Silk Labs, een bedrijf opgericht door voormalig Firefox OS-teamleden, brengt een internet-of-things-camera op de markt die moet fungeren als een proefopstelling voor een nieuw iot-platform, 'Silk'. Silk Labs heeft de camera 'Sense' gedoopt.
Het doel van het op de markt brengen van Sense is het opbouwen van een veilig iot-besturingssysteem. Sense is daarmee de eerste hub die met Silk werkt. Het ontwerp van zowel Sense als Silk wordt uiteindelijk opensource.
Andere apparaten kunnen met de Sense-camera annex -hub verbinden en er via het platform voor zorgen dat duidelijk is wat er gebeurt. Het apparaat vormt zo de centrale schakel in het platform en is dan ook meer dan een stand-alone beveiligingscamera die bijvoorbeeld op beweging reageert. Door gezichtsherkenning weet Sense wel wie het huis binnenkomt en kan daar op reageren. Zo kan de hub een gekoppelde thermostaat op een gewenste temperatuur instellen en de favoriete muziek van de persoon aanzetten. Het apparaat kan ook huisdieren herkennen.
De hardware van Sense is niet heel bijzonder. Het apparaat meet 4,7x13,1x5,4cm en gebruikt een ARM-cpu met zes cores en een niet nader genoemde 'high performance' gpu, 2GB ram en 16GB flashgeheugen, wifi, bluetooth low energy en een accelerometer. Verder bevat het apparaat een statuslampje, een 1080p-groothoekcamera, infraroodleds voor 'nachtzicht, een microfoon en speakers.
Alle informatie die het apparaat verzamelt, wordt lokaal verwerkt. Ook de machine learning-kant gebeurt op het apparaat. Wat naar buiten gestuurd wordt, zou niet zichtbaar moeten zijn voor 'mensen die niet in het bezit zijn' van het eigen Sense-apparaat of de gekoppelde smartphone.
Sense werkt momenteel met Philips Hue, LIFX, Sonos en Nest, maar de verwachting is dat dit aantal snel uitbreidt omdat de sdk open is en 'iedereen die javascript kan schrijven' een applicatie voor Silk kan ontwikkelen. Silk is gebouwd op Node.js.