Er zijn updates verschenen voor versies 11 en 12 van Nextcloud. Met dit programma is het mogelijk om in eigen beheer cloudopslag te draaien. Nextcloud is ontstaan nadat een groot aantal ontwikkelaars bij ownCloud zijn weggelopen en opnieuw zijn begonnen. Alle onderdelen, inclusief de enterprise-functionaliteit, worden als opensource aangeboden en het verdienmodel is gelijk aan wat Red Hat doet, namelijk het leveren van betaalde ondersteuning voor grote klanten. Nextcloud belooft verder een zogenaamde drop-in replacement, die het mogelijk maakt om eenvoudig van ownCloud naar Nextcloud over te stappen.
In versie 12 is onder meer de mogelijkheid toegevoegd om via e-mail, spraak of video met andere gebruikers te communiceren, zijn er Push Notifications en zijn er verbeteringen met betrekking tot de beveiliging aangebracht. De release notes voor deze twee uitgaven zien er als volgt uit:
12.0.5 and 11.0.7 are out – time to upgrade!
Today we released bugfix releases to the stable Nextcloud series, 12.0.5 and 11.0.7. They come with many small improvements to improve the stability and reliability of your Nextcloud server, and as usual we strongly recommend to upgrade at your earliest convenience.The main changes are:
- More reliable unlocking (#7144), handling of SWIFT (#7409) and syncing (#7407). S3 gets support for legacy V2 auth (#7758)
- Make groupfolders work better with shared files (#7323)
- Improved compatibility with zip file downloads (#7779)
- Improvements to samba/windows network drive compatibility and performance (#7774, #7962)
- Minor performance improvements (#7464, #7577)
- Fix scss webroot and url rewrite, needed for our Snap image (#7688)
You can find a full list in our changelog.
Nextcloud 11.0.7 has a subset of these improvements, including the zip fix and samba enhancements.
You can get Nextcloud 12.0.5 from our download page and 11.0.7 from our changelog.
As always:
An up-to-date server is a more secure server. Update as soon as you can!
