Wat ben jij toch een grapjurk zeg. Ik heb die documentaires van Vice al lang gezien. In de eerste documentaire zegt hij "we tried to get into North Korea for a year and a half, but couldn't, because North Korea doesn't let anyone in". Dat klopt ongeveer. Wat hij er niet bij vertelt is dat
journalisten moeite hebben om het land binnen te komen, omdat voor hun extra beperkingen geldt. Die documentaire van Vice voldoet precies aan de Westerse propaganda. Een toeristenvisum is binnen 3 dagen geregeld. Dat wordt er niet bij verteld. Ik raad je aan om
hier te kijken.
--> "...jij kunt namelijk zelf een ticket boeken daarheen en controleren of ik de waarheid spreek."
Nee, dat kan niet. Het is ontzettend moeilijk om Noord-Korea binnen te komen, laat staan dat je overal mag staan waar je wil.
Ik ben er zelf geweest dus daarom weet ik hoe makkelijk het is om een visum te krijgen. Sterker nog, ik kreeg van het reisbureau zelfs te horen dat ik ter plekke cash het geld mocht betalen (in China) en dat het visum binnen een dag geregeld zou zijn. Als je wilt praten over feiten, dan wil ik je best wat meer vertellen en foto's laten zien en souvenirs die ik mee heb genomen. Het heeft geen zin om te praten over Noord-Korea als je referenties gebruikt zoals Vice en andere Westerse propaganda. Met alle respect: je bent volledig geindoctrineerd. Iets anders: ik had bij verschillende gelegenheden moeite om foto's te nemen waar
geen toeristen op staan, zelfs tijdens de "individuele tour". Mijn ogen hebben dus een heel ander verhaal gezien dan wat jij hier vertelt. Ik heb een foto gemaakt van de vluchtschemas op het vliegveld in Beijing: de dag van mijn vertrek waren er 3 vluchten naar Noord-Korea. En ik ben daar een groepje Nederlanders tegengekomen in de bilbiotheek terwijl ik dacht dat ik daar de enige buitenlander zou zijn (op video vastgelegd) en 2 andere Nederlanders in het hotel. Genoeg toerisme dus.
Het is geen toeristen visum wat je krijgt, maar een journalisten visum.
Wrong again. Het journalistenvisum daar gelden veel strengere regels voor. Doorgaans worden journalisten niet toegelaten tenzij ze uitgenodigd worden voor de typische Noord-Koreaanse propaganda zoals viering van de feestdagen, militaire parade etc. Ook hun apparatuur wordt zowel voor als na de reis streng gecontroleerd.
En wat ze doen is je een tour geven over hoe goed en groot Noord-Korea en de veredelde leiders zijn, en hoe slecht het westen wel niet is.
Ja, dat klopt wel. Dat weet je van tevoren. Net zoals je bij een Hollywoodfilm ook van tevoren weet dat het allemaal nep is.
Je wordt dag en nacht in de gaten gehouden, en treed je buiten dit, ben je zonder pardon gevangen genomen.
Het valt buiten het bestek van deze topic om daar uitgebreid op in te gaan, maar je wordt echt niet zomaar zonder pardon gevangen genomen. Ik heb zelf gezien hoe een Amerikaanse toerist per ongeluk foto's maakte van een militaire checkpoint (die zag de checkpoint niet aankomen). Toen werden de gidsen door de militair naar buiten geroepen, een gids kwam de camera ophalen, de militair heeft de foto gewist, en we mochten weer verder. De militair is niet in het busje gekomen, er is niemand doodgeschoten. Feit is dat Noord-Korea een land is dat leeft voor het imago: dat wil zeggen de buitenkant telt, het is allemaal show, een grote poppenkast etc. Ze proberen geld te verdienen met toerisme, en dat gaat moeilijk als ze toeristen gaan neerknallen, want dat nieuws komt absoluut in de Westerse media! En met dat imago is hun toeristenindustrie gelijk verknald.
edit:
Even voor de duidelijkheid: ik probeer Noord-Korea niet te verdedigen. Ik wil alleen de feiten onderscheiden van de fictie.
[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 23 juli 2024 06:11]