Ach ja, leuk al die features. We weten natuurlijk nog niet hoeveel whistler gaat kosten, maar globaal kun je denk ik rekenen op fl.600,- voor de professional? en fl.1000,- voor de server edition?
Het aandeel van de afzonderlijke features zal er dus ongeveer zo uit kunnen zien:
1) Internet Explorer fl.100,- gebruik ik niet
2) Active Directory fl.50,- gebruik ik niet
3) DirectX8 fl.50,- gebruik ik niet
4) Internet Information server fl.75,- gebruik ik niet
5) Messanger fl.25,- gebruik ik niet
6) Beveiligingskosten fl.50,- leuk voor M$
7) Diverse appz o.a. internet sharing. fl.25,- gebruik ik niet

Mediaplayer fl.75,- gebruik ik niet
9) Uiterlijk schoon fl.50,- overbodig, want mijn smaak is niet hun smaak
10) .NET integratie zodat de 1e stap is gezet naar het verhuren van software ipv het kopen. Altijd handig om 5 gulden per uur te betalen voor het gebruik van office. De aanschafkosten vervallen dan gelukkig wel (of niet?.......)
Dus het aandeel applicaties die ik niet nodig vind beslaat ongeveer 500 gulden. Leuk...NOT
Wat ik wel gebruik en/of belangerijk vind:
1) Netscape. Oh ja, die bestaat bijna niet meer door machtsmisbruik van MS
2) Mozilla is ook niet toegevoegd
3) Opera moeten we helaas ook zelf downen
4) foto-editting software. De gimp bijv. moeten we ook zelf downen
5) video editing software. Broadcast 2000 bijv. (oeps werkt niet onder windows)
6) ICQ. (dat stukje software dat M$ graag de markt uit wil drukken)
7) apache moeten we dus ook nog downloaden

winamp is er ook niet bij
9) foto-browser. Gqview of acdsee bijvoorbeeld
10) Een krachtige naadloos op de GUI aansluitende command prompt zoals unix heeft. (volgens mij schaamt M$ zich voor DOS

) Zit er ook niet bij
11) Midnight/norton/windows commander vind M$ ook niet handig. Met een muis is veel makkelijker ... NOT
12) een los staande GUI. helaas dat vind M$ niet handig
12) uitgebreide tweak mogelijkheden. Liever dus geen onoverzichtelijke registry, maar leesbare config files
13) Een multi user, veilige, niet al te virus gevoelige omgeving. M$ denkt dat niemand daar wat aan heeft
14) Goede firewal / veilig OS. M$ denkt dat de gebruiker privacy niet belangrijk vind
15) Snel systeem, dat zuinig omspringt met geheugen. Dus geen overbodige features. Is M$ het blijkbaar niet mee eens
16) Vriendelijke omgeving waarin de gebruiker de baas is, en niet het OS. Ik beslis graag zelf wat op m'n pc komt.
17) HPFS (ja, door M$ ontwikkeld, beter dan FAT, maar er uit gegooid omdat het te compatible is met OS2)
18) Een OS dat zich gemakkelijk naast allerlei andere osjes laat installeren.
19) last but not least: standaardinstellingen die handig zijn. (zeg maar niet=M$ instellingen)
Ben ik even blij

dat whistler niet geschikt is voor mij. Als dat nl wel zo zou zijn, zou met dat flink wat kosten. Enerzijds de kosten van het OS, anderzijds de kosten van nieuwe hardware om de dinosaurus in beweging te krijgen

En na verloop van tijd zul je je appz moeten huren ipv kopen (.NET), tenminste dat is wat M$ zal proberen om piracy tegen te gaan. En terecht overigens. Als je niet wilt betalen moet je ook niet gebruiken. En als je linux dan niet kent, gebruik je toch gewoon je PC niet.
* 786562 Flipz