De regering heeft een onderzoek ingesteld naar de ict-beveiliging bij de Nederlandse Zorgautoriteit naar aanleiding van de zelfmoord van een interne klokkenluider. Het is onduidelijk of de NZa ook onzorgvuldig is omgesprongen met medische dossiers.
Het onderzoek zal moeten uitwijzen of de NZa de ict-systemen voldoende beveiligd heeft, schrijft minister Edith Schippers van Volksgezondheid in een brief over de zaak. Een commissie die bestaat uit mensen van buiten de NZa gaan dat onderzoek doen.
Een interne klokkenluider heeft een dossier van 600 pagina's over misstanden ingeleverd vlak voor hij enkele maanden geleden zelfmoord pleegde, schrijft NRC Handelsblad. Hij zou zelfmoord gepleegd hebben na een negatieve beoordeling van zijn functioneren. De NZa zou al maatregelen getroffen hebben naar aanleiding van de punten in zijn dossier, maar desondanks wil de minister dat een commissie de zaak nader onderzoekt.
Het is onduidelijk welke gegevens in de computersystemen zitten die de NZa slecht beveiligd zou hebben. De NZa houdt toezicht op zorg in Nederland en beoordeelt in die rol onder meer fraudezaken bij zorginstellingen.