Asus heeft een accessoire voor laptops ontwikkeld die laptops van de grafische rekenkracht van desktopvideokaarten gebruik laat maken. De verbinding tussen de ROG XG Station 2 en de laptop verloopt via twee usb-c-verbindingen.
Volgens Asus is de ROG XG2 voor Asus-laptops ontwikkeld en kan deze videokaarten van zowel Nvidia als AMD huisvesten. De pci-e-verbinding verloop via twee usb-c-aansluitingen, voor pcie 3.0 x4-snelheid. De docking station kan ook via een enkele usb-c-aansluiting werken, maar is dan beperkt tot pcie 3.0 x2-snelheid.
Aan de achterkant van de accessoire zit de voedingsaansluiting en een usb-hub. De ROG XG Station 2 kan tegelijkertijd laptops laden. Tijdens elektronicabeurs CES demonstreerde de fabrikant een laptop in combinatie met de docking station met een GeForce GTX 980 Ti, die bij een 3DMark FireStrike een score van 13909 neerzette. Twee fans aan de bovenzijde moeten de videokaarten op temperatuur houden.
Na de zomer zou het product op de markt kunnen komen maar details, zoals de mogelijkheid van een introductie in de Benelux, ontbreken nog. Asus is niet de eerste fabrikant met en dergelijk product. Dell heeft bijvoorbeeld de Alienware Graphics Amplifier en MSI de GS30 Shadow. Beiden werken via zelf ontwikkelde pci-e-aansluitingen met de laptops.