Een op zes telefoons kan NL Alert ontvangen

Ongeveer een op de zes telefoons kan een noodbericht van alarmsysteem NL Alert ontvangen. Dat blijkt uit cijfers die minister Opstelten van Veiligheid en Justitie heeft vrijgegeven. Er zijn veel telefoons geschikt om de alarmberichten te ontvangen, maar gebruikers stellen NL-Alert niet in.

Ongeveer 70 procent van de telefoons in Nederland is geschikt voor NL Alert, maar driekwart van de geschikte telefoons ontving het eerste testbericht niet, omdat ze niet over de juiste instellingen beschikten. De cijfers zijn gemeten in februari, rond het moment dat het eerste landelijke testbericht is verspreid. Dat bericht is volgens eigen cijfers van het ministerie ontvangen door ongeveer 1,4 miljoen mensen. Opstelten heeft zich als doel gesteld om met het volgende testbericht, dat in november verstuurd wordt, vier miljoen mensen te bereiken.

Enkele fabrikanten stellen telefoons via aanpassingen in de firmware standaard in op NL Alert. Daardoor hoeft de gebruiker van de LG Optimus G en Samsung Galaxy S4 bijvoorbeeld zelf niets in te stellen om de berichten te ontvangen. Sony levert op de Xperia Z een app mee voor NL Alert. Op onder meer telefoons van HTC en Huawei moet de gebruiker de telefoon zelf instellen. Wie een geschikte telefoon heeft die niet op het juiste kanaal is ingesteld, kan dat doen via de Instelhulp.

Steeds meer telefoons zijn geschikt voor NL Alert, hoewel er ook nog telefoons zijn die de berichten niet kunnen ontvangen. De bekendste telefoonserie die niet geschikt is, is iPhone van Apple, maar ook bijvoorbeeld toestellen uit de Nokia Lumia-reeks kunnen de alarmberichten niet ontvangen.

Opstelten wilde eigenlijk in mei een volgende test uitvoeren met NL Alert, maar nog niet alle providers hebben het alarmsysteem werkend op hun 3g-netwerk: bij KPN en T-Mobile werkt het wel, maar bij Vodafone nog niet. Op het 2g-netwerk doet NL Alert het wel bij alle providers.

NL Alert is een waarschuwingssysteem van de overheid. Het systeem werkt niet via sms, maar heeft een apart kanaal, waardoor ook als de mobiele netwerken plat liggen het bericht kan worden verzonden. Het bericht wordt via zendmasten verspreid naar telefoons in een bepaald gebied: de verzender kan niet zien hoeveel mensen het bericht ontvangen. Voor de cijfers over het aantal ontvangen berichten was de overheid aangewezen op enquêtes.

Het alarmsysteem kan worden ingezet als aanvulling op het luchtalarm en is bijvoorbeeld bedoeld om mensen in een bepaald gebied te verzoeken ramen en deuren te sluiten als er bij een brand giftige stoffen vrijkomen.

NL Alert

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

29-04-2013 • 14:23

99

Reacties (99)

99
95
71
12
2
4
Wijzig sortering
Fijn dat NL Alert! Het kan bij bepaalde toestellen leiden tot een battery drain waardoor je ipv 3 dagen maar 8 uur met je telefoon doet. Veel mensen zijn blij als hun smartphone het einde van de werkdag haalt :), maar uiteraard is die 8 uur van toepassing bij mensen die nauwelijks gebruik maken van internet en apps. Bij gebruikers met een bijvoorbeeld Samsung S3 is de drain net zo erg, maar kan er maar ongeveer 3-5 uur worden gewerkt met hun high end smartphone.

Veel mensen (waaronder cyberstalker) hebben hier dus last van, ik vrees ook dat veel mensen dit gewoon naast zich neerleggen en denken dat dit normaal is.

Uit mijn eigen onderzoek is gebleken dat dit probleem alleen op het netwerk van T-mobile te vinden en kan worden opgelost door een simkaart van een andere provider erin stoppen. Een nieuwe accu, een software-update of het deinstalleren van al je apps biedt niet de oplossing.
Dit probleem heb ik aangekaart bij diverse partijen waaronder Het rijk (om een oplossing te vinden met de provider), Nu.nl, T.net en uiteraard bij T-mobile zelf, maar helaas is er dus geen oplosing geboden.

Voor meer informatie over problemen met je accu sinds half februari 2013 (2 weken na de grote NL alert test) of als je onlangs van provider bent gewisseld lees dit topic dan aandachtig door:
Accu snel leeg (div. toestellen)

Overige sites waar reacties hierover te lezen zijn:
Sticky: https://forum.t-mobile.nl/search.php?searchid=1030261
Sticky: https://forum.t-mobile.nl...eeg-door-nl-alert-196489/

Ik hoop dat T.net dit bericht interessant genoeg vind om er alsnog een zaak van te maken, maar vooralsnog moeten in ieder geval de gebruiikers hun gelijk gaan halen bij T-mobile (ook als je bij Ben zit).

Ik heb overigens zelf geen problemen met mijn Xiaomi of Sony, maar ik hoop dat ik de HTC en Samsung gebruikers een stapje verder kan helpen in dit eindeloze debat tussen T-mobile, NL Alert en de gebruiker. (het begint een beetje op de problemen met 3G te lijken 3-4 jaar geleden)

Edit: spelfouten verwijderd

[Reactie gewijzigd door Kiswum op 22 juli 2024 18:15]

Blijkbaar ligt het probleem bij de combinatie van een HTC of Samsung telefoon en een T-Mobile simkaart. Gebruikers van LG's, Sony's en andere merken met een T-Mobile simkaart ondervinden het probleem niet. Dan snap ik niet dat je de het probleem alleen neerlegt bij T-Mobile, en niet bij HTC en Samsung. Want die doen blijkbaar ook iets fout.
De reden waarom ik het probleem niet neerleg bij de fabrikanten van de toestellen is doordat het op de overige merken geen problemen zijn icm NL Alert
Even wat vragen van mijn kant:

Als mijn toestel met exact dezelfde instellingen goed werkt met een simkaart van een andere provider, ligt het dan aan het netwerk of aan het toestel?
Als diverse toestellen van de een op andere dag niet meer goed werken, ligt dit aan de diverse merken of aan het netwerk dat iets heeft ingeschakeld of heeft geupdate?

Kortom wie heeft de update uitgerold of settings ingeschakeld? Het netwerk of de telefoonmaatschappijen?

Heeft het netwerk de diverse merken een opdracht gegeven om hun software te updaten ivm het NL Alert, zo ja is dat gelukt en getest met deze merken?
Waarom krijg ik geen antwoord van de provider als ik vraag hoe hun test is verlopen en met welke toestellen?
Waarom krijg ik geen antwoord meer of een wedervraag, als ik aangeef dat het probleem is opgelost met een simkaart van een andere provider en of zij hetzelfde ervaren bij hun test?
Waarom lijkt het erop dat de provider tijd aan het rekken is door alle consumenten zelf testjes uit te voeren, terwijl zij ons geen resultaten of metingen kunnen voorleggen.

Zoveel vragen heb ik aan T-mobile gesteld, maar het enige antwoord dat ik krijg is: We zijn er mee bezig. Helaas krijg ik bij een 2e vraag geen antwoord meer. Het probleem is 2 maanden geleden gemeld, met nagenoeg dezelfde vragen, maar een antwoord is uitgebleven.
Fantastisch systeem dat NL-Alert. Helemaal omdat door de testen die T-Mobile hiervoor doet met haar netwerk mijn batterij ineens van >2 dagen naar <10 uur ging.

Enige oplossing is om 3g helemaal uit te schakelen.
Dit soort "Cell Broadcasts" hebben dus écht niks met 3G vandoen :+
T-mobile heeft NL-Alert niet goed geïmplementeerd op haar netwerk. Veel mensen met Android telefoons hebben last van een battery drain door NL-Alert. Als NL-Alert wordt uitgezet gaat het weg. Het probleem is dat niet iedere telefoon de optie biedt om cell broadcast uit te zetten. Mijn HTC Desire die ik heb geroot heeft bijvoorbeeld deze optie niet (meer).

Zonder 3g, dus op 2g gaat mijn batterij bij licht gebruik makkelijk 36 uur mee. Met 3g aan haal ik met moeite de 12 uur... Deze battery drain is begonnen toen NL-Alert is ingevoerd.

Lees ook: Accu snel leeg (div. toestellen)
Het is met name een probleem bij Samsung en HTC toestellen, ik heb gemerkt dat het nagenoeg niet voorkomt bij een Apple Iphone of toestellen van een ander merk/OS.
Bij iPhones: kunst, een iPhone ondersteunt geen NL-Alert, dan heb je ook niet snel last van battery drain omdat je netwerkprovider ermee loopt te pieren.
Helaas is dat in het geval het het T-mobile netwerk, wel een work-around.
Een andere work-around is NL Alert uitschakelen of overstappen van provider. Een andere sim lost de plotselinge batterydrain namelijk ook op (mits je accu in orde is).

[Reactie gewijzigd door Kiswum op 22 juli 2024 18:15]

Ik heb hetzelfde probleem op mijn HTC One S. Batterij opeens snel leeg op T-Mobile netwerk. Heb de cell Broadcast kanalen uitgezet en toen was de accuduur weer normaal. Van de week ging de batterij opeens weer snel leeg, bleek de cb weer aan te staan. Erg irritant...

Er schijnen veel mensen te zijn met dit battery drain probleem, vooral op het T-Mobile netwerk.
Waarom maken ze nu ook geen iPhone en Android app met notification heb je ongeveer hetzelfde effect en heb je ineens dat 5 op de 6 telefoons of meer de alert kan ontvangen. M.b.v. de GPS kan je ook lokaal gericht werken. Beetje kortzichtig dus, alsof het al niet geld genoeg kost, mogen ze wel wat innovatiever te werk gaan.
Het gaat om het ondersteunen van Cell Broadcasting wat niet beschikbaar is.
(De Iphone heeft in de US wel ondersteuning voor Cell Broadcasting)
Nee, daarom juist. Nieuwe firmware voor die telefoons kan je wel vergeten, dus is dat grotendeels op te lossen door een paar relatief simpele apps te ontwikkelen, zodat ook via die weg de alerts aankomen. Nu ontvangt gewoon het overgrote deel van de telefoons de alerts niet, dan heb je er toch niet veel aan. En de oplossing is zo simpel.
Dat ligt er nog maar aan. Als die Cell Broadcasting door een API aan de app moet worden aangeleverd wat niet onwaarschijnlijk is, kan je het wel schudden. Het zou niet de eerste app zijn die in theorie zou kunnen werken, ware het niet dat wat slechte API's roet in het eten gooiden. Je kan niet zomaar een app bouwen die gewoon alles doet, op elk OS moet je gebruik maken van API's en ben je dus afhankelijk van wat die API's kunnen en niet kunnen. Die API's zijn vaak nodig om met het OS te interfacen, dus je kan niet zomaar zelf een API bouwen zonder het OS te modificeren. Dan moet iedereen dus zijn iPhone jailbreaken en dan is het nog de vraag of het lukt. Je bent dus ook bij het bouwen van een app afhankelijk van wat het OS toestaat. En terwijl je bij Android ervan uit kan gaan dat een functionaliteit werkend te krijgen is tot het tegendeel is bewezen, werkt dat bij iOS andersom: Als je niet zeker weet of een functie werkt mag je er al bijna meteen van uit gaan dat het wel niet zal werken, en als je geluk hebt blijkt het achteraf toch te kunnen.
Anoniem: 19339 @friend29 april 2013 14:59
Waarom maken ze nu ook geen iPhone en Android app met notification heb je ongeveer hetzelfde effect en heb je ineens dat 5 op de 6 telefoons of meer de alert kan ontvangen. M.b.v. de GPS kan je ook lokaal gericht werken. Beetje kortzichtig dus, alsof het al niet geld genoeg kost, mogen ze wel wat innovatiever te werk gaan.
Het voordeel van CB is dat het 1 berichtje is, op een eigen kanaal, wat dus ongehinderd wordt door drukte op andere kanalen. Dit voordeel doe je teniet als je alsnog alle telefoons in een cel gaat unicasten.

Onderschat het belang van drukte op het netwerk niet. Juist in noodsituaties (waarin iedereen naar z'n gsm grijpt, en/of potentieel veel mensen op elkaar gepakt zitten zoals de Love Parade in Duisburg), wil je niet dat belangrijke berichten niet aankomen omdat het netwerk congested is.
Dezelfde reden als waarom ze geen sms-jes rondsturen: als er echt wat mis is raakt het mobiele netwerk snel overbelast waardoor ook zo'n app de benodigde data niet meer ontvangt. Voor NL Alert wordt een soort radiosignaal vanaf de dichtsbijzijnde gsm-zendmast gebruikt dat op een ander kanaal werkt dan het mobiele netwerk, zodat netwerkbelasting geen issue is.
Ik zou het zo instellen, maar vreemd genoeg kan ik JiaYu als merk niet vinden op de website :+
Kijk Hier eens?

Die Instelhulp kan wel wat algemenere informatie gebruiken, al wil het kunnen instellen van kanaal 919 blijkbaar nog niet zeggen dat de telefoon het ook echt gaat doen. 8)7
Deze instellingen kunnen ook gemaakt worden op de Aldi phone Wolfgang AT-AS45IPS.
Nu maar wachten tot november om te zien of het ook echt werkt....
Ook geen Bedove of Cubot te zien. Wel Huawei, maar dat is maar een enkel model en net niet een die ik heb, maar die gebruik ik toch niet meer inmiddels.

Ik moet eens kappen met die Chinese bende kopen misschien, maar ja, daar komt het toch allemaal wel vandaan. :Y)
Chaoss Moderator Spielerij 29 april 2013 14:26
Goed systeem, die sirene is zo hopeloos ouderwets en ik vraag me af wat daar het "bereik" van is.

Hopelijk gaan nog meer telefoon fabrikanten meewerken om hun telefoon's geschikt te maken voor NL Alert.
Die sinenes zijn misschien ouderwets, maar ze zijn wel beter bestand tegen bepaalde vormen van aanvallen. Denk hierbij bijvoorbeeld aan EMP, langdurige stroomuitval. mobieltjes zijn binnen een paar dagen leeg, je kunt ze kwijt raken (zeker in nood) of niet geschikt zijn.

Hoewel ik de kans zeer klein acht dat er morgen bommenwerpers boven onze hoofden vliegen is het nog steeds van essentieel belang om de sirenes werkend te houden. Voor 'kleinere' rampen, zoals een chemische brand of verdrukking bij festivals zou NL-alert echter een goed alternatief zijn.
Ja de mensen een berichtje sturen dat ze verdrukt worden, het is een warning system geen problem solver.
Met een EMP (als die al in de praktijk uitgevoerd kan worden, op een atoombom na dan) werkt die mast ook niet meer
maar ze zijn wel beter bestand tegen bepaalde vormen van aanvallen

NL Alert is dan ook niet bedoeld als vervanging van die sirenes. Immers bij een ontvoering van een kind wil je bijvoorbeeld toch geen loeiende sirenes door heel het land? :)
Je denkt dat het huidige luchtalarm niet op stroom werkt?
Ik wist niet dat de sirenes EMP bestendig waren? Die dingen worden toch aangestuurd door computers lijkt mij? Of vergis ik me hierin?
Ik neem toch aan dat er ook wel ergens een grote rode knop is waarmee de computers omzeild worden. ;)
Aannemende dat het geen Nucleare EMP is zal deze waarschijnlijk niet zoveel bereik hebben en ook nucleare EMP's doen ook weer niet zo veel dus waarschijnlijk zullen de sirenes nog gewoon werken en eigenlijk de meeste mobieltjes ook.
Ouderwets ja, maar niet verouderd. Sirenes hoor je overal (in de bebouwde kom in ieder geval) en je kunt ze vrijwel niet missen, tenzij je diep aan het slapen bent. Ik zie NL-alert meer als een aanvulling. Sirenes dus als aandachtstrekker en sms of anderszins om te laten weten wat er aan de hand is en welke maatregelen je eventueel moet nemen.
Er zijn ook plekken waar een mobieltje niet toegestaan is.
"goed systeem" ah ja.. zo goed dat maar 1 op 6 telefoons het kunnen.... poeh poeh wat goed
Het hele NL Alert systeem deugt sowieso niet. Weer heel veel geld in een project gestoken dat niet eens wordt ondersteund door iOS. Niet dat ik pro-Apple ben (alles behalve), maar een project zoals dit moet gewoon op alle mogelijke toestellen beschikbaar zijn. Het is een goed initiatief, maar als 20% (gewoon gokje, het lijkt in mijn persoonlijke omgeving dat 1/5 een iPhone heeft) van de telefoons het gewoon weg niet kan hebben omdat die fabrikant alles blokkeert of de functie niet heeft, lijkt het mij dat er in de ontwerpfase van het project grove fouten zijn gemaakt.
Dat ligt aan het eigenwijze Apple, niet aan de overheid. Net als met de 4G band en het sinpelweg instellen van een eigen persoonlijke ringtone enzovoort, gaat niet zo gemakkelijk als op andere telefoons.
Hallo, dat is de wereld op z'n kop... Cell Broadcast is onderdeel van de gsm standaard, dus om daar het NL Alert op te baseren is een logische keuze. Je kunt dan onafhankelijk van het netwerk berichten ontvangen (net als noodoproep). Het is eerder schandalig dat Apple weer een standaard niet ondersteunt.
is het een optioneel of verplicht onderdeel van de GSM standaard?
Verplicht? dus al die fabrikanten die zeggen je een gsm te verkopen liegen?
Laat die oplichters je maar het aankoop bedrag van je toestel terug betalen.
Of het heel rap oplossen.

Een gsm die niet aan de gsm standaard voldoet is geen gsm.
Ik heb sinds kort de HTC One in mijn bezit, en was even benieuwd of ik het ook kon instellen.
Tot mijn vreugde ontdekt dat dit al aan staat bij mijn toestel! Goede zaak!
Jup, die staat standaard aan.
Gek genoeg staat op de instel site dat kanaal 919 ingevuld moet worden, en in mijn htc staat kanaal 4371 standaard.
gebruik de one x met kpn; niets hoeven instellen en kreeg het bericht met de test binnen.

zojuist gekeken en heb 3 kanalen ingesteld staan

919 (919)
NL-info (519)
NL-alert (4371)

op het tele2 netwerk (T-mobile) staat 519 en 4371 ingesteld echter geen 919 te zien, ook op een one x
Zojuist n.a.v. deze post m'n Nokia 5530 XM ingesteld, eens kijken of het werkt. Kon alleen kanaal 4371 niet instellen, want het toestel laat maar drie posities toe voor het kanaalnummer. Dus nu heb ik alleen kanalen 919 en 519. We zullen zien...
Dat is serieus weinig, ik heb het ingesteld op me ace en ontvang het nog niet XD Plus ik zou ook graag een instructie willen zien voor Apple...
"De bekendste telefoonserie die niet geschikt is, is iPhone van Apple"

Misschien bij de volgende iPhone (5S?). Anders wordt het nog een tijdje wachten.

Vind het ergens wel 'schandalig' dat Apple dit blijkbaar allemaal niet boeit, terwijl er ongelooflijk veel mensen zijn met een iPhone. Ben benieuwd wat de reden van Apple is waarom ze dit niet willen toepassen op hun telefoons. Alleen een geld kwestie kan het denk ik niet zijn.
"Schandalig"

We hebben het over een systeem, dat nu opeens moet ingevoerd worden, wat alleen voor Nederland bedoeld is, wat nu niet echt de meeste interessante afzetmarkt is, en als je het dan niet ondersteunt is het "schandalig"?

En via T-Mobile of Vodafone werkt het blijkbaar nog niet eens... lekker bezig jongens.
We hebben het over een systeem, dat nu opeens moet ingevoerd worden, wat alleen voor Nederland bedoeld is, wat nu niet echt de meeste interessante afzetmarkt is, en als je het dan niet ondersteunt is het "schandalig"?
Het is nog erger dan dat : Cell Broadcast bestond al in de oudste GSM-toestellen. Het is een techniek die even oud of zelfs nog ouder is dan SMS. In het verleden waren er ook in Nederland providers die daarmee lieten zien in wat voor 'area-code' je zat, maar het idee waarvoor Cell Broadcast oorspronkelijk bedoeld was is nu juist wat NL-Alert doet.

Probleem is alleen dat niemand het bijna 20 jaar gebruikte. Wat deden de telefoonfabrikanten dus: het berichten-instellingen menu versimpelen en de Cell Broadcast functionaliteit eruit slopen en juist op het moment dat bijna alle fabrikanten het als defacto standaard zien om cell-broadcast niet meer te ondersteunen komt NL Alert.

NL-Alert is hierdoor eigenlijk de spreekwoordelijke mosterd na de maaltijd en verwacht van de fabrikanten dat ze na 20 jaar het eten opnieuw gaan opwarmen.
NL-Alert is hierdoor eigenlijk de spreekwoordelijke mosterd na de maaltijd en verwacht van de fabrikanten dat ze na 20 jaar het eten opnieuw gaan opwarmen.

Juist niet!

Ik ben momenteel in de VS, en heb toevallig de laaste 24 uur nu al 4 Ambert Alert berichten gekregen op mijn Nederlandse roamende HTC 8X. Een of andere ontvoeringszaak...

En laat het NL alert nu indentiek zijn aan het USA Amber Alert en Japanse aarbeving waarschuwing-systeem. Enkel de kanaal configuratie is anders. En die systemen zijn uitvoerige geteste implementaties door nu al honderden miljoen telefoons geimplementeerd. Nederland had daar bji kunnen zitten ...

Nederland was namelijk op precies het goede moment begonnen, namelijk dat in de USA Ambert Alert verplicht werd. Men dacht heel slim mee te kunnen liften op de ontwikkelingen aan de overkant van de plas. Immers de grote jongens in de telefoonwereld moesten toch dit implementeren en een extra config-variant zou geen probleem zijn. Veel verschillend tov hun Japanse en USAse varianten is het Nederlandse systeem namelijk niet: een andere kanaalconfig en wat softe requirements betreft hoe af te beelden.

Maar toen besloot onze overheid op het laatste moment de specificaties betreft kanalen te wijzigen. Voeg wat typische Nederlandse overheidsproject vertraging erbij, en het momentum was weg. De spec was pas klaar maanden nadat de Amerikaanse spec klaar was en de implementaties daarvan al in de laatste test-fasen.

Echter men heeft nu ongetwijfeld geen enkele behoefte die nu werkende én bovendien gecertificeerde implementaties te gaan overhoop gooien om een niet verplichte standaard te ondersteunen voor een klein landje in een moerasdelta ergens in west Europa.

Immers straks wil Belgie ook haar eigen alert, en Zweden, etc etc. Dat gaat gewoon niet. Het was al maf dat Nederland het in haar bol haalde dit te gaan implementeren.

Dit is nu net iets wat of Europees moet, of gewoon niet. (Nu is NL-Alerrt wel een implementatie van het EU-Alert initiatief, maar elk land wordt verwacht het op eigen houtje te doen, wat dus in feite op hetzelfde neer komt.)

Merk namelijk op dat hulpdiensten en de politie in Nederland ook al een zogenaamde "SMS bom" kennen en gebruikt hebben. Die is welliswaar iets minder nauwkeurig, point-to-point vs broadcast en centraal ipv van de base station, maar wel super makkelijk te implementeren.

[Reactie gewijzigd door Armin op 22 juli 2024 18:15]

CB wordt in diverse landen al enige jaren gebruikt en door vrijwel alle grote europeese providers ondersteunt. Dus ja, ze mogen het weer opwarmen.
Fascinerend, wetende wat Zer0 stelt, dat die telefoonmaatschappijen uitgekiend al die menu's hebben aangepast aan lokale omstandigheden. Geen One menu fits all dus. Een onzalige keuze, maar het zij zo. Of werken met een goede modulaire opzet, waardoor het toevoegen of weglaten van functies een fluitje van een cent wordt, geregeld in een deployment vehikel. In bijna dertig jaar telefoons leveren aan al die landen, met de vele toestelvarianten en softwareversies moeten telefoonfabrikanten dit kunstje heel goed onder de knie hebben gekregen.

Fabrikanten moeten hun hand hiervoor niet hoeven omdraaien en de wijziging gewoon opnemen in de eerstvolgende update, en alsjeblieft een beetje generiek, zodat niet in die verschillende landen met lapmiddelen hoeft te worden gerommeld. Daarvoor is de functie te essentieel.
De hardware van de iPhones ondersteunt dit al langere tijd. Het is IOS waardoor het niet werkt. In amerika hebben ze een soortgelijk systeem in gebruik, welk gewoon werkt op de iPhone. Het is dus een bewuste keuze van apple om dit niet te ondersteunen...
het is een bewuste keuze van onze overheid,
je geeft zelf al aan dat dit soort systemen prima werken op de iphone in andere landen, alleen dit systeem niet, echter nederland heeft hiervoor gekozen. je kan de schuld dus niet bij apple leggen.

verder erg slecht dat als 70% van de telefoons dit ondersteunt slechts 15-20% het goed ingesteld krijgt. ik neem aan dat voorlichting hier tekort schiet, of mensen de moeite gewoon niet nemen.

verder vind ik het slecht dat er niet gewoon landelijk 1 sms gepusched kan worden naar iedereen, elke telefoon ondersteunt dat en als je naar elke telefoon hetzelfde smsje stuurt moet dat geen bandbreedte problemen opleveren.
het is een bewuste keuze van onze overheid,
Onze overheid heeft gewoon een onderdeel van de GSM standaard gebruikt, terwijl men in Amerika een apart systeem opgetuigt heeft (CMAS)
verder vind ik het slecht dat er niet gewoon landelijk 1 sms gepusched kan worden naar iedereen
Feitelijk is dat precies wat Cell Broadcast (het systeem dat NL-Alert gebruikt) doet. Er wordt een tekst (SMS) bericht gestuurd naar alle telefoons in een cell.
Ik verbaas me er niet over. Apple staat bij mij tamelijk bekend als een bedrijf dat besturingssystemen maakt waarop je niets kan doen waarvan Apple niet van tevoren heeft besloten dat je het er mee moet kunnen. NL-Alert hebben ze niet van tevoren zien aankomen en dus niet besloten expliciet mogelijk te maken, dus werkt het niet. Perfect volgens het beeld dat ik van Apple heb. Het zou mij hebben verbaasd als het voor de verandering WEL werkte.
Zoals Martinspire hoger in de draad al opmerkte is dit zowel in iOS als in WP het geval, en heeft gewoon te maken met of je een besturingssysteem gesloten of open ontwerpt. Op zich is gesloten of open dus gewoon een ontwerpkeuze. En ja, zowel Apple als Microsoft hebben zo hun redenen om voor een gesloten OS te kiezen. Het centraal geregisseerde van dergelijke besturingssystemen heeft zo zijn nadelen maar zeker ook zijn voordelen die een discussie op zich zou opleveren. Dat commerciële afwegingen een belangrijke grondslag zijn voor deze keuze is wel duidelijk. Dat ondanks deze keuze goede producten kunnen ontstaan moeten we alleen niet uit het oog verliezen. Zelf ben ik wat voorzichtiger geworden met waardeoordelen. Kijk of het iets voor je is of niet.

Dat dit bij het opzetten van het OS niet is meegenomen, is natuurlijk een nadeel. De besturingssystemen zijn hierdoor minder flexibel. En ik moet zeggen, een app lijkt me wat kort door de bocht voor een dergelijke essentiële functie. Ik zou een dergelijke voorziening in de kernel van het OS willen zien. Misschien kan een programmeur aangeven of dat terecht is om dat te willen. Het mag dan per land qua implementatie verschillen, de functie is te belangrijk om te negeren.

Edit: @Amanoo: Ik lees je reactie verderop in de draad die mijn vrees bevestigd.

[Reactie gewijzigd door teacup op 22 juli 2024 18:15]

Er zijn wel veel mensen met een iPhone, maar op het totaal aantal iPhone gebruikers is het Nederlandse aandeel natuurlijk niet zo groot. Verder is dit volgens mij alleen in Nederland in gebruik, waardoor het speciaal moet worden aangemaakt. Toch?

Dat het op Android kan is niet zo verwonderlijk. Dat is redelijk tweakbaar. Bij iOS en WP moet het worden toegevoegd en omdat het geen internationale standaard is (wat eigenlijk wel zou moeten) zal het ook niet komen. Ik word er niet rouwig om. Ik verwacht niet dat bij een belangrijk bericht ineens het hele netwerk uitvalt en anders heb ik wel wat belangrijkers aan mijn hoofd denk ik.

Ik snap niet waarom hier niet een fall-back op sms zit als het niet ondersteund wordt.

[Reactie gewijzigd door Martinspire op 22 juli 2024 18:15]

Verder is dit volgens mij alleen in Nederland in gebruik, waardoor het speciaal moet worden aangemaakt. Toch?
Cell Broadcasting wordt in diverse landen gebruikt en heeft zijn nut al bewezen in Sri Lanka tijdens de grote tsunami, en in Londen vlak na de bom-explosies.
Leuk toch, alle mensen met een iPhone moeten de sirene maar opvolgen anders gaan ze dood :P.

Heb net zelf ook op mijn telefoon ingesteld, ik snap alleen niet waarom ze alle telefoons af gaan. Die instellingen zullen hetzelfde zijn voor alle Android smartphones.
"Ik snap niet waarom hier niet een fall-back op sms zit als het niet ondersteund wordt."
Dat snap ik wel. Dat komt omdat Opstelten dit opstelt (woordgrapje). Als er 1 man is die ver van de IT afstaat, dan is hij het wel. Sorry, maar ik snap niet dat hij minister is kunnen worden.
Ten eerst kun je SMS niet sturen naar een bepaalde locatie, alleen naar een telefoonnummer, je mist dus bijvoorbeeld alle buitenlandse telefoons in een gebied, en stuur mensen aan de andere kant van de wereld een alarm.
Daarnaast zal het sturen van een dergeliijke hoeveelheid SMS-berichten (delen van) het netwerk waarschijnlijk overbelasten.
De hardware is wel aanwezig, met een aanpassing in de firmware zou dit mogelijk moeten zijn.
Ik zat inderdaad laatst bij met een kennis die een Wildfire S had en verbaasd was dat hij zomaar een NL Alert kreeg. Blijkbaar was het standaard ingesteld, ook al stond er een custom ROM op. Ikzelf heb een Samsung Omnia 7, welke dan weer niet geschikt is voor NL Alert.
Vind het wel zeker een goed systeem.

Edit: Ging over een brandje 1 kilometer verderop waarvoor we de ramen dicht moesten houden

[Reactie gewijzigd door joostverkaik op 22 juli 2024 18:15]

Vind het wel zeker een goed systeem.
Hmmm, ik ben er nog niet van overtuigd. Als ik mijn telefoon hoor piepen doe ik vaak niets. Ik ben bezig, onderweg, etc. Tenzij iemand me belt zie ik wel wanneer ik kijk naar dat bericht.
Ik wil niet zeggen dat ik vlieg naar een radio of internet als ik een sirene hoor loeien, maar het krijgt wel veel meer aandacht van me.
Nu heb ik ook een Lumia, dus de komende twee jaar zal dat Alert me niet storen.
Dit stuk geeft weer een vertekend beeld van een falend systeem verzonnen door de overheid.

Het is vaak niet het toestel wat het niet aankan, maar de provider die het niet ondersteunt.
Mijn toestel is een HTC One X+ die ik netjes heb ingesteld, maar kan het niet ontvangen omdat mijn provider Vodafone is en tja... die ondersteunt het nog niet !

Er zijn dus meerdere redenen dat zo weinig mensen het ontvangen:
1. het toestel kan het niet aan
2. het toestel kan het wel, maar hij is niet (goed) ingesteld op NL Alert
3. de provider ondersteunt het niet
4. een combinatie van bovenstaande

Het is dus een beetje misleidende uitspraak van Opstelten vind ik, het geeft een vertekend beeld van de werkelijke oorzaak dat zo'n "nieuw" systeem niet werkt. Hij had misschien beter kunnen zeggen :
De grote groep iPhone-gebruikers heeft een waardeloos toestel en de grootste providers hadden hun netwerk nog niet klaar bij de test. De rest heeft een ongeschikt toestel of moet nog wat instellingen doen.

[Reactie gewijzigd door rhk22463 op 22 juli 2024 18:15]

Dit stuk geeft weer een vertekend beeld van een falend systeem verzonnen door de overheid.
Vind jij het nu een falend systeem, of vind je dat het Tweakers artikel het kenschetst als een falend systeem. Ingeval van het laatste herken ik dat niet. Het Tweakers stuk geeft een opsomming van de problemen waar het systeem tegen aanloopt, maar trekt geen conclusie over het succes van het systeem, of het gebrek eraan.

Dat we allemaal wel een hogere score dan een op de zes telefoons willen zien is duidelijk. Succesvol zou ik het in dit stadium daarom niet noemen. Dat kan tot een systeemtechnische discussie kunnen leiden over de vraag of Cell Broadcast nu wel of niet het meest geëigende systeem is. Belangrijkste is denk ik dat er iets is.

Opmerkelijk vind ik wel dat we als voorlijk technolandje relatief traag zijn met het opstarten van een dergelijk systeem. Ook opmerkelijk vind ik dat de branche zoveel moeite heeft zich hierop in te stellen. En dat geldt zowel voor de telefoonbouwers als voor de providers. En even met de onderbuik: de kosten van zowel telefoons als abonnementen zijn in dit land toch hoog genoeg om te voorkomen dat dit soort services zo schielijk uit de ondersteuning vallen?

[Reactie gewijzigd door teacup op 22 juli 2024 18:15]

Ze zouden niet net als de sirene elke maand moeten testen.
Dan kun je ten minste zien of het wel of niet werkt.

En niet een of twee keer per jaar, das toch veel te weinig.

een een andere reactie zei iemand dat niet overval telefoon zijn toegestaan.
Klopt maar je hebt hiervoor ook specialen telefoons.

Op mijn werk werken ze met explosive materialen/stoffen/gassen.
Hier mag je dan oon alleen een ATEX telefoon gebruiken in sommige delen van het terrein
http://nl.wikipedia.org/wiki/ATEX

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.