Microsoft Windows XP Beta 2 info en screenshots

Op PressPass, de pers-site van Microsoft, is een interview geplaatst met John Frederiksen, General Manager bij het bedrijf. Frederiksen vertelt wat meer over Windows XP en hoe Microsoft daar tegenaan kijkt. Naast het standaard promotionele gebabbel weet Frederiksen ook nog te vertellen dat Windows XP door middel van MediaPlayer 8 DVD's kan afspelen en dat er een nieuwe functie, genaamd Autoplay, geïntroduceerd wordt. Autoplay is een soort Autorun voor removable devices (Compactflash, Zip etc.). Windows maakt dan een lijst van opties, afhankelijk van de inhoud van de aangesloten drive:

PressPass: With more and more people using digital devices, many are concerned that they’ll be overwhelmed by the complexity of making them all work together. Can you talk about some of the ways that Windows XP makes computing easier for the average user?

Frederiksen: One of the major goals behind Windows XP was to make computing easy for users at any skill level. One way to achieve simplicity is to remove steps, so Windows XP contains built-in intelligence that streamlines the process to make the experiences easier. An example of how we are focusing on simplicity in an increasingly complex world of digital devices is Windows XP’s support for intelligent AutoPlay. With Windows XP when you insert a storage device into your PC, whether it is a Compact Flash Card or a CD, Windows will automatically present you with a list of options based on the content on the media. If it contains Windows Media files you will be presented with Music options, if it contains images you will be presented with Digital Photo options. Windows XP is anticipating what you want to do and making it easier for you to do it.

Daarnaast zijn op de nieuwe officiële Windows XP website en op de WinSupersite een aantal screenshots van de nieuwe interface in Beta 2 online gezet. Deze is voor het eerst te zien in de zojuist gereleasde build 2428 en heeft de naam Luna meegekregen. Het is toch wel een redelijk ingrijpende verandering ten opzichte van Whistler Beta 1:

Windows XP login

Windows XP start

Windows XP MY Pictures

Windows XP Photoprinting
Alle tipgevers bedankt voor de submits.

Door Dries Arnolds

Frontpage Admin

14-02-2001 • 00:52

165

Bron: Microsoft.com

Reacties (165)

165
161
120
21
4
6
Wijzig sortering
...dat Windows XP door middel van MediaPlayer 8 DVD's kan afspelen...
Dat zou met MediaPlayer 6.4 (en waarschijnlijk ook met 7) ook al moeten kunnen... Daarvoor zul je in HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\MediaPlayer\Player\Settings ff de string EnableDVDUI aan moeten maken en als waarde "Yes" invoeren. :)
Ik gebruik Windows 2000 Professional NL, en daar zit standaard in de c:\winnt\system32\ directory het programma dvdplay.exe ( dvdplay MFC-toepassing ) en met dit nederlandstalige programma kan ik mijn DVD's perfect afspelen, deze zat er volgens mij al in vanaf de 2e beta van Windows 2000.

Daarom snap ik ook niet wat ze bedoelen met
...dat Windows XP door middel van MediaPlayer 8 DVD's kan afspelen...
Heb je win2k zoek dan eens op dvdplay.exe en geheid dat jij hem er ook op hebt staan :P
Geinig is op die eerste screenshot dat er bij "Billy Bob" staat: "4 Programs Running"... Als dat geen services zijn (en er staat programs) dan is dat dus een extra stap richting volledige multi-user functionaliteit! Kan je gewoon een download laten lopen, uitloggen en iemand anders laten inloggen terwijl je leeched!
Klopt, zit in Beta 1 ook al... user switching, je logt uit, een ander logt in en doet -wat ie maar wil- later log jij weer in en al je programma's en files staan nog zoals je ze hebt achtergelaten.
Maar ik wil helemaal niet uitloggen. Ik wil even als administrator wat veranderen aan mijn configuratie, en verder gewoon doorwerken. Kan dat nu ook? Kan ik tegelijk verschillende programma's draaien als verschillende users, met alle windows gewoon op het scherm? Anders zit je nog steeds in- en uit te loggen.
Zit er inmiddels ook een gedistribueerde grafische omgeving in, zoals X? Dat ik op mijn trage PC de GUI kan draaien, en de rest op mijn dual processor server? Of moet ik daar weer apart software voor bijkopen?
Je kan in windows2000 ook al programmas als andere user runnen, ga naar de eigenschappen van de shortcut en zet run as different user aan, als je hem dan opent vraagt ie om de login gegevens en kan je het bv als adminsitrator draaien.
Ja, dan moet je Xfree86 voor Windows hebben, die draai je op je trage bak, en UN*X/OS X ofzo op je server...
Alles is nu al multiuser, NT is al multiuser. Je kon alleen tot voor kort niet meer dan 1 keer de gui opstarten, althans met gebruik makend van dezelfde monitor e.d. Via pc anywhere inloggen op een NT doos krijg je een desktop en een volledige gui, degene die op dat moment zit te werken merkt er niks van (idem dito met terminal server :) )
Maar, dan draait die "server" dus 2 GUI's en niet 1 GUI van de locale gebruiker en de remote draait ook remote. Naar mijn idee is het zo dat hij 2 GUI's op de server draait, en enkel de commando's / output verstuurd naar de remote computer. Of zit ik er echt HEEEL erg naast? want dat is idd een verbetering; dan kan je het OS loskoppelen van de GUI, en dat => stabiliteit.
wat heb je aan multi user als je niet ff lekker naar je bak kan telnetten (SSH liever natuurlijk) en van daaruit je hele systeem beheren ?
of nog beter, op andere bak ff een X servertje starten en dan grafisch inloggen op je eigen systeem.
wat heb je aan multi user als je niet ff lekker naar je bak kan telnetten (SSH liever natuurlijk) en van daaruit je hele systeem beheren ?
Niet om het een of ander hoor, maar dat kan gewoon hoor.. al in beta 1 overigens ook.
of nog beter, op andere bak ff een X servertje starten en dan grafisch inloggen op je eigen systeem.
Again: niet om het een of ander, maar ook dit kan. En ook dit kon al in beta 1...
Als je weet waar je mee bezig bent kun je wel register entries toevoegen / unregisteren vanaf de commandline. (Hoe het precies moet zou ik moeten nazoeken...)
alsof je windows vanaf een commandline kan bedienen,
Ja, dat kan volledig.
alle instellingen staan in het register en die kan je niet met een text editor aanpassen.
Wel eens van regedit /a en regedit /d gehoord? Die kunnen PRECIES wat jij vraagt...
goh, ik wist niet dat microsoft opeens ervoor gekozen heeft het X protocol te gebruiken, zullen alle applicaties wel omgeschreven moeten worden.
Euh.. wel eens goed gekeken: RDC: Start een remote Window op, op een server. Doet hetzelfde.
Ja, dat kan volledig.
haleluja, nu alleen nog de mogelijkheid om de GUI uit te schakelen.
Wel eens van regedit /a en regedit /d gehoord? Die kunnen PRECIES wat jij vraagt...
kweenie hoor, maar ik vind dat register toch wel een stuk onleesbaarder dan een plain-text config file met veel commentaar.
Euh.. wel eens goed gekeken: RDC: Start een remote Window op, op een server. Doet hetzelfde.
dus als ik mijn X server een XDMCP broadcast laat doen meld die windows bak zich en kan ik fijn grafisch inloggen ?
wat jij bedoelt werkt iirc door het grafische scherm lokaal te renderen in 't geheugen en dan door het netwerk te sturen, dit is absoluut niet vergelijkbaar, laat staan compatible met X , verder vraag ik me af of er wel clients zijn voor andere systemen als windows.
Niet om het een of ander hoor, maar dat kan gewoon hoor..
alsof je windows vanaf een commandline kan bedienen, alle instellingen staan in het register en die kan je niet met een text editor aanpassen.
niet om het een of ander, maar ook dit kan. En ook dit kon al in beta 1
goh, ik wist niet dat microsoft opeens ervoor gekozen heeft het X protocol te gebruiken, zullen alle applicaties wel omgeschreven moeten worden.
Wie heeft gezegd dat dat niet kan dan?
Moet dat startmenu nou zo groot, ik ben niet blind ofzo. Ik vind de groene startknop trouwens wel errug lelijk... Maarja, skins support, dus probleem 1 en 2 weg neem ik aan...
Als je iets verder door had gekeken had je gezien dat je het menu ook "classic" kunt instellen
zit er onderin ook een quickbar bij? net zoals in winME en win98?

anders mot ik steeds die startballuk openuh en dat duurt me te lang :)
In de eerdere beta's van Whistler zat ook al zo'n raar breed startmenu... was gelukkig wel in te stellen dattie er ongeveer net zo uitzag als bij win2k ensow :)
Ook zo klein als in win2k met kleine pictogrammen in het startmenu? dat gebruik ik altijd nl...
Anoniem: 22157 @Ritch14 februari 2001 09:56
Aan de grootte van die balk te zien draaien ze op een flink lage resolutie, 800x600 of zo.
Op 1280x1024 wordt het al een stuk kleiner.

(of zou dat te veel RAM eten :)?
Sja, het is en blijft Microsoft he; misschien kan hij niet hoger dan 800*600 ;) zou wel heel erg zijn maargoed.
Tja, ik weet niet. Ik vindt de beta 1 toch mooier. Ik vindt dit er wel erg "MSN" uitzien (niet zo gek natuurlijk). Ik vindt het er erg speelgoedachtig uitzien. Maar met de skins zal dit wel te verhelpen zijn. Met beta1 had ik nog wel zoiets van: beetje computer trekt dit wel. Met dit is 256mb toch wel erg aan te bevelen denk ik.
Ja met deze kleuren lijkt het wel My first Windows :) :) :)
Ik heb hier Windows Whistler Beta 2419 Professional liggen en die draait echt geweldig. Het start bloedsnel op (Sneller dan mijn Windows98SE). Dit alles draait op een Athlon 550 met 128MB RAM. Ik durf te wedden dat dit één van de betere Windows versies is.
De installatie voelt aan ofdat je MS-DOS 6.22 installeert (Ook textmodus). Daarna kom je in de grafische shell en heb je meteen het idee dat je achter een macintosh zit (vanwege het kleurgebruik). De 1e keer opstarten ging vrij traag omdat ik moest registreren op de site van Microsoft (Overigens hier is al een crack voor :7 ). Maar nu gaat het zo hard dat ik waarschijnlijk Win98SE er af gooi en de beta(!!!) installeer van Windows. Deze werkt snel en vlot en heeft nog geen 1x gecrashed. Alleen jammer is dat Whistler 2419 mijn CDROM spelers niet herkent (?). Een DVD van Compaq en een Acer 10x4x32x CDRW. Maar verder werkt (bijna) alles (ICQ 2000a werkt nog niet). Opstarttijd = 47,5sec op een Athlon 550, 128MB, ATA33 HDD waarop na installatie nog 300MB vrij is.
Opstarttijd van Windows 95 OSR1 op mijn ouwe Pentium 100 schoon na de installatie was 15 seconden. In '96. Vooruitgang?

(Ja: er is vooruitgang: BeOS 5 zit op mijn C900/SCSI HD's na 4 sec. in grafische modus en is na 6-7seconden compleet uitgerateld..)
wa voor pc heb jij want naar ik weet post mijn athlon VEEL sneller dan mijn p166 en kan ie dus NOOIT opstarten in 4 sec, zelfs msdos ging zo snel niet,
btw start BeOS dan in grafische modus? lijkt mij toch iets te snel, toch zeker in de veronderstelling dat ie drivers moet laden voor de hardware, linux in KDE boot ook zo heel snel niet :(
Anoniem: 25616 @WHiZZi4 april 2001 21:31
Zo, ik heb een nieuwe PC met AMD Athlon 800 Mhz, en ik heb je bericht gelezen over Windows XP testversie op jouw PC. Effe, een vraagje, kan de Windows XP wel over Windows 98 heen installeren? Zo niet, moet ik dan de oude Windows eraf te halen en PC op nieuw confrigueren. Maar dat levert volgens onze kring geen problemen op, hoop ik. En jammer dat ICQ onder Windows XP nog niet werkt. Ik heb mijn gedachten om later Windows XP in te zetten op mijn PC in plaats van Windows 98 SBE. Want die Windows 98 is best wel goed, maar is gauw onstabiel als je PC lang gebruikt.
Inderdaad, gelukkig is het een skin. Ik heb al eens een beta uitgeprobeerd van Whistler en het allereerste wat ik deed? Alle weergave opties op 'classic' zetten. Ik kon er niet aan wennen, te grafisch, te inefficient.

Het lijkt me dat men een soort Win2k gemaakt heeft, die men compatibiliteit en gebruiksvriendelijkheid heeft willen meegeven - maar daarbij is ook het 'made-for-idiots'-karakter van WinME meegekomen, maar dan 10x erger. TE gebruiksvriendelijk kan ook...
Zou het niet mogelijk zijn om een opengl ondersteunde Shell te maken .. zodat mijn 3d accellerator er toch wat snelheid in kan brengen ?

Een desktop met FSAA .. dat lijkt me nou wat :D
Even alles recht zetten!!!
Dit lijkt totaaal NIET op MacOS X Aqua.
Screenshot als bewijs:

http://members.ams.chello.nl/f.v.d.biezen/bart/img/o sxvsxp.jpg

MacOS X heeft alleen kleurtjes bij de sluit, verklein, maximalizeer knop en scrollbar verder is alles wit
Staat mediaspeler niet los van een windows platform? Volgens mij zou je mediaspeler 8 net zo goed onder een andere windows versie kunnen draaien. But mij big question is: Ondersteunt XP SMP?!
Ondersteunt XP SMP?!
Ja, met uitzondering van Personal Edition, die ondersteunt er maar 1.

Professional support er 2, Server 4, Advanced Server 8 en Datacenter Server 32 CPU's. De laatste 2 kunnen ook nog clusteren.
Who carez. Een server's gui gebruik je tijdens de install. Win2k en whilstler zijn via de MMC volledig remote te beheren, dus er hoeft geeneens een monitor aan.
Knul, die skinning is gewoon te disablen, je bent niet verplicht hem te gebruiken.
Staat mediaspeler niet los van een windows platform?
staat een browser niet los van een windows platform ?
Het spijt me zeer maar ik vind het niets.

Ten eerste is het verschrikkelijk gejat.
Dat inloggen met plaatjes van elke user hebben Mac OS 9 en diverse Linux-distributies ook al.

Verder ziet de GUI er niet functioneel uit. Veels te druk.

Het is ook duidelijk een antwoord op Apple's Mac OS X, dat over 1,5 maand uit komt. Dit lijkt namelijk sprekend op aqua, maar net niet genoeg om last te krijgen met rechtzaken van Apple.

Kan Microsoft nou nooit eens iets zelf bedenken?

ps. Een flamebait of troll geven op deze post vind ik prima, maar dan wil ik graag ook een motivatie voor die flame/troll.
Dat inloggen met plaatjes van elke user hebben Mac OS 9 en diverse Linux-distributies ook al.
ik ken MacOS9 niet, maar bij Linux zit er meestal nog een vakje bij waar je je naam in kan tikken ipv op het plaatje te klikken.
je zal maar een netwerk hebben met 5000 gebruikers, mag je elke keer je plaatje opzoeken, en op 't screenshot is 't niet eens op alphabet gesorteerd, veel plezier met zoeken.
En jij maar denken dat je dat soort dingen niet kan configureren. 100% kans dat het huidige inlogmechanisme er ook nog inzit als optie...
Anoniem: 5439 @SvMp14 februari 2001 01:51
SvMp: na ik bent 't helemaal met je eens :)
dit ziet er niet uit .... echt niet lijkt wel een kleur doos
ik wil een zinnige rustige desktopper is rustiger voor je als je tig uur perdag er naar kijkt.

Viva win2k desktop...
Dan is een skin-optie toch juist perfect.

Maak of download een skin die rust geeft..
Skinnen? Skinnen betekend weg standarisering! oftewel weg met skinnen! Kan je weer elke keer gaan zitten zoeken naar vanalles.
Helemaal met je eens. Hoe nieuwer en (volgens microsoft) vowassener windows wordt, hoe meer Sesamstraat en Lego ik het er allemaal uit vind zien. Als je alle tijd bij mekaar opteld dat je zit te wachten tot je menutjes mooi uit het niets komen aanglijden, ben je per dag toch wel een uurtje zoek denk ik :)

Maar inderdaad, die troep kun je gelukkig allemaal uitzetten. Als ik een mooie desktop wil zien, ga ik wel naar linux :Y)
jij kijk tig uur per dag naar je dekstop ? zeker nix beters te doen of zo? Ehmm ja op een 21" heb je echt je word niet full screen
dus zoals nu zie tweakers got koe en stuk desktop
en van de 14 uur pc zie ik dus echt wel een paar uur de desktop en taakbalk :)
Hmm het ziet er wel erg kinderachtig uit zo. Na een half uur kijken vallen je ogen eruit ;)
Nou zal dit wel op te lossen zijn door skins hopelijk.

Maar wat ik gewoon bullshit vind is dat alles geintregreerd is. Ik wil helemaal niet al die MS zooi hebben. Het lieft geen My Pictures, MSN, Explorer en alle andere onzin....

Nou ja houd het maar bij Gnome. Ik denk dat MS veel terrein zal verliezen op Apple, want die OS X skin ziet er 100x beter uit!
Anoniem: 2141 @SvMp14 februari 2001 01:14
hey
ga dan ook zeiken dat linux 't van mac os heeft gejat (of andersom)..

man, wat doe je in hemelsnaam moeilijk ?

't ziet er gewoon gein uit...
Dit wordt een offtopic post, maar ik ga toch even op de kritiek in die ik op m'n post heb gekregen.
ga dan ook zeiken dat linux 't van mac os heeft gejat (of andersom)..
Linux is een ander verhaal. De mensen van Linux niet alsof het een uitvinding van hun is. In tegendeel, de Linux community geeft openlijk toe dat ze dingen maken die al lang bestaan.
Maar ze maken het om: 1. Uit idealisme van vrije software, voor elk denkbare druk software een gratis alternatief. 2. Om bepaalde dingen voor goedkope, thuis-hardware beschikbaar te maken (Linux is ooit ontstaan omdat Torvalds op z'n 386 een Unix wilde hebben)

Microsoft steelt echter overal dingen weg, maar roept wel dat ze het meest revolutionaire bedrijf zijn ter wereld. Dat stoot me tegen de borst. Meer woorden maak ik er niet aan vuil.
Zit niet zo te huilen man...

(motivatie genoeg? }>)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.