Ubisoft en ESL Benelux organiseren e-sportstoernooi voor Rainbow Six: Siege

Ubisoft en ESL Benelux organiseren samen een e-sportskampioenschap rondom de game Tom Clancy's Rainbow Six: Siege. Het seizoen start op 1 mei en er vinden competities plaats op de pc en de PlayStation 4.

Het kampioenschap op de pc bestaat uit vier seizoenen van drie maanden. Wekelijks nemen teams uit Nederland, België en Luxemburg het tegen elkaar op. Het eerste seizoen gaat op 1 mei van start en eindigt op 29 en 30 juli met seizoensfinales.

Bij de wekelijkse wedstrijden kunnen teams R6-credits verdienen en krijgen ze Go4-punten waarmee de maandelijkse ranking wordt bepaald. De acht teams met de hoogste score gaan door naar de maandelijkse finale, waarin meer R6-credits te verdienen zijn. Iedere drie maanden is er een seizoensfinale waarmee 1500 euro te verdienen is. Deze wordt gehouden in de ESL Benelux TV Studio in Haarlem.

Het Benelux-kampioenschap voor de PlayStation 4 start eveneens op 1 mei, maar heeft een maandelijkse structuur, waarbij teams iedere maand kans maken op de prijzenpot van 500 euro. Rainbow Six: Siege kent ook een internationale e-sportscompetitie, de Pro League, waarvan de tweede jaargang is gestart. De game werd eind 2015 uitgebracht.

Terugkijken: videoreview van Rainbow Six: Siege

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

12-04-2017 • 16:15

37

Reacties (37)

37
37
24
4
0
1
Wijzig sortering
Ik blijf het jammer vinden dat Siege een review heeft gekregen van een 6,5 waar sommige spellen welke nu al lang niet meer gespeeld worden 8-en halen. Ja, het spel heeft enorm veel problemen gehad (vooral bij de launch) en heeft op dit moment ook nog een aantal grote problemen.

Maar wat is dit een ontzettend verslavend spel. Ondanks de matchmaking tijden, kapotte servers en talloze malen de applicatie (PS4 user) opnieuw op te moeten starten, start ik nog bijna iedere dag het spel met enorm veel plezier op. Ik heb persoonlijk geen spel gevonden welke zoveel voldoening en spanning geeft als Siege, helemaal wanneer er in teamverband wordt gespeeld.
Dat is het 'm nou juist he, reviews beoordelen de day zero variant van de game. In dit geval was dat in feite een beta versie. Ik weet vrijwel zeker dat de game een hogere beoordeling zou krijgen bij alle grote review sites als er nu (pas) een review voor kwam.

Misschien is dat ook wel een idee? Niet alleen reviews van games die net uitkomen, maar ook een review van games die volwassen zijn geworden na een jaar. Zo veel multiplayer games veranderen in die tijd.
Precies wat je zegt. Misschien minder nieuwswaardig maar een soort "Review Redemption" lijkt mij wel tof. Ik heb op basis van reviews op Tweakers een spel wel eens geen kans gegeven. Ook Siege heb ik pas gekocht na aanraden van een vriend.

Siege is denk ik een goed voorbeeld van een spel wat ontzettend ontwikkeld is en dat ook blijft doen. Juist de support van Ubi voor dit spel is enorm sterk, de community is gezond en de gameplay blijft verslavend. Helemaal op de console was een dergelijke game er eigenlijk niet en voor zover mijn PC kennis is dit pas een van de eerste serieuze tegenstanders voor CS:GO (correct me if I'm wrong).
Misschien is dat ook wel een idee? Niet alleen reviews van games die net uitkomen, maar ook een review van games die volwassen zijn geworden na een jaar. Zo veel multiplayer games veranderen in die tijd.
Misschien is het wel gewoon een idee om een spel goed getest uit te brengen, in plaats van de spelers die de hoogste prijs betalen te gebruiken als beta testers?

Vergelijk Mass Effect: Andromeda. Pas na veel commentaar en slechte reviews beloven ze dat ze de overduidelijke bugs en tekortkomingen gaan verbeteren. De eerste spelers hebben dus effectief een beta test uitgevoerd, waar latere spelers (die het spel goedkoper kunnen kopen, want dan is het al ouder) hun voordeel uit gaan halen.
Dat lijkt me geen goed idee.
Zo motiveer je bedrijven alleen maar om half-assed releases te doen. Een goed begin is het halve werk. Een nieuwe review bij een expansion vind ik nog tot daar aan toe (zoals bij Diablo RoS).

Een game moet gewoon normaal werken bij launch. Een paar schoonheidsfoutjes is nog tot daar aan toe maar Ubisoft heeft wel vaker games uitgebracht die bij launch vrijwel niet speelbaar waren (net als EA).
Maar is het niet dat je als een review site jezelf moet aanpassen in plaats van jouw omgeving? Zero day bugs blijven er zolang de games alsnog gekocht worden. En eerlijk, commercieel gezien is het beter voor een project als er eerder inkomsten binnen stromen dan wanneer de game perfect is. Dat bedrijven misbruik maken van een loyale fans en een incomplete game achterlaten is een tweede.

Maar ik bedoel niet alleen een bug-free edition. Er komen ook veel nieuwe features bij. Bijvoorbeeld bij Siege zijn niet alleen bugs gefixt, ook de UI is compleet opnieuw opgebouwd. Genoeg reden om opnieuw een review te maken voor een game lijkt me.
Juist review websites kunnen een statement maken door lage cijfers te geven of een developer/publisher op zijn fouten te wijzen. Een mooi voorbeeld is TotalBiscuit die geen Gearbox games meer onder aandacht zou brengen als ze met G2A in zee zouden gaan. Dat deed Gearbox toch even achter de oren krabben. Als iedereen het maar zou bagatelliseren dan gaat het snel achteruit met de industrie en is de consument de dupe.

Ik vind daarom ook dat games die bij release slecht/onspeelbaar zijn keihard afgestraft moeten worden. Dan maak je gelijk een statement dat je het niet pikt en zal een developer beter zijn best doen.

Overigens is er niet per se iets mis .et een tweede review wanneer een game een extreem actieve community zoals League of Legends, World of Warcraft of Counter Strike heeft. Het moet alleen niet als 2e kans gebruikt worden om slechte publishers te belonen voor wangedrag richting de consument.
Op de Rock Paper Shotgun site hebben ze een rubriek "have you played"
en kijken ze terug naar gereleasde games.
http://www.rockpapershotgun.com/

Dit is precies wat jij bedoelt, vermoed ik.
Ondanks de matchmaking tijden, kapotte servers en talloze malen de applicatie (PS4 user) opnieuw op te moeten starten
Dan verdiend het zeker geen 8.. een 6,5 is misschien net te laag. Ik heb alleen echt geen zin om zoveel moeite te om een game te kunnen spelen :/

[Reactie gewijzigd door JerX op 22 juli 2024 21:21]

Kan ik goed begrijpen en normaal gesproken zou ik ook al lang afgehaakt zijn. Echter, de game is op die vlakken inmiddels sterk verbeterd (met ups en downs) en ik zou echt iedereen aanraden om het spel toch nog een kans te geven.
een beetje offtopic
De vraag daarachter is eigenlijk, maakt een cijfer van een review veel uit voor het aantal kopers/spelers? Logischerwijs wel, maar tegelijk lees je genoeg reacties van gamers zoals jij die een spel kopen en uitproberen. Aan de andere kant zijn er de haters die een bepaalde uitgeverij met veel superlatieven het graf inwensen en die bugs als iets heel persoonlijks ervaren (zoals bijv ME andromeda dat5 bizarre reacties uitlokt). Maar kopen die het spel wel als de review een 7.5 zou zijn ipv een 6.5? Zijn er veel zwevende kiezers in game land?
Ik denk dat reviewers als IGN en Gamespot heel veel klanten kunnen kosten.
Echt he deze game is zo spannend, helemaal met een goed team, en ook nog eens geen split community met betaalde uitbreidingen, maar ook het geluid in deze game is zo geweldig gedetailleerd. Ik had bf1 bij launch aangeschaft, maar die voelde zo lame aan geen tactiek of plan nodig, pak de tanks en je hebt bijna altijd gewonnen, natuurlijk ook 15 euro per uitbreiding laat maar ea. Ik heb geen andere shooter meer nodig de komende jaren.
Ik vraag me af wat je precies verwacht. Ik vind het juist prima dat het spel maar een 6,5 kreeg als het op release een grote rotzooi was. Ubisoft staat sowieso niet bekend om de beste releases en de vele DLC van RS6 waarvan je de meeste content uiteindelijk gratis kan verkrijgen is ook zeker niet gewoonte. Ze hebben hun best gedaan en spelers belonen dat ook. Maar op de tijd van de review was het nou eenmaal die 6,5.
Mee eens, speel bijna elke dag Siege en meestal met veel plezier. Maar er zijn nog zat problemen met de game (ik speel op PC). Zo blijft het soms heeeeel lastig om een squad te maken met vrienden.

De ene keer krijgt een speler een foutmelding bij het joinen van de squad en moet iedereen de game opnieuw started voor het lukt om een squad te maken. Soms zijn we de eerste ronde aan het spelen en word er iemand uit de squad zo maar gekicked door de game of crashed ie.

Op de PC versie krijg je nog de gare 'network mode' die soms op OPEN staat en soms op NAT-STRICT, het lijkt wel random.

Een ander probleem is de matchmaking, het komt heel vaak voor dat een team veel sterker is dan de andere (denk team vol met bronze/silver spelers tegen team vol met gold/platinum spelers) waardoor de lol ver te zoeken is voor een team.

Maar.... als alles goed gaat vind ik het een van de beste FPS games ooit.
Ubisoft en esports gaan dus echt niet samen, ook goed te zien aan deze triest lage prijzenpot.
Vergeet niet, dit is de ESL voor de "normale" gamer onder ons en niet voor de Pro teams. De prijzenpot voor de Pro teams, die meedoen aan de Six Invitational (voor PC en XBO), ligt wel degelijk hoger voor RB, namelijk $100.000, waarbij de winnaar $50.000 ontvangt.

Edit: ik zie dat de prijzenpot voor de laatste Six Invitational van Februari 2017 zelfs $200.000 was. Bron: https://rainbow6.ubisoft....ixinvitational/index.aspx

[Reactie gewijzigd door volkano op 22 juli 2024 21:21]

Moet ergens beginnen natuurlijk. Het is specifiek Benelux, dus het publiek zal nog niet heel groot zijn, totdat het meer naamsbekendheid krijgt en de prijzenpot waarschijnlijk ook wel groeit. :)
CSGO toernooien zijn denk ik niet met een veel grotere prijzenpot begonnen. Deze game kan best nog wel competitive gespeeld worden imo.
Nou weet ik niet of Rainbow Six: Siege de ideale game is voor E-sports. Ik heb het verscheidene keren online gespeeld maar de netcode is echt dramatisch. Soms ga je dood door personen die je niet hebt zien aankomen, vervolgens zie je in de killcam dat deze persoon jou al wel zag verschijnen. Aan mijn ping kan het ook niet liggen want die zit meestal < 10 ms.
Het gaat hier denk ik niet om netcode. Dit heb ik al talloze keren gehoord van spelers die niet bekend zijn met "peekers advantage"

Hieronder een leuke video die dit uitlegt:

https://youtu.be/GkCWEWwARAg
Het is alleen dat bij dit spel het zo overduidelijk is.
In recente patches is het al wel een stuk verbeterd en het heeft ook deels te maken met matchmaking die alles met een ping van onder de 200 goed genoeg vind. Speel je enkel met vrienden (uit Nederland met een goede internet verbinding) zit je allemaal zo rond de 20 met je ping en loopt het prima. Het probleem is alleen als je tegen mensen moet spelen waarbij het hele team van de tegenstander zo tegen de 200 aan zit. Hopelijk is dit ook iets dat ze oplossen met de nieuwe manier van matchmaking die voor volgend seizoen op de planning staat. Ik speel de game nog met regelmaat en kan mij er goed mee vermaken.
Maar.. Peekers advantage is niet meer, niet minder dan het abusen van de slechte netcode. De delay (ping) wat dit mogelijk maakt wordt veroorzaakt door gare servers en crappy netcode. Behalve dan het stukje over perspectief, wat camera gerelateerd is.

In CSGO bestaat de term ook, alleen doelen ze daar op een gameplay advantage waar een moving target meer kans heeft vs stationaire targets. Ze bedoelen er niet de delay tussen client en server mee.

[Reactie gewijzigd door quintox op 22 juli 2024 21:21]

Wauw, dat kan toch niet man, net even die video gekeken en ben vrij geschokt.
Ik heb nog nooit met een wapen in het echt geschoten, maar het lijkt me erg onrealistisch dat als je opzij leunt je opeens scherper schiet (wat ik in de video zie gebeuren)

Als je tegen een deurpost zit dan is er wat voor te zeggen (al ziet et er in geen enkele game zo uit, je zou je wapen kunnen stabiliseren tegen de deurpost) maar als je gewoon midden in een kamer opzij staat te leunen moet je wat mij betreft een stuk MINDER precisie hebben.
Jammer dat ze weer voor ESL kiezen, zoals in de proleague al is gebleken is ESL een verschikkelijk slechte organisatie.
Je hebt het verkeerd om.
In zeer veel gevallen is juist ESL de drijfveer geweest m.b.t. competities starten.

ESL is <vanuit historisch oogpunt gezien> misschien wel de belangrijkste organisatie voor eSports ooit geweest (in ieder geval voor Europa). Ja, ze hebben zeker hun mankementen en ze zijn zeker niet perfect, echter vind ik dat het erg kortzichtig is om dit zo te stellen(zoals jij doet).
ESL Benelux heeft gewoon een budget X + enkele vrijwilligers en het zou mij dan ook niets verbazen als het ESL zelf is, die deze prijzenpot beschikbaar maakt en niet Ubisoft.

"Jammer dat ze daar voor kiezen" kan dus net zo goed zijn " Wat tof dat ESL ook Rainbow Six probeert op te pakken".

En denk je het zelf beter te kunnen? Kan je je gewoon als vrijwilliger voor je respectievelijke game opgeven.
Geen grote Cashpot, maar tof om te zien dat steeds meer games gaan deelnemen in de E-Sport wereld!
Ik zou zeggen dat een kleine prijzenpot een voordeel is. Zo trek je meer liefhebbers aan en blijft het om het spel draaien in plaats van het winnen.

Zelf ben ik een redelijk groot e-sports fan en dit soort kleine events zijn vaak best gezellig om naar toe te gaan.
Zeker waar! bedoelde het ook niet verkeerd vind het te gek dat ding uberhaupt gedaan wordt! maar tis leuk om te zien dat nu ook andere games gaan deelnemen in plaats van de standaard games
Ook helemaal mee eens. League of Legends had dit jaar een "introductie stream" voor kijkers die jet spel niet zo goed kende. Ik heb zelf Rainbow six nooit gespeeld, maar als de casters er een klein beetje rekening mee houden is het desteleuker om iets nieuws te zien.
Ik verbaas me er eigenlijk over dat er zo weinig animo is voor Rainbow 6 Siege in Nederland als je bijv. naar Reddit kijkt dan heeft de Siege subreddit bijna evenveel subscribers als battlefield 1, wat toch wel best knap is voor een nieuwe IP.

Zelf lijkt het me interessant om te zien welke teams gaan deelnemen. Want op de ps4 kom je maar een enkele keer NL spelers tegen. Laat staan diamond spelers oid.
Er is toch echt best een grote groep spelers! Enorm gemixt niveau, denk dat het gemiddelde rond gold 2-1 ligt. Mocht je mensen zoeken voor PS4 dan kun je mij toevoegen. We zitten bijna iedere avond met meerdere volle parties.
Ik vind dit ook goed nieuws. De trend is dat e-sports steeds serieuzer wordt genomen. Het zijn kleine stapjes, maar wel in de goede richting.
Ik ben eigenlijk gestopt maar damn, begint te kriebelen hoor.

Anyways, de discussie of dit spel e-sports klaar is blijft lastig. Geen 1 spel is meteen e-sports klaar. En ja, ik weet dat het spel al ruim een jaar released is. En ik heb er een hekel aan om R6S te vergelijken met CSGO maar CSGO was rond te tijd van 1.6 en Source ook niet meteen e-sports klaar. Positief blijven, input blijven geven en vooral blijven spelen - alleen zo kunnen we het FPS genre een nieuwe e-sports topper geven.

Technisch gezien kan de netcode beter (gelukkig is er een test omgeving sinds een maand om dit te verbeteren aan de hand van user input!). Daarnaast moet ik zeggen dat ik op LAN nauwelijks last had van netcode issues (we speelden toen ook op een 'competitive' build van de game, werd ons verteld)

Qua competitive regels (ESL) moet een spel groeien. In de laatste maanden is er wel degelijk vooruitgang geboekt. Denk hierbij aan meer BO3 matches i.p.v. BO1 en loser brackets. Meer e-sports coverage (ook op Reddit), betere streams en voor zover ik gehoord heb is er weer contact tussen de pro players en ESL/Ubisoft.
Dit spel is nog lang niet klaar voor eSports. Maar wel leuk dat ze het in ieder geval blijven ondersteunen :)
Nog tweakers die mee gaan doen?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.