Samsung gaat de SZ985 in de Z-SSD-serie beschikbaar maken: een pci-e-x4-ssd, die in varianten met 240 en 800GB beschikbaar komt. De kaart is opgebouwd rond Samsungs Z-Nand, dat een concurrent voor Intels 3D Xpoint moet worden.
Samsung combineert de nvme-ssd met 1,5GB ddr4 en een niet nader genoemde controller. De SZ985 levert prestaties bij willekeurig lezen van 750.000 iops en bij willekeurig schrijven is dat een aanzienlijk lagere 170.000 iops. De latency bedraagt zestien microseconde. Samsung richt zich op gebruik voor high-performancecomputing en dan vooral voor kunstmatige intelligentie en big data.
De ssd is opgebouwd rond Z-Nand. Samsung kondigde dit type nand in 2016 aan en gaf er vorig jaar een update over, maar de fabrikant heeft nog geen details over het geheugen gegeven, anders dan dat het om geoptimaliseerd singlelevel-cell-nand gaat. Wellicht biedt het Koreaanse bedrijf meer duidelijkheid tijdens de komende International Solid-State Circuits Conference, die half februari plaatsvindt.
Met de flashdisk introduceert Samsung een concurrent voor bijvoorbeeld Intels Optane SSD DC P4800X, die 3D Xpoint-geheugen heeft. De prestaties van de 750GB-versie van deze ssd bedragen 550.000 iops bij willekeurig lezen en schrijven. De latency van Intels disk is tien microseconden.
De prijzen die de enterprisemarkt moet betalen voor de SZ98-versies, zijn nog niet bekend.