DigiD en MijnOverheid zijn niet bereikbaar - update 2

De diensten van DigiD zijn sinds maandagmiddag niet bereikbaar. Hetzelfde geldt voor het portaal MijnOverheid. Het is vooralsnog onduidelijk wat de precieze oorzaak van de problemen is.

Digid logo fpaEen woordvoerder van Logius liet aan Tweakers weten nog niet van de storing op de hoogte te zijn en zegt dat het probleem wordt uitgezocht. Op Allestoringen is te zien dat het probleem zich sinds ongeveer twaalf uur maandagmiddag voordoet.

Doordat de diensten niet bereikbaar zijn, kunnen gebruikers niet inloggen op bijvoorbeeld sites van de Belastingdienst en andere overheidssites die gebruikmaken van het MijnOverheid-portaal. De sites tonen een foutmelding dat er een probleem is met de communicatie met DigiD, maar deze geeft geen uitsluitsel over de aard van de problemen. Ook het storingsoverzicht van Logius biedt nog geen informatie.

Update, 13:40: Logius heeft de storing tegenover Tweakers bevestigd, maar kan nog geen uitsluitsel over de oorzaak geven.

Update, 15:30: Logius meldt dat de problemen rond DigiD zijn opgelost. Deze dienst zou het sinds 14:30 alweer moeten doen. MijnOverheid is nog niet helemaal hersteld, maar dit zou niet lang meer moeten duren. Over de oorzaak zijn geen aanvullende details te noemen, anders dan dat het gaat om een 'storing in de infrastructuur', die door een herstart is opgelost. De tijd die een dergelijke actie is beslag neemt, verschilt per systeem.

digid storing

Door Sander van Voorst

Nieuwsredacteur

16-01-2017 • 13:04

129

Submitter: Dorus12

Reacties (129)

129
119
64
3
0
16
Wijzig sortering
Dan eindelijk bericht van Logius ontvangen


Digipoort: storing


Geachte heer, mevrouw,

Als gevolg van een storing is Digipoort (SMTP-MTA, SMTP-MSA/POP3) niet beschikbaar en verwerkt geen berichten. We werken aan een oplossing om het probleem zo snel mogelijk te verhelpen. We houden u op de hoogte over het verloop van de storing.

De storing treft onderstaande berichtstromen:

Douane
- Uitvoer
- Aangiftebehandeling AGS
- Vervoer
- EMCS Accijns goederenvervoer
- Binnenbrengen/Uitgaan
- Proviandering
- CID Informatieverstrekking

NVWA
- VWA Client (veterinair)
- PD Client
- E-logboek visvaartuigen

Onze excuses voor het ongemak.


Vragen
Heeft u vragen of opmerkingen? U kunt ons bereiken op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur via telefoonnummer 0900 555 4555 (10 ct/m) of via het contactformulier op logius.nl/contact.

Met vriendelijke groet,

Servicecentrum Logius
Dit probleem loopt al sinds vorige week woensdag bij degene waar ik de fiscale software van afneem. Ik kan zodoende niets indienen. Geen wijziging, geen btw en geen aanvragen voor elektronische aanslagen. En ik begrijp van de leverancier dat al hun klanten deze melding krijgen. Ik heb van veel klanten gelukkig de zakelijke inlog van de Belastingdienst dus de btw kan ik via die weg alsnog indienen. Maar het is verdomd lastig zo.

Edit: Ik doel op de andere melding bij Logius:

Mogelijke foutmelding bij aanleveren aan Digipoort (WUS/EBMS).
13-01-2017 | Digipoort (WUS en ebMS) , Storingen

Vanaf 11 januari kan het bij enkele softwarepakketten voorkomen dat uw aanlevering aan Digipoort de volgende foutmelding optreed:

Algemene Fout ALS400

Er is een technische fout in de aanleverservice van de Procesinfrastructuur opgetreden. Probeer het later opnieuw of neem contact op met de beheerder van de Procesinfrastructuur;

Is dit bij u het geval, neem dan contact op met het Servicecentrum van Logius 0900 555 4 555. Wij werken aan een oplossing.

De foutmelding kan betrekking hebben op de aanlevering op onderstaande berichtstromen.

Belastingdienst
- Inkomstenbelasting (Winst/Niet-Winst)
- Vennootschapsbelasting
- Omzetbelasting
- OB Suppletie
- Uitstelverzoeken
- Aanwijsposten
- Verklaring Uitsluitend Zakelijk Gebruik Bestelauto (UZGB)
- Intracommunautaire prestaties
- Erfbelasting
- Loonheffingen
- Mini-One-Stop-Shop (MOSS)
- Aanvragen, wijzigen en stopzetten Toeslagen
- Loonheffingen
- G-rekening

UWV
- Verzuimmeldingen

Rijksdienst
- DigiInkoop (alle berichtsoorten)

Alle overheden
- E-factureren

Kamer van Koophandel
- Deponeren jaarrekening

CBS
- Enquête investeringsstatistiek
- Enquête omzet- of kortetermijnstatistiek
- Enquête productiestatistiek

[Reactie gewijzigd door martwoutnl op 23 juli 2024 21:23]

Ik kreeg deze ook zojuist om 14:22.
Probleem is al sinds zeker 12:30 gaande afgaande op de logging van ons eigne douane aangifte systeem.
De verwachting dat het rond 17:00 verholpen zou zijn, is dus helaas niet gehaald.


Digipoort: update storing


Geachte heer, mevrouw,

Op dit moment voeren wij spoedwerkzaamheden uit, naar verwachting is Digipoort om 17.00 uur weer beschikbaar.


Vragen
Heeft u vragen of opmerkingen? U kunt ons bereiken op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur via telefoonnummer 0900 555 4555 (10 ct/m) of via het contactformulier op logius.nl/contact.

Met vriendelijke groet,

Servicecentrum Logius
haha, volgens mij is dat gewoon "pr" taal voor "de unix guru heeft ontdekt dat de /tmp partitie vol zit en we hebben een wachtrij met 100,000 die eerst verwerkt moet worden, MediaMarkt is dicht, we wachten op een harde schijf" lol
Dat was Digipoort. Heeft dat ook een relatie met digid?
Nee, Digipoort is een andere dienst van Logius. Het is een centrale waar het berichtenverkeer van overheidsdiensten wordt afgehandeld, zoals douane, NVWA, etc. De storing is inmiddels weer opgelost volgens Logius en mijn collega's beamen ook dat berichten worden verwerkt.
Anoniem: 857639 16 januari 2017 13:10
mijn overheid site meld nu het volgende bij mij;
Interne serverfout
De webserver kan het verzoek van de browser niet uitvoeren vanwege een onverwachte fout op de server. Probeer het later nog eens.
Wel raar dat zij dit niet wisten, ik dacht dat dit wel via systemen/programma's gecheckt werd.
Wie bedoel je met "ze"? "Ze" zijn er vast al druk mee bezig, maar niemand heeft de woordvoerder ingelicht.
Wie bedoel je met "ze"? "Ze" zijn er vast al druk mee bezig, maar niemand heeft de woordvoerder ingelicht.
Sneu voor de woordvoerder. Word je als laatste ingelicht, maar moet je wel als eerste de vragen beantwoorden.

''Mij wordt nooit wat verteld''.
Dat is niet sneu, dat is zijn vak. Fungeren als bliksemafleider. Voorkomen dat andere mensen voorbarige en mogelijk schadelijke conclusies naar buiten brengen.
Voorkomen dat andere mensen voorbarige en mogelijk schadelijke conclusies naar buiten brengen.
Geef hem dan informatie zodat hij zijn werk kan doen. Hij kan nu niks ontkrachten.
Anoniem: 857639 @Ariejan16 januari 2017 14:16
Daarmee bedoel ik dus Logius en een woordvoerder moet over alle eventuele persvragen op de hoogte zijn.
Goede zaak. De foutmelding wijkt hier nogal af, en gelijk wordt blootgelegd welk CMS wordt gebruikt op digid.nl.
Oops, an error occurred!
TYPO3 CMS is an open source content management system. To maintain the quality of the system and to improve it, please help us by donating. TYPO3 CMS. Copyright © 1998-2016 Kasper Skårhøj. Extensions are copyright of their respective owners. Go to http://typo3.org/ for details. TYPO3 CMS comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions. Obstructing the appearance of this notice is prohibited by law.
Als of dat niet in de bron van de site te vinden is:
<meta name="generator" content="TYPO3 CMS">
En ook een aantal commentaar regels erboven ...
To maintain the quality of the system and to improve it, please help us by donating.
Zou de overheid hen geld doneren?
Anoniem: 691473 @Jermaine16 januari 2017 13:34
Obstructing the appearance of this notice is prohibited by law.
Nou, bijna gelukt...
Typo 3. Typefout 3 wat een geniale naam voor een stuk software.
Is toch niet raar, dat de woordvoerder van Logius het nog niet weet.

Die gene die de storing opmerkt door hun interne monitor, zal zeer waarschijnlijk eerste mensen optrommelen die het kunnen verhelpen en daarna de woordvoerder inlichten.
Voor een serverbeheerder/devops/systemengineer gelden bij dit soort problemen eigenlijk dezelfde regels als voor piloten in een vliegtuig. Namelijk: Aviate, Navigate, Communicate

Voor een serverbeheerder is het dan alleen:
- Aviate: probeer uit te vinden wat het probleem is
- Navigate: probeer het probleem op te lossen
- Communicate: leg het probleem uit / schrijf je rapporten om het te voorkomen

Het heeft geen enkele zin in de eerste fases om direct de woordvoerder op de hoogte te brengen, hij kan niet helpen en zal de probleem vinding/oplossing alleen maar vertragen. Hooguit kan een manager/collega die niet direct meehelpt hem op de hoogte houden, maar je wil niet meteen iedereen een meeting intrekken voor 'crisis overleg' want dan duurt alles 5x zo lang.
Anoniem: 668730 @Kees16 januari 2017 14:26
Naar mijn mening is het nog sterker: het is de taak van de woordvoerder om ervoor te zorgen dat de technici en andere betrokkenen zich volledig en ongestoord kunnen richten op het oplossen van het probleem.
in de luchtvaart wordt met Aviate, Navigate, Communicate juist bedoeld dat je ten eerste op het vliegen (aviate) moet focussen .... Oftewel, hou je vliegtuig in de lucht en dus juist niet " probeer uit te vinden wat het probleem is".
PS. Eastern Air Lines-vluchtt 401 stortte juist hierdoor neer: de piloten waren bezig met een defect lampje te vervangen, en hadden toen niet meer in de gaten dat de automatische piloot per ongeluk was uitgegeschakeld, en ze tegen de grond aan vlogen...
Precies.

P.S:
Eastern Air Lines-vluchtt 401

[Reactie gewijzigd door MrMarcie op 23 juli 2024 21:23]

Wie zegt dat 'ze' dit niet wisten?
De impact die de diensten van Logius op Nederland hebben maakt ons werk spannend en uitdagend. Stel je voor wat er gebeurt als DigiD niet werkt. Dan ligt de hele digitale dienstverlening van de overheid plat… Onze diensten moeten dus 24/7, 100% beschikbaar zijn. Daar kun jij aan bijdragen!
- https://www.logius.nl/werken-bij-logius/

Wie helpt die jongens even een handje?
Ik heb voor DigiD aansluitingen zaken gedaan met Logius. Logius doet alleen het beheer van de DigiD authenticatiedienst; de software nemen zij af van een derde partij (mij niet bekend). Deze derde partij was destijds één dag per week aanwezig bij Logius. Voor problemen die een dieper liggende oorzaak hadden dan aanwijsbare fouten in het protocol e.d. moest altijd gewacht worden totdat de ontwikkelaars weer aanwezig waren.

Niet zo spannend en uitdagend dus...

[Reactie gewijzigd door resma op 23 juli 2024 21:23]

Bij het inloggen met mijn digid zag ik laatst een verwijzing naar ADFS langs komen. Dit lijkt er dus i.i.g. onderdeel van uit te maken.
DigiD is een SAML-IdP (identity provider). ADFS is dat ook. Waar logde je op in?
Weet dit niet zeker, maar ik dacht dat het mijnoverheid was. De padverwijzing die ik voorbij zag komen is er een die standaard in ADFS aangemaakt wordt. Of deze ook bij andere software wordt gebruikt is mij niet bekend.
Als het straks weer up is zal ik eens inloggen en proberen er een screenshot van te maken.

[Reactie gewijzigd door xSNAKEX op 23 juli 2024 21:23]

Dat betekent meer dat MijnOverheid ADFS gebruikt om te babbelen met DigiD en niet dat DigiD ADFS gebruikt. Wat je zag was waarschijnlijk de redirect van DigiD terug naar ADFS (of de redirect van ADFS naar DigiD)
Hallo Logius, hebben jullie het al geprobeerd uit en aan te zetten?
HAHA! En dat was nog echt de oplossing ook! :D
Over de oorzaak zijn geen aanvullende details te noemen, anders dan dat het gaat om een 'storing in de infrastructuur', die door een herstart is opgelost.
De nachtmerrie van iedere gemotiveerde gedreven medewerker. Een IT afdeling die een herstart aanreikt als oplossing voor een probleem, hoe vaak ik hiermee wel niet ben geconfronteerd tijdens mijn carrière.

Mijn inziens bedoelen ze "We hebben geen idee wat er mis is, maar een grote kans dat een herstart het probleem oplost" Inderdaad TIJDELIJK oplost.

Zwetende oksels, kloppende aders, woede uitbarstingen dat krijg je ervan!
Er is geen IT'er die een herstart als "oplossing van een probleem" ziet. Hooguit als een tijdelijke workaround. Ga er maar vanuit dat hier nog een stevig rondje Root Cause Analysis achteraan komt.

Uitzondering is natuurlijk de desktop gebruiker. Daar is een herstart soms wel een acceptabele oplossing. Meestal heeft het pas bij herhaling zin naar een echte oorzaak te zoeken.
Anoniem: 260522 @Marchel16 januari 2017 18:53
die zwetende oksels, kloppende aderen en woedeuitbarstingen krijg ik al zodra het woord overheid in dezelfde zin als het (IT-) probleem voorkomt.
Je moet maar zo denken dat als een pc waar dagelijks mee gewerkt wordt meer dan een maand aan staat een reboot geen kwaad kan. (Geen oplossing maar een eerste stap)

En dat je als eindgebruiker niet altijd kan verwachten dat er een ict guru bij een simpele incidentele storing komt kijken om 3 A4 tjes aan storings rapport op te stellen. De kosten van een servicedesk moeten ook redelijk blijven zodat de specialisten zich met echte problemen kunnen bezighouden in plaats van een een onderzoek starten bij ieder wiswasje waarvan de eindgebruiker zelf al een herstart had kunnen uitvoeren.

Oh en een tip: boos worden omdat je probleem verholpen is Door een herstart en dan nog een technische verklaring willen ook, hoe harder je schreeuwt Hoe beter je geholpen wordt de volgende keer, begin ook eens over de SLA te zeuren en dat het erg kostbaar is voor het bedrijf als je niet kunt werken. Als je echt boos bent: weiger dan een herstart uit te voeren en eis een echte oplossing.. Succes!
Een schoonmaker had de stekker van de server er even uitgetrokken om de stofzuiger te kunnen aansluiten. En vergeten weer terug te stoppen. Kan iedereen gebeuren.
Jij werkt bij de helpdesk.! :)

Stekkers er wel in ? Controleer kabels en installeer het systeem opnieuw.

Zet de backup terug.
Een vraag die sinds een half jaar in mijn standaard lijstje zit: "Zit de hot-swap voeding wel diep genoeg in het chassis?"
oh wow, wat ontzettend onhandig, ik snap dat je zo veel mogelijk een systeem wil gebruiken om te voorkomen dat alles / een groot gedeelte uitvalt omdat een systeem wegvalt, maar dit is dan weer het andere extreem. Als je alles op een systeem draait krijg je dus dat alles (in theorie) 100% met elkaar werkt, maar dat er een groot probleem is bij uitval.
Als ik naar www.digid.nl ga krijg ik...
Oops, an error occurred!

TYPO3 CMS is an open source content management system. To maintain the quality of the system and to improve it, please help us by donating. TYPO3 CMS. Copyright © 1998-2016 Kasper Skårhøj. Extensions are copyright of their respective owners. Go to http://typo3.org/ for details. TYPO3 CMS comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions. Obstructing the appearance of this notice is prohibited by law.
Open source voor zo'n belangrijke dienst?

[Reactie gewijzigd door Technomania op 23 juli 2024 21:23]

Of iets open source is of niet zegt niks over de kwaliteit ervan.
Precies, wel het onderhoud ervan ;)
Er zijn anders best wat Typo3-bedrijfjes die goed verdienen aan het onderhouden van overheids-websites :)
Zal me er eens in gaan verdiepen :)
Sorry maar wat is het verschil met een open source taal en geen open source. Drie kwart van het net draait op php dat toch ook open source?
Het front-end zal vast 'n open source CMS gebruiken. Digid zelf is custom software.
digid.nl zegt niks over de webservice die uiteindelijk gebruikt wordt voor daadwerkelijk Digi-D als product.
Wat is er mis met open source-pakketten gebruiken voor belangrijke diensten? Zolang de dingen die geheim moeten blijven (private keys vooral) geheim blijven, lijkt het me juist erg wenselijk dat de rest "open" is -- dan ben je niet meer alleen afhankelijk van de audits die Logius zelf laat doen.
Verklaar u nader! Mij lijkt dat opensource voor iets dergelijks belangrijks juist de voorkeur heeft, je bent immers niet meer afhankelijk van 1 leverancier (en de overheid heeft voldoende middelen om iemand daarvoor in te huren)
Anoniem: 873121 16 januari 2017 13:35
https://www.digid.nl/typo3conf/ext/realurl/ChangeLog

Wel fijn dat het een recente versie is.
Dan lopen ze wel erg achter, dit is dan versie 6.2 (?) van TYPO3..
Inmiddels zitten ze volgens mij op 7.6

[Reactie gewijzigd door Ask! op 23 juli 2024 21:23]

Anoniem: 668730 @Ask!16 januari 2017 14:35
Je weet toch, als het draait draait het. Die stagiaire van het ingehuurde consultancy bedrijf zit inmiddels op een andere klus bij een ander bedrijf en verder weet niemand precies hoe en wat.

Beter vanaf blijven, hopen dat je zelf op tijd gepromoot wordt naar een andere afdeling en de zorgen lekker voor je opvolger laten liggen. Die kan vervolgens zeggen dat het zijn schuld allemaal niet is en een dure consultancy inhuren om het hele systeem vanaf 0 opnieuw opzetten.

Rinse-and-repeat /rant
Als ze die versie van die module gebruiken, zitten ze op TYPO3 v6.2 LTS en hebben ze tot april om te updaten. ;)
In elk geval is die file wel bereikbaar.
Ja, gelukkig maar 3 jaar 8)7
Waarom heeft zoiets belangrijks geen uitwijk omgeving?

Of ligt die soms ook plat?
Is het echt zo belangrijk? Ik heb het 1x per jaar nodig bij de belastingaangifte. Natuurlijk zullen mensen die ruzie hebben met Duo of een verbouwing willen doen dit vaker nodig hebben maar ik kan me niet voorstellen dat je hier wekelijks in logt.
UWV, voor je wekelijkse sollicitatie verslagen om WW te behouden.
Ok. Doe ik geen zaken mee.
Maar als je het zo stelt is het inderdaad een belangrijke site (want die verslagen moeten natuurlijk op tijd worden ingeleverd en er zit een financiele consequentie aan) en zou er een fallback moeten zijn.
UWV, CIZ, SVB, Gemeente, Zorgverzekeraar.... :P
Wekelijks niet, maar elk kwartaal wel => BTW aangifte.
Ik heb de laatste dagen ook mijn wachtwoord niet kunnen veranderen. Digid zegt dat de verandering door is gegaan, maar vervolgens kon ik niet inloggen met het nieuwe wachtwoord.
Als je je wachtwoord wijzigt krijg je daar toch altijd per brief bevestiging van?
Als je je wachtwoord wijzigt krijg je daar toch altijd per brief bevestiging van?
Ik vroeg om een nieuw wachtwoord en die zou binnen x werkdagen geleverd worden, week later maar nog niks gehad en dit ging voorheen altijd goed.

Misschien meer aan de hand?
Misschien is je brief onderweg onderschept? Gebeurd veel tegenwoordig.
Ik heb mijn wachtwoord online proberen te wijzigen met SMS en email bevestiging. De wijziging werd bevestigd door digid en zou meteen plaats moeten vinden. Kon echter niet inloggen.
Nog nooit een brief gekregen.
Mijn.duo.nl ligt er inderdaad ook uit. Ongelooflijk dat Logius niet een realtime monitoring systeem heeft draaien op zijn kernactiviteiten :(

[Reactie gewijzigd door Falcon op 23 juli 2024 21:23]

Wat zegt je dat dat niet zo is?? De woordvoerder is niet op de hoogte, dat is wat anders dan dat "ze" er niks van weten, natuurlijk.
De woordvoerder kan ook echt geen contact opnemen met het ict hoofd voor dat ze de pers beantwoord ofzo
Draai het eens om, een hoofd ICT zal wel wat meer aan zijn hoofd hebben, dan een woordvoerder te woord te staan over een storing waar geen oorzaak van bekend is. ;)

En veel pers zal er vast niet op af komen.
Een hoofd ICT / Servicemanagement afdeling moet juist iedereen op de hoogte stellen en zorgen dat zijn team er inhoudelijk aan kan werken en niet wordt lastig gevallen. Als het hoofd ICT dit moet oplossen is er echt iets aan de hand.
Afhankelijk van de grootte van de storing, zal er al dan niet het calamiteitenteam op gezet worden om te onderzoeken wat er gaande is en te kijken wat dan de beste oplossing is. Vaak zit daar ook een communicatie medewerker bij, om de lijnen kort te houden. ;)

In de praktijk gaan dergelijke zaken grotendeels dus toch al langs het hoofd ICT, ik gaf enkel antwoord in de situatie zoals hahaha2223 hem beoogt.
Laten we het er maar op houden dat ik dicht op het vuur zit ;)
Prachtig, dat mensen reageren die er totaal geen verstand van hebben hoe het er in de (verschillende) omgeving(en) aan toegaat. Klasse!

PS: ja, ik heb dat wel.
"Een woordvoerder van Logius liet aan Tweakers weten nog niet van de storing op de hoogte te zijn en zegt dat het probleem wordt uitgezocht. Op Allestoringen is te zien dat het probleem zich sinds ongeveer twaalf uur maandagmiddag voordoet."

Je bedoeld de woordvoerder van Logius neem ik aan? :*)
Wie zegt dat ze dat niet hebben? Alsof monitoring een storing tegenhoud.
Hmmm... mijnoverheid zegt nu:

Onderhoudswerkzaamheden
Als gevolg van onderhoud is MijnOverheid op dit moment niet beschikbaar.

Digid is nog steeds echt goed stuk... en ja, zonder digid, doet mijnoverheid ook niets
Het betreft in elk geval geen gepland onderhoud. Onderhoud op DigiD wordt altijd van tevoren aangekondigd en dat is niet gebeurd. Het zal nu wel aardig paniek zijn bij Logius gok ik :)
13:30 uur: kreeg ik dit:
TYPO3 logo
Oops, an error occurred!

TYPO3 CMS is an open source content management system. To maintain the quality of the system and to improve it, please help us by donating. TYPO3 CMS. Copyright © 1998-2016 Kasper Skårhøj. Extensions are copyright of their respective owners. Go to http://typo3.org/ for details. TYPO3 CMS comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions. Obstructing the appearance of this notice is prohibited by law.
Dat komt omdat daar hele dure zwaar overbetaalde specialisten zitten. Kan je ze niet aanrekenen. Overmacht of zoiets. |:(
zwaar overbetaalde specialisten
Nee, niet echt. Is voornamelijk de bedrijven die er goed aan verdienen, zoals Centric.
Ja, misschien moet ik het anders formuleren. De prijs is hoog en de kwaliteit is laag. Daar komen ze op zulke momenten achter.
Ben wel benieuwd naar wat er nu gebeurd is en of we dit ook te horen krijgen.
De prijs is hoog en de kwaliteit is laag. Daar komen ze op zulke momenten achter.
Wil mijn ex collega's net afvallen, weet dat ze wel de nodige kennis hebben. Maar is voornamelijk de lager er boven een probleem, die te veel met geld en politieke spelletjes bezig zijn.
Helaas betalen wij als belastingbetalers daardoor teveel voor een niet optimaal product. Maar ben bang dat wij dat niet kunnen oplossen. En de politiek ingaan heb ik ook zo 1,2,3 geen zin an.

Lijkt me trouwens knap frustrerend als je wat kan maar dat van hogerhand dwarsgezeten wordt.
Je wilt niet weten wat er op ICT gebied er door heen gebrand wordt.
Er is een reden waarom ik het heb over ex collega's.

Dit werk kwam namelijk niet meer overeen met mijn geweten. Maar gelukkig voor dit soort partijen kijken de meeste ICT-ers toch alleen maar naar geld en secundaire arbeidsvoorwaarden.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.