Rise of the Tomb Raider krijgt 'een bepaalde vorm van multiplayer-functionaliteit zodat spelers hun single-player-campagne kunnen uitbreiden door te wedijveren met vrienden'. Daarmee lijkt de claim dat het spel helemaal geen multiplayer zou bevatten, ongegrond.
Ondanks dat, blijft het op z'n minst vaag. Een reconstructie: in Xbox Magazine nummer 128 verscheen een quote waaruit blijkt dat ontwikkelaar Crystal Dynamics de single-player campagne 'zo vermakelijk mogelijk' moest maken omdat de 'multiplayer-ervaring' nooit in het spel gestopt was. Op die manier kon alle tijd en geld gestoken worden in het ontwikkelen van de single-playermodus.
Nu heeft Microsoft alsnog tegen Videogamer.com gezegd dat er een bepaalde functionaliteit in het spel zit die vrienden met elkaar laat wedijveren. Hoe dat eruit gaat zien, zal voor de wereld pas duidelijk worden als het spel op 10 november aanstaande uitgebracht wordt voor Xbox One en Xbox 360. Een jaar later verliezen de Microsoft-consoles hun alleenrecht en komen er ook PC- en Playstation 4-versies.
Naast alle ophef die ontstond rond het wel of niet bestaan van een multiplayermodus, verschenen er ook screenshots online waar het verschil tussen de Xbox One en 360-versie duidelijk te zien is. De bovenste beelden zijn van de Xbox One en de onderste van de 360. Duidelijk is dat Lara Croft een stuk meer viezigheid mee moet dragen bij de krachtiger Xbox One.