Strauss Zelnick, de ceo van game-uitgever Take-Two, heeft tijdens een mondelinge toelichting op de recentste kwartaal- en jaarcijfers laten weten dat lootboxes niet essentieel zijn voor de inkomsten van zijn bedrijf.
Zelnick kreeg een vraag over de Amerikaanse senator die met wetgeving komt om lootboxes en pay-to-win-elementen in games voor kinderen te verbieden. De ceo geeft aan dat hij zich daar niet erg druk om maakt: "Om het in context te plaatsen, lootboxes zijn verantwoordelijk voor minder dan drie procent van onze net bookings in het afgelopen fiscale jaar, dus het is niet essentieel voor ons. We hebben het in het verleden gebruikt en we denken dat het geen probleem is. We vinden het een heel redelijke mechanic, maar het vormt slechts een klein deel van onze business."
Het bedrijf meldt in de cijfers voor het afgelopen fiscale jaar dat het 2,93 miljard dollar aan net bookings heeft verdiend, een stijging van 47 procent ten opzichte van het jaar daarvoor. De term net bookings staat voor het nettoaantal producten en diensten die tijdens een periode digitaal of fysiek zijn verkocht, waaronder licentie-inkomsten, merchandise, in-game advertenties. De terugkerende consumentenuitgaven, waar virtueel geld, add-ons en in-game-aankopen onder vallen, stegen ook en maken nu 54 procent uit van de netto-omzet.
De netto-omzet kwam in het afgelopen kwartaal uit op 539 miljoen dollar, terwijl dat in hetzelfde kwartaal een jaar eerder nog 450 miljoen dollar was. Onder andere Red Dead Redemption 2 heeft een belangrijk aandeel in deze cijfers. Volgens Zelnick zijn er nu wereldwijd meer dan 24 miljoen exemplaren van het spel geleverd. Van Grand Theft Auto V zijn er nu bijna 110 miljoen exemplaren geleverd.