Twitter-gebruiker speelt Zelda-muziek op rekenmachines

Een Twitter-gebruiker heeft video's gedeeld waarin hij op een rekenmachine de 'themaliederen' van enkele games naspeelt. De toetsenist heeft onder andere de muziek van The Legend of Zelda en Pokémon uit zijn calculator gedrukt.

De Twitteraar, die luistert naar de alias @atarimae_400, maakte voor zijn muzikale inspanningen gebruik van de AR-7778. Dit apparaat is een rekenmachine die bij toetsaanslagen muzikale noten produceert. Atarimae gebruikt meerdere van deze apparaten voor het vertolken van enkele iconische muziekstukken, wat niet verkeerd klinkt.

De muzikant deelde op Twitter digitale optredens van onder andere het Zelda-deuntje, maar daar houdt de creatieveling niet op. Zo speelt hij ook de themesong van de eerste Pokémon-games op zijn AR-7778. Ook klassieke muziekstukken als de pianosonate nr. 11 van Mozart worden uit de rekenmachine geperst. Anime-themesongs als die van Neon Genesis Evangelion ontbreken eveneens niet.

Naast Twitter, zijn de muzikale uitingen van Atarimae ook te beluisteren op YouTube. Hoewel de muzikant wel minder actief is op dit platform, staan er toch nog 41 video's op het kanaal.

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

22-10-2019 • 15:45

25

Reacties (25)

25
25
9
3
0
12
Wijzig sortering
Oke best knap gedaan. Veel oefenwerk gehad zo te zien.


Oftopic
Wil niet heel veel zeggen, maar wat is dit voor Facebook nieuws?

A: Iemand die een liedje speelt op een rekenmachine, leuk en knap maar Tweaker waardig?
B: Zo erg nieuw is dit niet, zijn vele andere YouTube filmpjes waar dit gebeurd.
C: Vroeger in de klas heb je dit vast en zeker ook geprobeerd. ( met een andere rekenmachine die simpele piepjes geeft.
Het is .geek wat betekent dat het gewoon nutteloos doch vermakelijk gebruik van tech is.
Mijn goat of duty kwam er Anders niet door ;p
Zoiets verwacht je toch niet? :+
Vind dit meer toegevoegde waarde hebben dan al dat auto nieuws.
.geek artikelen hebben geen nieuwswaarde, gewoon voor de leuk.
Ik leerde om bepaalde getallen in te typen en dan je rekenmachine om draaien, lezen wat er staat.
Cool, maar even wat anders...

Dit lijken mij gewone rekenmachines(als in geen gimmick of speelgoed), dus wat is het nut dat ze speakers hebben :P
Dit is absoluut een gimmick rekenmachine. De AR-7778 wordt geadverteert als rekenmachine/muziekinstrument/alarmklok. Er is zelfs bladmuziek ervoor.
Dus als het al een muziekinstrument is zie je eigenlijk iemand die piano/keyboard speelt maar dan met een andere toetsindeling. Dus als je op zo'n DJ keypad kan spelen kan je ook op zo'n rekenmachine rammen. https://www.youtube.com/watch?v=0u5iWcorZVg
Niet zo bijzonder dus.....
Misschien voor blinden en slechtzienden? Pratende rekenmachine?
ja maar het zijn gewoon enkele tonen, schiet je als blinde ook niet echt mee op
Of tijdens een rekentoets waar je geen rekenmachine mag gebruiken... Ding verklapt zich al uit zichzelf. _/-\o_
Tof ... maar dat is wel de meest irritante rekenmachine ooit denk ik
Hier word je toch blij van! Overal zit muziek in. :D :D
https://youtu.be/Oym7B7YidKs


https://www.youtube.com/watch?v=6xnSoLMJ_4k

Die rekenmachines zijn gewoon gemaakt voor toetsen met geluid. Dit gaat toch een stapje verder.

[Reactie gewijzigd door jpsch op 25 juli 2024 08:16]

Ideetje voor een volgende .Build: je eigen Floppotron !
... en het antwoord is: 1337

Met zo'n leuke en originele video kan hij vast rekenen op veel views ;-)

[Reactie gewijzigd door AJediIAm op 25 juli 2024 08:16]

waarom niet 5318008 ?
Zelda of Pokemon?
Nee... overduidelijk 1337.
Ik wou dat ik zoveel tijd over had 8)7
Shit, ik las "muziek" niet en dacht dat ze zelda werkbaar hadden gekregen op een rekenmachine... 8)7

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.