Archos gaat tablets uitbrengen onder Kodak-merknaam

Archos gaat tablets uitbrengen onder de merknaam Kodak. De tablets krijgen een camera aan de achterkant met een resolutie van maximaal acht megapixel en op de tablets komt software te staan om beelden te bewerken.

De tablets komen voor de zomer uit, zo laten beide bedrijven weten. Archos en Kodak hebben overeenstemming bereikt over een licentie van de merknaam. Elk bedrijf kan een licentie nemen op de naam van de ooit grote camerafabrikant. Archos is een Frans bedrijf dat al jaren smartphones en tablets produceert, meestal in het budgetsegment.

Archos heeft de tablets nog niet aangekondigd, maar vermeldt al wel enkele details. Zo heeft de camera op de achterkant een resolutie van acht megapixel, terwijl er software op staat voor 'creatieve bewerking'. Bovendien komen er varianten met 3g aan boord. Onder de merknaam Kodak kwam onlangs de Ektra-telefoon uit, eveneens met Android.

Archos Platinum 70-tablet, nog zonder Kodak-logo

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

16-02-2017 • 15:09

46

Reacties (46)

46
45
16
1
0
24
Wijzig sortering
Niet meer en niets minder dan proberen een groter publiek te bereiken onder een bekende merknaam, in dit geval Kodak.
Ach het is al zo vaak geprobeerd. Kodak ooit mooi merk en bekend afgezakt en nu willen ze uit laatste restje nog wat geld slaan.

Moet iedere keer weer denke aan commodore een merk dat als hoer van hand tot hand gegaan is, misbruikt om zooi te verkopen, dan weer naar andere eigenaar die denkt er iets uit te halen tot het nu bij het oud vuil ligt.

Vraag me af of kodak ook die richting opgaat.
Vraag me af of kodak ook die richting opgaat.
hoezo "opgaat" het is toch al jaren geen merk meer maar een stikker.
Inderdaad in België krijg je bij de bestelling vanaf een bepaald bedrag kantoormateriaal bij een verkoper van die rommel smartphones onder de naam Kodak en nog vele andere merken die vergane glorie zijn.
je bedoelt polaroid....
niet kodak ...

en die "smartphones hebben batterijen die na eenhalf jaar ofzo beginnen op te zetten (heb er eentje gehad die bijna 3x zo die is geworden)

en de leverancier is bruneau... is wel enkek b2b dat je kan bestellen

[Reactie gewijzigd door bogy op 23 juli 2024 08:34]

waarom je -1 krijgt is me niet duidelijk, want goed punt.

Als je je als 'camera' merk op een tablet met een 8 MP camera van ongetwijfeld matige kwaliteit zet, zal de tijdsduur tot oud vuil niet al te lang worden.
Vermoedelijk om het woordje 'hoer'? Volgens wikipedia, de vrouwelijke prostituee wordt nog altijd wel (minder beleefd) aangeduid als hoer.

Waarom de minder vriendelijk variant en waarom vrouwelijk ;)
The, het Kodak momentje heeft tegenwoordig een hele andere betekenis :+
Anoniem: 636203 @Jumpman16 februari 2017 16:03
Of Telefunken. Of Akai. Of Nordmende. Of Blaupunkt. Of Philips. Of Polaroid. Of Inventum. Of Kalorik.

Allemaal Chinese troepzooi.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 636203 op 23 juli 2024 08:34]

Philips is toch Nederlands? :? Of heb ik dat fout? Of bedoel je waar de producten gemaakt worden?
Al lang niet meer, alleen de medische tak van Philips is nog Nederlands. Al het overige is eigendom van TP-Vision.
Ah oke, weet ik dat ook weer. :)
de 'medische' tak is wel vrij groot. dat loopt van scheerapparaten tot mri scanners

andere takken met home appliences, tvs, audio en lighting zijn afgesplitst. ze gebruiken wel nog allemaal de philips merknaam en het logo
Philips lighting is nog wel Philips, het is sinds 2015 een dochterbedrijf.
slechts voor ee deel het grootste deel is verkocht. in de andere takken zal koninklijke philips nv ook nog wel aandelen hebben
Philips heeft nog steeds een aandelenbelang van 71,25% in Philips Lighting volgens wikipedia. De rest is de beurs op.
Wat een kansloze strategie, een budget tablet met matige tot gewoonweg slechte specificaties uitbrengen met een merknaam 'Kodak' dat uiterst hard gefaald heeft in deze markt.

[Reactie gewijzigd door maplebananas op 23 juli 2024 08:34]

Jij kent duidelijk consumenten niet.
Waar gaat het heen met Archos en Kodak?

Vroeger (~ 15 jaar geleden) was Archos een van de toonaangevende fabrikanten van personal media players. Ze waren vooruitstrevend met apparaten als de AV140. Het was destijds bijzonder om films te kunnen kijken op een 2 inch scherm met 320x240 pixels. Ik kan me nog goed herinneren dat het apparaat in de trein in 2003 verbaasde blikken om me heen opwierp: "wat heeft die nou voor apparaat?!?" De smartphone heeft Archos natuurlijk links en rechts ingehaald op dit gebied. Hetzelfde is nu aan het gebeuren met Cowon: nog zo'n innoverende fabrikant die voor de inburgering van de smartphone al goed kon concurreren met de iPod Touch, door de Cowon S9 aan te bieden. Sindsdien hebben ze niet heel veel onderscheidends meer gemaakt.

Mede daardoor is het eigenlijk jammer dat het het enige echte speerpunt was van Archos: multimediaspelers maken. Ze hebben daarna compleet de boot gemist, net als dat Kodak dat met de cameramarkt heeft gedaan. Kodak heeft zwaar onderschat hoe belangrijk de digitale camera werd, net na de eeuwwisseling.

En dat ze dan nu gaan "samenwerken", wat moeten we ervan denken? Zoals hier al eerder opgemerkt: er is een generatie consumenten die het vertrouwen in het merk Kodak niet is verloren, onafhankelijk van wat ze maken. Die lopen rond met de gedachte: er staat Kodak op, dan moet het goed zijn. Dat is een gedachte waar fabrikanten op een slimme manier op kunnen inspelen. Ik vraag me ernstig af of je het behoud van het bestaande vertrouwen bereikt met een basic tablet als deze. Maar het idee is goed.
Cowon: nog zo'n innoverende fabrikant die voor de inburgering van de smartphone al goed kon concurreren met de iPod Touch, door de Cowon S9 aan te bieden. Sindsdien hebben ze niet heel veel onderscheidends meer gemaakt.
Hier nog een Cowon 5XL liggen .....
Helemaal aan gort gebruikt, filmpjes op kijken, podcasts luisteren ... 30GB t.o de onbetaalbare ipod's met 8 of 16GB ... ( ding koste ook 'gewoon' 400€ )

Maar eigenlijk daarna nooit meer zo 'blij' geweest met een gadget ;)
Komt me helemaal bekend voor. Mijn S9 is ook gebruikt totdat de Play-knop eraf viel. Toen werd het tijd voor een FiiO X3.

De X5L is wel een Cowon/iAudio-icoon geworden. Het was toen hét alternatief voor de iPod Classic. En de nieuwe Cowon Plenue, het is een geweldig mooi apparaat eigenlijk, maar ze zijn zo duur geworden. Aan de andere kant, je krijgt een briljante geluidskwaliteit, maar niet de bediening en de snelheidsbeleving van een smartphone. De gemiddelde consument geeft niet meer om echt goede geluidskwaliteit (de iPhone-oortjes zijn als het ware al goed genoeg), dus de hele reden om veel te betalen is een beetje verdwenen.

Mijn FiiO X3 (eerste generatie) is een nog beter voorbeeld van een apparaat wat de gemiddelde consument niet wil hebben. Geen touchscreen, zichtbare pixels, niet af te lezen in zonlicht, kan alleen maar muziek afspelen en heeft een matige bediening. Waarom heb ik hem dan wel gekocht? Omdat ik wel echt waarde hecht aan een geweldige geluidskwaliteit (i.c.m. een geweldige koptelefoon uiteraard), hij doet wat ik vind dat hij moet doen, hij is goedkoper dan een Cowon of Astell & Kern, en omdat ik iets wat iedereen al heeft, niet wil.
bedrijven zonder goede visie komen ook niet zo snel met innovaties. je kan dan wel 1x een goed scorend product maken, maar ze weten niet hoe ze dan verder moeten. dan gaan ze maar voor low budget tot mid range waar de verwachtingen van de consument niet al te hoog zijn.
WOW met 3G aan boord. Meteen al achterhaald dus. Archos is nu niet echt topkwaliteit, dus dit laat ik zeker heel erg links liggen.

Met Kodak als merknaam verwacht je eigenlijk wel een goede camera erop en niet een 8 MP camera die waarschijnlijk niet van goede kwaliteit zal zijn. Mogelijk al een camerasensor die al een jaar of 5 op de markt is.
die naam zegt niks. agfa is op zich een goed merk maar die hebben hun ziel ook al verkocht; resultaat: een bagger tablet/digitaal fotoframe. dunlop heeft er ook een handje van, hun merknaam verkopen aan nietszeggende producten; bv full suspension mountainbikes van 129 euro die bij de sligro staan. de banden zijn goed hoor... maar de rest kun je beter links laten liggen.
Archos is niks beter als de gemiddelde tablet die je bij het kruidvat of de bart smit vind. Echt goedkope rotzooi zoals je al aangeeft.

Vind het jammer dat de namen van oudsher kwaliteitsmerken zo misbruikt worden. Wel grappig dat de echte chinese merken vaak ook nog beter zijn ook (Xiaomi, OnePlus etc.). Als je echt voor een dubbeltje op de eerste rang wil zitten en niet veel waarde aan garantie hecht zou ik mensen ook altijd aanraden naar echte Chinese kwaliteit merken te kijken. Zelfs als je import moet betalen valt het vaak nog goedkoper uit als de meuk die je hier voor minder dan 200 euro haalt.
Er bestaan geen Chinese kwaliteits-merken, behalve misschien Oppo.
Huawei en Xiaomi hebben beide kwaliteitstoestellen die niet onderdoen van de niet-Chinese merken, en soms zelfs de kwaliteit overstijgen.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 23 juli 2024 08:34]

Ik snap dat Kodak wat moet gaan doen, maar of een 8 megapixel tablet nou die markt is om ze in leven te houden.
Lees het artikel, of desnoods alleen de titel van het artikel :+
Behalve de merknaam heeft dit niks met het bedrijf Kodak te maken.

[Reactie gewijzigd door MadMarky op 23 juli 2024 08:34]

Nee maar je wordt er wel mee geassocieerd. Als je dat te vaak doet gaan mensen vanzelf zeggen "oh Kadak dat merk met die bagger". Je kan niet eeuwig leunen op je naam uit het verleden.

[Reactie gewijzigd door Finger op 23 juli 2024 08:34]

Ach, Amiga, Commodore64 en nu ook de Nokia 3310 ....

Mensen zijn 'dom'
Ze zien een item wat uit hun verleden komt, en een 'fijn' aandenken was/is en schaffen het aan.

Nostalgie is een raar ding
Vroeger onwijs veel TDK bandjes gekocht/gehad... Maar die tablets of andere electronica met die merknaam (kijkshop) blief ik nie! ;)

Polaroid en Telefunken worden op deze manier ook al "misbruikt"
beetje geld trekken uit de legacy van overleden merken die ooit goede producten maakten
Net zoals de artiesten dat nu doen.

Tribute to XXXX vul maar naam in, en cashen op oude glorie
( of erger, drijven op een naam van je vader, en verder niet echt presteren ... behalve Hans vd Toght opvolgen ;) )
Zolang je er niet professioneel gebruik van wilt maken is er niets aan de hand. Voor vakantieplaatjes die enkel op het scherm (desnoods een Tv-scherm) vertoond worden is het zelfs nog overkill.
Kodak heeft voor de meeste mensen voor de associatie met vakantiefoto's. (Ik weet het, professionals maakten ook gebruik van Kodak film, maar dat is een kleine groep en niet de doelgroep van deze tablets.) Wanneer je met dit tablet leuke kiekjes kunt maken en die beperkt kun bewerken en 'opleuken' en op sociale media kunt plaatsen, dan is dat voor veel mensen voldoende.
Onder wat voor naam dan ook, ik zal nooit meer een Archos apparaat kopen. Zijn over het algemeen goedkoop en dat krijg je ook...
Mijn vrouw heeft een Archos tablet en daar is - zeker voor dat geld - echt heel weinig mis mee. Als ik ooit voor mijn dochter iets koop, zou dat heel goed een Archos kunnen zijn. Het is niet alleen maar troep hoor.
probeem met dit soort merken is dat niet alle apparaten vergelijkbaar zijn in kwaliteit en dat je dus nooit zeker weet of het volgende product ook goed genoeg is.
Dat zou natuurlijk heel goed kunnen.

Probleem wat ik met opmerkingen heb als "Archos / Medion / Acer / ander merk is niet goed", is dat die mening vaak gebaseerd is op maar 1 ervaring van de roeptoeteraar. Dat er dan tig mensen zijn die wel blij en tevreden zijn met hun apparaat wordt dan gemakshalve maar even vergeten.
Anoniem: 149075 16 februari 2017 15:12
Doen ze dat ook al niet met telefoons ? Hier in Frankrijk zie je echt de meest gekke merken liggen waaronder Kodak welke erg op Archos lijken.
Iets langer vol houden om een artikel te lezen. De laatste zin
Onder de merknaam Kodak kwam onlangs de Ektra-telefoon uit, eveneens met Android.
Nee ik zie ook overige toestellen, vandaar.
De naam kodak is geen donder meer waard toch op deze manier.

Al denk ik dat misschien oudere mensen denken dat het een prima product is vanwege de naam.

[Reactie gewijzigd door dr86 op 23 juli 2024 08:34]

Leuk voor Archos. Wil wil die troep van ze eigenlijk hebben? Heb zo'n ding eens vast gehad; 1 keer en nooit meer.
Archos is zelf niet meer zo geweldige merk meer.
Maar onder merk van Kodak (Kodak maakt eigenlijk geen tablets, het is meer bekend met fotografie, scanners en printers) zou volgens mij alleen maar de merk meer schaden.

Want het zijn geen geweldige tablets, niet eens op niveau van Samsung, HTC of zo. Het is meer goedkoper kwaliteit, beetje Chinees.

Ik denk dat hierdoor meer mensen Kodak links laten liggen... :X

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.