De Israëlische start-up Wi-Charge heeft een draadloos oplaadsysteem ontwikkeld waarmee onder andere mobieltjes kunnen worden opgeladen via met lasers verstuurd infrarood licht. Het bedrijf hoopt de technologie in 2016 of 2017 op de markt te kunnen brengen.
Het oplaadsysteem van Wi-Charge is in een lamp geplaatst. Via een retroreflecterende spiegel wordt met een laserdiode infrarood licht verstuurd naar de ontvanger, bijvoorbeeld een mobieltje. Ook de ontvanger is voorzien van een retroreflecterende spiegel en een fotovoltaïsche cel om het licht om te zetten in stroom. Door dit systeem kan volgens de start-up een mobieltje of een ander apparaat in een ruimte continu worden opgeladen. Volgens het bedrijf is het gebruikte infrarode licht volstrekt ongevaarlijk en veroorzaakt het ook geen storingen in elektronische apparatuur.
Het eerste oplaadsysteem dat Wi-Charge op de markt wil brengen kan met een vermogen van 2W apparaten tot maximaal 4,5 meter opladen. Toekomstige versies moeten 5W kunnen leveren. De fabrikanten van mobiele apparaten kunnen de infraroodontvanger integreren, maar optioneel kan dit ook door deze in een beschermhoesje op te nemen. Daarnaast werkt Wi-Charge aan dongles die bijvoorbeeld in draadloze luidsprekers geplaatst kunnen worden.