TomTom en Bosch werken samen aan digitale navigatiekaarten voor zelfrijdende auto's. Momenteel testen de bedrijven de kaarten op wegen in Duitsland en in de Verenigde Staten. Eind dit jaar moeten de kaarten voor Duitsland in ieder geval af zijn.
De kaarten voor zelfrijdende auto's moeten het in 2020 mogelijk maken om zelfrijdende auto's over snelwegen te laten navigeren. TomTom denkt dat de kaarten eind dit jaar al kunnen worden ingezet op snelwegen in Duitsland.
Volgens TomTom worden aan kaarten voor zelfrijdende auto's andere eisen gesteld: zo moeten ze tot op de decimeter exact zijn. Ook moeten gegevens zoals een scheiding van de rijbaan, verkeersborden en de snelheidslimiet exact zijn aangegeven, evenals informatie over de richting van de weg.
Zelfrijdende auto's kunnen ook navigeren door de weg te 'scannen', maar met speciale kaarten zou dat niet of nauwelijks meer hoeven. Om de kaarten up-to-date te houden, zetten de bedrijven 'scanauto's' in die nieuwe wegen in kaart brengen. Ook rijden auto's rond om wijzigingen aan de wegen in kaart te brengen.
TomTom maakte de samenwerking met Bosch bekend tijdens de presentatie van zijn kwartaalcijfers. Het bedrijf behaalde meer omzet, maar minder winst. Terwijl de omzet met 5 procent toenam naar 264,6 miljoen euro, daalde de winst flink naar 2,5 miljoen euro. Dat is een afname van 71 procent ten opzichte van een jaar eerder.