Acer introduceert 14"-laptop en all-in-one-pc met ingebouwde accu

Acer heeft tijdens een evenement in Taipei zijn nieuwe Windows 10-apparaten geïntroduceerd. De Taiwanese fabrikant komt met een 14"-laptop en een 17,3"-all-in-one, die dankzij een ingebouwde accu ook mobiel te gebruiken is.

De Acer Aspire R 14 is een 14"-laptop waarvan het scherm 360 graden gedraaid kan worden, zodat het apparaat ook als tablet in te zetten is. Het is een upgrade van het eerder dit jaar geïntroduceerde gelijknamige model. Acer rust de convertible nu uit met Intel Skylake-processors, maximaal 8GB ddr3l en een ssd. Exacte configuraties zijn op moment van schrijven nog niet bekend. Het apparaat heeft volgens Acer een dikte van 18,5mm en gewicht van 1,9kg. De Aspire R 14 wordt eind oktober in de winkels verwacht voor een adviesprijs vanaf 799 euro.

Acer Aspire R 14

Verder heeft Acer de Aspire Z3-700 getoond. Deze all-in-one-pc beschikt over een 17,3"-touchscreen met resolutie van 1920x1080 pixels. Het apparaat beschikt over een ingebouwde accu, die volgens Acer goed is voor vijf uur werktijd. Zodoende kan de Z3-700, die ongeveer 2kg weegt, ook als tablet gebruikt worden. In de aio zit een Intel Pentium- of Celeron-processor, maximaal 8GB ram en naar keus een hdd of sdd. Acer levert ook een stylus mee. Vanaf eind 2015 is de Aspire Z3-700 te koop voor een adviesprijs vanaf 599 euro.

Acer Z3-700

Sinds de introductie van de Lumia 950, 950 XL, Surface Book en Surface Pro 4, hebben veel andere fabrikanten in samenwerking met Microsoft nieuwe Windows 10-hardware getoond. De introductie van Acer volgt na presentaties van HP, Dell en Asus. Op 13 en 19 oktober staan er nog evenementen van Toshiba en Lenovo op de planning.

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

12-10-2015 • 14:04

50

Reacties (50)

50
50
39
0
0
0
Wijzig sortering
Anoniem: 16328 12 oktober 2015 14:31
Vijf uur werktijd voor een desktop is natuurlijk niets. Lijkt dus meer op een gimmick dan een nuttige toevoeging. Je betaalt er echter wel voor want accu's kosten doorgaans snel 50 euro.

Ik vind de laptop geen 800 euro aan waarde uitstralen. Veel gebruik van zwart kunststof waar verder niets mee gedaan is. Als je een convertible maakt moet het er all around leuk uitzien door de verschillende standen.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 16328 op 26 juli 2024 10:07]

Acer staat niet bekend om de stevige constructies of metalen behuizingen. Wat dat betreft is het meestal net voldoende, zolang je er niet al te wild mee omspringt. De goedkope behuizing zie je ook in de prijs terug. Voor de spec's is het best aardig. Als men voor de koeling niet al te goedkope ventilatortjes heeft gebruikt is dit best aardig voor iemand die niet zoo heel veel geld beschikbaar heeft.
mijn aspire one uit 2012 vind ik redelijk stevig, toetsenbord veert niet mee, overleefde een paar vallen, maar is wel glanzend zwart plastic.
Voor de prijs is de Desktop wel een interessant apparaat voor wat casual dingen in de woonkamer. Voor een apparaat waarbij zo weinig performance is vereist begrijp ik alleen niet goed waarom in plaats van Pentium of Celeron niet een bovenklasse Atom is gekozen. Die processors benaderen zeker de performance van een Celeron, maar verbruiken aanmerkelijk minder. Goed voor de Accuduur, wat dit apparaat zeker kan gebruiken. 15 ich scherm, Atom, en een scherpere prijs lijkt me een aardige sweet spot.

Over de laptop: Mooie configuratie voor het geld. En het hoeft niet meer per se te kraken als het van Acer komt. Ik ben benieuwd naar de review van het ding. En dun, dun is een criterium dat naar mijn mening teveel een hype is op dit moment. Gewicht is dan nog een relevanter criterium.
Anoniem: 426269 @teacup14 oktober 2015 09:03
Of nog beter, in plaats van een Celeron/Pentium/Atom in de 17" AIO/tablet een Core M zetten. Alles lekker passief en toch genoeg kracht voor huis, tuin en keukengebruik. Hoewel dat passief misschien met de Celeron ook wel het geval is? Maar Core M is weer beter dan Celeron dacht ik.
Het is inderdaad een dertien-in-een-dozijnlaptop, maar het ontwerp en vooral dat kader rond het scherm past toch wel goed bij Windows 10. Of het in het echt ook zo is, is iets anders, maar de foto ziet er alleszins aardig uit.
De uitstraling van de laptop is inderdaad nou niet zo esthetisch als sommige mensen zouden wensen. Vooral als dat het enige is waar je aan denkt wanneer je naar het prijskaartje kijkt.

Echter als je kijkt naar de specs: Skylake, 8GB Ram, SSD en een touchscreen, dan is zo'n prijs toch niet zo heel erg verrassend.
Nou, ik vind het beide wel erg mooie producten hoor.

Volgens Toms Hardware bestaat de laptop uit metaal. Dus niet alleen zwart kunststof.

En de AIO vind ik erg interessant. Hulde, eindelijk een 17" tablet voor een mooi prijsje. En de juiste aansluitingen zoals 2 maal USB 3 en een normale HDMI zodat je ook nog een extern groot scherm kan aansluiten op je bureau. Ik denk dat ik hem maar eens ga bestellen als ie uitkomt, hoewel ik liever een passieve Core M erin gezien had.
Ik snap het geloof ik niet helemaal.
"Het bevat een ingebouwde accu waardoor je hem ook mobiel kunt gebruiken."

Want een normale laptop kun je niet mobiel gebruiken en heeft geen ingebouwde accu?
(met enig verschil dat je de accu uit een normale laptop nog kunt verwijderen)

Ik begrijp dat de ingebouwde accu de all-in-one betreft. Maar als je een all-in-one mobiel maakt, dan wordt het toch een laptop? Of heeft een all-in-one een specifieke eigenschap die het onderscheidend maakt van een laptop?

[edit: kleine toevoeging en reacties]

[Reactie gewijzigd door MarvinJames op 26 juli 2024 10:07]

Een laptop wel ja, maar een all in one heeft meestal geen ingebouwde accu.
Deze AIO is gewoon een tablet en hebben altijd ingebouwde accus.
Omdat er nu een accu in zit is het inderdaad net een tablet. Maar zou er geen accu in zitten was het ook geen tablet achtige AIO.

En ik vind het zelf niet echt een tablet aangezien hij 2kg is.
Het gaat hier om de AIO, niet de laptop
Er worden een laptop en een all-in-one besproken. De ingebouwde accu-opmerking slaat op de all-in-one...
als je een accu inbouwt in een AIO wordt het niet ineens een laptop....hij heeft alleen voor een bepaalde tijd geen stopcontact nodig....er is nog steeds geen keyboard geintegreerd....
Mijn laptop heeft wel een ingebouwde accu (Clevo N170SD).
Nee, deze 17,3" AIO kan nu ook als (zware) tablet gebruikt worden door de accu.
Normaal hebben ze geen accu om zonder netstroom gebruikt te kunnen worden en is een AIO alleen een scherm met de pc ingebouwd, met/op een standaard.
Wordt ook nooit een laptop...... er zit altijd een toetsenbord en muis bij.

Weliswaar als handheld is deze een beetje zwaar, maar op de bank, in de keuken, of om met een draaitafel gezamenlijk spelletjes (scrabble, etc) op te doen lijkt het me een goede nieuwkomer.
Helemaal omdat er nog geen 17,3"tablets zijn.
Ik zie genoeg mogelijkheden waarmee zo'n groot mobiel scherm veel voordelen biedt.

Ik vind dit een interessante ontwikkeling, en vriendelijk geprijsd vanaf €599.
Sinds de surface book en surface 4 aankondiging vorige week, geven andere Windows producten me een behoorlijk "meh" gevoel. Alleen Dell weet nog te imponeren met hun extreem dunne schermranden.

Deze Acer producten geven me ook weer een heel erg "meh" gevoel. Zeker vanwege de gebruikte materialen en het algehele ontwerp. Alleen de Aspire S7 weet een gevoel van kwaliteit uit te stralen.
Geen 1 merk is heilig, maar bij Acer heb ik werkelijk nog nooit een juich gevoel gehad. Altijd iets te veel plastic en iets veel keuzes om het goedkoop te houden.
Acer heeft wel een paar modellen die stevig aanvoelen en ook er nog eens redelijk fraai uitzien. Ik denk dan aan de v5 en v7 serie. De toetsenborden voelen voor mij ook vaak goed aan, stevig en niet te weinig travel iets wat je veel ziet bij HP en sinds kort Lenovo.
Die lage prijs moet ergens vandaan komen. Ik geef ook de voorkeur aan de Surface, maar het is niet reëel om deze Acer daarmee te vergelijken. Het is gewoon een lager segment, waar op zich niets mis mee is, als je voor de laagste prijs wilt gaan.
Voor touchscreen-gebruik is in bepaalde gevallen een bredere rand functioneler. Vegen vanuit de rand wordt hierdoor nauwkeuriger, bijvoorbeeld om de charms bar tevoorschijn te halen. Als het aanraakgevoelige vlak iets groter is dan het werkelijke display, kan beter onderscheid gemaakt worden tussen aanraking en verplaatsing van een vensterrand of het oproepen van een verborgen balk aan de rand van het scherm.
Gelukkig geen charms bar meer in Windows 10 :)
Dus daarvoor hoeft het niet meer!
charms misschien niet meer, maar wel je actiecentrum, dat is nog steeds met een swype van rechts naar links, zowel in tabetmodus als in desktopmodus ;)
Charmsbar was op zich een perfecte oplossing. Het probleem is de eindgebruiker die niet inziet dat er verandering nodig is om het overzichtelijk te houden.

Maar goed we hebben nu W10, start menu terug en iedereen tevreden toch? ;) Microsoft lijkt het voor sommige gewoon ook niet meer goed te kunnen doen.
een AIO + ingebouwde accu is toch gewoon een tablet?
Bij een Tablet denk ik toch nog vooral aan Android of iOS of Windows op ARM. Dus ik snap wel dat ze dit wat explicieter omschrijven als een AIO met een accu.
maar delen van windows 10 zijn juist bedoeld voor gebruik met touchscreens, maar natuurlijk denkt de algemene consument nog steeds dat tablets minder snel zijn dan desktops. 8)7
Ja die vat ik ook niet helemaal.. Marketing afdeling heeft overuren gedraaid daar..
Jammer van die enorme randen. Er had met gemak een 15,6" paneel ingepast met wat dunnere randen.
Ja, maar dat past dan niet binnen die prijs. Dat is net de uitdaging van de fabrikanten.
Ik begrijp de 180° niet, is dit bij laptops anders ? De laptop op de foto staat toch op 270° ten opzichte van z'n toetsenbord ? Overigens ben ik daar niet zo'n grote fan van, liever dan compleet los klikken inplaats van je toetsenbord als ondergrond te gebruiken.
Ik denk inderdaad dat ze 360 graden bedoelen, anders is het niet heel bijzonder.
Anoniem: 604128 12 oktober 2015 14:13
Convertibles blijven interssante apparaten. Ik merk in de winkel ook veel interesse in 2-in-1's. Maar na de nieuwe surface pro/book onthulling valt de rest een beetje tegen :+

Wat ik wel als een groot voordeel zie in de richting 2-in-1, is dat fabrikanten strakke, lichtere laptops aan het ontwikkelen zijn. Als ik kijk naar bijv. Een 15.6" lenovo notebook, of een yoga3/pro van datzelfde merk, zie je een enorm verschil in afwerking gewicht en uitstraling.
Die Z3-700 is eigenlijk gewoon een gigantische 17.3 inch tablet... :)
Wel zwaar voor een plastic laptop, de vergelijkbare HP Spectre x360 van aluminium weegt met 1,45 kg een stuk minder. En mag tot wel hopen dat Acer er nu wel minimaal een 1080p scherm in stopt, met de vorige gen wordt elke configuratie met een 1366 x 768 paneel geleverd.. http://us.acer.com/ac/en/US/content/models/laptops/aspirer14

[Reactie gewijzigd door NSG op 26 juli 2024 10:07]

Als er reviews komen over deze Acer-producten, zou ik graag zien dat er goed gekeken wordt naar de bouwkwaliteit. Van Acer, bij de laptops en ook in het duurdere segment daarvan, is de bouwkwaliteit en de stabiliteit soms om te huilen. Bron: eigenaar geweest van 650+ € laptop modellen, 5 stuks achtereenvolgens in de laatste 8 jaar.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.