Google verstrekt sinds donderdagavond een update voor zijn Google Home-apparaten die de problemen die Nederlandse gebruikers ervaren met het aansturen van verlichting moeten verhelpen.
Dat meldde Rachid Finge, de woordvoerder van Google Nederland donderdagavond op Gathering of Tweakers. Volgens Finge hadden ze bij Google Nederland 'een aantal zware uren' achter de rug, vanwege de problemen om met de Home slimme apparaten aan te sturen.
Gebruikers constateerden woensdagavond dat de Home-speakers met name niet meer reageerden op commando's om verlichting zoals Philips Hue te bedienen. De Home reageerde niet meer op bijvoorbeeld 'zet alle lampen aan/uit'. Daarvoor werkte de Nederlandse stembediening wel correct in combinatie met verlichting. Niet duidelijk is wat het probleem veroorzaakte.
De problemen kwamen op een voor Google ongelukkig moment. Op woensdag 24 oktober ging de verkoop van de Home-speakers met de Google Assistant in Nederland van start.