Software-update: Paint.NET 4.2.12

Paint.NET logo (75 pix) Versie 4.2.12 van Paint.NET is uitgekomen. Dit teken- en beeldbewerkingsprogramma slaat een brug tussen het met Windows meegeleverde Paint en dure maar zeer uitgebreide programma's als Adobe Photoshop en Corel Photo Paint. Tegenwoordig wordt het programma ook via de Windows Store aangeboden, al wordt voor die versie wel een kleine vergoeding gevraagd. In deze uitgave zijn de volgende veranderingen en verbeteringen doorgevoerd:

Changed:
  • Saving to use the ReplaceFile Win32 API, which improves its compatibility
Fixed:
  • An error that was preventing some old PDN images from loading (reported here)
  • A crash in the new selection outline renderer (due to misaligned Push/PopAxisAlignedClip calls)
  • An EndOfStreamException error that prevented some JPEGs from opening

Paint.NET

Versienummer 4.2.12
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Windows 8, Windows 10
Website Paint.NET
Download https://www.dotpdn.com/files/paint.net.4.2.12.install.zip
Bestandsgrootte 9,77MB
Licentietype Freeware

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

30-05-2020 • 19:57

8

Bron: Paint.NET

Update-historie

Reacties (5)

5
5
4
2
1
1
Wijzig sortering
Hehe, die mop in het plaatje :+
Heerlijk simpel programma. Ik probeerde ooit simpele bewerkingen te maken met Gimp. Nou dat leer je snel af. Paint.NET doet gewoon wat het moet doen. Snel en simpel aanpassingen aan plaatjes maken.
Gimp is zeker lastig te leren, dat is waar. Soms denk ik wel eens hoe de ontwikkelaars het hebben verzonnen om een user interface op punten zo op te zetten. Het lijkt onlogisch in vergelijking met hoe wij gewend zijn software te gebruiken. Toch wil ik ook de loftrompet blazen voor dat Gimp dat zoveel kan, al moet ik iedere keer weer adapteren als ik het gebruik. Wanneer Gimp de hele werkweek wordt gebruik kan iemand er mee lezen en schrijven.

Paint.net heeft denk ik een andere insteek, en is bedoeld voor een andere gebruikersgroep. Voor de interface zouden de Gimp ontwikkelaars eens goed naar andere pakketten als Paint.net moeten kijken om de eigen GUI eens van een afstandje te kunnen beschouwen.
Wanneer Gimp de hele werkweek wordt gebruik kan iemand er mee lezen en schrijven.
Maar niemand die werkelijk de hele werkweek met fotobewerking bezig is, gaat dat met Gimp doen. Dan pak je Photoshop. Kost wat, maar dat verdien je snel terug als je inkomen ervan afhangt. Zelfs een paar dagen training om Photoshop te leren gebruiken verdient zichzelf dan wel weer terug.
Ik vrees dat Gimp alleen voor hobbyïsten echt een alternatief voor Photoshop is. Je gaat nu eenmaal wat meer op het prijskaartje letten als de software je toch geen cent oplevert.
Aan de andere kant: naarmate je meer ervaring op doet met werken in een programma als Paint.Net wordt het ook makkelijker voor je om te doorgronden hoe een programma GIMP werkt.

Neem bijvoorbeeld het werken met layers. Dat werkt over het algemeen hetzelfde in alle grafische editors.

Qua ontwikkeling kun je dus als volgt deze route kiezen: beginnen met MS Paint > dan Paint.Net > dan GIMP en/of Krita en tenslotte (als je de smaak echt te pakken hebt) een betaald pakket als Photoshop of Illustrator.

Al die programma's zijn dus nuttig als opstapjes in je ontwikkeling als grafisch vormgever.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.