UPC maakt Horizon Extra Mediabox beschikbaar voor klanten

UPC komt met een kleine versie van de Horizon Mediabox, die bijvoorbeeld op een slaapkamer kan worden neergezet. De kleine Mediabox maakt via utp, coax of wifi verbinding met zijn grote broer om tv-programma's te streamen.

UPC logoDe Horizon Extra Mediabox kan vanaf woensdag worden aangeschaft, meldt een gebruiker op het UPC-gebruikersforum Chelloo. Woordvoerder Ilse de Sain van UPC bevestigt dat. "We gaan hem er zo opzetten", aldus De Sain. Gebruikers moeten vijf euro per maand extra betalen per mini-Horizon-box.

De extra Horizon-box staat niet op zichzelf, maar kan worden gekoppeld aan de grote Horizon-box. De kleine box heeft zelf geen harde schijf aan boord, maar streamt films en programma's vanaf zijn grote broer. De extra Mediabox kan aan een grote Mediabox worden geknoopt via multimedia-over-coax, utp of een draadloze verbinding, hoewel dat laatste wordt afgeraden.

Door Joost Schellevis

Redacteur

04-03-2015 • 09:33

174

Submitter: Mr. Jinx

Reacties (174)

174
173
90
3
0
61
Wijzig sortering
Anoniem: 601896 4 maart 2015 09:37
Gebruikers moeten vijf euro per maand extra betalen per mini-Horizon-box.
Vroeger koste het huren van een extra kastje voor een tv aansluiting maar 4 euro bij upc.
En Ziggo kun/kon je zelf CI+ kaarten zelf kopen voor een paar tientjes om je tv digitale tv doen te onthouden. Dat is goedkoper dan het eeuwig moeten blijven huren, en alsnog geen eigenaar te zijn.
De enige toegevoegde waarde van deze box is dat je On Demand en DVR materiaal kan kijken. UPC biedt 40-45 kanalen free to cable aan. Dit betekent dat als je kabel hebt je geen decoder nodig hebt om deze te kijken. Dus je hoeft ook geen CI+ kaart te kopen voor je tweede TV. Als je bovengenoemde functies wilt zal je deze box moeten nemen en dan betaal je daarvoor.
Bij mij zitten 'slechts' 30 kanalen op de analoge UPC lijn. Voor mij op zich ruim voldoende (kids kijken alleen NPO3, en ik zelf alleen NPO + Discovery + NG), maar het zijn er wel een stuk minder dan de 40-45 die jij noemt.
Ik heb het over digitale zenders(DVB-C). Deze zijn niet allemaal gecodeerd. Als ik me niet vergis schiet je er niet heel veel mee op want het zijn over het algemeen geen HD zenders.
De beeldkwaliteit tussen het digitale en analoge signaal is over het algemeen vele malen beter. Zeker als je achter een splitter + versterker zit. Ned 1,2,3 zijn altijd in HD.
Niet als je naar de SD variant kijkt van NPO 1,2,3 in DVB-C.
(je hebt keuze uit SD en HD.)

Verder is de firmware van de horizon een grote versnipperde en onstabiele ellende.
Hulde aan de Enigma2 settopboxen(DVB-C/T/S(2)), waar je zelf bepaald wat je kan en met je opnames doet.

CI+ en proprietary settopboxen zijn onwettelijke beperkingen. Niet de wet die bepaald wat jij wel/niet mag, maar die f*cking content indistrie.
Meeste klanten zijn te dom om te beseffen wat de beperkende mogelijkheden zijn.
https://www.youtube.com/watch?v=QBF-fc6ggzc
allemaal prima, zo'n alternatieve settopboxen. Wat betreft stabiliteit van de software en de controle daarover heb je gelijk. Maar je vergeet wel dat de Horizon een heel groot voordeel heeft, ten opzichte van andere settopboxen. Er zitten 6 tuners in. Waardoor je 4 programma's tegelijk kunt opnemen en daarnaast ook nog tv kunt kijken, gecombineerd met supersnel zappen, omdat (een) ongebruikte tuner(s) alvast omringende zenders aanspreekt.
Bovendien is het ook nog eens een modem en router in één.
Maar de UI is slecht en log, en niet bepaald intuitief, helaas.
Ik vind 6 tuners nou niet echt een verkoopargument!!

In mijn TV zitten ook twee tuners. En ik kan opnemen via mijn TV..

Ik kijk vaak 1 programma en de ander staat op te nemen. Het komt eigenlijk niet voor dat ik twee of meer programma's tegelijk zou willen opnemen. Daarnaast heb je altijd nog RTLXL, ZIEN en NPO uitzending gemist.

Veel reguliere uitzendingen kan je zonder problemen terug kijken, alleen voor series en films moet je vaak betalen. Dus ja 6 Tuners is een no selling point voor veel mensen.

Daarnaast energie verbruik Horizon is zo'n 30 watt standby is 1 watt maar in standby heb je geen Internet en Telefoon. terwijl mijn TV met CAM kaart nog 0,6watt verbruikt in standby.. en mijn modem zo'n 15 watt is niet veel verschil maar wie het kleine niet eert...
Ja. En dan crasht het en dat doet ie 9 van de 10 keer. Al zitten er 600 tuners in met logge software kom je nergens. Overigens denk ik dat de harddisk het ook niet makkelijk heeft om 4 streams tegelijk weg te schrijven.
crashen heb ik zelf weinig last van, maar het klopt wat je zegt. Dat is ook een groot probleem, wat frustrerend genoeg weinig prioriteit blijkt te hebben. Of waar het technische softwareteam veel te weinig inzicht in heeft.
Waar ik wel last van heb is opnames die dubbel ingepland staan of die twee keer in de lijst verschijnen, etc. En het feit dat het best moeilijk is om verder vooruit te plannen. Je kunt (volgens mij) niet zomaar een paar dagen in de toekomst springen, je moet dan scrollen in de tv-gids, die erg traag is.
Zoals ik zei, de UI is slecht en log. Maar als je toch meerdere dingen op wilt nemen en je zapt nog wel eens om te kijken wat er op is, dan ben je blij dat je niet voor een tv zit met alleen een CI+ module.

Maar helaas zijn concurrenten ook echt niet veel beter. Maar ik vermoed dat het in de niet al te verre toekomst allemaal wat beter wordt met apparatuur gebaseerd op iets als Android TV. Als er echte alles in één apparaten komen. Met vloeiende en intuitieve UI etc.
Je kunt per dag vooruit springen in de programma gids. Met de snelspoelknop van versneld afspelen of terug afspelen. Kortom je kunt vlot vooruit of terug gaan in de gids.

Zappen gaat nu echt wel vlot door de gids heen evenals de programma's. Dit zowel op de gateway als op de clientbox.
Klopt, maar ook de SD variant van NPO 1,2,3 is in mijn ervaring vele malen beter op het digitale signaal dan via analoog.
Helder, dank u.
DVB-C; geen ervaring mee (hè, dat rijmt :) )
Anoniem: 305367 @breew4 maart 2015 11:34
Dus speciaal voor 'jou' moeten we dat inefficiënte analoog nog in de lucht houden.. man, man, man. :+
Ja graag. Net zo lang tot er een alternatief is dat mij voor €15/maad alle (4) TV's in huis laat voorzien van 30 zenders, zonder dat ik daarvoor aanvullende kastjes of andere apparaten nodig heb. :)
ACM Software Architect @breew4 maart 2015 17:24
Dat vertelde Triogap je al, dat kost bij UPC dus niets extra mits je bij die 30 zenders beperkt tot de zenders die ze ongecodeerd aanbieden. Daarbij ga ik er dan natuurlijk wel van uit dat je TV's voldoende modern zijn, dat ze een eigen DVB-C ontvanger hebben. Anders wordt het lastiger :P

Voor 15/mnd lukt overigens alsnog niet dan, want een abonnement met alleen radio en TV kost blijkbaar 18,70/mnd bij UPC.
Bij ons in het dorp betaal je dat bedrag niet aan UPC maar aan apart bedrijf. Ook lagere kosten.
Das mooi, die free-to-DVC kanalen, maar dit geld alleen voor het Standaard zenderpakket.
Ik begrijp dat dit voor heel veel Tweakers voldoende is, maar ik denk ook dat velen onder ons (incl. mezelf) extra zenderpakketen hebben. Bijvoorbeeld FoxSports en/of TV extra diensten.

Het probleem blijft bij mij dat UPC/Ziggo van de smartcards af wil en je daarom een "huur decoder" in de maag splits. Ziggo's oude systeem past mij veel beter. Zelf bepalen (in beperkte vorm) welke decoder je koopt en daar door lagere maandlasten hebt.

Stel je hebt 4 tv's dan lopen je maand kosten qua huur met 2 horizon's en twee van deze Horizon mini's al snel op......
Het probleem blijft bij mij dat UPC/Ziggo van de smartcards af wil en je daarom een "huur decoder" in de maag splits
Waar is je bron?
Er is namelijk nog niet vastgesteld wat Ziggo straks als de fusie rond is, gaat aanbieden.

Ik zie graag beide opties: zowel huur als koop, om iedereen te bedienen. Wie weet. Vooralsnog staat in ieder geval nog niets vast dus trek aub geen loze conclusies.
Ik ben daar eigenlijk ook benieuwd naar: Ziggo adverteert nu nog met een "gratis" HD-ontvanger als je overstapt. En dat is niet de Horizon box, voor zover ik kan zien op de site van Ziggo. Er staat wel een Samsung op de foto (https://www.ziggo.nl/digitale-ontvangers), maar die werkt ook met een smart-card...
UPC biedt 40-45 kanalen free to cable aan.
Is dat uitgebreid dan? Volgens UPC zijn het er 30. De andere zijn gecodeerd, ook zenders uit het Starter pakket. Daarnaast is een kastje nodig als je slaapkamer TV nog een TV is zonder DVB-C ontvanger (buizenbak of een TV met alleen een DVB-T tuner).
De laatste opmerking vindt ik niet geheel terecht. Je zegt eigenlijk "als je digitale tv wil kijken op een tv zonder geschikte digitale tuner, ben je verplicht deze aan te schaffen." Allicht is dit waar, maar UPC biedt zowel analoge als digitale signalen aan van 30 zenders. Van beide signalen kan je zonder enige toevoegingen zoals een extra kastje/kaartje/etc. gebruik maken. Je kan dus prima zoveel tv's als je wil aansluiten zonder UPC te moeten betalen.

[Reactie gewijzigd door DEVoTi0N op 24 juli 2024 23:24]

Waarom een tweede box? Met een tablet en de app horizon go kun je prima op de slaapkamer tv kijken. Of je moet echt op een groot scherm willen kijken maar anders........?
Free to cable? Je hebt dan toch gewoon een abonnement waarvoor je betaald?
En dat je een UTP kabel kan leggen, ipv een splitter te moeten aanschaffen en als je pech hebt een coax versterker omdat de huidige "extra" mediabox anders niet genoeg signal binnen krijgt.
en als je pech hebt een coax versterker omdat de huidige "extra" mediabox anders niet genoeg signal binnen krijgt.
De extra box gebruikt het UPC coax signaal niet. Deze communiceert direct met de horizon box. Zelfs met slechte coax bekabeling is het signaal ruim voldoende om de verbinding te maken. Dit kun je navragen bij de diverse testers.
Grappig, want een van mijn vrienden heeft om TV in zijn slaapkamer te kunnen krijgen toch een versterker moeten kopen.
Kastje gaf aan dat het signaal te zwak was, op een kabel van 10meter
De extra box gebruikt het UPC coax signaal niet
Ik bedoelde ook degene die nu in omloop zijn, daarin gaat toch echt een COAX kabel die vanaf de aansluiting naar TV Kast #2 gaat.
Tevens gaat er ook 1tje naar TV Kast #1 (splitter) wat dus mijn Horizon Box is.
Dat is inderdaad ook een mooie bijkomstigheid. Jammer dat wi-fi niet betrouwbaar genoeg is.
@nul07 Moet je natuurlijk niet gaan zeuren dat als hij na 2 jaar kapot gaat je zelf een nieuwe moet kopen of dat het kastje niet meer werkt omdat UPC de codering aanpast. Daarnaast stel je wilt na een jaar overstappen, de kans dat je het apparaat kan gebruiken bij een nieuwe aanbieder is klein, weg geld! Huren is in veel gevallen nog niet zo verkeerd...
huh als je 2 jaar een abbo neemt is 24x5= 120 euro. voor de huur.
en de cl module kost 80. dan is het nog goedkoper als het binnen 2 jaar stuk gaat. (en je hebt 2 jaar wettelijke garantie op electronica dus je bent sowieso 40 euro duurder uit nu.
Ik had het niet over een CI module, maar over een box met recorder, daar gaat dit topic toch over? Daarnaast vergeet je dat veel diensten niet ondersteunt worden in de CI module en je moet ook nog eens een TV hebben die de CI module ondersteunt. Tel uit je winst...

[Reactie gewijzigd door harrytasker op 24 juli 2024 23:24]

Nee, laatste alinea: het ding kan alleen streamen van zijn grote broer. Als je dus al niks opneemt op de grote box, is een CI (waar mogelijk) dus in 2 jaar een goedkopere oplossing.
Mijn TV heeft geen ondersteuning voor een CI-Module dus het is simpelweg niet voor iedereen een optie. Bovendien reken je nu al met 5 euro terwijl een extra "gewone" box 4 euro kost. Dan kom je op 24x4 euro = 96 euro, dat scheelt al een heel stuk minder met de 80 euro van de module.
Anoniem: 657912 @Cartman!4 maart 2015 12:45
is raar dat een extra gewone box minder kost maar meer opties heeft. want met een extra gewone box kun je dus in totaal 8 programmas opnemen en 2 pauzeren tegelijkertijd. met de mini kun je dit niet en hij is duurder
Een extra gewone box is geen horizon box maar gewoon een kleine box die alleen kan afspelen. Daarmee kun je dus niet opnemen, daarom introduceren ze nu een box die kan meeliften op de functionaliteit van de horizon box.
Ik neem liever het risico dat mijn eigen apparatuur kapot gaat dan om voor exorbitante bedragen te gaan huren. Exact waar ik bang voor ben nu Ziggo UPC wordt (qua infrastructuur that is). Over "weg geld" gesproken, dat geldt voor huren in het algemeen imho.

Los hiervan: ik heb nu meerdere Humax decoders in huis, waarmee ik in twee ruimtes opneem/pauzeeer. Deze functionaliteit zou ik niet meer hebben als ik verplicht wordt om met die Horizon (mini) te gaan werken, dan kan ik namelijk nog maar alleen in de woonkamer pauzeren en opnemen.

Nee, laat mij maar bepalen wat goed voor me is en vervolgens eigen apparatuur aanschaffen. Kun je het zo gek of simpel maken als je zelf wilt, zonder dit 2/3x uiteindelijk te betalen middels een huurmodel.
De Horizon box kan pauzeren en opnemen en kan dit tegelijk op 5 kanalen (1 pauzeren en 4 opnemen), de horizon mini box gaat op 1 van deze kanalen werken, je kan met deze box gewoon pauzeren en opnames aanzetten (die worden dan uitgevoerd door de grote box).
Dat is jou keuze, niks mee, ik geef alleen aan dat huren niet altijd negatief hoeft te zijn, daarnaast als je regelmatig van pakket wisselt bij UPC krijg je ook vaak kortingen op decoder of als bij veel glasvezel aanbieders een gratis digitale decoder..
huren is per definitie negatief. (maar als je geen tweaker bent is het niet erg als het je eigendom niet is)

als je wel een tweaker bent mag je aan iets wat gehuurd is zitten. (daarom mag je ook je eigen modem niet hacken (die huur je namelijk van het kabelbedrijf)
en is dus hun eigendom.

wat ik met mijn eigenspullen doe moet ik zelf weten toch

linksys ea6700--->dd-wrt
netgear r7000 ---->dd-wrt
linksys ea2700--->dd-wrt
&sitecom ---->dd-wrt

maar van mijn modem blijf ik dus af want dat is niet van mij.
ps op mijn computer draaide alles (xp &win 7 & 8 ubuntu &bsd.
dat zijn dingen die zijn van mij als de firmware vastloopt en je moet gaan kloten.
toen kpn zijn telefoons ging verleasen was het voor mij de reden om daar weg te gaan, niet vanwege de prijs maar vanwege het feit dat het toestel niet van mij word en ik het dus niet mag rooten, (titanium backup) &dat soort dingen.
Anoniem: 455646 @harrytasker4 maart 2015 12:57
Ik heb alleen kortingen gekregen als ik webcare erbij haalde... zelfs helpdesk was zo BRUTAAL om mij verplicht extra te laten betalen of een irritante uit zichzelf naar on demand springer te houden.
je kan ook meerdere horizonboxen huren hoor :)
5 euro per maand, maakt 60 euro per jaar.
Een CI+ module kost minder dan 60 euro. Dus al gaat die stuk na 2 jaar ben je altijd nog goedkoper uit. (en gaat die het eerste jaar kapot dan zitten we nog in de garantie periode).
je hebt in europa 2 jaar garantie op electronische producten zoals televies telefoons, &dvr's
In Nederland helaas niet • , tenzij je je bewering effe kan aantonen met een link naar de betreffende wetgeving. En als iedereen nu eens bij deze uitspraak de bron zou vermelden zou dit broodje aap eindelijk eens kunnen uitsterven.

*: dat kan in je voordeel of nadeel uitvallen, afhankelijk van de naar alle redelijkheid te verwachten levensduur (kon het nog onduidelijker).
Het kan niet in je nadeel uitvallen, want de EU eis is de minimum eis. Je mag als nationale wetgever wel verder gaan. Of zoals consuwijzer zegt: Elke lidstaat mag daar andere regels voor maken. Zolang deze regels maar voordeliger zijn voor de consument.

De NL wetgeving moet dus EU of EU+ wetgeving zijn, EU- mag gewoon niet. Dus die 2 jaar staat gewoon en de NL wetgeving gaat verder dan die 2 jaar, minder zou onvoordeliger zijn voor de consument en dat mag dus niet.
Je gebruikt dezelde bron, mijn interpretatie is dus negatief (zie hieronder), zeker als je doorzoekt wat een deugdelijk product is.
Dus die 2 jaar staat gewoon en de NL wetgeving gaat verder dan die 2 jaar
Bronvermelding aub. Dat was wat ik namelijk vroeg in mijn post aan sprikkel25, als die 2 jaar hard in de wet staat dan kan je de bron ook gewoon geven.
Bronvermelding aub. Dat was wat ik namelijk vroeg in mijn post aan sprikkel25, als die 2 jaar hard in de wet staat dan kan je de bron ook gewoon geven.
Lees het als 2 stukken, dus als "Dus die 2 jaar staat gewoon", dat wil zeggen die 2 jaar is gewoon geldig. Dus niet "staat ER gewoon", want dat is niet zo, maar "dat staat" of wel is gewoon geldig.

Reden staat er wel in en dat is dat minder bieden volgens Europese regelgeving niet mag. Als de NL wetgeving minder zou bieden dan zou dat niet houdbaar zijn als je door procedeert tot het Europese hof.

Dus mag gewoon niet minder zijn, zo simpel als wat. En als het NL recht wel minder zou bieden dan wordt het overruled door Europese wetgeving want daar moet de Nederlandse invulling gewoon minimaal aan voldoen.

Ik zie overigens het probleem niet, probeer maar iets te vinden met een in redelijkheid te verwachten levensduur van minder dan 2 jaar.

[Reactie gewijzigd door pe1dnn op 24 juli 2024 23:24]

hier de europesche richtlijn, aangezien dit gewoon wetgeving is in NEDERLAND.

kijk maar naar het download verbod,. nederlandse wetgeving is alleen bindend als het parlement daar oordeel over uitspreekt.

en dan nog is het een gedoging aangezien we in nederland gewoon lid zijn van de EU

http://eur-lex.europa.eu/...TXT/?uri=CELEX:31999L0044

een richtlijn is geldig tot een bepaalde datum daarna is het wetgeving (zoek maar op)


(2) Overwegende dat de interne markt een ruimte zonder binnengrenzen omvat, waarin het vrij verkeer van goederen, personen, diensten en kapitaal is gewaarborgd; dat het vrij verkeer van goederen niet alleen ziet op transacties in het zakenleven, maar ook op transacties van particulieren; dat het inhoudt dat consumenten die in de ene lidstaat wonen op het grondgebied van een andere lidstaat goederen kunnen inkopen op basis van een eenvormig minimumpakket billijke voorschriften betreffende de verkoop van consumptiegoederen;


(17) Overwegende dat het passend is de termijn te beperken waarbinnen de verkoper aansprakelijk is voor een gebrek aan overeenstemming dat bestaat ten tijde van de aflevering van de goederen; dat de lidstaten voorts een verjaringstermijn kunnen vaststellen waarbinnen de consumenten hun rechten kunnen uitoefenen, doch dat deze verjaringstermijn niet mag verstrijken binnen twee jaar na de aflevering van de goederen; dat, indien de verjaringstermijn volgens de nationale wetgeving niet ingaat ten tijde van de aflevering van de goederen, de totale duur van de verjaringstermijn volgens de nationale wetgeving niet korter mag zijn dan twee jaar vanaf het tijdstip van aflevering;


Een richtlijn die in werking is getreden, dient door elke geviseerde Lidstaat geïmplementeerd te worden in haar nationale rechtsorde. Concreet worden de beoogde eindresultaten in de eigen wetgeving vastgelegd door middel van nationale wetgevende aktes. Deze wetgevende aktes worden in het kader van omzetting nationale uitvoeringsmaatregelen genoemd. Zij kunnen de vorm aannemen van een wet, een regeringsbesluit, een besluit van een gedefedereerde overheid, enz. naargelang het bevoegdheidsniveau waarop de wetgevende akte uitgevaardigd wordt. Dit wetgevend proces, algemeen bekend als de omzetting (van richtlijnen), wordt nauw gevolgd door de Europese Commissie.

Nederland heeft er altijd voor gekozen om de richtlijnen om te zetten door aanpassing van de relevante artikelen in het Burgerlijk Wetboek of door artikelen toe te voegen. Met de toename van de Europese regelgeving komt deze aanpak steeds meer onder vuur.[2] Duitsland heeft er inmiddels al voor gekozen richtlijnen letterlijk en in afzonderlijke wetten over te nemen.

Doorgaans geeft de richtlijn aan over hoeveel tijd de Lidstaten beschikken om de omzetting uit te voeren. Dit is de zgn. implementatietermijn. Zij kan variëren van één/enkele maand(en) tot verscheidene jaren. De Raad houdt bij het bepalen van deze termijn rekening met de geviseerde resultaten evenals met de complexiteit van de uit te vaardigen richtlijn.

[Reactie gewijzigd door sprikkel25 op 24 juli 2024 23:24]

Je kan er "gemakshalve" vanuit gaan dat de garantie termijn 2 jaar is, ook in Nederland.
En met gemakshalve bedoel ik dan, dat de apparaten voor de rest van de Europese markten gemaakt zijn voor de daar geldende garantie termijn. Ze maken natuurlij geen apparaten speciaal voor enkel de Nederlandse markt.

Maar je hebt gelijk : er is geen wettelijke garantie termijn.
De uitleg die ze geven is logisch maar waarom ze niet de 2 jaar als minimum hebben aangehouden en daarbij de regel hebben gevoegd dat het langer kan zijn op basis van de verwachting is mij een raadsel.
https://www.consuwijzer.n...garantieperiode-in-europa

Iedereen die een product koopt, heeft wettelijk recht op een deugdelijk product. Dat is de wettelijke garantie (conformiteit). Naast de wettelijke garantie bestaan er andere vormen van garantie:

of deze??
https://www.acm.nl/nl/ond...en-conformiteit/garantie/

en dan vooral de eerste zin, dat staat in de wet...
https://www.consuwijzer.n...niet-goed-ondeugdelijk-is

is een goed als je ontevreden bent , dus niet eens als het toestel niet deugdelijk is maar de verwachtingen bv niet waar kan maken.

(zoals nvidea gtx 970) met 4gb wat eigenlijk 3.2 is en de laatste block van langzamer geheugensnelheid.

daarmee kan je dus gewoon terug..

[Reactie gewijzigd door sprikkel25 op 24 juli 2024 23:24]

is een goed als je ontevreden bent , dus niet eens als het toestel niet deugdelijk is maar de verwachtingen bv niet waar kan maken.
Dat is dus niet waar. Ik kan als consument immers verwachtingen hebben die onterecht zijn. De verwachtingen van een product worden bepaalt door andere factoren, die mijn reactie op aaten.
(zoals nvidea gtx 970) met 4gb wat eigenlijk 3.2 is en de laatste block van langzamer geheugensnelheid.

daarmee kan je dus gewoon terug..
Daarmee kan je terug omdat de specificatie van het product met de geleverde producten niet klopt.

BTW je gebruik een bron die expliciet vermeld dat je niet de 2 jaar garantie hebt zoals in de EU richtlijn (ik gebruikte die bron immers ook).

[Reactie gewijzigd door Dorank op 24 juli 2024 23:24]

verwachtingen ja, maar als je een audi 3.0 koopt en er blijkt een 1.6 liter motor in te zitten ben je bedrogen en dat bedoel ik, niet dat je als je zelf koffie over het toetsenbord van een laptop heen gooit, maar als je toesten ineens niet meer geregistreerd worden,\

of zoals in mijn geval dat er met 4 gb geaverteerd word en er dus geen 4gb in zit (wat op de doos staat klopt niet.

ok als ik een router heb en hij haalt 886 mb/s terwijl hij dual band 1300 moet kunnen draaien. dan is dat rederlijk in verwachting.
en kan ik dus niet terug.

blijkt de router maximaal 300 Mb/s te verzenden (n) dan mag ik wel terug. hij doet namelijk niet wat er in de specificaties in aangegeven. maar probeer zelf maar eens.

Maar voor jouw bestaat er nog zoiets als www.das.nl die weten het wel ;)
De te verwachten levensduur van elektronische apparatuur is in ieder geval een stuk meer dan 2 jaar.
Waarom kan het in je nadeel uitvallen?

De EU regel geeft aan dat de garantie minimaal 2 jaar moet zijn, dus de stelling je hebt 2 jaar garantie snijdt wel degelijk hout.
De Nederlandse wet geeft echter deze termijn niet aan maar spreekt van een redelijke termijn die te verwachten is bij een dergelijk product, echter moet die redelijke termijn dus minimaal 2 jaar zijn omdat er niet ten nadele van de consument van afgeweken mag worden van de EU regel.

Je hebt in Nederland dus altijd minimaal 2 jaar garantie maar meestal meer.

Het nadeel is even dat je dit bij de gemiddelde winkelier via de rechter zult moeten afdwingen.
Je hebt in Nederland dus altijd minimaal 2 jaar garantie maar meestal meer.
Nee dus, je hebt in NL recht op een deugdelijk product, dat wordt bepaald door:
Wat u mag verwachten van een goed product, hangt af van de volgende dingen:

de prijs;
het soort product;
het soort winkel;
wat de verkoper gezegd heeft over het product;
de informatie in een folder van de fabrikant, of op de verpakking.

U kunt aan de fabrikant of aan een deskundige vragen hoelang het product mee kan gaan. Als uw product dan kapot gaat, kunt u bepalen of u dat had kunnen verwachten.
Als ik als fabrikant dus in mijn uitingen (reclame, op de buitenkant van het voorwerp) zeg dat het product een levensduur van maximaal 1 jaar heeft, heb je dus ook maar 1 jaar garantie. Je wist dit namelijk van te voren, het product werkt maximaal deugdelijk 1 jaar. Natuurlijk zal dit reputatie schade voor het product opleveren indien de fabrikant dit zo hard erop zet en beinvloed dat de bereidheid van kopers.

Verder is de NL implementatie een garantie voor gesteggel. Je moet als consument maar aannemelijk zien te maken dat het product nog jaren dienst had kunnen doen. Als er veel consumenten zijn met de klacht is dat nog wel aannemelijk te maken, maar meestal heb je dan gewoon pech (de verkoper heeft een langere adem en zal met flinterdunne marges niet genegen zijn om zelf voor de kosten op te komen).
Ik heb hier nog twee digitale ontvangers staan, naast mijn HD decoder. Meer dan digitale tv doorgeven doen die twee niet maar ik heb voor een tientje per jaar wel 3 tv's met digitale tv in huis.
ehhh tientje per maand...... 8-)
En Ziggo kun/kon je zelf CI+ kaarten zelf kopen voor een paar tientjes om je tv digitale tv doen te onthouden. Dat is goedkoper dan het eeuwig moeten blijven huren, en alsnog geen eigenaar te zijn
Je kan ook gewoon bellen met UPC als je geen externe decoder wilt.
Dan krijg je gewoon een CI+ kaart en als je de decoder terug stuurt, krijg je gewoon €2 korting per maand.
Ik weet het , want ik heb het zo geregeld. Mijn UPC 120 Mbnogiets abbo is €51 per maand ipv €53 (hoewel dit nu €56 is)
Je moet wel ff door de marketing prietpraat heen luisteren welke de verkoper aan de telefoon moet doen, want zonder horizon box kan je geen interactive TV kijken en ook geen films huren voor €5 per film.(daarom moeten de verkopers je een horizon box aansmeren)
Maar laten we alsjeblieft ophouden over dat je bij Ziggo kon kopen, want bij UPC is het goedkoper.

[Reactie gewijzigd door weeraanmelden op 24 juli 2024 23:24]

Heerlijk he die keuzevrijvrijheid op de kabel? :o
Je hoeft het niet tenemen, het mag, dus keuze is gewoon nogsteeds aan jouw, als je upc niet wilt kan je nog glas/sat/adsl/digitenne nemen.
Dat is geen concurrentie. Sat wil/mag je niet aan de gevel, digitenne/adsl is beduidend mindere kwaliteit en glas is nauwelijks te verkrijgen buiten de provincie.
Anders gezegd; UPC en Ziggo zijn beduidend beter dan hun concurrenten? :X
UPC en Ziggo hebben een andere, monopolistische, infrastructuur en houden dat met een enorme lobby voor zichzelf.

Wat nou concurrenten? Er zijn geen concurrenten!
Als er geen concurrentie is, hoe is het dan mogelijk dat ik internet heb via iets anders dan UPC/Ziggo?
En ja zij hebben de coax-kabelmarkt in handen, maar om dat meteen een monopolie te noemen. Er zijn nog meer soorten kabels, en etherfrequenties. Die tellen evengoed mee. Anders had ik geen internet.
Waar het dus op neer komt is dat je óf UPZiggo óf KPN voor je kiezen krijgt.
Natuurlijk zijn er hier en daar eigen glas initiatieven, die in een stad of regio leuke centrales neerzetten, maar dat kunnen we niet echt een concurrent noemen binnen Nederland.

KPN kan op televisie vlak niet zo heel goed meekomen helaas. Minder zenders en naar mijn mening ook mindere kwaliteit. Als je pech hebt en je zit in ADSL2 / VSDL only gebied waar 50/5 de max is, zonder garantie dat je dat ook werkelijk gaat halen. Dat is toch wel wat anders dan 120/12 of 200/20!

Glasvezel bij KPN is ook zo'n leuke. 50/50mbit is standaard, als je het in de wijk kunt krijgen is het 100/100 en sneller wordt mogelijk in de centrale als je daar zelf (als klant) een bak geld voor neerlegt, of er genoeg mensen in de wijk zo gek zijn om er een meer jaren contract op af te sluiten. Jammer...

Ik geloof best dat je internet kunt afnemen zonder de kabelaar, maar dat is net zoiets als melden dat je "een auto" kunt kopen voor maar €250...
Misschien begrijp ik je verkeerd, maar het lijkt toch echt alsof je probeert te zeggen dat UPC/Ziggo beter zijn dan hun concurrenten?
Nouja volgens mij ligt het er maar net aan hoe je concurrentie definieert.
Overigens zou ik mijn Telfort 30/3 niet willen vergelijken met n auto van €250; er gaat niks aan stuk, het werkt gewoon, geen packet loss, constante latency van 9ms etc.
Al is Telfort qua prijs inderdaad wel veel beter dan hun concurrenten op de coax kabel (waar je verplicht TV moet afnemen), daar moet ik je gelijk in geven ;)
Ok ik laat het hierbij.

[Reactie gewijzigd door N8w8 op 24 juli 2024 23:24]

Anoniem: 455646 @N8w84 maart 2015 13:01
Ik kan alleen uit UPC kiezen of KPN, maar dan moet ik kiezen voor een ADSL lijn en NEE er licht bij mij GEEN glasvezel.
Als er geen concurrentie is, hoe is het dan mogelijk dat ik internet heb via iets anders dan UPC/Ziggo?
het gaat niet alleen om internet.
Ja, op het gebied van internet is volop concurrentie. Die markt is (redelijk) gezond.
Maar door het gepruts van diverse autoriteiten (volgens mij de ACM voorop) is die gezonde concurrentie er NIET op de kabel. Het feit dat Liberty Global toegestaan werd om Ziggo over te nemen is te triest voor woorden: 93% van de Nederlandse kabelmarkt is nu in handen van 1 partij. Als consument heb je dus geen keuze.

Met enig verstand had men de kabel op dezelfde manier open gesteld als de electriciteitsmarkt: wie de kabels in je huis levert maakt niet uit, wie je leverancier is bepaal je zelf. Jammer genoeg zal dat niet meer gebeuren en zijn mensen dus aangewezen op Ziggo als leverancier als men TV via de kabel wil (lees: moet, gezien het feit dat glasvezel in grote delen van het land niet meer dan een natte droom is die voorlopig niet gerealiseerd zal worden)...
Anoniem: 455646 @N8w84 maart 2015 13:00
Zelfs in Kassa werd verteld dat er GEEN concurrentie niet is op de kabel en dat klopt ook.
Als je anders dan UPC wilt, moet je geluk hebben dat dat kan.
Er zijn maar enkele (niet-KPN) glasvezelpartijen die daadwerkelijk de concurrentie aan kunnen met de kabel. Zou tijd worden dat die kabel open gaat.
glas ligt niet overal, (niet zo'n goede dekking als coax,
sat heb je akelige pings,
adsl?? 120 mb op dsl gaat t m niet worden
digitenne?? geen data
4g? max 10 gb data paketten.
nee voor mn vpn heb ik upc nodig,
Gaat hier toch om tv, niet over data aka internet.
@nul07

Voor €4,- had je een non-DVR Pace. Voor €8,- had je een Cisco 8685 HD DVR. Het is maar net wat je wilde natuurlijk... Aangezien hier opnames mee kunnen gemaakt worden (via Horizonbox) komt het dus gewoon neer op een prijsverlaging van €3,- :)

Box werkt overigens gewoon stabiel via WiFi. Alleen moet daarvoor wel de 5GHz-band op de HB aan staan. Je kan niet via extra draadloos accesspoint verbinden. De HB ziet de Extrabox dan niet. Bedraad uiteraard wel. Zelf via UTP aangesloten en werkt net als de hoofdbox.

[Reactie gewijzigd door CreativeS op 24 juli 2024 23:24]

Het is maar net wat je wilde natuurlijk...
Ik wil zelf kunnen bepalen of ik een Samsung, een Pace of een Humax of merk Joekie-Joekie aansluit. En of ik een harde schijf van 1 TB of 500 Gb in die PVR zet...
Met zaken die je verplicht moet huren heb je die keuze niet.
Anoniem: 111246 4 maart 2015 09:45
Ik vind heel dat concept van HD ontvangers per tv eigenlijk achterhaald.
Net als het hebben van een coax aansluiting op een tv zelf.
Wie gebruikt die nog?
(Goed, ik snap dat nog niet elke consument dit soort spul in huis heeft, waarop het kan, maar neem dat even ter zijde...)

Lijkt mij dat TV's de functionaliteit die tegenwoordig in al die HD receivers gestopt wordt ook prima kan overnemen (CI+ kan het al deels). Kwestie van die chips in de TV inbakken (wellicht makkelijker gezegd dan gedaan).

Dan blijft er in je huis 1 centraal punt over waar je signaal binnenkomt (net als voor je internet).
Vanuit leg je dan middels UTP een connectie met elke tv die je wenst.
Dat centrale punt kan dan ook dienst doen als device waarop je je uitzendingen opslaat (al zou dat ook net zo goed cloud-based bij de kabelprovider kunnen).

Die €5 per maand extra snap ik ook niet. Als die mini horizon net zo veel stroom vreet als z'n grote broer ben je er nog wel iets meer aan jaarbasis aan kwijt.
Het concept van losse kastjes is niet direct achterhaald, maar UPC loopt wel een groot risico dat dit model binnen een paar jaar achterhaald is.

Zoals je zelf al zegt is een los kastje naast de tv eigenlijk heel onhandig. Het kost extra stroom, voegt extra complexiteit toe voor de eindgebruiker (een extra afstandsbediening bijvoorbeeld) en de gebruiker wordt zelden echt blij van apparaten zoals de Horizon Mediabox. Dat komt onder andere omdat dit soort apparaten niet voor de gebruiker zijn gemaakt, maar om het businessmodel van UPC (extra services verkopen) extra te laten groeien.

Deze services overlaten aan de TV-fabrikant is een levensgroot risico. Samsung integreert namelijk liever Netflix/HBO, die wereldwijd dekking hebben (en dus goedkoper zijn om te integreren). Ja, je kunt via CI+ deze services oproepen (Ziggo doet dat), maar de conversie ligt daarvan veel lager. Dat is ook de reden dat de kabelproviders die kastjes meestal gratis weggeven: je zit dan standaard op hun omgeving, en niet die van de TV-fabrikant.

Uiteindelijk kan de markt twee richtingen op:
De eerste optie is dat consumenten 'kale' tv's gaan kopen die feitelijk gewoon monitoren zijn. TV-fabrikanten zullen dat niet willen omdat zij dan hun platform (en dus hun marge) kwijt zijn. Bovendien is er een groep consumenten die maar één device wil, en zich behoorlijk ergert aan de trage kastjes onder de tv. Er zijn wat outsiders op de markt (Roku, Apple) die het liefste meegaan in dit scenario, omdat een kastje goedkoper is dan een complete TV. Ook dat is een bedreiging voor kabelleveranciers, omdat deze partijen doorgaans een betere gebruikerservaring hebben.
De andere optie is dat TV-fabrikanten hun platform uitbouwen en steeds meer mogelijkheden gaan ontwikkelen om hun Smart-TV zonder kabelaansluiting te gaan gebruiken. De TV-markt gaat steeds meer die richting op: binnen WebOS (LG) is 'tv kijken' inmiddels al als een app tussen alle andere apps. Dat wordt stapje voor stapje uitgebouwd, totdat er een TV-fabrikant stopt met de coax-aansluiting. Op dat moment zullen TV-stations via live-streams moeten gaan werken, en staan kabelleveranciers in principe buitenspel. UPC en consorten zullen dit koste wat het kost willen voorkomen.

Als ik mijn geld zou moeten inzetten, zet ik in op het tweede model. Uiteindelijk is de kabel als tv-platform ten dode opgeschreven en kan het enkel nog ingezet worden voor het transport van data. :)

[Reactie gewijzigd door Krisp op 24 juli 2024 23:24]

UPC wil een eigen platform met de mediabox creeren, een eigen 'content'platform naast netflix e.d.
Een van de gebruikte technieken is
- een uitgekleed produkt zonder toeters of bellen kun je in de basis variant afnemen (een basis variant die welisswaar steeds duurder wordt nav inflatie, maar de basis variant stijgt meer dan de extra produkten bovenop de basis variant)
- een basis produkt waarbij jij als consument andere aanbieders gaat er naast gebruiken (o.a. netflix e.d.)
- een basis produkt + volle toeters en bellen via de mediabox van upc - waarbij je extra kosten krijgt per kastje, per decoder e.d. (gebaseerd op het huur model) (allemaal via het HORIZON platform) en dat een platform wordt dat de directe concurrentie aangaat met andere grotere content platformen (netflix de bekendste maar er zijn er nog al beschikbaar en er zijn er nog in ontwikkeling).

Het is een kwestie van tijd totdat de oude Ziggo decoders het naar mijn idee niet meer gaan doen (owv de decodering) en UPC zal dan met een 'passend' aanbod komen (waarschijnlijk dat ze je een jaar huur cadeau geven maar na dat jaar zul je aan de 'melkkoe'' van de de 'huur van decoders' komen te hangen).
5 euro extra per maand, als je een paar TV's in huis hebt word dit best een duur geintje.
Fijn dat het allemaal digitaal is.. maar dat maakt me op de slaapkamer weinig uit...
Dat zelfde geld voor alle analoog/dvb-c kijkers. Providers zeggen te stoppen met analoog, en een miepje van de overheid die ziet dat en denkt, ja dat is wel oude technologie, dat is OK. Maar men vergeet al snel dat DVB-C ook door diezelfde provider uit gezet zal worden. En ineens heb je voor je 4 tv's in huis 4 kastjes nodig, dus 1 die je er standaard bij krijgt, en nog eens 3! a 15 euro per maand. Kost je dus even 180 euro per jaar extra...
Tja waardeloos maar goedkoop in vergelijking met schotel (als we het over keuze vrijheid mogen hebben die er soms gewoon niet is), naast eerste abbo, 4 euro per extra tv voor alleen een smartcard (zonder heb je alleen npo1,2,3) o u wilt HD? tuurlijk, 5 euro per maand EXTRA per kaart.

Het lijkt er op dat met de overname van ziggo door UPC de kabel kijkers langzaam die kant op gaan. alles huren in plaats van kopen, maar dan wel mooi per TV. Nu hebben we nog analoog/open DVB-C, maar hoe lang zal dat nog zo blijft is de vraag. (maar het lijkt er op dat de tijd waarbij je bij je TV abbo gewoon op alle TV's kon gebruiken na het bijkopen van een extra smartcard voor 30-40 euro (en indien nodig geschikte apparatuur, die je zelf kon aanschaffen) langzaam vervangen wordt door dit 'verhuur model' waarbij je gebonden bent aan de hardware die de provider voor jou uitkiest.
Tja waardeloos maar goedkoop in vergelijking met schotel (als we het over keuze vrijheid mogen hebben die er soms gewoon niet is), naast eerste abbo, 4 euro per extra tv voor alleen een smartcard (zonder heb je alleen npo1,2,3) o u wilt HD? tuurlijk, 5 euro per maand EXTRA per kaart.
Hoeft niet, er zijn manieren om je kaart te delen met andere apparaten.
Ik doe dat met 2 x een Dreambox, maar dat is niet de enige manier.
Ik heb dus maar 1 kaart nodig met de schotel.
Technisch is dat een oplossing. Nog een mooie ook, vind ik.

Maar daar is je tv aanbieder het vast niet mee eens :)
Technisch is dat een oplossing. Nog een mooie ook, vind ik.

Maar daar is je tv aanbieder het vast niet mee eens :)
Jawel hoor, het mag van CanalDigitaal, als het maar in je eigen huis blijft.
1 kaart kan 4 streams aan, dus in principe 4 TV's 1 stream.
Ik gebruik er beneden vaak 3 (2 opnames, 1 kijken) en hou 1 stream over voor de zolderkamer.
Een CI+ kaartje kost tegenwoordig € 2,- per maand.
Dat is best te doen.

Maar dan moet je TV wel CI+ ondersteunen.

In elk werkt dat fijner dan al die extra kastjes die je moet plaatsen.
Maar waarom 2 euro per maand. Er kost al zoveel een paar euro per maand. Ik ben het wel eens met de stelling: leuk dat digitaal maar voor meerdere tv's is het echt hopeloos.
Je hebt helemaal geen CI+ kaartje nodig, als je zonder de on demand opties kan leven. Steek gewoon een coax-kabel in een tv met DVB-C ondersteuning en scannen die zenders
Ja maar alleen als je FTA/unecrypted zenders bekijkt. Alle encrypted zendres hebben een CI+ kaartjes nodig.
Klopt.. de extra pakketten.
Je kan ook gewoon de COAX kabel naar de tv op je slaapkamer trekken en deze box niet aanschaffen. Kost je de kabel en voor de rest niks. Dan krijg je de free to cable kanalen die UPC aanbiedt dit zijn er 40-45.
Dan heb je op een paar kanalen na geen HD dus alleen interessant als je een kleine tv op je slaapkamer hebt.
Anoniem: 455646 @Triogap4 maart 2015 13:03
Als ik dat doe dan heb ik slechte kwaliteit qua ontvangst
Dus een kabel trekken vanuit je woonkamer naar de diverse slaapkamers en/of zolder? Nee dat gaat het niet worden vrees is. Ik hou het dan wel bij mijn extra digitenne abonnement met ci+ kaarten. Is nog goedkoper ook en hoef ik geen kabels voor te trekken. Gemiste kans voor upc...
als je dicht bij de horizon dvr zit kwa afstand kan je ook wifi gebruiken, dit doe ik al maanden(tester) en moet zeggen werkt erg goed via wifi, nu weet ik niet hoe het zit als er beton tussen zit.

Als je coax hebt in je slaapkamers heb je ook geen andere kabels of wifi nodig, dan kan je gebruik maken van MoCa http://en.wikipedia.org/wiki/Multimedia_over_Coax_Alliance

[Reactie gewijzigd door devil-strike op 24 juli 2024 23:24]

Alleen jammer dat de kwaliteit van Digitenne zo bedroevend is vanwege de beperkte bandbreedte.
Powerline-adapter werkt ook prima, mits er niet teveel verlengsnoeren tussen zitten :)
Voor mij is dit ook een grote obstakel (vanuit de woonkamer weer kabels trekken naar de slaapkamers), toen ik utp las dacht ik eindelijk geen coax meer nodig naar de slaapkamers.
Waarom niet de optie om vanuit de modem/switch in de meterkast met utp naar de slaapkamers?

Hoe zit het trouwens met die horizon box, (heb nog zo'n oud ding) dient dat nu als de modem/router of heb je nog steeds een modem/router in je meterkast?
Antwoord op je laatste vraag: kan beide. Net wat de klant wil.
Anoniem: 657912 @frumper4 maart 2015 12:57
moet je ook maar net geluk hebben dat je digitenne goed kan ontvangen. laatst bij iemand proberen zenders te krijgen. Nou bedankt. maar voor 3 zenders gaan we dat niet doen. ziggo kabel aangesloten en dan maar analoog kijken als tussenoplossing omdat kpn op zn gat lag. (gelukkig dat ziggo niet snel is met mensen afsluiten).
Waarom de wifi mogelijkheid inbouwen als het bij het gros van de mensen niet naar behoren zal werken en vervolgens afraden om die mogelijkheid te gebruiken? Ik gok dat de meesten het eerst zullen proberen over wifi omdat dat mooi makkelijk is. Vervolgens werkt het niet en kun je een kabel aanschaffen en door het huis trekken.
Mee eens. Het mooie zou zijn geweest als ze de Extra Horizon direct zo instellen als extra wifi punt. Dan is direct het bereik een stuk groter.

Multimedia over Coax... Best slimme oplossing. Bijna iedereen heeft coax liggen en het is met voldoende capaciteit.

Nu ik dit type denk ik zelf van hmm zou best kunnen dat ze dat gedaan hebben omdat dan hun eiegn Wifi dekkingsgebied ook weer groter wordt.

[Reactie gewijzigd door Cave_Boy op 24 juli 2024 23:24]

powerline-adapter met WiFi ... en er staat duidelijk draadloze verbinding wordt afgeraden.
Gebruik het al sinds begin via wifi en ook dat werkt gewoon prima, mits 1 je geen beton hebt en 2 afstand niet altegroot is.
WiFi kan goed werken mits er aandacht is besteed aan de plaatsing en configuratie van de apparatuur

[Reactie gewijzigd door donny007 op 24 juli 2024 23:24]

Ze mogen van mij de Horizon media box eerst eens vervangen door een beter exemplaar, het gebeurt mij nu ongeveer 1 keer per week dat ik de stekker uit het stopcontact moet halen omdat hij bijvoorbeeld niet aan gaat, of omdat hij dan vast hangt neemt hij een programma niet op dat ik wel ingesteld heb. Horizon is al stukke beter dan in het begin, maar naar mijn idee mag er een stuk snellere hardware in!
Anoniem: 378222 @miicker4 maart 2015 09:57
Van mij mogen ze al die live previews uit de programma gids slopen wat een enorme snelheidswinst zal opleveren volgens mij, de kanalen waar ik geen toegang tot heb onder een apart menu zetten en niet in de standaard programma gids en ervoor zorgen dat de box niet uitgaat als ik van de radio functionaliteit gebruik wil maken en de tv uit zet.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 378222 op 24 juli 2024 23:24]

Heb dezelfde box. Enige probleem dat blijft is dat bij sommige zenders niets wordt opgenomen - lijkt erop (hier, althans) dat dit ermee te maken heeft dat de programmagids van die zenders ook niet wordt weergegeven.
In elk geval 13th street heeft dat regelmatig (vriendin is helemaal gek van law&orden svu)
de hardware is het probleem niet (heb de samsung gt 7400)
maar de bloatware van upc. zo verschrikkelijk suf gemaakt. dat kan echt veel handiger.
je kan dus nog geen macro's instellen (zoals de mediaknoppen op je toetsenbord *fn)
hij is snel genoeg maar de software pfff.
Heb er geen probleem mee. Maar ik gebruik 'em dan ook 'offline'.

Dus niet als modem, niet aangesloten op het netwerk, en wifi altijd uit. Alleen coax aangesloten. Voor kijken en opnemen. Werkt voor mij.
Ik heb dezelfde situatie
De Horizon Extra Mediabox biedt je op een tweede (of derde) tv de Horizon-ervaring . De mediabox is kleiner en heeft geen harddisk en modem, maar maakt gebruikt van de harddisk van de Horizon Mediabox en de menustructuur. Hij werkt alleen in combinatie met de gewone Horizon Mediabox.

De voordelen van de Horizon Extra Mediabox
• Dezelfde functionaliteiten als op de hoofdbox (Horizon Gateway).
• Op een extra tv in huis genieten van Horizon TV.
• Een tv-programma of opname (verder) bekijken op een andere tv in huis.
• Tv-programma's pauzeren of terugspoelen.
• Gemakkelijk aan te sluiten.

Speciaal introductie aanbod
Ter introductie kun je de eerste 3 maanden gratis gebruikmaken van de Horizon Extra Mediabox. Dit geldt zowel voor een eerste als eventueel tweede Horizon Extra Mediabox, ook als deze niet tegelijkertijd besteld worden. Na de actieperiode betaal je € 5,- per maand extra per Horizon Extra Mediabox. De Horizon Extra Mediabox is maandelijks opzegbaar.

[Reactie gewijzigd door colorsone op 24 juli 2024 23:24]

Eindelijk dus een apparaat wat een tv-signaal weet te streamen via wifi? Is dit ook beschikbaar voor degenen die geen UPC/Ziggo hebben?
Zo te lezen heb je een normale Horizon Mediabox nodig, dus het lijkt me niet dat die ook voor niet-UPC/Ziggo klanten beschikbaar is
Lees het bericht nou nog een keer? Het werkt zoals gezegd dus alleen samen met de "hoofd-horizon-box", die als doorgeef luik functioneert.
Klopt en waarvan er 1 van de 6 tuners in de horizon dvr gebruik word per client box.
Zal ik mijn vraag duidelijk stellen: is de hoofd-horizon box en de extra box ook gewoon te koop? Ofwel, is dit hardware, specifiek gemaakt voor Ziggo, of is het gerebrande hardware, die onder een andere naam ook gewoon te koop?

Het punt is namelijk dat het blijkbaar technisch dus wel mogelijk is een tv-signaal draadloos te versturen, maar in de praktijk er geen fatsoenlijk apparaat is te vinden.

Ik ben dus als consument geintesseerd in een combinatie van bv een digitale hdd-recorder, welke tevens het signaal door kan zetten, naar een twee decoder door middel van een draadloossignaal.
Nee, uitsluitend beschikbaar voor de mensen die de Horizon mediabox hebben, hij gebruikt namelijk een tuner uit de Horizon mediabox.
het is me inmiddels duidelijk ja. Het is dus het streamen van het gedecodeerde beeld en niet het doorsturen van het complete tv-signaal. Jammer.
Wat mij niet helemaal duidelijk is...als je de kleine horizonbox wilt gebruiken om normale televisie te kijken...kan dat dan ook over enkel wifi of utp? Dus dat de grote horizonbox als decoder fungeert en het daarna doorstreamt naar de kleine horizonbox?
Kan via wifi(5Ghz) utp of moca(coax) daarbij heb je nogsteeds de normale horizon dvr voor nodig.

Let wel op als je client box gaat gebruiken dat dit wel van de gebruikte tuners afgaat, dus van de 6 tuners kunnen er dan nog maar 4 gebruikt worden, 1 voor horizon dvr live tv 1 voor client box en rest voor recordings.

[Reactie gewijzigd door devil-strike op 24 juli 2024 23:24]

Misschien hadden ze hun tijd, geld en moeite kunnen steken in Horizon.tv en een nieuwe Android app. Op Lollipop werkt de app niet, namelijk.. "We zijn er mee bezig". Uhuh..
Ik krijg aardige en hulpvaardige mensen aan de lijn bij UPC klantenservice, dat wel.
Heb ook meerdere problemen met Horizon.tv op PC. Die werkt niet (meer) met Chrome, omdat Chrome Silverlight niet meer ondersteunt.
Okee. Andere Browser dan maar. Maar ook daar problemen (net als eerder met Chrome) :de verbinding is super onbetrouwbaar. De ene keer kijk je een uur zonder onderbreken (uitzondering), andere keer kapt ie er om de minuut mee, met mededeling dat het laden te traag gaat (heb een bekabelde 120Mb verbinding en haal die snelheid ook normaliter). In Silverlight kun je geen custom buffer instellen. In ieder geval niet voor Horizon.tv.
Nog vreemder is, dat sinds kort kijken op mijn volledig geupdate PC niet meer gaat, maar wel op een andere laptop, terwijl de systemen gelijk zijn: Windows 7, 64 bits, Silverlight 64 bits. Heb mijn hoofd al gebroken over wat een hoe (herinstallatie etc gedaan), maar lijkt tot nu toe niet en UPC heeft zelf ook geen idee..

Tot nu toe lijkt alles dat niet gewoon direct naar je Tv gaat, dus wat de kabelaar van oudsher al aanbood, vooral gimmicky en slecht doordacht en nog slechter geïmplementeerd en ondersteund. Ik bedoel: hoe lang is Lollipop al uit en hoe lang was al bekend dat het kwam? (ze waren al heel laat met een Android app. Naar mijn weten heeft Ziggo niet eens de optie om op PC te kijken.)
Het feit dat met deze 'diensten' wel prominent wordt geadverteerd, betekent dat het ergens ook in je abonnementsprijs is verwerkt.
Nog even en Ziggo en UPC zijn één. Heel erg benieuwd of dat kwaliteitsverbetering oplevert... Maar ik vrees het ergste.

*edit: typefouten ivm autocorrect op telefoon :)

[Reactie gewijzigd door McGraffix op 24 juli 2024 23:24]

"Op Lollipop werkt de app niet, namelijk.. "We zijn er mee bezig""

Werkt hier al een maand of 2 op de LG G3 met Lollipop.
En geloof me, ze zijn continue met de ontwikkelingen bezig, ook met de apps.
Rob,

Laat UPC dan in ieder geval een bèta-APK'tje voor de liefhebbers ter beschikking stellen.
Eh, wil je mij de APK sturen van de Horizon-app die wèl op Lollipop (Nexus 5) werkt?
Ik had het NIET over een testversie.
De laatste officiele versie werkt bij mij op de G3, maar ik had wellicht niet zo snel moeten reageren want lees inderdaad op het Chelloo.com forum dat je niet de enige bent.
Ik geloof best dat ze bezig zijn. Mijn punt is dat ze wel héél lang bezig zijn en in de tussentijd zijn er bepaalde, al lang bekende problemen, die niet structureel worden opgelost.
Anoniem: 382732 4 maart 2015 10:36
Waarom niet gewoon een stand alone Horizon box, zodat dat monsterlijke Samsung ding de deur uit kan? Gewoon NPVR en een kleine doosje zoals die van Amino. Ik kan me niet voorstellen dat iemand blij wordt van die plexiglazen doos die nu met veel moeite in een kast moet proppen.
Ik hou nog ruimte over :P zo groot is die nou ook weer niet...
En Amino?? Pff zeg dat maar niet bij de mensen in mijn omgeving die dat gebruiken bij hun glasvezel. Dat werkt nou ook niet bepaald optimaal.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.