Politici in de VS zouden druk uitoefenen op grote providers om deals met de Chinese smartphonemaker Huawei af te blazen. De politici zouden bang zijn dat Huawei te nauwe banden heeft met de Chinese overheid en de telefoons gebruikt zouden kunnen worden voor spionage.
The Information meldt dat in december commissies uit de Amerikaanse Senaat en Huis van Afgevaardigden brieven stuurden naar de FCC over de op handen zijnde deal tussen Huawei en AT&T. De Amerikaanse provider zou met de Mate 10 Pro voor het eerst een high-end smartphone van Huawei in zijn assortiment opnemen. Beide bedrijven zouden de deal dinsdag aankondigen, maar AT&T blies dat naar verluidt op het laatste moment af.
Verizon is ook van plan om de Huawei-smartphone te gaan verkopen en staat nu ook onder druk, meldt Android Police. Het is onbekend of de deal door zal gaan. Huawei heeft momenteel geen enkele deal met een Amerikaanse provider en de Chinese fabrikant, wereldwijd de nummer drie op de smartphonemarkt achter Samsung en Apple, krijgt in de VS al jaren geen voet aan de grond.
Amerikaanse politici zijn bang voor de nauwe banden tussen Huawei en de Chinese overheid. In Europa is die angst er niet. Huawei-smartphones zijn te verkrijgen bij veel Europese providers en Huawei beheert bovendien het netwerk voor T-Mobile in Nederland.