op de marge van webwinkels (zelfs 10 of 20 procent afname van het aantal retouren heeft al veel effect).
Dit lijkt mij een gimmick. Ik ben geen expert op het gebied, maar ik kan me voorstellen dat er ook factoren zijn die je niet op afstand kunt beoordelen. Denk aan de consistentie van het product, de performance en hoe je huid erop reageert.

De use case zal dan ook niet veel meer zijn dan kijken of een kleur je staat.
Grappig dat de gebruiker op het eerste plaatje narsissist [sic] heet. Dat omschrijft accuraat de doelgroep van een dergelijke app. Op deze manier verwaterd de grens tussen service aanbieder (van een sociaal netwerk) en adverteerder nog verder. En dat allemaal omdat we niet direct voor een dienst zoals Facebook willen betalen (iets dat o.a. WhatsApp heeft bewezen).
Dat is gewoon het merk van de make-up (NARS). De stichter heet François Nars.
Narcisme is de doodsteek voor het zelfvertrouwen van een hoop jongeren. Maar goed we zitten hier niet op psychologie.nl. Dus om AR te kunnen gebruiken om makeup en brillen te passen/verkopen is natuurlijk onwijs gaaf. Ik kan niet wachten tot er meer van dit komt. Zelf ben ik een typische 'bah kleding kopen, 't mot maar weer'. Dus als ik hiermee ooit in de toekomst mijn aankopen op Wehkamp.nl kan vergemakkelijken door ze virtueel te passen, graag!
De doelgroep voor dit soort apps is dan ook pubermeisjes en vrouwen die tot voorbij de 40 er op willen lijken met behulp van silicone en botox :)
Dit soort thuis winkel apps is een recept voor nog meer obesitas in de wereld.
Nog even en we komen helemaal niet meer buiten of in beweging...
Ooit het woord "narcisme" betrokken op de front/selfie camera? ;)
Dit is nu het soort reclame maken wat ik kan waarderen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.