De edge-versie van de komende Samsung Galaxy Note 7 krijgt mogelijk een dubbele camera aan de achterkant. Samsung heeft bovendien merknamen proberen te registreren die wijzen op een irisscanner in de nieuwe high-end smartphone.
De Chinese site Zol.com.cn, die in het verleden al vaker correcte informatie over onaangekondigde hardware naar buiten heeft gebracht, claimt dat de reguliere Note 7 een enkele camera heeft en alleen de edge-versie een dubbele. Samsung zou de tweede camera willen gebruiken om sneller achter elkaar foto's te kunnen maken van een bepaalde situatie.
Het Zuid-Koreaanse Pulse-news meldde in maart dat Samsung was begonnen met de productie van een dubbele camera van een toen nog niet nader genoemde high-end smartphone van een Chinese fabrikant. Omdat het gaat om een bedrijfsonderdeel van Samsung, is het mogelijk dat diezelfde cameramodule ook in de edge-versie van de Note 7 terechtkomt.
De dubbele camera is een functie die in de smartphonemarkt volop in de aandacht staat. Onlangs verschenen de Huawei P9 en LG G5 met dubbele camera, terwijl ook de iPhone 7 Plus die functie zou gaan ondersteunen.
Samsung zou volgens recente geruchten de naam Note 6 overslaan en het toestel Note 7 willen noemen, om de nummering van Note-serie in lijn te brengen met die van de Galaxy S-lijn. Dat is nu niet zo, omdat Samsung de eerste Note anderhalf jaar na de eerste Galaxy S uitbracht, op een moment dat de S II al op de markt was.
De Note 7 krijgt wellicht ook een irisscanner. De Nederlandse site GalaxyClub ontdekte dat Samsung in Europa en de VS de merknamen Galaxy Iris en Galaxy Eyeprint heeft proberen vast te leggen. De Zuid-Koreaanse fabrikant heeft bovendien een tablet met irisscanner uitgebracht in India.
Er gaan al maanden geruchten over de toestellen die mogelijk Note 7 en Note 7 edge gaan heten. Ze zouden 5,8"-rgb-oledschermen krijgen, beschikken over werkgeheugen ter grootte van 6GB en draaien op een onaangekondigde Qualcomm Snapdragon 823-soc of een octacore Exynos-soc van Samsung zelf. De toestellen zouden in augustus moeten uitkomen.
Galaxy S6 edge+