Hoewel Intel de processor nog officieel moet uitbrengen, heeft Tom's Hardware al een exemplaar van Intels nieuwe Haswell-processors kunnen lenen. De Core i7-4770K blijkt in benchmarks, zoals verwacht, sneller dan de gelijkgeklokte i7-3770K van de Ivy-Bridge-generatie.
Hoewel de geleende cpu nog geen productiemodel betrof, denkt Tom's Hardware dat de prestaties dicht genoeg in de buurt van het definitieve ontwerp liggen om de vergelijking met de vorige generaties Intel-processors aan te gaan. Uit de meeste benchmarks blijkt dan ook dat de Haswell-chip ongeveer zeven tot dertien procent sneller is dan Ivy Bridge, die op zijn beurt weer zeven tot dertien procent sneller is dan Sandy Bridge. Alleen in de Processor Cryptography- en Memory Bandwidth-test van SiSoft Sandra scoort de nieuwe cpu lager dan de 3770K. Hoogstwaarschijnlijk komt dat doordat het hier nog niet om een productiemodel gaat. Ook in enkele multithreaded benchmarks wordt de 4770K logischerwijs verslagen door de i7-3970X, die over twee cores meer beschikt.

Omdat de nieuwe Haswells, net als de twee voorgaande Core-generaties, kunnen beschikken over een onboard gpu, zijn er ook grafische benchmarks gedraaid. De gpu in de 4770K heeft van Intel de codenaam 'GT2' meegekregen. Deze gpu heeft 20 eu's op 1,25GHz en heeft nog een sneller broertje met 40 eu's met codenaam GT3.
De GT3, die waarschijnlijk door Intel hernoemd zal worden naar HD5200, zette indrukwekkende prestaties neer tijdens een demonstratie door Intel op de CES. Daarbij presteerde de HD5200 gelijk aan een GT650M-videokaart van Nvidia. De GT2, ofwel HD4600, bleek in de benchmarks sneller dan de HD4000, die in de vorige generatie Intel-processors gebruikt werd. Logischerwijs bleek de gpu nog steeds geen bijzonder indrukwekkende scores neer te zetten in benchmarks bij hoge resoluties. Of de HD5200 dat wel kan, blijft nog even afwachten. Tom's Hardware meldt overigens dat de HD5200-gpu voorbehouden zal zijn aan processors met een bga-socket; deze cpu's worden op het moederbord gesoldeerd en zijn daarom niet eenvoudig vervangbaar.
Hoewel de vrij instelbare multiplier van de 4770K er wel toe uitnodigt, heeft Tom's Hardware niet geprobeerd de processor over te klokken. De gebruiker kan 'halverwege dit jaar' zelf een poging tot overklokken wagen wanneer Intel de nieuwe processors officieel uitbrengt.
De GT3 is juist specifiek bedoeld voor laptops, en net als bij Sandy Bridge/Ivy Bridge zullen juist de desktop modellen de minder krachtigere GPU's krijgen. Ook vrij logisch, want desktop systemen worden meestal of voor zakelijke toepassingen gebruikt en dan boeit de GPU eigenlijk totaal niet, of voor games/zware grafische taken, en dan zit er een dedicated GPU in.Maar goed, ik denk niet dat dit zomaar 1:1 naar de laptop markt over komt waaien, de geteste CPU's zijn immers desktop modellen.
[..]
Mocht de GT3 5200 identiek zijn voor mobile als desktop, dan zouden dat inderdaad mooie chips kunnen zijn, mits het stroomverbruik en de prijs van Intel redelijk is.
[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op maandag 18 maart 2013 13:59]
Dat is dus te zien in de integer-benchmark van Sisoft Sandra, welke al gebruik maakt van AVX2. Daar is Haswell bijna 2x zo snel vergeleken met Ivy- en Sandy Bridge.Wel interessant zou moeten zijn hoe software presteert die gebruik maakt van de nieuwe AVX2 instructies
[Reactie gewijzigd door SirNobax op maandag 18 maart 2013 15:09]
Het vastsolderen is voor mij toch echt wel een reden om die links te laten liggen.Tom's Hardware meldt overigens dat de HD5200-gpu voorbehouden zal zijn aan processors met een bga-socket; deze cpu's worden op het moederbord gesoldeerd en zijn daarom niet eenvoudig vervangbaar.
[Reactie gewijzigd door General_Snuss op maandag 18 maart 2013 14:00]
[Reactie gewijzigd door knirfie244 op maandag 18 maart 2013 14:54]
[Reactie gewijzigd door computerjunky op maandag 18 maart 2013 14:46]
[Reactie gewijzigd door Stannieman op maandag 18 maart 2013 21:39]
[Reactie gewijzigd door Teijgetje op maandag 18 maart 2013 15:21]
[Reactie gewijzigd door marcel87 op dinsdag 19 maart 2013 01:49]
[Reactie gewijzigd door Teijgetje op maandag 18 maart 2013 15:26]
[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op dinsdag 19 maart 2013 09:43]
[Reactie gewijzigd door KoploperMau op maandag 18 maart 2013 14:19]
[Reactie gewijzigd door witeken op maandag 18 maart 2013 19:58]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True