In het afgelopen kwartaal zijn er 5 miljoen exemplaren van Grand Theft Auto V geleverd. Sinds de release in 2013 staat het totaal nu op 65 miljoen exemplaren. Rockstar Games zal binnenkort bekendmaken aan welke nieuwe projecten de studio werkt.
De aantallen blijken uit een investor call over de kwartaalcijfers van Take-Two Interactive, de eigenaar van GTA V-ontwikkelstudio Rockstar. Bij de bekendmaking van de cijfers sprak de uitgever zijn verwachting uit over de komende jaren. Daarbij zei Take-Two dat er in het financiële jaar 2018, dat in april 2017 begint, een hogere omzet wordt verwacht.
Die verwachting is gebaseerd op de games die dan uit moeten komen, maar het is niet bekend welke dat zijn. Take-Two zegt dat Rockstar Games 'hard werkt aan een aantal veelbelovende projecten die binnenkort onthuld worden'. Waarschijnlijk maakt Rockstar op de E3 in juni meer bekend.
Grand Theft Auto V, dat in 2013 verscheen voor de Xbox 360 en PS3, is nog altijd een belangrijke inkomstenbron voor Take-Two. In het afgelopen jaar werden er 13 miljoen exemplaren geleverd. Take-Two verdient ook flink met de verkoop van dlc en virtueel geld. 37 procent van de totale kwartaalomzet kwam voort uit dergelijke 'terugkerende bestedingen' van gebruikers.
Ondanks de goede verkoopcijfers wist Take-Two Interactive, dat eigenaar is van 2K en Rockstar, over het hele jaar geen winst te maken. Het verlies kwam uit op 8,3 miljoen dollar. Dat is wel flink minder dan een jaar eerder, toen was het verlies 279 miljoen dollar. De omzet was met 1,4 miljard dollar wel flink hoger dan de 1,1 miljard in 2015.