Waymo wil zijn diensten voor autonoom rijden ook in Europa introduceren. De dochteronderneming van Alphabet overweegt daarbij een andere marktstrategie te hanteren dan in de VS.
Waymo heeft al langer vertegenwoordigers in Europa om de verschillende regels, het beleid van lidstaten en andere verschillen met de VS te onderzoeken. Het bedrijf ziet kansen op de Europese markt, met andere diensten en strategieën dan in de VS, meldt de ceo van Waymo, John Krafcik, aan Reuters.
Daarnaast overweegt het bedrijf de Europese markt met een partnerbedrijf te betreden. Bij een eventuele marktintroductie wordt mogelijk niet de Waymo-naam gebruikt omdat deze in Europa niet bekend genoeg is, volgens de ceo. In de VS werkt Waymo samen met Fiat Chrysler en Jaguar Land Rover, maar niet bekend is of dat in Europa ook het geval zou zijn.
Waymo demonstreerde woensdag zijn autonoom rijdende voertuigen in Turijn, op een traject van het Balocco Proving Ground van Fiat Chrysler. Het was de eerste demonstratie buiten de VS. In dat land rijden de voertuigen al in meerdere steden en in Phoenix moet dit jaar de eerste taxidienst met autonoom rijdende auto's komen, met autonomie op basis van level 4, waarbij op bekend terrein geen menselijke ondersteuning nodig is. Bovendien wil Waymo zijn vloot uitbreiden met 62.000 Fiat Chrysler Pacifica's.