Tijdens de persconferentie van Microsoft voorafgaand aan de Gamescom maakte uitgever Square Enix bekend dat Rise of the Tomb Raider enkel voor de Xbox One verschijnt. De game verschijnt eind 2015. Of hij later nog voor andere platforms zal verschijnen, is niet bekend.
Een medewerker van Crystal Dynamics, de studio achter de meeste Tomb Raider-games en eigendom van Square Enix, maakte de overeenkomst met Microsoft bekend tijdens een persconferentie in Keulen. Details over de deal zijn niet bekend. Zo weten we niet of Rise of the Tomb Raider een 'timed exclusive' is, die later wel op andere platforms mag verschijnen. Bovendien is het niet ongebruikelijk dat platformhouders als Microsoft en Sony een game als exclusief bestempelen als die zowel voor de console van de desbetreffende platformhouder als voor Windows verschijnt.
Rise of the Tomb Raider is het vervolg op de game die Crystal Dynamics begin 2013 afleverde. Die kreeg de titel Tomb Raider mee, om aan te geven dat het een 'reboot' betrof. In Rise of the Tomb Raider krijgt hoofdpersoon Lara Croft hetzelfde realistische uiterlijk als in de voorgaande delen uit de serie. Rise of the Tomb Raider is dan ook een direct vervolg op de game uit 2013. Die verscheen voor Windows, de Xbox 360 en de PlayStation 3. Eind dit jaar verschijnt Lara Croft and the Temple of Osiris, een vervolg op co-opgame Lara Croft and the Guardian of Light uit 2010.