Ik stuur telemetry gewoon door want ik geef graag feedback over hoe ze Windows nog beter voor mij kunnen maken, ik gebruik Onedrive en Skype actief, Cortana incidenteel.
Candy Crush is nooit geinstalleerd geweest, ook niet zo maar terug gekomen. Er zijn ook nooit uit het niets zo maar apps bijgekomen.
Default apps gebeurd in bepaalde gevallen, zoals antivirus software, omdat in het verleden met upgrades, Win XP/Vista/7 SP en 8.0 naar 8.1, er AV's gewoon niet klaar voor waren en in meerdere gevallen het hele OS gewoon onderuit gehaald hebben. Ondanks dat MS bij de ontwikkeling van Windows erg open is geweest en pro actief bezig is geweest om developers over te halen zich een beetje bezig te houden met de ontwikkeling van Windows.
Microsoft zet Defender standaard weer aan tot de AV een zichzelf update en daarbij zichzelf ook weer aan kan zetten. Zodat er in ieder geval garantie is dat de AV is geupdate voor de nieuwe Windows versie.
Lijkt me een goede keuze die microsoft hier maakt om toegang tot mic en cam achter een beveiliging te plaatsen, maar ik vraag me wel erg af waarom dat standaard al niet zo was.
Dat was al zo, via settings kon je dat allemaal uitzetten voor je de app start. De beveiliging zat er al, is nu wat user friendlier a la Android gemaakt.
Daarnaast zie ik de microsoft app store nog niet echt een succes worden, in mijn ogen zouden ze zich beter richten op iets nuttigers
De app store niet nuttig vinden.
Noem een -desktop/consumenten- OS op zonder centrale plek om je software te vergaren. OSX heeft een store, Android, iOS, Linux (naja store, repos, tomato tomahto).
Win32 apps kunnen er in, Steam kan er zelfs in. Allemaal gratis, als je de meuk gratis aanbied kost het je eenmalig de dev licentie kosten. De kosten die MS verder rekent voor betaalde diensten zijn dusver nog niet eens kostendekkend. En als het gratis aanbieden een beetje aanslaat, zal dat het niet snel zijn. Want je kunt als ontwikkelaar ook buiten MS om gewoon om je geld vragen door middel van in app aankopen.
[Reactie gewijzigd door batjes op 23 juli 2024 15:03]