Meer customizen
Het is niet verwonderlijk dat Infinity Ward trouw is gebleven aan het level-up-systeem, met bijbehorende challenges en unlocks. De ontwikkelaar heeft met dat systeem in Modern Warfare een nieuwe standaard gezet voor multiplayer-games. Dit systeem vormt het fundament voor het systeem in Modern Warfare 2, waarin het nodige is uitgebreid.
De meest in het oog springende innovatie is de mogelijkheid om je killstreaks aan te passen. In het spel krijg je, als je een bepaald aantal kills op rij maakt, een bonus. Dat is standaard een UAV-scan na drie kills, een airdrop na vier kills en een precisie luchtaanval na vijf kills. Dit kan volledig aangepast worden. De killstreak rewards speel je na verloop van tijd vanzelf vrij, waarna je dus zelf keuzes kan maken. Aan elke beloning zit wel een vast aantal kills gekoppeld; het is dus niet mogelijk om bijvoorbeeld de airstrike te krijgen bij drie kills; die 'kost' immers vijf.
In het verlengde van de killstreaks liggen de deathstreaks. Als je een aantal keer achter elkaar dood gaat zonder een kill te maken, krijg je een beetje hulp, bijvoorbeeld in de vorm van tijdelijk wat extra health, om je weer op weg te helpen.
De bekende perks maken zoals gezegd ook in Modern Warfare 2 hun opwachting. Hierbij zullen bekende perks als Stopping Power terugkomen, maar natuurlijk heeft Infinity Ward diverse nieuwe perks toegevoegd. Belangrijker dan wat deze perks zijn, is de verhoogde focus op het uitbalanceren van je personage. Zo zullen de perks in de drie slots beter op elkaar aan kunnen sluiten zodat je precies het type soldaat kunt vormen dat je voor ogen hebt. Denk daarbij bijvoorbeeld aan 'Marathon' in combinatie met een perk om sneller te zijn. Marathon laat de speler namelijk oneindig lang sprinten, wat met de tweede perk dus ook nog eens sneller gaat: een goede combinatie als je bijvoorbeeld Capture the Flag speelt en van plan bent veel pogingen te doen de vlag te pakken.
Perks upgraden
Net als in de eerste Modern Warfare zitten er aan de wapens weer uitdagingen verbonden. Verwacht dus bijvoorbeeld bonuspunten op het moment dat je met een wapen tien, honderd of duizend kills maakt. Dit betaalt zich terug in upgrades voor die wapens, wat je prestaties alleen maar ten goede komt. Nieuw is de mogelijkheid om ook perks te upgraden. De perks hebben vergelijkbare uitdagingen meegekregen, en na een tijdje kun je zo dus een perk een niveau omhoog halen, waardoor het effect van de perk langer duurt of wordt versterkt.
De killstreaks en perks hebben direct invloed op de gameplay, maar dat geldt niet voor alle vernieuwingen. Infinity Ward hecht er namelijk veel waarde aan dat spelers zich online kunnen onderscheiden. Als jij iets bijzonders hebt gedaan, dan moet dat op de een of andere manier terug te zien zijn. 'Bragging rights', dus. Natuurlijk heb je nog steeds een level dat langzaam omhoog gaat. Daarbij keren ook de rangen terug, waarbij je nu zelf kunt kiezen wat voor rangaanduiding je hebt. Je kunt dan wel 'generaal' vrijgespeeld hebben, als je de strepen van een sergeant gewoon stoerder vindt, kun je altijd sergeant blijven.
Persoonlijker
Daarbij heeft elke speler nu een soort banner die onder zijn naam te zien is. Dit kan een titel zijn, maar bijvoorbeeld ook een vlag, of een combinatie van de twee. Zo kozen wij simpelweg voor de Nederlandse vlag, maar werden we neergeschoten door een speler die onder de Britse vlag speelde en in die vlag de titel 'The Avenger' had staan. Deze titel speel je vrij als je een vijand neerschiet direct nadat hij een teamgenoot van je heeft neergeschoten. De banner is dus de meest voor de hand liggende plek om je prestaties te kunnen tonen. Een laatste onderdeel om je online personage uniek te kunnen maken is de mogelijkheid om een clantag voor je Gamertag of PSN-naam te kunnen zetten.
Volgende pagina (Wapens en levels - 3/7)
