Google wil zijn zoekmachine verbeteren met 'semantisch zoeken', om relevantere resultaten te kunnen aanbieden. Daarvoor gaat het gebruikmaken van een enorme database met 'entiteiten', die het bedrijf in de afgelopen jaren heeft verzameld.
Google wil een semantisch zoeksysteem introduceren, waarbij de zoekmachine antwoord geeft op vragen, in plaats van resultaten te geven op een zoekterm. Het systeem zal het huidige aanvullen, vertelde Amit Singhal van Google in een interview met The Wall Street Journal.
Google voert in de komende maanden enkele grote veranderingen door, maar Singhal denkt dat het nog jaren duurt voordat 'de volgende generatie van zoeken' is bereikt. In de voorbije twee jaar heeft het bedrijf gegevens verzameld over wat het 'entiteiten' noemt: plaatsen, personen en dingen. De zoekrobots van Google zouden in de toekomst informatie op webpagina's proberen te identificeren op basis van bepaalde entiteiten die eraan gelinkt zijn. Daarmee lijkt Googles wens overeen te komen met wat de semantische zoekmachine Wolfram Alpha nu aanbiedt.
Zo zou Google antwoord geven op de vraag: 'Wie is de koning van Monaco?' in plaats van een zoekresultaat naar Wikipedia te geven. Om dergelijke vragen te beantwoorden gaat het internetbedrijf samenwerken met het CIA World Factbook. Ook heeft Google om deze reden Metaweb overgenomen, dat deed aan datamining naar entities. Singhal vertelde ook dat Google nadenkt over manieren om semantisch zoeken te gebruiken voor advertentiedoeleinden, maar Singhals team zou niet om die reden aan de technologie werken.