Onderzoekers van verschillende Amerikaanse universiteiten hebben een chip gemaakt waarop optische elementen en traditionele, processorelementen met transistortechnologie zijn verenigd. De chips kunnen optisch met elkaar communiceren.
Onderzoekers van verschillende Amerikaanse universiteiten hebben een chip gemaakt waarop optische elementen en traditionele, processorelementen met transistortechnologie zijn verenigd. De chips kunnen optisch met elkaar communiceren.
[Reactie gewijzigd door Jhonny44 op 28 juli 2024 23:08]
Door standaard glasvezel gaat licht met zo'n 2/3de c, wat dus neerkomt op 0.25 tot 0.5 nano seconden. Glasvezel heeft zeker voordelen, latency is er niet echt één van.De afstand van jouw RAM modules naar de CPU is ongeveer 5 tot 10 cm. Dat zou een elektronische puls ongeveer afleggen (onder perfecte omstandigheden) in 0,25 tot 0.5 nano seconden.
[Reactie gewijzigd door Terracotta op 28 juli 2024 23:08]
Het is wel degelijk flink 'sneller' qua bandbreedte (bits/s), alleen niet veel sneller qua latency (m/s).Misschien zit 't voordeel 'm vooral in warmte/energie reductie in plaats van veel extra snelheid?
De golffront van fotonen door glas gaat ook maar met 2/3c. De vraag is natuurlijk wat het medium is voor deze interne communicatie.het verschil tussen de lichtsnelheid en 2/3 daarvan, wat nog steeds heel snel is
[Reactie gewijzigd door .oisyn op 28 juli 2024 23:08]
Er klopt ook helemaal niks van dit discussie daarom was ik al gestopt met reageren.Dat was meer voor cealestis bedoelt. Ik snap er ni namelijk ook helemaal niks meer van wie wat zegt en begrijpt.
Kan wel (kan nu in principe ook al zonder optische verbinding), maar ook met een optische verbinding neemt bij zo'n grote afstand de latency erg veel toe, wat een nadelig effect heeft op performance.Waar in huidige pc's een centimeter of tien gebruikelijk is kan meter of drie met deze technieken ook.
Electriciteit is niet een stroom van electronen maar bestaat uit fotonen die tussen naastgelegen atomen springen en iedere keer even interactie hebben met een electron in het atoom, waarbij wat vertraging onstaat zodat de snelheid wat lager uitvalt dan die van licht in een vacuum, maar niet heel veel lager (50 tot 99% volgens wiki). Licht in een fiber gaat met ca 2/3 vd lichtsnelheid in een vacuum - dus niet heel veel sneller dan electriciteit in bvb een koperdraad.snelheid van de elektronen. Die is in koperen kabels beduidend lager dan de lichtsnelheid in een fiber.
Daarmee wordt de complexiteit van de chip vergeleken met een Pentium 4-processor
De core van een P4 was echt een stuk groter dan dat. En toen was het al spannend of je je core niet beschadigde met de zware cpu koelers die je nodig had.De chip van 3 bij 6 millimeter groot
[Reactie gewijzigd door Marctraider op 28 juli 2024 23:08]
Ze werken in dit geval nog met een externe laser waarbij de interne schakelingen het licht filteren. Nergens staat hoe zwaar deze externe laser is geweest. Misschien staat er wel een 10W laser naast. Dan zul je die chip van 6 bij 3mm toch moeten gaan koelen. Zeker omdat maar 1/5? van de chip daadwerkelijk het optische gedeelte bevat.Wat heeft dit met koelers te maken? Trouwens als het ooit mogelijk is een totaal optische chip te maken dan hebben we een stuk minder last van rest warmte/inefficientie.
Leek me wel evident... Als je een chip onder een vergrootglas legt, is het net een doolhof.Waarom doolhof
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.