Software-update: WordPress 4.9.4

WordPress logo (75 pix) Versie 4.9.3 van WordPress is uitgekomen en wegens een ernstige fout is ook meteen 4.9.4 verschenen. Met dit programma, dat onder een gpl beschikbaar wordt gesteld, is het mogelijk om een website of blog op te zetten en bij te houden. WordPress is eenvoudig in te stellen en kan binnen vijf minuten draaien mits er al een server met php en MySQL beschikbaar is. Er zijn mogelijkheden om de functionaliteit van WordPress verder uit te breiden met plug-ins en het uiterlijk met thema's aan te passen. De release notes voor deze uitgave kunnen hieronder worden gevonden.

WordPress 4.9.3 Maintenance Release

This maintenance release fixes a severe bug in 4.9.3, which will cause sites that support automatic background updates to fail to update automatically, and will require action from you (or your host) for it to be updated to 4.9.4.

Four years ago with WordPress 3.7 “Basie”, we added the ability for WordPress to self-update, keeping your website secure and bug-free, even when you weren’t available to do it yourself. For four years it’s helped keep millions of installs updated with very few issues over that time. Unfortunately yesterdays 4.9.3 release contained a severe bug which was only discovered after release. The bug will cause WordPress to encounter an error when it attempts to update itself to WordPress 4.9.4, and will require an update to be performed through the WordPress dashboard or hosts update tools.

WordPress managed hosting companies who install updates automatically for their customers can install the update as normal, and we’ll be working with other hosts to ensure that as many customers of theirs who can be automatically updated to WordPress 4.9.4 can be.

For more technical details of the issue, we’ve posted on our Core Development blog. For a full list of changes, consult the list of tickets.

WordPress 4.8 new widgets (620 pix)

Versienummer 4.9.4
Releasestatus Final
Besturingssystemen Scripttaal
Website WordPress
Download http://wordpress.org/wordpress-4.9.4.zip
Bestandsgrootte 8,90MB
Licentietype GPL

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

07-02-2018 • 06:22

19

Submitter: Erulezz

Bron: WordPress

Update-historie

Reacties (19)

19
18
16
2
0
1
Wijzig sortering
Inmiddels ook al versie 4.9.4 uitgegeven met een bugfix om automatische WP updates weer werkende te krijgen. Dit was blijkbaar buggy in versie 4.9.3...
Yep, hier de release note's over die bug:
https://wordpress.org/news/2018/02/wordpress-4-9-4-maintenance-release/
Blijkbaar werkt de automatische update niet meer, je moet deze update dus handmatig uitvoeren.

[Reactie gewijzigd door cruysen op 23 juli 2024 05:23]

Gisteren rond 21.00 kreeg ik al 2 mailtjes van websites die wel automatisch zijn bijgewerkt van 4.9.3 naar 4.9.4 dus het gaat blijkbaar niet in alle gevallen fout... :? Na controle van die websites heb ik de rest uit voorzorg maar snel handmatig bijgewerkt..
Ik zit er heel hard over te denken om na 10 jaar Drupal toch te switchen naar Wordpress. Ik heb al enkele sites gemaakt maar ik vind de overgang van ‘fieldable entities’ en ‘views’ naar het onbekende toch wat eng. Weet iemand goede resources om daar de WordPress variant van te vinden?
ACF - advanced custom fields kun je veel mee maken. Maar ik merk dat ik clients veel vrijer laat met een pagebuilder en dat het ook goed werkt. Ze maken niets stuk en ik heb minder vragen om iets te customizen.
Kunnen een nieuwe page snel neerzetten d.m.v. een template-page en dan de ontbrekende boxen invullen.

Met USBwebserver, WAMP, of UWAmp kun je eenvoudig en snel een omgeving up-and-running hebben om eens wat veilig te testen.

Leuke templates met pagebuilders: Enfold, Avada, Divi,
Handige losse pagebuilders: Elementor

[Reactie gewijzigd door Stranger__NL op 23 juli 2024 05:23]

Net begonnen met wordpress. Dit lijkt me wel heel interessant.
Krijg je zo ook geen problemen met je theme als er een update van gebeurt ?
Hier nog iemand die blind update. Op het moment dat auto-update beschikbaar was heb ik het aangezet, maar daarvoor drukte ik ook al blind op 'update now'. Eigenlijk maar één keer goed problemen mee gehad en dat was met een gallery plugin. Deze werd al niet meer ondersteund, maar deed het nog wel. Tot die ene update dus. Tegenwoordig hou ik mijn plugins en theme een beetje in de gaten; als ze niet meer ondersteund en te oud worden ga ik op zoek naar een vervanger.

Om dezelfde reden zit ik er ernstig over na te denken naar een twentynogwat theme over te stappen, puur omdat die onderhouden worden.
Koop een template via (bijvoorbeeld) Themeforest. Koop een van de top 10 templates voor 50 euro en je krijgt updates voor jaren lang.
Support is maar 1 jaar, maar updates voor zolang je het gebruikt.
Ik update al jaren 'blind'. En dat is wel eens mis gegaan, maar nog nooit onherstelbaar :)
Beste is natuurlijk: updaten op een test-environment (zoals je lokale USBwebserver) en daarna de live omgeving. Er zijn enkele sites waar ik dat verplicht zo op uitvoer.

Als het niet erg is als je livesite een half uurtje down gaat (in uitzonderlijke gevallen) dan kun je gewoon auto-updaten. Ik herinner me maar een paar lastige updates in de afgelopen 3 jaar (>100 sites, dus zeker meer dan 800 updates automatisch uitgevoerd over de laatste paar jaar; excluding autoupdates van plugins en themes. Die komen daar nog bovenop).
Ik denk dat je lokaal wel iets kunt neerzetten om eens mee te spelen? Bovendien zijn er zat tutorials of howto’s op internet te vinden. Waarschijnlijk ook in het kade van overstap van drupal naar wp.
Kijk dan misschien eens naar Pods. https://pods.io/
Dat is in feite een port van CCK. Je kunt content types, en taxonomies and fields aanmaken, relaties leggen tussen alle deze. En nog veel meer. Is een gratis plugin. en fantastische support ook in hun slack channel.
Gebruik zelf toolset en cornerstone, cornerstone is een pagebuilder en toolset kan je custom post types taxonomies etc mee maken.
Toolset: https://wp-types.com/
Cornerstone: https://theme.co/cornerstone/
Ik heb ook als hobby een aantal websites in Drupal draaien, maar ik blijf daarbij. Misschien ga ik mij zelfs binnenkort verdiepen in Drupal 8.
WordPress blijft een slecht geschreven CMS waar regelmatig kwetsbaarheden in zitten ...
Ik heb veel ervaring met Drupal 5-8 en vooral ‘Views’ maakt voor mij dat ik nooit naar Wordpress kijk. Als ik de reacties lees zie ik veel bestaande themes en page-builders; maar dat is irrelevant als je zelf je CSS schrijft.

Er schijnt een betaalde variant van Views te zijn, maar dan heb je nig steeds geen Better Exposed Filters, ofwel ik ben nog niet overtuigd. Maar goed, een docker opstarten en wat testen kan geen kwaad.
Anoniem: 524929 7 februari 2018 07:09
Ik moet zeggen dat ik erg tevreden ben met Plesk in combinatie met WordPress. Automatische updates etc. worden doorgevoerd en nog nooit problemen gehad. In principe hoef ik niets te doen om de website up-to-date te houden en dat is gaaf.

Updates were automatically installed for the following applications:
1. Knip*.nl New version: 4.9.4. Previous version: 4.9.3. 8-)
Software als installatron is daarin ook idiaal.
Pas op met installatron. Het is mij met Wordpress en Moodle gebeurt dat er vage problemen optraden die uiteindelijk toe te wijzen waren aan de aanpassingen van Installatron. Controleer altijd even de bestandsrechten, eigenaar en de databaserechten als je iets via Installatron installeert

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.