Software-update: Blender 4.5.0

Blender logo Versie 4.5 van het crossplatform- en opensourceprogramma Blender is uitgekomen, een versie met extra lange ondersteuning. Deze applicatie is bedoeld voor 3d-modelling, animatie, rendering, postproduction, interactive creation en playback. Meer informatie over de uitgebreide mogelijkheden van Blender kan op deze pagina worden gevonden. Met dit programma zijn onder meer de korte opensource animatiefilms Elephants Dream, Big Buck Bunny, Sintel, Tears of Steel, Cosmos Laundromat en Sprite Fright gemaakt. Ook Flow, wat dit jaar onder meer een Oscar en Golden Globe voor beste animatiefilm in de wacht sleepte, is met Blender gemaakt. Uitgebreide informatie over de veranderingen en versie 4.5 zijn op deze pagina te vinden; dit zijn de releasenotes:

Blender 4.5 LTS Release Notes

Blender 4.5 LTS was released on July 15, 2025. It will be maintained until July 2027. Check out out the final release notes on blender.org.

Compatibility
  • macOS Intel support is deprecated. Due to the high maintenance cost of tracking down and fixing graphics related issues specific to Intel and AMD GPU Macs, it was decided that this will be the last release with an official Intel macOS build of Blender. Learn more.
  • Big Endian platform & blendfiles are deprecated and will be removed in Blender 5.0. Learn more.
  • Collada import/export has been deprecated since Blender 4.2 LTS, Blender 4.5 LTS will be the last release to support it, and it will be removed in Blender 5.0. Learn more.
  • Cycles: The minimum driver version required for OptiX has increased to 535. (0add3f31a2)
  • Add-ons that use built-in shaders should use POLYLINES_* or POINT_* shader variants to support Metal and Vulkan.

Versienummer 4.5.0
Releasestatus Final
Besturingssystemen Linux, macOS, Windows 10, Windows 11
Website Blender
Download https://www.blender.org/download/
Licentietype GPL

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

15-07-2025 • 16:55

4

Bron: Blender

Update-historie

21-08 Blender 4.5.2 1
29-07 Blender 4.5.1 0
15-07 Blender 4.5.0 4
29-04 Blender 4.4.2 4
15-04 Blender 4.4.1 4
18-03 Blender 4.4.0 8
12-'24 Blender 4.3.2 0
12-'24 Blender 4.3.1 0
11-'24 Blender 4.3 4
07-'24 Blender 4.2.0 0
Meer historie

Reacties (4)

4
4
1
0
0
3
Wijzig sortering
Nog steeds een geweldig programma, heel mn huis in nagetekend. je kan er nadien met behulp van VR in rondlopen, alles is gratis. Ideaal om inrichting te beoordelen, een muur te verplaatsen.. Dit is maar 1 van de vele dingen die je ermee kan doen.
Is t raar gedacht?zulke programma's als deze naderen hun einde door steeds slimmer wordende AI tools en slimme prompts. Straks doet AI al het werk voor je, hoe zou Blender dit kunnen overleven
dat is een fantastische vraag! Denk ook vaak over dit soort dingen na. de "industrie" gaat zeker de gevolgen van AI merken, Waar je echter geen rekening mee houd is dat mensen nog steeds plezier ervaren aan het hebben van hobbies, Onderschat niet het plezier van creëren. Denk eerder dat de wereld er een nieuwe tool bij heeft gekregen, daar waar de penseel en potlood concurrentie heeft gekregen van de computer (muis), is er nu een nieuwe tool, de prompt.. Ik zie ze eerder samenwerken dan elimineren. dat de userbase kleiner wordt kan ik me wel voorstellen, maar dat is echt koffiedik kijken.
Bedenk dat alles wat jij zelf kan bedenken ook door ai kan worden bedacht. Maar ai kan geen koffie zetten, dat kan jij wel.

Voor Blender (en zo ongeveer alle andere programma's die voor ontwerp-taken worden gebruikt) zal het zo zijn dat ze een interface gaan vormen voor ai aan de ene kant en de rest van de wereld aan de andere kant.

En zo hier en daar zal ai gebruikt kunnen worden voor 'vertalen' in de breedste zin van het woord: natuurlijk de taal-vertaling. Maar ook ruimer, het vertalen van verhalen, scenes en sferen. Een eigen huis in blender (zie een andere draad) en dan via blender een ai er op los laten om er een Hobbit of HarryPotter variant van te maken.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.