Eneco wil Toon dit jaar ook aan niet-klanten gaan aanbieden

Energieleverancier Eneco wil nog dit jaar zijn 'slimme' thermostaat en energiemeter Toon ook aan klanten van andere energieaanbieders gaan verkopen. Daarnaast krijgt Toon ondersteuning voor huishoudens met zonnepanelen en kan het systeem voortaan overweg met stadsverwarming.

Eneco liet woensdag aan Tweakers weten dat het energiebedrijf het aantal abonnees voor zijn Toon-thermostaat flink wil verhogen. Daarom zal Eneco in de loop van dit jaar de Toon ook gaan aanbieden aan consumenten die elektriciteit en gas afnemen bij een andere energieleverancier.

Wanneer deze mogelijkheid voor niet-klanten precies beschikbaar zal komen, is nog niet duidelijk. Wel liet Eneco los dat het bedrijf streeft naar een miljoen Toon-abonnees in 2017, mede dankzij de aankomende uitrol van slimme energiemeters. Momenteel zijn er iets meer dan 100.000 abonnementen door Eneco-klanten afgesloten. Inclusief installatie kost de Toon voor Eneco-klanten 275 euro samen met 3,50 euro maandelijkse abonnementskosten. Wat de prijzen voor niet-Eneco-klanten uiteindelijk zullen worden, is nog niet duidelijk.

Toon krijgt dankzij verschillende updates ook nieuwe features en gebruikstoepassingen. Een daarvan is ondersteuning voor zonne-energie. Huishoudens met zonnepanelen kunnen na een firmware-update die in maart uitkomt, voortaan ook de opbrengst van hun fotovoltaïsche installatie monitoren. Daarnaast wordt de opbrengst in euro's uitgedrukt op het display en komen er grafieken beschikbaar om de opbrengsten ook over langere periodes te kunnen monitoren. Om de opgewekte hoeveelheid zonnestroom te kunnen bepalen dient er wel een module tussen de omvormer en de meterkast te worden geplaatst. Naast de aankomende ondersteuning voor zonne-energie zal Toon voortaan gebruikt kunnen worden in huishoudens die gebruikmaken van stadsverwarming.

Nieuwe features Eneco ToonNieuwe features Eneco ToonNieuwe features Eneco ToonNieuwe features Eneco ToonNieuwe features Eneco Toon

Eneco wil eind april een 'coach' uitbrengen. Deze functie moet de consument tips geven op het gebied van energiebesparing. In eerste instantie zal het systeem generieke tips geven, maar op termijn moet de Toon-gebruiker ook bespaartips 'op maat' ontvangen. Daarnaast maakt Eneco een koppeling met zijn eigen onderhoudsdienst Ketelcomfort. Zo kan Toon vaststellen of een cv-ketel onderhoud nodig heeft. Daarvoor is wel een ketel nodig die compatibel is met het OpenTherm-communicatieprotocol.

De energieleverancier heeft meer plannen. In het derde kwartaal van dit jaar moet Toon ook kunnen communiceren met rookmelders. Quby, het bedrijf dat de software en hardware voor Toon ontwikkelt, heeft plannen om met nog uit te brengen sensoren het binnenhuisklimaat en de luchtkwaliteit in kaart te brengen.

Het Toon-softwareplatform zal bij de eerstvolgende update ook overstappen naar een nieuwe softwarebasis. Momenteel draait bovenop de Linux-kernel nog een Flash-runtime, maar Quby heeft de overstap gemaakt naar de Qt4-toolkit. Volgens Arjen Noorbergen van Quby zal de interface van Toon, die wordt aangedreven door een 400MHz ARM-soc, merkbaar soepeler gaan draaien. Verder werkt Quby de grafische interface bij na de overstap.

Eneco en Quby overwegen nieuwe hardware voor de Toon. Met name wil het bedrijf het resistief touchscreen vervangen door een capacitief type. Daarbij moet ook de kijkhoek verbeterd worden. Ook wordt overwogen om een nfc-module in de Toon te plaatsen. Vermoedelijk zal een verbeterde Toon pas eind 2016 op de markt gaan komen.

Om de mogelijkheden van Toon verder uit te breiden komen Quby en Eneco binnenkort met een api en sdk. Tevens zal Eneco in maart een hackathon organiseren om op basis van de api nieuwe toepassingen uit te proberen. De energieleverancier claimt daarbij dat zijn Toon-platform sterk gericht is op privacy van de gebruiker, en dat het een aantal spelregels zal opleggen voor bijvoorbeeld de developers van mobiele apps. Verder zegt Eneco dat gebruikersdata in principe alleen lokaal wordt opgeslagen op het Toon-apparaat en slechts met toestemming van de klant ook op servers van Quby wordt opgeslagen. Deze verbruiksdata is versleuteld en wordt volgens de energieleverancier niet met andere partijen gedeeld of verkocht.

Door Dimitri Reijerman

Redacteur

14-01-2015 • 14:56

209

Reacties (209)

209
198
116
15
2
45
Wijzig sortering
Tja, leuk hoor die "slimme" thermostaat van Toon. Maar de besparing die je ermee zou kunnen behalen wordt ruimsschoots tenniet gedaan door de hoge aanschafprijs a €275 en abonnement a €3,50 per maand(en installatiekosten a €75 oid?). Leuke gimmick, maar slecht uitgevoerd als het gaat om "beparen".

Ik heb het dan nog niet eens over het verdienmodel wat er voor Eneco aan zit, ze krijgen nu natuurlijk een schat van data binnen van gebruikers die ze kunnen verkopen aan derden. Altijd fijn om te weten wat een consument thuis doet qua energie en wanneer ze thuis zijn of niet.

[Reactie gewijzigd door renzo4000 op 25 juli 2024 00:41]

Voor Eneco gebruikers is Toon gratis. Je hoeft het abonnement a €3,50 niet perse te nemen, maar dan ontvang je geen updates.
Ook dan is Toon niet gratis, gebruiksdata wordt op het internet met verschillende partijen gedeeld.

Dus zelfs voor de klanten die een 4 jarig contract, 3,50 per maand betalen ben jij het product !

De functionaliteit van een slimme themorstaat is handig, maar de benodigde internet verbinding is op geen enkele wijze in het voordeel van de gebruiker. Een veilig aansturing zou middel VPN moeten plaats vinden en niet anders.

Als ik zo de kosten bekijk, het nu en de werking kan ik maar moeilijik begrijpen dat mensen een dergelijk apparaat in hun huiskamer zouden willen hebben.

Toon moet je wel erg veel geld besparen om alleen de aanschaf en installatieprijs van ongeveer 350 tot 400 euro terug te verdienen, daarnaast zullen de maandelijks kosten voor zogenoemde updates blijven en zal de inzage in jouw gebruiksgegevens ook blijven ....
Hoe kom je aan €350 tot €400? Toon kost €200, installatie €75 en je kan voor €3,50/maand extra features krijgen (dus dat is optioneel). De aanschaf is voor klanten met een 2 of 4 jarig abonnement gratis en voor klanten met een 4 jarig abonnement is de installatie ook gratis. Volgens het nibud is een gemiddeld huishouden ongeveer €1900/jaar kwijt voor gas en elektriciteit (berekend met de huidige prijzen die Eneco hanteert). Een besparing met toon moet te realiseren zijn en als je nu al Eneco klant ben. Wat je alleen moet beseffen is dat er zat mensen zijn die de features van Toon aantrekkelijk vinden en niet zo zeer op kostenbesparing uit zijn. Persoonlijk ga ik liever voor een goedkopere leverancier ook omdat ik juist weinig energie verbruik en al weet wat eventuele issues zijn.

Overigens zullen de kosten voor je dataverbruik van Toon dus echt niet zo hoog zijn dat je op de door jou genoemde prijs uitkomt. Als je daar toch niet zeker van bent dan haal je hem van je internet af of gewoon volledig van je netwerk af. Als je de boel over meerdere jaren hebt berekend (en daardoor op €350-€400 bent uitgekomen), dan moet je dat ook doen met de kosten voor gas en elektriciteit.

Dit staat in de Toon privacyverklaring van Eneco:
"Eneco verwerkt GEEN inloggegevens met betrekking tot uw internetverbinding.
• Eneco verwerkt GEEN gegevens met betrekking tot het door u ingestelde thermostaatprogramma of de door u ingestelde temperatuur
in huis.
• Eneco verwerkt GEEN gegevens met betrekking tot uw energieverbruik die door Toon zijn geregistreerd.
" Er staat wel dat ze contactgegevens voor marketingdoeleinde mogen gebruiken. Maar die gegevens hebben ze al als je überhaupt een contract hebt bij Eneco. Volgens mij heeft Eneco juist z'n best gedaan op de privacy van de klant als het op Toon aankomt.

[Reactie gewijzigd door klonic op 25 juli 2024 00:41]

Ik denk dat ik de fout in ga, ik rekende met 275 + 75 + (12 x 3,50)

De aanschaf is niet gratis bij een 2 of een 4 jarig abbo, in dit geval zitten de kosten gewoon in de energieprijs. Het principe is het zelfde als een gratis mobiele telefoon bij een telecom abbonement, waarbij je uiteindelijk gewoon de telefoon betaald in je abbo prijs.

(Ga met de energieprijs incl. Toon naar een concurrent(en) en ga deze eens vergelijken zonder de aanwezigheid van Toon. 100% zeker dat je ergens anders een lagere prijs per kWh betaald ;) )

Kun je is uit leggen hoe een besparing met Toon te realiseren moet zijn. Stel ik hang zo'n ding op. Op welke wijze gaat Toon dat energie voor mij besparen ?

Na mijn idee geeft het alleen makkelijk inzicht, maar bespaart het niks (ben benieuwd naar je uitleg). Op mijn huidige stekkerdoos zie ik gewoon per stopcontact wat het verbruik per apparaat is.

Het stuk je privacy verklaring is natuurlijk omgekeerde wereld, je kunt wel een privacy verklarnig opstellen van 500 pagina's met wat je allemaal NIET verwerkt. Maar het gaat er om wat ze wel verwerken. (Zie mijn reactie op Isheara over wat ze wel verwerken)

Alles Eneco echt haar best had gedaan jou privacy te waarborgen dan hadden ze feitelijk 0,0 informatie van jou hoeven verwerken. Sterker nog; dan was deze hele internet connectiviteit optioneel geweest. Daarnaast wil ik je erop wijze dat privacyverklaringen kunnen wijzigingen (kijk naar bijv. facebook)

En als je morgen Toon aan de muur hebt hangen dan sloop je dan ding niet meer van de muur af als men in één keer wel andere gegevens gaat doorspelen. Mits dat uberhaupt wordt gecommuniceerd.....

[Reactie gewijzigd door herbalx op 25 juli 2024 00:41]

Ok, tuurlijk alles zit altijd bij de prijs inbegrepen, maar de prijs (per kWh of m3 gas) bij een een twee jarig abonnement is gelijk aan de prijs bij een abonnement dat maandelijks opzegbaar is, het verschil zit hem in dat je niet kan overstappen. (de bron is wat ik me herinner van vanmiddag dus niet erg betrouwbaar ;-) )

Ik ben het met je eens Eneco is duurder, maar dat was ook al zo voor Toon. Dat gaf ik in mijn vorige post ook aan, ik zit zelf bij energie direct. Ik had ook voor Oxxio kunnen kiezen en een iPad kunnen 'krijgen' maar nu bespaar ik 3 ipads door het prijsverschil.

Toon gaat natuurlijk geen kosten besparen, maar met de info die het geeft kan de gebruiker dat wel doen. Dat jij en ik ons bewust zijn van het energieverbruik van apparaten is geweldig! Maar veel mensen zijn dat niet. Toon kan dus indirect het energieverbruik doen dalen.

Ik noemde uit de verklaring een klein stukje waarin Eneco duidelijk probeert te maken dat ze je privacy serieus nemen. De verklaring telt 2 paginas en er staat verder niets boeiends in naar mijn mening. Ieder bedrijf moet informatie verwerken zo ook Eneco (als je adres niet geregistreerd is als klant van een energieleverancier, dan wordt je door de netbeheerder afgesloten. De specifieke gegevens die Toon wel doorspit naar Eneco zijn gegevens die zij nu ook al draadloos kunnen verkrijgen door de 'slimme' meter die gratis geplaatst is. Zoals ik eerder aangaf kan je Toon ook uit je netwerk donderen. Dan verlies je wat functionaliteit (je kan dat met je smartphone niet veel meer doen) maar dan weet je in ieder geval zeker dat je gegevens binnen de deur blijven.

Bij een verandering van het contract en de privacyverklaring is daar een onderdeel van, kan je ervoor kiezen er niet mee in te stemmen. Omdat je waarschijnlijk een contract hebt getekend van 2 of 4 jaar zal eneco dat uit moeten zitten of zal zij kunnen proberen om het contract te ontbinden (ik vermoed dat ze een clausule hebben die hun toestemming geeft het contract te ontbinden, echter denk ik dat een rechter daar niet mee instemt). Hoe dan ook kan een overeenkomst niet eenzijdig worden gewijzigd. Facebook doet dat wel en je kan er dus ook altijd voor kiezen om niet in te stemmen, dat betekend in het geval van Facebook dus dat je je account kan beëindigen.
@klonic? dat verbinden van je Toon gaat toch via je eigen internet? of heb ik dat verkeerd begrepen? vanwege de datakosten.
Volgens mij is het trouwens zo dat je Toon zonder abonnement alleen maar als thermostaat kan gebruiken (en als je zelf heel goed kan programmeren misschien ook als domotica systeem want Toon werkt op zwave) Of zie ik dat verkeerd?
Anoniem: 649840 @herbalx14 januari 2015 17:14
Gebruiksdata wordt NIET op internet met verschillende partijen gedeeld.

Verder is Toon via Internet gekoppeld dmv een SSL VPN. Een Toon zet dus een VPN verbinding op naar een datacenter. Deze VPN verbinding is dmv digitale certificaten aan beide zijden beveiligd. Met een App inloggen loopt dus via de VPN-verbinding waar Toon aan zit.

Arjen Noorbergen - CTO Quby (maker van Toon)
Er staat toch in de privacyverklaring dat dit wel gebeurt voor marketing doeleinden ?

Wat betreft de SSL VPN.... de implementatie bepaald de doeltreffendheid vande maatregelen. Als security specialist zie ik dagelijks fout implementaties, het feit dat "iets" erop zit betekent nog niet dat het naar behoren werkt.

Ik zou dit graag door een onafhankelijke partij of beveiligingsonderzoeker bevestigd willen hebben.... (en dus niet de maker)
Anoniem: 649840 @herbalx14 januari 2015 17:28
Implementatie wordt 2x per jaar onderzocht door Madison-Gurkha
Dat is niet eens interessant. Die gegevens worden uiteindelijk ergens opgeslagen en van daaruit is er geen VPN of Certificaat die daar zicht op heeft.

Ik heb een vergelijkbaar systeem van Plugwise, die ook bekend staat om zijn privacy dingetjes, maar gebruik de standalone applicatie, die géén internet toegang heeft en daar ben ik blij om. Ik kan het spul bedienen vanaf verbindingen die ik zelf bouw en beveilig. Geeft me een beter gevoel dan dat mijn data in een datacenter staat waar ik geen zicht op heb en moet vertrouwen op de beloftes van een energieleverancier.... En als we het daar over hebben, daar kan ik een boek over schrijven!

Bron: http://gathering.tweakers...message/43575696#43575696

[Reactie gewijzigd door Fairy op 25 juli 2024 00:41]

Heb je wel eens gekeken wat een beetje thermostaat kost, met vaak nog minder functies dan op een Toon?

Een beetje Honeywell modulerende (open therm) thermostaat kost ook rond de €150

Edit: prijs aangepast nav postjeroen_loeffen

[Reactie gewijzigd door Isheara op 25 juli 2024 00:41]

Het antwoord is Ja, maar ik begrijp eerlijk gezegd niet zo goed waar je naar toe wil.

Het enige wat ik zou kunnen concluderen is dat geen enkele slimme thermostaat momenteel interessant is door de hoge prijzen. Zeker wanneer dat een maandelijks abbonnement aangekoppeld zit. En zolang je kamers niet onafhankelijk kunt verwarmen en meten, heb je alleen maar inzage in je verbruik en bespaar je dus feitelkijk niks. Eindelijk ga je dus ook nog eens meer betalen zonder alleen omdat je je verbruik nu om een fancy schermpje kunt zien en je zelf niet hoeft uit te reken hoeveel bijv. 5 + 3 is..... niet echt iets om van te zeggen; w0000t !

De zaken die wat goedkoper zijn, vragen wat meer technische kennis zoals domotica schakel borden waar je ook veel zaken op kunt regelen, allen die hebben natuurlijk geen fancy touchscreen .....

edit: typo

[Reactie gewijzigd door herbalx op 25 juli 2024 00:41]

Bij ons in huis is energie juist de grootste kosten post. Als ik wil bezuinigen op mijn gas rekening moet ik of mijn cv ketel de deur uit doen of mijn kook toestel. Maar electra valt bij mij juiste veel te besparen. En zover ik weet heeft toon ook een functie zodat je verwarming aangaat als je telefoon in de buurt is. Is bv handig als je vaak onregelmatig van huis bent. Kan je alsnog flink besparen als je niet consequent bent met verwarming aan/uit zetten.
Ook dat is per definitie niet waar.

Bij veel huishoudens is gas de grootste kosten post, in jou geval is dat electra.

Jou CV ketel werkt waarschijnlijk op gas. Wanneer jij onregelmatig thuis bent en de ketel op jou telefoon reageert, dan kan het dus zo zijn dat jou ketel 6 keer op een dag aan springt en met aanzienlijk vermogen jou huis probeert te verwarmen. Wanneer de temp. van het water boven de 55 of 60 graden gaat het rendement van jou CV achteruit en heb je dus ook kans op een hoger verbuik.

Daarnaast kun het ook tegen je werken. Als ik 6 keer kort thuis kom om spullen te pakken en weer weg ben zet ik de hele dag gewoon de verwarming uit en in de avond gaat deze pas weer aan. Als die zelfde 6 keer thuis spulletjes gaat halen is jou verwarming mogelijk 6 keer aangesprongen terwijl je niet langer dan 10 min in huis bent geweest....

Als je echt wil besparen zou ik bijv. naar de afstelling van je CV kijken. laat je temp. niet te hoog worden van het water. Het duurt dan iets langer voordat de ruimtes op temperatuur zijn, maar dan wel met minder gas verbuik.
Klopt kan ook nadelig zijn. Dat zal ook altijd verschillen per huishouden. Daarom zal ook nooit 1 product voor iedereen het beste zijn.
In het geval van Proximity heb je gelijk.

Redelijk onnodig (ook bij bv meerdere bewoners) en staat bij mij niet aan...werkt volgens mij ook niet bij de Toon.

Wat wel scheelt is remote access, waarbij je op afstand je toon kunt bedienen omdat je bv later thuis bent, op vakantie gaat en vergeten bent de kachel lager te zetten.

Ook kun je remote via toon app dus ook eventuele hue lampen en slimme stekkers bedienen.

Edit: Of je meer gas of elektra verbruikt is voor het grootste deel afhankelijk van hoe je kookt: gas of elektrisch.

[Reactie gewijzigd door Isheara op 25 juli 2024 00:41]

Dank!

Voor €50 meer heb je dus bij Toon:

Verbruiksoverzichten actueel/historisch
Vergelijk verbruik tov maandbedrag
Mogelijkheid aansturen Philips hue
Mogelijkheid aansturen slimme stekkers
Remote access
Tablet/smartphone interface via app
Toekomstige updates: o.a. Zonneboilers
Etc.
Vergeet niet dat je voor veel van die leuke gadgets die jij noemt wel een abonnement á €3,50 per maand moet betalen.
Klopt! Maar bij andere thermostaten heb je niet eens een keus, en kun je genoemde zaken sowieso niet ook al wil je ervoor betalen.
De simpelste programmeerbare Honeywell opentherm heb ik vorig jaar voor iets van 125 EUR gekocht (CMT937M1003). Voor 350-400 heb je al een evohome variant die meer kan dan Toon (via rf zones in je huis aansturen)
Toon data wordt niet gedeeld, zoals je zegt.

Anoniem worden de gegevens verwerkt, maar nooit persoonlijk toe te wijzen, zoals honderden bedrijven dit ook doen.

Lees even deze privacy statement:

https://www.eneco.nl/~/me...yverklaring.ashx?la=nl-nl
Euh ... lees dit eens

"Eneco verwerkt niet meer persoonsgegevens dan noodzakelijk is. Ten behoeve van Toon verwerkt Eneco contactgegevens, productgegevens
en contractgegevens. Dit is nodig om uw aankoop te verwerken, Toon en bijbehorende diensten aan u te leveren, te factureren
en ondersteunen. De contactgegevens betreffen onder meer uw naam, adres, (mobiele) telefoonnummer en e-mailadres. De productgegevens
betreffen onder meer hardware- en softwareversies van Toon. De contractgegevens betreffen onder meer uw klantnummer,
accountnummer, start- en einddatum en rechten op applicaties. Alsmede gegevens die reeds bij Eneco aanwezig zijn met betrekking
tot uw energiecontract, waaronder tariefinformatie, het geschatte jaarverbruik en het soort contract."

Niet echt anoniem wel ?
Dat is logisch omdat die gegevens worden gebruikt om je contract bij Eneco (wat je hebt icm toon) te activeren.

Het gaat om de data output van Toon zelf: de overzichten per dag/week/maand etc.

Die wordt alleen anoniem verwerkt door Eneco.
Dat lijkt me niet logische, gezien het feit dat eneco die ook aan bied aan niet-eneco klanten.

En dan nog ontbreekt de logica daarvan in mijn optiek.

Om JOU inzicht te geven in JOU energie verbruik is het toch niet logische dat ik je naam, adres, telefoon en e-mailadres verwerk ????

Het enige wat noodzakelijk is ...

verbuik op dit moment: waarde 25

verbuik over de dag: waarde 750

Verbuik gister : waarde 600

Ik zie nog geen noodzaak ?
Als jij een Toon als produkt koopt hebben ze jouw NAW gegevens dus wel nodig, ook al heb je geen contract bij Eneco.

Ze registreren het serienummer van de Toon als zijnde jouw aankoop.

Dat is niet heel anders dan dat iedere web winkel doet, of begrijp ik je verkeerd?

Ze moeten het produkt toch naar je opsturen? Of doe je dat anoniem?
12 x 3,50 = 42 euro. Ik betwijfel of je dankzij die Toon 42 euro per jaar gaat besparen. Uiteraard is er iets als 'het bewust worden van', maar is je dat de investering waard?
In ons geval kan ik zeggen: dubbel en dwars. Sinds de andere inwoners in huis in de gaten hebben dat de kachel de hele dag op 22 graden zetten 10€ per dag aan gas kost, trekken ze eerst een warme trui aan ;) Ding komt nog amper boven de 19 graden ;)
Laatst waren we een dagje weg en bleef het stroomverbruik op >200 watt hangen. He, da's gek. Na lang zoeken bleek iemand per ongeluk de 100 watt lamp op de vliering aangelaten te hebben. 8)7
Maar daar heb je geen dure Toon voor nodig, ouderwets de meterstanden controleren geeft je dit inzicht ook al. Alternatief is een P1 kabeltje regelen en zelf de slimme meter uitlezen een paar euro in onderdelen (DX) of 30 EUR kant en klaar te koop (en eventueel een raspberry pi of beagle bone black oid voor 30-50 EUR als 24/7 monitor)
dat klopt natuurlijk wat je zegt. het kan inderdaad op die manier... maar niet ieder persoon heeft hier zin in of heeft alle kennis daarvoor in huis, ook alle tweakers hebben dat niet.

Toon is voor jan en alleman gewoon een heel compleet product met opzich een redelijke prijs voor wat het je levert. Nu ben ik natuurlijk maar een simpel student en in het ouderlijk huis stoken we alles op hout waardoor onze kosten gewoon te laag zijn dit rendabel te maken maar ik denk dat dit product voor aardig wat mensen die er nog nooit echt opgelet hebben wakker kan schudden. Het gaat niet alleen om de mogelijkheid het te laten zien maar vooral mensen erop attent te maken die het gewoon nog nooit is opgevallen.
Yup, het enige onredelijke is de cloudopslag van je data. Verder is het prachtige software en hardware voor de prijs.

Remote data verwerken is niet nodig omdat (indien ze hiervoor gekozen hadden):
  • Er kan prima een 64gb sd-kaartje in, meeste lezen/schrijven is sequentieel, en kan rrd style archiveren tot in de eeuwigheid.
  • De toon hangt de hele dag niks te doen, crunchen met wat algoritmen is probleemloos op de toon zelf te doen
  • Hij kan zelf een vpn verbinding open stellen voor remote acces vanaf een smartphone/web locatie.
  • High availability / high performance toegang tot de data / dashboards erin lijkt me vanaf het web niet noodzakelijk iets waar je als klant op zit te wachten. Alleen de toon zelf moet het doen, verder hebben we geen 1000 bezoekers nodig.
Moet je wel een slimme meter hebben.
Het kan ook gewoon met slimme meters en je aanmelden via Slimmemeterportaal of Enelogic. Hoe je niet technisch te zijn, maar je krijgt wel alle inzicht in je energieverbruik (gas, elektriciteit en teuglevering).
Anoniem: 80466 @pven14 januari 2015 16:19
Gezinnen gebruiken vaak rond de 2000 euro aan energie.
Met 2% besparen heb je het er al uit. Dat kan misschien ook zonder Toon maar is voor veel gezinnen vast veel makkelijker met zo'n hulpmiddel.
Afgelopen jaar was ik €485 kwijt daar komt dan ongeveer €200 aan teruggeleverde energie bij op(half juni zonnepanelen gekregen). Allemaal leuk en aardig die Toon... Maar is mij te duur :p
Ik woon met 2 personen in een tussenwoning (bouwjaar 2011). Ik heb een slimme meter en dan zijn er genoeg GRATIS sites waar je je verbruik kan zien, wat mij ook heeft geholpen!
En je hebt geen thermostaat in je huiskamer hangen waarop je, al dan niet handmatig, je temperatuur instelt???
zeker wel... ik was trouwens zelfs maar €385 kwijt aangezien ik elk jaar overstap en zo een welkomstbonus krijg :*)
De thermostaat staat max. op 19,5graden en waar kan hebben we led lampen. weinig energie gebruiken kan echt eenvoudig zonder Toon door gewoon logisch na te denken waar je je energie mee verbruikt en daar eventueel wat aan te doen en je verbruik zelf af en toe te controleren.

[Reactie gewijzigd door Nuevocasa op 25 juli 2024 00:41]

En die thermostaat was gratis toen je die kocht?
Die zat al in het huis toen ik hem kocht... en dat zal voor de meeste mensen gelden ;)
Tja want domme thermostat is gratis? Een beetje leuk/goede thermostat kost je ong 150 euro. Tenzij je HEEL consequent je verwarming zelf kan regelen. Kan toon je daarin wel helpen. Tevens is het de bedoeling om te zien welke apparaat wat gebruikt. Zodat je kan zien dat je telefoon opladen 24/7 toch best wat kost op jaar basis. En weet niet of een slimme meter dat ook kan. Tevens heeft niet iedereen een slimme meter.
99% van de potentiële nieuwe klanten van Toon hebben al een thermostaat... dus het zijn voor die mensen extra kosten!
Klopt. Maar daar gaat het niet om. De thermostat zelf is niet duur in vergelijking met andere. Als een een nieuwe auto is waar het verbruik een stuk minder kan zijn. Gaan mensen toch ook niet zeuren dat die versie 10.000 euro kost. Dat het teveel geld is. Terwijl de niet zuinige 9.500 kost.
Om een paar honderd euro uit te geven om daarna te besparen wat je zonder dat apparaat ook kan is per definitie zonde van je geld! Misschien dat je wel wat meer kan besparen maar voordat je dat eruit hebt ben je echt jaren en jaren verder!
Ja en nu moet je toch een andere thermostat hebben. Een goed product vervangen voor een zuinigere versie is bijna nooit goedkoper. Maar gelijk bij aanschaf voor een bezuiniging gaan is vaak genoeg wel goedkoper. En toon geeft inzicht in wat iets kost in euro's per jaar ipv van hoeveel kwh
Inderdaad, maar dan gaat het jaren duren voordat eneco hun gewilde miljoen klanten hebben ;)
Het is al onderzocht hoeveel gezinnen besparen nadat ze de slimme meter kregen. Zo ongeveer nihil.
Verbaast me niks. Beetje je verstand gebruiken en je weet dat alles wat stroom verbruikt stroom verbruikt. Apparaatje zelf gebruikt ook weer een heel klein beetje stroom. Als je al niet bewust met verbruik omgaat, ga je dat volgens mij ook niet met zo'n apparaatje doen.
Het is ook een thermostaat he, die kosten ook rond de €200-300 wil je beetje vergelijkbare kwaliteit en features hebben.....
Anoniem: 618676 @pven14 januari 2015 16:35
Verschilt per situatie of je het eruit krijgt, als ik naar mijn ouders kijk. Die schokken enorm van hun energie verbruik en hebben bekeken waardoor het kwam. Bleek voor 80% veroorzaakt te worden door verlichting. Ze hebben nu alles, maar dan ook echt alles vervangen voor LED. Resultaat, 22 euro per maand minder aan energiekosten.... Dus ja, dan is die 3,5 snel verdiend!
Maar hoeveel kosten die LEDs allemaal?
Het is zelfs zo dat je beter ineens nu al al je gloeilampen beter kunt vervangen door led.

Na 6 maanden tot een jaar heb je de aanschaf al terug verdiend en begin je op het verbruik terug te verdienen.

Een 60 watt lamp verbruikt ongeveer €12 energiekosten per jaar bij gemiddeld gebruik. Een led lamp die vergelijkbaar is kost je €6 aanschaf.

Dus na 6 maanden heb je de aanschaf al terugverdiend.
Oh, en die ledlamp verbruikt niets?
Tot ca 85% minder energieverbruik en gaat 20 jaar mee....
tja, bij mij zijn er toch echt al wel een stuk of 3 led lampjes gesneuveld.. je bespaart uiteraard op energie maar toch vind ik de "ouderwetse" gloeilamp fijner licht geven. Zo'n Toon heb ik liever niet, de ouderwetse draaischijf, die terugdraait als je aan het netwerk levert. Dat vind ik vele malen leuker.
Een LED lamp is verwaarloosbaar..
Nou ja, hier zit wel even een aanname in: die 12€/jaar. Als ik reken met €0.20/kWh kom ik voor 12 € op 60kWh, oftewel 1000 uur met 60W, oftewel 2 uur en 3 kwartier per dag (ook in de zomer, tijdens vakantie enz.).
Er zijn zeker lampen te vinden die zoveel gebruikt worden... die heb ik ook vervangen.
Andere lampen, bijkeuken, badkamer enz. worden maar 1 uur per dag of minder gebruikt en dan is de terugverdientijd navenant langer en kun je vaak beter nog even wachten tot de LED lampen weer goedkoper en beter zijn geworden.
Houd er ook rekening mee dat een gloeilamp maar 1000-1500 uur meegaat, dus in jouw voorbeeld moet je die ook elk jaar vervangen,

In de situatie van de '1 uur per dag aan' lampen kan ik me voorstellen dat je die pas vervangt voor led als de lamp kapot gaat.
Minder als dat je aan stroom kwuit bent. 1 led lamp kost tussen de 3-5 euro dus in hun geval kunnen ze er 4 per maand vervangen. Gaat erg snel hoor.
Hebben ze alle gloeilampen vervangen door ledlampen, zal je zien dat volgend jaar de licht kosten minder zijn maar de verwarmingskosten juist meer.

In veel gevallen is de energie-verkwisting van gloeilampen namelijk helemaal geen verkwisting: de warmte wordt gewoon gebruikt.

Hebben ze ook de lamp in de oven vervangen? Is dat nu een led lamp? kan die ook echt tegen de hoge temperatuur (250 graden? somes zelfs 400 tot 500 graden?)

Hebben ze ook led-lampen in de badkamer en andere vochtige ruimtes? Daar gaan ze gegarandeerd minder lang mee: een gloeilamp heeft geen last van condens bij hoge luchtvochtigheid, een led-lamp vaak wel en gaat juist veel minder lang mee...
Anoniem: 618676 @beerse15 januari 2015 11:31
Hebben ze alle gloeilampen vervangen door ledlampen, zal je zien dat volgend jaar de licht kosten minder zijn maar de verwarmingskosten juist meer.

In veel gevallen is de energie-verkwisting van gloeilampen namelijk helemaal geen verkwisting: de warmte wordt gewoon gebruikt.

Hebben ze ook de lamp in de oven vervangen? Is dat nu een led lamp? kan die ook echt tegen de hoge temperatuur (250 graden? somes zelfs 400 tot 500 graden?)

Hebben ze ook led-lampen in de badkamer en andere vochtige ruimtes? Daar gaan ze gegarandeerd minder lang mee: een gloeilamp heeft geen last van condens bij hoge luchtvochtigheid, een led-lamp vaak wel en gaat juist veel minder lang mee...
De stookkosten zijn niet gestegen volgens Toon. Een lamp zit meestal aan het plafond, en het plafond verwarmen heeft weinig nut ;)

Natuurlijk hebben ze de oven(lamp) niet vervangen. Dat is ook niet het punt. De vraag was of je de kosten van Toon eruit krijgt. Die hebben ze er door deze investering dik en dwars uit. Ik en zowel mijn ouders schokken gewoon van het energie verbruik van hallogeen. Uiteraard weet je dat het wat meer kost, maar dit was echt schokwekkend. Dus in het geval van mijn ouders was Toon interessant en wordt er nu ook meer opgelet (het maakt je echt bewust).

De investeringskosten van de lampen zelf zijn er volgens een berekening van mijn vader na 9 maanden uit. Dus leuk dat ze misschien minder lang mee gaan, maar dat overleven ze wel.
Hebben ze ook led-lampen in de badkamer en andere vochtige ruimtes? Daar gaan ze gegarandeerd minder lang mee: een gloeilamp heeft geen last van condens bij hoge luchtvochtigheid, een led-lamp vaak wel en gaat juist veel minder lang mee...
Het gaat om de armaturen welke moeten voldoen aan voorschriften om in badkamer gebruikt te mogen worden, bv IP23.

De lampen in het armatuur zijn bij deze IP gecertificeerde lampen dan volledig vocht- en condensvrij: logisch want anders krijg je kortsluiting.
Het bijkomstig voordeel van led is dat ze niet als aparte lamp in een armatuur hoeven te zitten, maar ook verwerkt IN het armatuur kunnen zitten, als één geheel.

http://www.philips.nl/e/l...ren-met-led-badkamer.html

Over IP waarden:

https://www.ledsrefresh.n...-waarde-van-mijn-led-lamp

[Reactie gewijzigd door Isheara op 25 juli 2024 00:41]

@ferryspaan. Dat hadden je ouders toch ook zonder Toon kunnen weten????

[Reactie gewijzigd door ronnie1976 op 25 juli 2024 00:41]

@ferryspaan. Dat hadden je ouders toch ook zonder Toon kunnen weten????
Weet jij precies hoeveel watt jouw lampen gebruiken als je die aanzet? Weet jij zonder een specificatie precies welk apparaat veranderdwoordelijk is voor jouw energierekening iedere maand?
na een duur contract van 4 jaar ;)
Ach....als je een beetje slim bent onderhandel je dat contract en/of de toon wel uit ;)

Ik kreeg een aanbieding om over te stappen naar Nuon en zo €200 extra retour te krijgen.

Daarmee heb ik Eneco gebeld, eerst tarieven uit onderhandeld. Daarna gevraagd of ik bij 2 jaar contract ook een toon kreeg en gratis geïnstalleerd, en dat was geen probleem.

Nu heb ik en goedkoopste tarieven en een gratis toon.


Als je een beetje slim bent en onderhandelt kom je een heel eind....energie bedrijven gaan heel ver om je als klant te winnen en/of je te behouden.

Edit: snap niet dat ik gedownmod wordt met -1 als ik gewoon antwoord geef.....

[Reactie gewijzigd door Isheara op 25 juli 2024 00:41]

Leuk, ik heb exact hetzelfde geprobeerd, mij werd verteld dat "oh, die tarieven zijn inderdaad lager, die kunnen wij niet matchen. Ook hebben wij geen eenmalige korting die ik mag bieden om het verschil te overbruggen.". Vervolgens alsnog niet overgestapt omdat ik anders ~4-5 weken (overstaptijd) op een variabel contract zou moeten zitten, en blijkt dat het behouden van mijn contract ook ~3 weken mij op variabel contract hield.

Ik ga volgend jaar weg van Eneco, hoe dan ook.
Misschien scheelt het dat ik een eigen zaak heb op mijn huisadres ;)

Zakelijke tarieven, die blijkbaar wel te onderhandelen zijn...
Anoniem: 80466 @Zebby14 januari 2015 16:17
wij geen eenmalige korting die ik mag bieden om het verschil te overbruggen.". Vervolgens alsnog niet overgestapt omdat ik anders ~4-5 weken (overstaptijd) op een variabel contract zou moeten zitten
Je huidige contract loopt toch gewoon door.
Ik had een jaar contract met korting op de tarieven. Na een jaar liep het contract gewoon automatisch door maar ging de korting eraf en daardoor gingen de kosten met 20 euro per maand omhog. Dus ben ik overgestapt. Totaal 2 maanden die hogere tarieven betaald maar het contract bleef het hetzelfde. Daarna pakte de nieuwe leverancier het vanzelf over.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 80466 op 25 juli 2024 00:41]

Mijn ervaring is dat dat erg lange lijnen zijn voordat je ze eindelijk zover hebt dat ze wat 'kunnen doen' maar ik ben nog in onderhandeling wie weet ;)
Vreemd, mijn huishouden is eneco liever kwijt dan rijk. Maar ik moet wel een boete betalen. Ik heb niet het gevoel dat eneco er enige moeite voor doet om klanten te krijgen of houden.

Onderhanden via e-mail schiet in iedergeval niet op, gezien ze 'streven' alles 'binnen' 5 werkdagen te beantwoorden.

Ik heb trouwens altijd netjes betaalt.

[Reactie gewijzigd door WokeBroke op 25 juli 2024 00:41]

Ja die boete, daar heb ik de vorige keer eens naar gekeken: wat ándere leveranciers doen, is de energie prijs het laagst maken in de laatste 1 of 2 jaar. Daarmee loop je véél meer mis dan met een boete van € 50,- Dus ik zou nu ook nog maar eens goed naar de kleine lettertjes in het contract van je nieuwe leverancier kijken....
Toevallig belde Eneco mij net ze wilden mij terug als klant, ik kon wel dezelfde prijzen krijgen als bij mijn nieuwe leverancier, maar zonder toon. Als ik toon wilde werden de prijzen hoger. Ik vroeg wat dan mijn voordeel was en of er nog ruimte inzat, nou nee dus. Het vreemde is dat ik voor ik weg ging ook al contact had opgenomen en ik toen hogere prijzen kreeg aangeboden als nu, en er toen over toon niet gesproken werd.
Blijf dus bij de nieuwe leverancier.
Wat moest je dan betalen voor de Toon?? Ben wel benieuwd...
Ik heb geen prijzen gehoord, allen dan dat ze hoger werden als zonder toon en dat 3 jaar lang. Ik heb een goed werkende thermostaat een relatief laag gas verbruik en een relatief hoog elektriciteit verbruik. Ik weet hoe dat komt en daar stapje voor stapje mee bezig om dit te verlagen.
Kun je dan nog wel de andere remote- en inzicht-functies gebruiken?
Grappig, toen ik hun vertelde dat ik geen zin had om 3.50 per maand te betalen voor een thermostaat werd mij dood leuk verteld dat ik dan maar een ander "cadeau" moest kiezen.
Zullen we de discussie misschien iets makkelijker maken?

Besparen kun je op minimaal twee manieren uitleggen:
  • Voor de één is besparen alleen als de rekening aan het einde van het jaar lager is
  • De ander bespaart al zodra er minder gas, water en elektriciteit verbruikt/verspilt wordt
Niet iedereen denkt alleen in euro's. ;)
Het is uiteraard mooi indien de Toon beide besparingen kan bewerkstelligen maar voor mij is het minder verbruiken van gas, water en elektriciteit in combinatie met het verhoogd gadget gehalte de reden dat er bij mij een Toon aan de muur hangt!

(Iedereen die hier komt kijkt en vraagt naar die "iPad" aan de muur :X )

[Reactie gewijzigd door Smarty77 op 25 juli 2024 00:41]

En wat heb je er aan niet veel lijkt me, ja het is leuk dat je kan instellen dat om 7 uur de kachel aan gaat en 8 uur weer uit(Even een warme vloer als je wakker ben),
Maar dan kan je net zo goed uitlaten en pantoffels aan doen ben je energie zuiniger bezig, gewoon lekker kachel uit doen alleen even aan doen als echt nodig is.

Stroom ook leuk maar je kan ook gewoon alles uitlaten(Op bepaalde dingen na als koelkast ofzo), de tv kan uit de pc kan uit enzo veel mensen laten pc aan staan(Lampen onnodig laten branden).
Dit kastje kost ook nog eens stroom en maand abbo erbij, je kan denk ik zelf veel zuiniger zijn.

[Reactie gewijzigd door Carlos0_0 op 25 juli 2024 00:41]

Ja tot je regelmatig je kachel vergeet uit te doen. En de meeste thermostaten kan je wel instellen hoelaat hij aan/uit gaat. En dat klein beetje stroom verbruik valt ook wel mee. Grote kans dat je iedere "dommere" thermostaat ook gewoon dat stroom verbruikt. Toon is gemaakt om je inzicht te geven in je verbruik. En wat het kost. Zodat je bewust word van het verbruik. En dan bv de oplader uit het stopcontact doet ipv hem weer x aantal uur stroom laat drinken.
Die dingen Doe ik uit mijn zelf al, en kachel staat zo goed als nooit aan bij mij.
Als vriest buiten zet ik nog mijn raam open, maar goed het zal voor iedereen verschillen of het handiger is.
Aanschafprijs van 275 is incl. installatiekosten. Daarnaast kost een beetje modulerende klokthermostaat al snel 150 euro. Zonder installatie zou Toon dan 200 euro kosten, dat is bijna verwaarloosbaar als je ziet wat je er bij krijgt.
wat verwacht je nou van een energiemaatschappij?
Als je minder wilt drinken ga je toch ook niet naar de slijter voor advies? :)
Ik verwacht niet zoveel van energiemaatschappijen, behalve dat ze gewoon netjes energie leveren voor een nette prijs. Van de slijter verwacht ik juist heeullll veeell!! :)
Nu nog een Windows Phone app.
Als ze dan toch bezig zijn ook gelijk een app voor Windows 8 / RT tablets :)
Gewoon een universal app dus die zowel op Windows Phone als op Windows werkt.
Voor de telefoons inderdaad. De tabletversie (in elk geval die van IOS) biedt wel alle functies van Toon.
Tablet versie van Android inderdaad ook.
Ik vraag me af waarom je een abonnement moet afnemen. Dat ding haal toch direct bij je meters de informatie vandaan? Waarom moet je een abonnement betalen?
Toon haalt het gebruik niet rechtstreeks uit de meters. Van wat ik me heb laten vertellen komt er bij een oude (draai)meter een apparaatje dat het aantal cycles telt en doorstuurt naar Eneco. Bij nieuwe slimme meters moet Eneco deze uit lezen via de netbeheerder. De thermostaat zelf haalt de verbruiksinformatie vervolgens op bij Eneco...
Toon haalt de verbruiksdata DIRECT uit de meter.

Bij mechanische meters meet Toon het aantal omwentelingen van de draaischijf (elektra) of het laatste cijfertje (gasmeter). Deze gegevens komen draadloos op Toon terecht, en worden daar verwerkt. Ze worden niet doorgestuurd naar Eneco.

Bij een slimme meter wordt Toon aangesloten op de P1 poort, en gaan de real-time gegevens direct van meter naar Toon.

Arjen Noorbergen - CTO Quby (maker van Toon)
Ik heb Toon en deze haalt de informatie bij de meters vandaan. Wel via een zender extra aangesloten op de meters (zat bij de Toon installatie).
Slimme meters hebben ook een seriele poort die de data periodiek geeft.
Het abonnement (€ 3,50 per maand) dat aan Toon verbonden is, maakt van Toon een unieke thermostaat die u helpt grip te krijgen op uw energieverbruik en –kosten. Door dit abonnement maakt Toon continu verbinding met Eneco. Zo krijgt u persoonlijk en actueel inzicht waar u écht iets mee kunt.

Dankzij het abonnement op Toon kunt u:

Uw energieverbruik vergelijken met dat van afgelopen uren, dagen, weken, maanden en zelfs jaren. Alles wordt gepresenteerd in overzichtelijke diagrammen en grafieken.

Uw energiekosten op de voet volgen. Dankzij het abonnement bent u altijd voorzien van uw actuele tarief, zodat ook de gepresenteerde kosten persoonlijk en actueel zijn.

Verrassingen op uw jaarnota voorkomen, doordat Eneco u proactief op de hoogte houdt van bovengemiddeld verbruik.

Toon op afstand bedienen met de gratis apps voor uw smartphone of tablet. Op Toon op Tablet profiteert u zelfs van nóg meer inzicht.

Inzicht krijgen per apparaat met Toon Slimme Stekkers en uw apparaten op afstand bedienen.

Uw energieprofiel vergelijken met dat van andere Toon-gebruikers of vrienden.

Leren waar pieken in uw verbruik vandaan komen en sluipverbruik aanpakken.

Actuele weers- en verkeersinformatie bekijken, gewoon op uw thermostaat.

Altijd gebruik maken van de nieuwste software updates en toevoegingen op Toon.
Heeft iemand een idee hoe dit met stadswarmte gaat werken? Ik heb twee dikke buizen (aan- en afvoer water voor de radiatoren) mijn huis binnenkomen zonder meter eraan. Die gaan direct naar de radiatoren (waarvan sommigen zelfs geen thermostaatknop hebben). Ik wil best mijn knoppen vervangen door radiografisch bestuurbare warmteknoppen. De meters zitten op elke radiator welke eens per jaar worden uitgelezen door Eneco. Ik zie anders niet hoe Toon hierop aangesloten kan worden.
Ik denk niet dat dat gaat lukken. Je zou het verschil tussen in en uitgang moeten meten, denk ik
om te kunnen bepalen hoeveel energie jij hebt verbruikt voor verwarming.

Ik denk trouwens dat als je het voor elkaar krijgt, je gaat schrikken van je energierekening die Eneco berekent obv de verdampingsmeters :)

In een flat waar ik heb gewoond hadden we in twee kamers de verwarming altijd muurvast dichtgedraaid, maar de energiemaatschappij meette er altijd wel verbruik.
Hoe meet een energie bedrijf in 1 of 2 ruimtes van je huis apart het verbruik?
Leg dat eens uit.
Dat heb ik ze ook al eens gevraagd :)

Op iedere radiator hangt een verdampingsmeter. En de energieleverancier heeft daar een prachtige formule voor, naar het schijnt, die de verdamping via (radiator)oppervlakte en volume van de kamer, terugrekent naar een verbruik.

Gek genoeg kwam het totaal van alle appartementen voor de hele flat altijd op de komma nauwkeurig uit op het gemeten verbruik aan de gemeenschappelijke verwarming. Heel gek.
Niet echt gek. Je weet het relatieve verbruik van de verschillende appartementen. De totaal relatieve verbruik stel je gelijk aan het werkelijke gebruik. Dan wordt jouw aandeel:: Jouw_relatieve_verbruik / Totaal_relatieve_verbruiken * werkelijk_verbruik = Jouw_werkelijke_verbruik.
Yup. en daar zat 'm de kneep. Radiatoren die het hele jaar muurvast dichtgedraaid waren hadden volgens de meters energie verbruikt.
Dus daar gaat je relatieve meetwaarde.

Klopt ook wel, want de flat was op het zuid-westen gericht, dus de zon scheen de hele dag op die kant van de flat.

Misschien had ik van die raspberry pi koelblokjes op die dingen moeten plakken :)
Dat is juist toch logisch omdat die formule natuurlijk als basis het totale verbruik verdeelt over de huishoudens die gezamelijk dat verbruik gerealiseerd hebben.
Precies, het was dus een boekhoudkundige truuk. Die verdampingsmeters zijn nou niet zo nauwkeurig dat de verdamping op de komma nauwkeurig klopt met het verbruik van de centrale ketel.

Dus dan zeg ik op mijn beurt: Verdeel het dan gewoon en loop niet te ouwehoeren met verdampingsmeters.
Er waren twee man voor nodig, die eens per jaar 80 appartementen af moesten, terwijl het altijd boekhoudkundig werd rechtgetrokken. :)

de mensen aan de "zonnige kant" hadden ook structureel een iets hoger verbruik dan de mensen aan de "donkere kant"

Dat zou je andersom verwachten, maar de zon scheen op de muur met de verdampingsmeters en er verdampte meer, dus hadden we meer verbruikt.
Terwijl de donkere kant in werkelijkheid meer verbruikte omdat die minder zon hadden overdag.

Maargoed, we dwalen af.
Dat vraag ik me idd ook af, heb hetzelfde systeem maar dan bij essent.
Ik weet dat er idd regelbare thermostaatkranen zijn.
Hopelijk kan Toon de meters op de radiator straks ook uitlezen, dan is het interessant.
Bij mij hangt er wel een digitale meter aan. In me meterkast hangt die warmtewisselaar en daar komt het warme water ook binnen. In dat blok aan de bovenkant hangt dan me meter. Hoe geef jij dan elk jaar je meterstanden door?

En anders exact zoals Brummetje zegt, via de slimme meter.

[Reactie gewijzigd door BlackHawkDesign op 25 juli 2024 00:41]

Hier hangen er net zoals bij bij Pimmeh aan iedere radiator een metertje die tegenwoordig door de leverancier op afstand (met een rijdende auto door de straat) wordt uitgelezen.
De meters meten zover ik weet het verschil in warmte tussen de voorkant en achterkant, radiatoren die het hele jaar niet open zijn geweest geven ook netjes 0 op de meter en de rekening.
Ik denk dat deze informatie (net als bij Slimme meters) rechtstreeks bij de leverancier vandaan gaat komen. Toon meet dit dus niet in huis maar krijgt deze over het internet aangeleverd x keren per dag.

[Reactie gewijzigd door Brummetje op 25 juli 2024 00:41]

@pimmeh
Niet .
Heel gezeik altijd stadsverwarming vandaar dat ook een wet is aangenomen omdat er altijd maar geschat word met stadsverwarming in deze wet staat dat een huishouden met stadsverwarming niet meer mag kwijt zijn aan kosten dan een vergelijkbaar huishouden zonder(gewoon gas dus).
Ik heb mij toen de tijd ook opgeven voor Toon die krijg je dus mooi niet met stadsverwarming ;(

[Reactie gewijzigd door nervwrecker op 25 juli 2024 00:41]

Altijd maar geschat? Bij mij worden gewoon de verbruikte GJ gemeten, in de meterkast met een Kamstrup meter.
Anoniem: 426269 @Pimmeh14 januari 2015 16:28
Ik begrijp dat ook niet zo goed. Zelf zit ik op een beetje een rare vorm van stadsverwarming. Het aangeleverde water voor de vloerverwrming komt hier op minstens 18 graden celsius binnen voordat het de warmtepomp in gaat. In de zomer gebeurt er niets en zorgt het koele water voor verkoeling d.m.v. koele vloeren, en in de winter gaat de warmtepomp aan en verwarmt ie de vloeren.

Erg mooi in theorie, en het ging de eerste vier jaar nog goed ook. Alleen vorige zomer was het hier 27,5 graden in huis terwijl het alle voorgaande jaren koel was. En je raadt het al, nu is het in vergelijking met de vorige jaren in de winter erg koud terwijl het eigenlijk nog helemaal geen koude winter is. Ik heb het idee dat de centrale die zorgt voor het aangeleverde water op een laag pitje draait, waardoor het nu warm in de zomer is en koud in de winter. Als ik dat met de nieuwe Toon zou kunnen controleren, heb ik misschien een wapen tegen de 60 euro per maand vastrecht die ik betaal voor de aanlevering van stadswarmte, als de temperaturen niet kloppen met wat beloofd is.
De meter zul je waarschijnlijk wel hebben, deze leest namelijk je verbruikte warmte af, zoals in eerdere reactie al weergegeven. Uitlezen zou dus misschien wel kunnen als de Toon met die meter een verbinding kan leggen (wat ik betwijfel). Voor aansturing zouden er twee opties zijn:
1) Aansturen van radiografische radiatorkranen
2) Aansturen van radiografische zone-kleppen in je CV-leiding (maar die moet je dan wel eerst installeren).

Toon voor stadsverwarming lijkt dus leuk, maar volgens mij moet je behoorlijke extra kosten maken...
Eneco, een elektrabedrijf en dan stroom in watt weergeven.... prutsers

Over Toon: als je een beetje nadenkt is ie niet nodig en bespaar je energie en meteen ook op Toon zelf aan hardware en abo diensten. En dan hoeft dat hele ding ook niet geproduceerd te worden, scheelt ook weer.
Plus dat het een spionage device is. Het gaat geen hond aan wanneer ik wat verbruik.

[Reactie gewijzigd door Moosenl op 25 juli 2024 00:41]

Watt is prima toch? het gaat erom wat er op dat moment aan stroom verbruikt wordt, daar is watt prima voor...
Wat Moosenl bedoelt:

Elektrische stroom wordt doorgaans weergegeven met de letter I (I elektrische stroom in ampère (A)).
Bron: http://nl.wikipedia.org/wiki/Elektrische_stroom

Volgens mij heb je het over Energiegebruik als je het in Watt weergeeft.

(Maarja, 99% van de mensen heeft het over "stroom" en niet over "energie", dus who cares :P ).
Je betaalt je stroom per kWh en je gas per m3. Zo staat het op je meter in de meterkast ook aangegeven.

Bovendien staat het zo ook op je rekening....dus zo raar is het niet dat je meter dat weergeeft?

[Reactie gewijzigd door Isheara op 25 juli 2024 00:41]

maar Stroom (Als in amperes) is daadwerkelijk iets anders dan afgenomen vermogen (Watt) of verbruikte energie (kWh). veel mensen denken ook dat kWh kilowatt per uur betekent ;) (terwijl het dus kilo watt * uur is).

Energie meet je in J (joules), en het verband tussen vermogen en energie is e = P * t, oftewel vermogen vermenigvuldigd met tijd, vandaar dus ook de eenheid, kWh.

Het verband tussen stroom (I) en vermogen (P), wordt grofweg gegeven door P = I * U, waarbij U de spanning in Volts is. Bij wisselspanning klopt dit niet helemaal, maar het is een aardige indicatie ;)
Ik snap dat allemaal...maar wat wil je nou zeggen?

De meters, de Toon en je energie rekening moeten allemaal worden veranderd??
Op mijn energierekening staat gewoon hopeveel kWh ik verbruikt heb.. lijkt me dat Toon dat dus ook correct moet aangeven ;)
Je kan het ook in euro's zien, snap je dat beter?
Je meter in de meterkast meet ook in watt. Dus het is heel logisch dat het op toon ook in watt staat.
En je kan het toch ook gewoon omrekenen als je het in ampere wilt weten?
dat is nogal lastig, want er is niet per se een lineair (bij wisselspanning is het net iets ingewikkelder dan de simpele wet van Ohm) verband tussen vermogen en stroom. Overigens meet je energiemeter niet vermogen (W), maar energie (kWh)
Eneco, een elektrabedrijf en dan stroom in watt weergeven.... prutsers
Wat is volgens jou dan beter? Alle apparaten geven hun verbruikscijfers weer in W, daarnaast is het ook gebruikelijk in de rekening met kWh te rekenen.
En hoe krijgt jan en alleman inzicht in wat iets gebruikt/verbruikt. Als ik mijn was in de droger doe. Weet ik nu hoeveel mij dat gekost heeft(ten opzichten van ophangen) vertel mij dan maar is hoe ik dat moet berekenen zonder hulpmidelen.
Leuk. Ben zelf alleen nogal sceptisch over het online hebben van je thermostaat of 'energiemeter'... Zeker met alle hacks all over the place. Toch maar liever een offline device.
De meter werkt offline, tenzij jij dit zelf aangeeft. Je kunt je verbinding en toegang naar Eneco zelf aan en uit zetten.

Voor de rest registreert toon alleen dmv sensoren je meterstanden, die je ook zelf in de meterkast zou kunnen uitlezen.

Als je wilt gaan vergelijken tov vorige maanden/jaren heb je wel verbinding, echter deze verbinding loopt via je bestaande router naar buiten.

[Reactie gewijzigd door Isheara op 25 juli 2024 00:41]

same here. En een draaiknop die ik, wanneer ik er zin in heb, een paar tikjes hoger of lager kan zetten, is ruimschoots toereikend.
Wat is de toegevoegde waarde van Toon over Nest? Nest is goedkoper, hoogstwaarschijnlijk intelligenter en ziet er strak uit!
Toon kan moduleren, dat kan Nest niet.
Toon bedient ook slimme stekkers, Philips hue lampen, kan verschillende timers zetten, houdt verbruikt statistieken bij, je kunt je verbruik vergelijken met je maandbedrag, je geschatte verbruik gegeven je woonsituatue en/of andere gebruikers van toon.

Bovendien kun je op toon nog een aantal andere zaken zoals bv weer en file informatie aflezen....wat voor sommige mensen zonder smartphone of tablet handig kan zijn (?)
Goede ontwikkeling toch?

Wat ik zo lees is dat nest alleen de lampen zelf aan/uit zet middels proximity en als je langer weg bent de lampen net laat doen alsof je thuis bent door ze asn of uit te schakelen.

Met de toon kan ik alle lampen bedienen, scenario's activeren en individuele instellingen aanpassen. Zowel op de Toon als via de toon app.

Hopen dat dit ook via nest gaat kunnen!
mooi dat de pv opbrengst erbij kan, nu nog de opbrengst van de zonneboiler en ik ben om.
Op de site staat dat dit begin 2015 mogelijk wordt...ik kan ook niet wachten
kan nog niets er over vinden. stroom is duidelijk, maar wat ga ik aan gasverbruik besparen.
de nefit solarline zou het moeten kunnen weergeven op de toon toch?
Van de Eneco site:

Als u uw eigen stroom opwekt met bijvoorbeeld zonnepanelen, kan Toon uw elektriciteitsverbruik nog niet op de juiste manier registreren. Dit geldt zowel voor huizen met een analoge meter als een slimme meter.

Heeft u een analoge elektriciteitsmeter? Dan draait uw elektriciteitsmeter de andere kant op omdat u dankzij de zonnepanelen teruglevert aan het elektriciteitsnetwerk. Toon ziet dit niet als teruglevering, maar als verbruik. Hierdoor is het verbruik wat u te zien krijgt op Toon te hoog en klopt het inzicht dat Toon u geeft niet.

Heeft u een slimme meter? Dan ziet Toon alleen het verbruik dat via de slimme meter loopt en niet wat rechtstreeks wordt verbruikt van de zonnepanelen. Het verbruik dat Toon u laat zien klopt dan niet, evenals de adviezen die Toon u geeft.

Wij werken er hard aan om Toon ook geschikt te maken voor woningen met zonnepanelen. Naar verwachting is dit begin 2015 gereed. Heeft u zonnepanelen? Ga dan naar deze pagina, druk op de button 'Check uw huis' en laat uw gegevens achter. Zodra u ook gebruik kunt maken van Toon ontvangt u van ons een e-mail met een aantrekkelijk aanbod.

https://www.eneco.nl/toon...eten/veelgestelde-vragen/
Wat wil je dan weten????? Als je je vraag dan fatsoenlijk formuleert. Ik probeer je alleen te wijzen op de dingen die ik daaromtrent heb gelezen.
Waarom zou ik op Tweakers niet thuishoren volgens jou? Omdat ik antwoord geef? 8)7 :?

[Reactie gewijzigd door Isheara op 25 juli 2024 00:41]

Over pv weet ik het nu wel, ik heb het over een zonneboiler. Ook een nefit solarline. Die gaat dus niet praten met toon
Vraagje: op welke thermostaat zie je nu wel de besparing van je zonneboiler? Volgens mijn info is je zonneboiler altijd gekoppeld via een HR ketel die je nu bestuurt via een thermostaat. Je bestuurt dus niet de boiler direct, maar altijd via de HR ketel.

Ten opzichte van welke situatie wil je de besparing van je zonneboiler inzichtelijk hebben?

Toon geeft geen besparingen weer, alleen actueel verbruik, en bij opgebouwde historie ook in vergelijking met voorgaande periode.

Ik denk dat jij iets wilt wat nu niet kan en waarschijnlijk dus via Toon ook niet kan. Ook nu levert jouw boiler geen informatie, maar zorgt alleen dat jouw gekoppelde HR ketel minder energie nodig heeft om warm water te leveren.

Ik denk dat je uit moet gaan van wat de brochure van Nefit je meldt: besparingen tot 60%.

Jij zal vast wel weten of dit een marketingpraatje is of niet.

[Reactie gewijzigd door Isheara op 25 juli 2024 00:41]

Leuk die slimme thermostaat van Eneco, maar waarom deze maandelijkse kosten?
Er zijn gelukkig genoeg alternatieven zonder de verplichte maandelijkse abonnementskosten |:(

[Reactie gewijzigd door Dutchy88 op 25 juli 2024 00:41]

Ze moeten ergens aan verdienen. En laten we wel zijn: de meeste klanten hebben het niet eens door dat ze 3,50 euro per maand meer gaan betalen.
De 3,50 zijn er voor de extra services zoals data update.
Dat is een abonnement dat je kan opzeggen, heb je daarna nog een mooie maar wat dure termostaat.
Vergeet ook niet de kosten voor een support-afdeling en inderdaad software-ontwikkeling. :)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.