HP koopt maker zakelijke netwerkapparatuur Aruba Networks

HP heeft bekendgemaakt dat het Aruba Networks overneemt, een bedrijf dat zich bezighoudt met het maken van draadloze apparatuur voor de zakelijke markt. Met de overname wil HP zich versterken op de markt voor netwerkapparatuur.

HP logoVolgens HP is er een overeenstemming bereikt met Aruba Networks voor een overname met een bedrag van 2,7 miljard dollar. Dat komt omgerekend neer op 2,4 miljard euro. De huidige leidinggevenden bij Aruba Networks blijven betrokken bij het bedrijf na door HP te zijn ingelijfd.

Met het overnemen van Aruba Networks wil HP zich versterken op de markt voor zakelijke netwerkapparatuur. Aruba Networks maakt voornamelijk draadloze apparatuur voor bedrijven en instellingen. In de toekomst moet het bedrijf dergelijke apparatuur blijven maken, in samenwerking met HP. Daartoe wordt de bedrijfstak HP Networking opgezet.

Het is niet de eerste keer dat HP een miljardenovername doet. Eerder werd er bijvoorbeeld 10 miljard dollar betaald voor Autonomy, al bleek later dat HP door fraude veel teveel had betaald. Daarvoor werd Palm ingelijfd voor 1,2 miljard dollar.

Door RoD

Forum Admin Mobile & FP PowerMod

02-03-2015 • 22:18

32

Submitter: himlims_

Reacties (32)

32
32
29
0
0
0
Wijzig sortering
Wat moet ik mij voorstellen bij draadloze apparatuur voor bedrijven? Printers & scanners en zo?
Aruba is erg sterk in fingerprinting. Een device wordt herkend en krijgt dan bij voorbeeld automatisch het juiste profiel wanneer er ingelogd wordt. Ze lopen flink voor op de concurrentie op dat gebied. Met de BYOD-hype is het dus een bijzonder interessante aankoop.

Wat dat betreft is het spijtig dat het naar HP is gegaan. HP maakt mooie servers, maar wat networking betreft moet je ze heel ver links laten liggen.
En waarom zou je hp links moeten laten liggen als het op netwerkaparatuur aankomt ?
Wij zijn van cisco afgestapt en naar hp overgestapt. Niet dat we ontevreden waren over de cisco kwaliteit, maar wel over de cisco prijs.
Anoniem: 39993 @The Jester3 maart 2015 09:19
Ben ik het ook niet helemaal mee eens. Wij gebruiken qua switching op dit moment alleen nog HP (zowel ProView als H3C). Het spul doet gewoon wat het moet doen en voor een hele goede prijs. Onze laatste aanschaf was 2 stacks van 5120 switches en daar hebben we geen spijt van gehad en de prijs was meer dan goed.

Qua routing, firewalling e.d. moet ik je alleen wel gelijk geven. Qua wireless nu niet meer :). Wij vonden Aruba de beste oplossing hebben en hebben dus Aruba gekocht voor wireless (2 controllers en iets van 44 AP's). HP vond Aruba blijkbaar ook "de beste", maar had niet genoeg aan een paar controllertjes en AP's. Dus kochten ze heel Aruba Networks maar.
Je hebt dus duidelijk een voorkeur voor andere networking producten. Wij zien steeds vaker dat bedrijven overstappen op HP LAN componenten en daar zeker geen spijt van hebben.

Ik denk dat je vooroordeel stamt uit de tijd dat HP nog met 3Com-achtige LAN producten op de markt kwam.
Dat zou goed kunnen :)
Ik draai al 30 jaar mee in het networking-wereldje en heb destijds een grondige afkeer van HP opgebouwd.
AP's voornamelijk.

Volgens "internet" zijn ze ook OEM voor bijv. DELL.
(Maw. je koopt een Aruba Networks produkt met een DELL stikker erop.)
Dat klopt Dell wifi AP met controller is dus gewoon Aruba.

Wat zall Dell hiervan vinden? Een grote concurrent die een leverancier opkoopt.
Moet eerlijk zeggen dat ik geen idee heb of Dell groot is in de markt van professionele wifi.
heeft Dell AP's te koop?? Niet eerder gezien eerlijk gezegd....

Aruba heb ik in gebruik, erg leuk spul....
Dell heeft inderdaad de Aruba netwerk hardware in zijn portfolio als OEM.
Vanuit de SonicWall acquisitie hebben ze ook de SonicPoints als eigen IP.
Mja, je koopt dit soort apparatuur voornamelijk bij Dell zodat je bij één leverancier zit (niet altijd een slimme keuze maar wel eenvoud qua contact en support, en zeker bij een grote opdracht goed voor de prijs ;)) dus het zal een bij product zijn bij andere hardware die ze verkopen dus dat er een stukje omzet naar HP gaat. lijkt mij niet iets waar ze direct van wakker liggen.
Ik denk eerder bridges, access points en controllers enzo. Of misschien wel microgolf apparatuur. Of GSM, LTE enz. Draadloze netwerken bestaan in vele vormen. Natuurlijk kunnen we even google pakken en Aruba Networks intypen, maar daar zijn we denk ik allemaal net te lui voor :p
Aruba vooral bekent van Accesspoints en controllers (lijken op switches) die de accesspoints aansturen. En dan niet van dat consumenten spul maar meer wat in magazijn hangt. Motorola is daar ook een grote speler in. Die dingen zie je niet in de tweakers PW voorbij komen :).

[Reactie gewijzigd door RobbyTown op 25 juli 2024 21:16]

Wi-Fi Access Points bijvoorbeeld, als dan niet met een controller.
De Instant AP's van Aruba zijn leuke apparaten, je haalt er eentje nieuw uit de doos, zet 'm in een bestaand IAP netwerk, en de IAP wordt automatisch geconfigureerd.
Weet je nog dat een computerzaak aan WiFi tracking deed? Dat was dankzij Aruba Networks.

Zelf ik er eventjes mee gewerkt, maar echt een geweldig product. Naast draadloze verbindingen hebben ze ook traditionele switches.
Bij netwerkapparatuur verwacht ik meer Switches, Routers, kabels, netwerkkaarten en dat soort dingen, maar ach mijn knowledge op dat gebied is ook niet echt geweldig.

[Reactie gewijzigd door Jvann op 25 juli 2024 21:16]

Aruba (Wifi) networks zijn (veel) groter dan je denkt ook in Nederland. Tweede speler in de wereld wifi markt na Cisco. In Nederland OA de Belastingdienst, Delta Loyd, UMCG. Buiten hele goede acces points en controllers en Aruba OS heeft Aruba een NAC (network acces control) pakket Clearpass welke bovenaan staat bij Gartner (2015). Of ik er blij mee ben dat HP Aruba koopt, dat zal moeten blijken. Voorals nog veranderd er in de uitvoering wening. En ja worden idd ook als DELL en Alcatel lucent oem verkocht.
Gezien het verleden van andere HP overnames hoef je daar niet echt blij mee te zijn, nee, vooral niet omdat HP nog steeds in zwaar weer verkeert en nog bezig is met grote ontslag rondes en reorganisaties.
Wij gebruiken ook Aruba, goed spul, nooit geen problemen mee.

En ze zijn niet gek duur, de IAP 103 kost (voor ons) rond de 175 euro

Deze heeft zelf een controller in de accesspoint.

Enige nadeel van Aruba is de support, hier moet je na 3 maanden voor betalen, dit geld dus ook voor firmware updates.
En een IAP103 icm IAP204 werkt dus niet uit de doos zonder firmware update (in iedergeval niet de laatste keer).

Als je veel accesspoints binnen je bedrijf hebt, wil je gewoon niets anders meer.
Wat is het nadeel aan betalen voor professionele support op een professioneel product?
Tenzij je het anders bedoelt dan ik nu begrijp :)

Ik ben begonnen zonder controller en heb er voor de wat geavanceerdere functies nu een controller bij. Ik vind het mooi spul en raad het aan bij anderen.
Het is redelijk makkelijk te configureren spul als je de controller niet gebruikt. Als je meerdere AP's met elkaar koppelt wordt er een daarvan de virtuele controller, valt deze uit dan neemt een ander het over.

Ben benieuwd hoe het product gaat heten in de toekomst na de overname en wat de integratie in eigen netwerkproducten zal opleveren. Aruba gebruikt nu natuurlijk hun eigen OS, dit zie ik niet graag vervangen worden door HP procurve software...
Iets van 6 jaar geleden kocht HP colubris. Deze zijn veel verkocht en valt nu onder de E-serie wireless lijn van HP. Korter geleden kocht HP H3C / 3com. De producten hiervan (voornamelijk wired) welke tov. De eigen E-serie zijn zeer volwassen. Deze worden verkocht als de hogere A-serie.

Ik dacht dat HP de E-serie wireless serie aan het uitfaseren was, en met enkel de A serie door wilde gaan. De A-serie is een zeer schaalbare oplossing.

Deze overname verbaasd me wel een beetje. Ik ken Aruba niet heel goed. Willen ze hiermee een antwoord geven op Cisco Meraki?

HP is volgens mij in veel landen nog steeds de op 1 na grootse speler wat betreft networking. Op (blade) server gebied zijn ze lang de grootste geweest, maar in de USA geloof ik al ingehaald door Cisco (UCS).
Als ik de consultant van ruim een jaar geleden mag geloven wordt Aruba o.a. bij Microsoft gebruikt voor het netwerk.
Ik had er toen ook niet van gehoord, maar het product en de werking spraken me toen heel erg aan.
En niet te vergeten HP had toch ook 3com voor bijna 3 miljard USD gekocht...
Ah, van deze dingen heb ik een aantal opgehangen. Mooie AP'tjes, repliceren hun config naar andere AP's zonder dat je een aparte controller daarvoor nodig hebt.

Worden ook als Alcatel Lucent verkocht.
Aruba Networks is al een tijdje bezig met indoor navigation. Dat lijkt me een aardig interessant onderdeel voor HP:
http://bit.ly/1M282O7
Best vreemd eigenlijk, want een paar jaar geleden hebben ze met hetzelfde idee Colubris gekocht.
Hmm ben zeer benieuwd. Heb voorheen met de HP E-series gewerkt, zowel switches als AP's en wifi-controllers (nog met een Colubris stikker op de voorkant). Best prettig spul

HP (H3C) A-series alleen in de cursus mee gewerkt maar het zou me niets verbazen als de Aruba spulletjes onder de A-series lijn gaan vallen.

Hier is kort geleden de keus op gevallen op Aruba AP's met controllers ter vervanging van de oudere Colubris gear, zo komen we nooit van HP af :P.
Heel degelijk spul van Aruba. Erg veel plezier van hier op het werk. Hoop niet dat HP het gaat 'verpesten'.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.