De Finse smartphonemaker HMD heeft een teaser geplaatst voor een nog onbekende Nokia-smartphone. Naar verluidt gaat het om de Nokia 7, een toestel dat qua prijs tussen de bestaande Nokia 8 en 6 in zou komen te zitten.
De teaser toont een enkele camera met Zeiss-lens en flitser. De enige Nokia-smartphone van HMD tot nu toe met Zeiss-lenzen is de Nokia 8 en die heeft een dubbele camera. Daarmee moet het dus gaan om een ander toestel, zegt VTechGraphy. Dat het zou gaan om de Nokia 7 zou zijn af te leiden uit de begeleidende tekst van de teaser, die Chinese karakters toont die samen het cijfer 7 kunnen betekenen. De teaser is te vinden is op de pagina van HMD op Tmall, een Chinese verkoopsite.
Op een forum van de Chinese site Baidu heeft gebruiker Nokibar een tekening geplaatst van wat de Nokia 7 zou worden. Zijn eerdere schetsen van Nokia-smartphones bleken correct. Het zou gaan om een Android-smartphone met 5,2"-lcd en fullhd-resolutie. De soc zou een Snapdragon 630 zijn, een Qualcomm-chipset met acht Cortex A53-processorkernen en Adreno 508-gpu.
HMD houdt later deze week in China een evenement, waar de fabrikant vermoedelijk de Chinese variant van de Nokia 8 aankondigt. Het Finse bedrijf zou daar ook de Nokia 7 kunnen presenteren. HMD bracht tot nu toe de Nokia 8, 6, 5 en 3 uit.