Olympus heeft de Pen E-PL9-systeemcamera gepresenteerd, de opvolger van de Pen E-PL8. De nieuwe systeemcamera kan video's in 4k-resoluties vastleggen en heeft een nieuwe beeldprocessor.
De Pen E-PL9 beschikt net als zijn voorganger over een micro-four-thirds-sensor met een resolutie van 16 megapixel, maar beschikt over de TruePic VIII-beeldprocessor die ook in het vlaggenschip, de OM-D E-M1 II wordt gebruikt. De camera kan foto's vastleggen met een snelheid van 8,5 fps en is voorzien van drieassige beeldstabilisatie.
Verder heeft Olympus de E-PL9 voorzien van de mogelijkheid om video's in 4k op te nemen, waarbij de maximale framerate op 30 beelden per seconden uitkomt. In full-hd-resolutie kan de cameria video's vastleggen met 60fps. De sensor heeft een gevoeligheid van 200 tot 25600 iso.
De nieuwe camera kan bij de autofocus 121 punten gebruiken in single-autofocusmodus, terwijl zijn voorganger niet verder kwam dan 81 punten. De Pen E-PL9 beschikt echter niet over fasedetectie-autofocus, maar is volgens Olympus wel sneller met de autofocus in vergelijking met de Pen E-PL8.
Op de Pen-PL9 zijn de handgreep en de draaiknoppen vergroot en is een ingebouwde flitser toegevoegd. Het toestel is voorzien van een 3"-touchscreen met 1.037.000 beeldpunten dat 180 graden naar onderen kan worden gekanteld en tot 80 graden naar boven. De afmetingen van de systeemcamera zijn 117x 68 x 39mm en het toestel weegt 332g of 380g inclusief accu en sd-kaart.
De Olympus Pen E-PL9 gaat 549 euro kosten en komt vanaf halverwege maart beschikbaar. In combinatie met de 14-42mm f/3.5-5.6 EZ-kitlens kost de camera 699 euro.