In theorie heb je gelijk, de travel is minder dus je zou sneller moeten kunnen typen op een scherm. Maar in mijn geval is het wel degelijk sneller op een fysiek toetsenbord, dat komt vooral omdat het resultaat minder fouten bevat en me dus minder verbetertijd kost.
Een aantal redenen hiervoor is door meer mensen gegeven, zoals fysieke feedback (blind typen). Verder type ik in verschillende (programmeer)talen random door elkaar (de laatste tijd regelmatig ook in 1 zin, wegens het geven van taalles) en is een Swype achtig iets (of eigenlijk welke optie met woordenboek dan ook) niet bruikbaar, dan ben ik meer aan het verbeteren of talen switchen dan ik aan het typen ben. Ik heb een keer op een iPhone iets moeten typen waarbij autocorrect aanstond, heb dat ding bijna weggesmeten. Voelde alsof ik tegen een muur aan het slaan was in de hoop dat er een muntje uit zou vallen uiteindelijk. Ik zet alle automatische dingen altijd uit. Zelfs hoofdletters aan het begin van een zin. Ook op de PC overigens, ik type precies wat ik wil typen en neem de volledige verantwoordelijkheid voor mijn tiep- en gramatenkaasvouten.
Het probleem dat ik heb is dat m'n soft-keyboard soms wat blijft haken. Dat terwijl de Note 4 toch geen heel oud of traag toestel is. Wat daar mogelijk deels aan bijdraagt is dat ik een zachte vibratie aan heb staan zodat ik toch voel dat ik type. Geluid heb ik altijd uit staan op m'n telefoon nl., dus toetsenbordtikjes zijn geen optie voor mij. Vibratie werkt fijner dan zonder vibratie typen, maar op 'nadenk'momenten voor de telefoon gaat er daarom vanalles mis. Met name de precieze aanslaglocaties kloppen dan niet meer (spaties worden al snel geregistreerd als B's of N's op zo'n moment, backspace wordt L), ik gok dat hij dan net een paar milliseconden na de 'touch' de positie pas uitleest, als ik al onderweg ben naar de volgende letter. Op andere momenten gaat het wel weer prima, maar het gedrag is niet consistent en dus irritant.
Het zal vast helemaal aan mij liggen, maar ik kan er maar niet aan wennen, en als ik veel moet typen ga ik uit frustratie maar weer naar de dichtstbijzijnde PC.
Een van de ongenoemde voordelen van fysieke toetsenborden is de keyboard buffer. Zelfs als het systeem even hapert, komen daarna de juiste aanslagen in de juiste volgorde binnen op de telefoon. Een spatie wordt niet als een B geregistreerd door een timingverschil (vinger net onderweg naar de volgende letter) ofzo.
Helaas moet ik daar wel bij toegeven dat dat gelijk ook een nadeel kan hebben: een toets kan blijven 'haken' in de keyboard buffer, ofwel door slijtage (hardware) ofwel omdat het KeyUp event niet binnenkomt. Althans dat is mijn ervaring bij een aantal telgen uit de Motorola Milestone/Droid familie.
Deze Blackberry 'Venice' (nog even afwachten hoe hij echt gaat heten) maakt me eindelijk weer eens echt enthousiast over een telefoon. Een Android QWERTY slider met goede specs heb ik al veel te lang niet gezien. Elke keer als er iets van QWERTY opduikt heeft het specs die vaak zelfs minder zijn dan de Droid 4 of Milestone 3.
Een slider heeft echt m'n voorkeur, ondanks de extra kwetsbaarheid - het effect van dat fysiek uitklappen, zo van "nu wordt het serieus", dat vind ik heerlijk. Als er mensen in de buurt zijn, begin ik soms lekker dramatisch met een diepe zucht en een intense blik en schuif ik dan dat ding open

En als ik klaar ben, lekker dichtklappen. Iets minder heerlijk dan een hoorn op de haak smijten, maar komt in de buurt!
Over de Passport heb ik flink getwijfeld. Ik vind het een mooi ding, hoewel het geen slider is. En BB10 lijkt me een prima OS, waarschijnlijk het meest complete OS out-of-the-box. Maar omdat Google Play Services niet ondersteund werden (althans niet zonder rompslomp) zou dat m'n Wear horloge onbruikbaar maken, dus uiteindelijk toch voor de Note 4 gekozen.
De Venice lijkt alles te hebben wat me aansprak in de Passport ('industrial design' - mooi en functioneel ipv teveel krasgevoelig aluminium of vingerafdruk/barstgevoelig glas, touch-sensitive toetsenbord ziet er futuristisch uit als je de telefoon in landscape houdt)
plus volledige Android
plus slider,
plus 'normaal' breedbeeld scherm om videos op te kijken. Ik kan niet wachten tot ik dit ding in handen heb
[Reactie gewijzigd door Myedvyed op 26 juli 2024 10:10]