Hoofdcategorieën
Device Settings

Microsoft toont nieuwe logo Windows

Door Arnoud Wokke, vrijdag 17 februari 2012 19:16
Submitter: AmbroosV, views: 92.148

Microsoft heeft het logo van Windows 8 onthuld. Voor het eerst in bijna twintig jaar zijn de vier kleuren ingeruild voor een enkele kleur. Die kleur is niet vast, maar zal worden aangepast aan het thema dat de gebruiker toepast in Windows.

Het nieuwe logo moet beter aansluiten bij het Metro-thema van een groot deel van de interface, legt Microsoft uit in een blogpost. Bovendien moest het logo zowel klassiek als modern zijn en 'authentiek digitaal'. Het oude logo was dat niet, omdat het 'wapperende raam' beweging moest emuleren die er niet was. Daarmee neemt Microsoft nadrukkelijk afstand van de wijze van ontwerpen die Apple hanteert, waarbij bijvoorbeeld de boekenapplicatie een boekenkast moet lijken, terwijl het adresboek moet doen denken aan een 'offline adresboek'.

Met het nieuwe logo doet Microsoft afstand van het vierkleurige logo dat sinds Windows 3.1 begin jaren negentig dienst had gedaan. Het Windows 8-logo heeft geen vaste kleur, maar wordt aangepast aan het thema dat de gebruiker heeft in Windows 8. Het is onduidelijk hoe Microsoft dat toe gaat passen en of dat bijvoorbeeld slaat op het bootscreen of ook elders in de interface terugkomt. Het nieuwe logo zou onder andere zichtbaar worden als de 'charms bar' aan de zijkant van apps wordt geactiveerd, volgens een gerucht.

Het nieuwe logo verschijnt vermoedelijk over twee weken voor het eerst in de Consumer Preview van Windows 8, de testversie voor consumenten die Microsoft online zet. De Consumer Preview wordt gepresenteerd op een evenement tijdens telecombeurs Mobile World Congress in Barcelona. Dan zal de testversie vermoedelijk ook ter download worden aangeboden. Microsoft brengt Windows 8 naar alle waarschijnlijkheid dit najaar uit. Het nieuwe logo lekte eerder deze week al uit.

Windows 8Voorgaande Windows-logo's

Volgende 20:53 Britse student krijgt acht maanden cel wegens hacken Facebook
Vorige 17:53 Polen keurt ACTA-verdrag af
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  ...  18  19  »

gadverdamme...

ik zag het een effe zonder grappen dacht exact hetzelfde.
in een woord gadverdamme,

het is me veel te retro waar is de aero ??

Zeker weten dat Apple dit aanklaagt! Deze kleur blauw is een grove patentschending want deze kleur blauw is tijden geleden door Apple al vast gelegd om er blauwe iPods mee uit te brengen. Bovendien is de vorm van het logo teveel gelijkend op de vorm van de iPhone. Tot slot gelijken de witte strepen in de banen teveel op de kleur wit die gebruikt word in meerdere menu's van de iPhone 4s, 4, 3gs en 3g en de witte editie hiervan.

Schande!

ongewenst? ach kom... een grapje mag toch wel? Ik dacht in de moderatierichtlijnen te lezen dat grappen gewaardeerd mochten worden met een gele offtopic score

[Reactie gewijzigd door HgnX op vrijdag 17 februari 2012 19:45]


maar dan waarom als reactie op alemaledongsing.
wou je persee bovenaan staan?

Het heeft GEEN afgeronden hoekjes dus lijkt NIET op de iPod/iPad/iPhone :+

Vindt ik leuk :)

De grote corporaties moeten eens gaan ophouden met dat patent gezeik, dus hulde.

Erg slecht idee als je alle patenten wilt gaan vrijgegeven. Patenten beschermen innovatie, zonder patenten is er geen reden om veel geld in ontwikkeling te steken aangezien concurrenten er zo vandoor kunnen met jouw idee.

en "ik vindt"? 8)7

Het "ik vindt" zal je aan moeten wennen. Spelling is op tweakers, net als humor, al enige tijd geleden ter ziele gegaan.

Alles moet maar aangepast worden aan die betwiste Metro interface. Het wordt er zo niet mooier op.

Ik ben blij dat Microsoft tenminste een eigen stijl heeft gekozen en het lef heeft om dit door te voeren in de gehele productcatalogus. Dit levert in ieder geval hopelijk geen gezeur op dat alles maar weer gekopieerd is.

Dit.

Elke telefoon maker, kopieert Apple, Apple, kopieert weer terug. Toen kwam Microsoft met hun WP7, toen dacht ik van, yeah, eindelijk weer een goede concurrent, Apple mag weer gaan oppassen.

Nu ook weer met hun nieuwe Windows, alles in de Metro style (al ben ik er geen fan van), maar ik kan me goed voorstellen dat dit gaat werken. Nieuwe logo is niet geweldig, maar past wel erg goed met de weg waar ze naartoe willen.

Alles 1 style, alles Metro style.

Het lijkt mij eerder dat Denemarken dit aan gaat klagen. Dit is een schande voor hun nationale vlag. (en er zullen meerdere zijn met dezelfde indeling in hun vlag)

Buiten dat: volgens mij gaat Microsoft enorm bezuinigen op deze manier. Ze hoeven maar één kleur te printen op hun drukwerk in plaats van 4 kleuren, het zijn ook nog eens rechte lijnen in plaats van een golvende beweging... Als je dit bij elkaar op telt kan een grafisch designer bij deze firma ook weer buiten de deur gezet worden, iedere stagiare kan toch zo'n rechthoekje met een wit kruis maken?

Als je goed kijkt zijn ze juist terug gegaan naar hun roots. (zie het eerste logo). Dus denk dat MS heeft gezegd doe maar zoiets als het oude maar dan in een nieuw jasje.

Als ze nou acht 'windows' hadden gebruikt als icoon, in plaats van vier. :Y)

Kom zeg, het is grappig. Leer eens wat humor van andere niveaus te respecteren.

OT: Vind ik ook iets TE retro, maar ach het zal wel wennen hoor.

De tijd van Aero is een beetje geweest, nu lijkt er steeds meer naar het motto "elegance through simplicity" te worden gewerkt. En ik zelf vind dit nieuwe logo ook echt niet mooi, maar daarentegen de nieuwe metro interface toch echt wel. Ook vind ik bijvoorbeeld de facebook interface, door velen over geklaagd onder het mom van saai en erg eenvoudig, heel erg fijn om mee te werken juist doordat het zo eenvoudig is. En om dat dan weer terug te zien in windows vind ik eigenlijk wel fijn, nu maar hopen dat het even fijn werkt als dat ik facebook vind werken (heb de windows 8 dev preview nog niet geprobeert namelijk 8)7).

Allereerst vind ik het logo niet echt lelijk, alleen "anders". De kleur zoals hier, vind ik minder mooi. Ik weet niet of het telkens van kleur laten verschillen een pluspunt is. De donkerdere kleur uit het eerdere bericht op Tweakers vond ik mooier. Het kan natuurlijk ook weer een pluspunt zijn, daar het in bepaalde kleuren misschien heel mooi uitkomt. De raampjes zijn wel hét beeldmerk van MS, ongeacht de kleuren die ze hebben.

Ik vind het een gedurfde zet van Microsoft. Het is al zo dat elke nieuwe versie van Windows, een aangepast logo met zich meebrengt. Het laten vervallen van de kleurtjes (sinds 3.11), is gedurfd. Net als het laten vervallen van de startknop, die we sinds Windows 95 kennen.

Overigens vind ik het niet totaal onverwacht. Het Windows-logo zonder kleur zien we al steeds meer, bijvoorbeeld op hardware (denk aan Windows Phone). Daar komt bij dat Microsoft echt wil inzetten op de tiles, en vanuit die optiek is uniforme herkenbaarheid een zeer slimme tactiek.

Persoonlijk vind ik overigens het logo van Windows 2000 de meeste charme hebben :).

[Reactie gewijzigd door Eagle Creek op vrijdag 17 februari 2012 20:10]


Het lijkt sprekend op de iconen van de Office 2000 suite.

Het Logo is niet lelijk. Het is erg basic. Doet een beetje denken aan de zakelijk stijl in de jaren tachtig. De kleur daarentegen is het tegenovergestelde, die is erg luchtig, echt voor de consumentenmarkt.

kleur komt in de buurt van die van twitter. Maar is dezelfde kleur die gebruikt wordt voor de Lumia en zo te zien komen kleur en lettertype ook overeen met die op de Metro interface. Dat zal denk ik het verbindend element zijn.

Het is niet zo dat je met logo's grote risico's loopt tenzij ze op de een of andere manier aanstoot geven, maar zelfs dat kan nog positief uitpakken als die weer publiciteit en herkenbaarheid oplevert. Het idee van een logo is dat klanten gemakkelijke de connectie tussen het product en het merk of producent kan maken. Verder moeten het het gewenste imago ondersteunen.

Daarom verandert er niet veel in de voorstelling. Het blijven ramen/windows en je kan het nog steeds als een vlag zien, maar door het strakker te maken nu ook als tiles. Niet dat veel klanten die associatie gaan maken. Waar de verandering omgaat is veel simpeler, namelijk verandering aan te geven. Verandering associëren mensen met verandering.

Microsoft heeft met Windows8 gekozen voor een grote verandering in de interface. Dat was nodig omdat Windows7 op de tablet met geen mogelijkheid vooruit te branden was. Windows op de tablet bleek niet iets waar veel mensen voor warm liepen. Als je dan wederom Windows op de tablet wil brengen dan moet je mensen zien te overtuigen dat je deze keer iets heel anders brengt.

Dat is de reden dat ze voor de tiles hebben gekozen in plaats van de meer traditionele iconen. Windows8 is een duidelijke design change ten opzichte van Windows7 dat zich meer op OSX van Apple richtte met zijn fraaie airo look. Windows8 is vrij strak van design, omdat het al vrij druk is door al die grote gekleurde vlakken. Daarom geen 3d of schaduw effecten en weinig versiering. Dat vinden we in het logo ook weer terug.

Bedrijven streven naar een consistente uitstraling in alle uitingen naar de omgeving. Zo'n operatie waarbij het beeldmerk wordt aangepast kan bij een bedrijf als Microsoft gemakkelijk 100 miljoen of meer kosten.

[Reactie gewijzigd door Magalaan op vrijdag 17 februari 2012 20:53]


Boeiend. Dat bevestigd nog eens wat een monumentale koerswijziging Microsoft neemt tav. Windows. Ik ben errug benieuwd hoe dat de komende één à twee jaar gaat uitpakken.

Magalaan, ik ben een heftige fan van "less is more" and "simplicity is beautiful", zo ook op naamkaartjes. Ik ben geen designer, maar weet wel wat mooi is.
En mooi is niet subjectief, mooi is iets absoluut, objectief en meetbaar. Dat wist men in de oudhoudheid al. Fluorood en paars gaan niet samen, deze combinatie is lelijk. Waarom? Tertiaire, secundaire, primaire, complementaire kleuren, ze bestaan en passen elk bij een set specifieke andere kleuren.

Een logo moet krachtig en eenvoudig zijn en mooi gedesigned, Apple slaagt daar telkens wel in, een appel dat verheven wordt tot iets artistiek. Windows heeft nooit zo'n touch gehad met hun 4 gekromde ruiten. En nu ze de ruiten rechttrekken blijft er niks meer over.

Er is een verschil tussen iets simpel dat toch geraffineerd is en iets LOMP.
Dit is echter strontlelijk, er zijn geen andere woorden voor, mijn excuses.

[Reactie gewijzigd door Fastman op vrijdag 17 februari 2012 23:25]


Mooi is altijd subjectief, het is namelijk niet meer dan een mening. Wat de ene cultuur erg mooi vind is in een ander cultuur spuuglelijk en andersom.

Ook in de oud heid viel de definitie van mooi alleen per volk te bepalen, daarbuiten niet.

Subjectief dus.

neemt niet weg dat dit ding lelijk is!

een appel dat verheven wordt tot iets artistiek
Een appel waar iemand al een hap uit heeft genomen. Nee dank je, ik hoef hem niet meer.

On topic:

Ik snap niet dat er hier zo negatief wordt gereageerd op een logo. Een beeldje wat ik op mijn PC ongveer 1 keer per maand 2 seconden zie tijdens het herstarten. Als start menu knop is het zo klein, dat de hele knop van mij ook rood/paars/groen/zwart had mogen zijn, als hij maar werkt.

Op mijn samsung omnia 7 heb ik nu een heel klein zilver "wapperend" vlaggetje onder de metro interface, dus ik denk dat het nieuwe logo windows telefoons ten goede zal komen.

Een kleurloze appel is mooi, maar een gestileerd raam wat overeenkomt met de interface van het besturingsysteem is lelijk...?

[Reactie gewijzigd door Boeing op zaterdag 18 februari 2012 02:00]


Welke stijl heb je het over? Duplo ? 8)7

Vroeger was het schoonheid ideaal een vrouw met vele ronde vormen, tegenwoordig speken we van dikke (lompe in jou termen??) vrouwen, "we" zien nu liever slanke vrouwen.

En metro is een mooiere interface dan die van apple, maar dat is slechts de mening van iemand wiens Apple / MS ratio 4/1 is.

Het schoonheidsideaal mag dan wel aan tijd of regio onderhevig zijn, de mooiste mensen in een bepaalde tijd, zullen zelfs nu niet te boek staan als lelijk. De lelijkerds van toen (of 'daar') zullen nergens opeens als mooi bestempeld worden. Met andere woorden: de grote lijnen van de definitie liggen vast, de variatie erop worden bepaald door smaak/regio/tijd.

Ik ben geen designer, maar weet wel wat mooi is.
En mooi is niet subjectief, mooi is iets absoluut, objectief en meetbaar.
Dat blijkt, anders had je tijdens je opleiding geleerd dat "mooi" subjectief is aan de hand van goede voorbeelden. En dat mooi geen functie is maar een foutief gebruikt waarde oordeel. Foutief als in; een gebrek aan inzicht in de gemaakte keuzes, het objectief en kader. Zo'n design proces, door mensen die heel intens met zo'n logo aan de slag zijn geweest, moet je bijna zien als een sprong in de tijd. Doordat ze het als het ware versnelt hebben doorontwikkeld, krijg je hun toekomst visie te zien.

Het is krachtig, eenvoudig, gedurft en passend bij Metro. Als je het vergelijkt met alle andere Windows logo's kun je zien dat dit een heel moderne statement is van een designer (die de ruimte heeft gekregen). Ipv de visie van een software ontwikkelaar. Verder is het dan leuk dat het zo dicht bij het eerste logo ligt.

Een makkelijke manier om de design keuzes te ontdekken is om voor jezelf te proberen een keuze te maken tussen het nieuwe ontwerp en het logo van Win 3.1. Welke zou je gebruiken?

Microsoft heeft met Windows8 gekozen voor een grote verandering in de interface. Dat was nodig omdat Windows7 op de tablet met geen mogelijkheid vooruit te branden was. Windows op de tablet bleek niet iets waar veel mensen voor warm liepen. Als je dan wederom Windows op de tablet wil brengen dan moet je mensen zien te overtuigen dat je deze keer iets heel anders brengt.
Dan hoop ik maar dat de Metro-interface uitgeschakeld kan worden, want anders gaan er vele mensen zijn die niet gaan warmlopen voor Windows 8 op de desktop.

Ik voorzie hier problemen. Windows is al ruim 15 jaar niet of nauwelijks veranderd qua bediening. Iemand die nu nog met Windows 95 werkt, en dan achter een Windows 7 desktop gaat zitten en even uit zijn doppen kijkt, kan gewoon direct ermee werken. Alleen hier en daar zal moeten worden gezocht naar een verplaatste instelling.

In mijn ogen waren de wijzigingen tussen 95, 98, 2K, XP, Vista en 7 voor dagelijks gebruik van de interface vrij minimaal en is zelfs daardoor een directe overstap van 95 naar 7 goed mogelijk.

Echter, hetgeen meestal gebeurt is dit:

*Microsoft introduceert nieuwe Windows-versie*
Publiek: KAN IK NIET! WIL IK NIET! DE STARTKNOP IS NU ROND EN VROEGER WAS HIJ VIE-HIER-HIER-KAAAAANT! *jank*

Ik hoor nog dagelijks mensen op mijn werk zeggen dat ze "niet kunnen werken met Windows 7", ondanks dat ze het al 1,5 jaar full time op hun systeem hebben staan.

Hoe denk je dan dat die mensen op Windows 8 gaan reageren? Waarschijnlijk slecht. Ik denk dat Windows 8 vanwege de Metro-interface in eerste instantie slecht gaat vallen, als die interface niet per direct uit te zetten is tijdens de installatie Als er weer iets veranderd is in het driver-model waardoor fabrikanten weer nieuwe drivers moeten gaan schrijven, dan is het al helemaal gedaan. Dan gaat Windows 8 nog harder gehaat worden dan Vista (waarmee ik overigens geen problemen had).

Iedereen denkt blijkbaar dat Windows 8 enkel Metro interface is

Dat is niet zo, het is Windows 7 zonder start knop (en uiteraard wat nieuwigheden), aar ook de Metro interface beschikbaar is voor bepaalde apps.

Bvb de weather app op je tablet of windows phone, kan je gewoon op de desktop ook starten, dankzij de metro interface die over alle dingen heen identiek werkt.
Photo apps zullen bvb in de metro interface passen, met de gestures en andere swipes die daar zeer handig zijn

Een office, die blijft draaien zoals de huidige, als een standaard windows applicatie zoals we ze nu kennen. Zelfde voor tal van andere apps :)

"Die kleur is niet vast, maar zal worden aangepast aan het thema dat de gebruiker toepast in Windows."

Wat is lelijk? Het mag dan niet lelijk zijn, het is iid zeer basic. Een kleuter kan het verzinnen; vier schuin gekante vlakken, allemaal even blauw en even.....saai.
Het lijkt wel het budget-oem Windows versie logo, zo goedkoop oogt het.

Dat ze iets anders willen op het tablet moet Microsoft weten, jammer alleen dat de daar de dektop gebruikers ook mee opzadelen. Nooit gedacht aan een Tablet-Windows versie ?

Nee, al die slappe excuses mogen mij gestolen worden. Windows 8 zoals ze het eruit laten zien word een draak van een interface. Kan niet wachten op de mods die komen gaan, back to "old scool Windows". If it ain't broke, don't change it!

Bedrijven, zeker de globale, zijn de parasieten op deze aardbol. Als ik in een ver land ben, wil ik helemaal geen McDonalds, de Hema en KFC! Help! Stop de globa-verschaling!

Tot hoever gaat de telling eigenlijk ? Ook al zo'n dooddoener. Simpel, doeltreffend, maar o zo zouteloos.

[Reactie gewijzigd door Madrox op zaterdag 18 februari 2012 03:25]


Het logo is wel lelijk, dat jij het niet lelijk vindt, tja. Ze hadden nog beter het windows 1.0 logo kunnen gebruiken.

http://www.pickmore.com/w...9/03/windows_1_0_logo.png

De dingen waar je het meest aan moet wennen zijn vaak het beste

tenzij je er nooit aan went ;)

Heb je daar voorbeelden van? Welke extreme toepassingen, uitingen of looks hebben wij na jaren in onze harten en samenleving gesloten?

In de Linux wereld heb je al tijden de grote KDE en Chrome kampen die beiden opgeschrikt werden toen consumentendistro #1 Ubuntu besloot om ineens met Unity op de proppen te komen. Dat is misschien een mooi vergelijk van hoe mensen terugverlangen naar het oude vertrouwde enerzijds en nieuwe looks en structuren omarmen anderzijds.

Als je ergens moeilijk aan went, is het naar mijn mening niet intuitief opgezet, wat een kwalijke zaak is. Daarentegen staat wel dat de snelle, efficiënte oplossingen vaak uitgebreide kennis van shortcuts en trucjes vereisen of een hoge leercurve hebben. Als je eenmaal LaTeX kent, wil je voor lange verslagen bijvoorbeeld nooit meer terug naar het intuïtieve Word of Writer.

Chrome = Gnome?

Linux is anders van opzet. Je kan alles op tig verschillende manieren doen en er ook voor kiezen om de mooiheid compleet te laten vallen en alleen voor efficientie te gaan.
Als je een bepaalde shell als bash of csh goed kent kun je een hele verzameling GUI-based utilities al laten vallen. Die shells zijn dermate intuitief dat je bijna automatisch dingen wil gaan samenvatten dmv de ingebouwde edit-functie, aliassen, scripts e.d. Ik denk niet dat er GUI-software bestaat die daar tegenop kan, alleen het nadeel is dat je de hele tijd tegen tekst aan zit te kijken en moet typen.

Miscrosoft steekt geld in het Zweedse Nokia en nu kopiëren ze ook al de Zweedse vlag.....

Nokia is voor zover ik weet Fins
http://nl.wikipedia.org/wiki/Nokia_(bedrijf)

Het zijn ook de kleuren van de Finse vlag, alleen dan omgekeerd.
2 foutjes, maar samen bijna weer goed :)

Die kleuren liggen dus niet vast :)

Ericsson is zweeds, Nokia is Fins

Ik weet niet wat ik treuriger vind; het nieuwe Windows logo of het feit dat er al 330+ reacties op dit topic zijn gepost ...

Inderdaad gewoon rond uit in 1 woord te beschrijven: gadverdamme.
zoals deze week eerder al meerdere tweakers zeiden doe er wat kleurtjes in...
Waar is het welbekende Rood, Groen, Blauw, Geel ? 8)7

Mja gegeven de tiles die al zo prominent aanwezig waren, ben ik niet geheel verbaast over het rechtlijninge karakter van die logo?

Ik ben wel verbaast dat een standaard raamwerk in isometrische projectie getrademarked kan worden? Je zou toch denken dat er wel meer (kleine) bedrijven zijn die soortgelijke logo's hebben?

[Reactie gewijzigd door Rey Nemaattori op vrijdag 17 februari 2012 19:20]


Het sluit inderdaad goed aan op de Metro-interface. Ik ben benieuwd hoe de wereld het zal ontvangen. Hier was/is men niet beter dan lauw er over. Ik vindt het persoonlijk niet geweldig, maar met betere integratie in het thema?
Ontwerptechnisch is het wel een lastig logo, het vreet ruimte.

Het lijkt op een prullemand waar windows 8 in valt, een PR fiasco dus

Nu je het zegt zie ik het ook, he verdomme..

@ADQ
Uit nieuwschierigheid: waarom vreet het ontwerptechnisch meer geheugen? Ik zou juist zeggen minder kleur = minder ruimte?

Volgens mij word hier niet geheugen bedoeld. Ik denk dat hij het over beeld ruimte heeft omdat het logo best breed kan zijn als ik het zo ziet

Ik bedoel inderdaad schermruimte. Het zal wel in twee delen gehakt worden, en die delen zullen gebruikt worden afhankelijk van de functie. Neem ik aan.
Maar voor reclames, drukwerk, visitekaartjes etc is het net zo'n lastig ontwerp als de nieuwe Rijkshuisstijl.
(Sorry, ik zit in drukwerk...)

Ik ben het met je eens. Voor de mensen die het niet direct zien: http://i.imgur.com/iNs5A.png

Het sluit inderdaad goed aan op de Metro-interface. Ik ben benieuwd hoe de wereld het zal ontvangen. Hier was/is men niet beter dan lauw er over.
[...]
Persoonlijk vind ik het een wat "flets" kleurtje hebben. Maar inderdaad, rechthoekige objecten passen wat beter bij Windows 8. Hier wat "fleurigere rechthoeken" en dan ook gelijk in 3D, dat is veel passender dan vier één kleurige 2D objecten ... ;)

[Reactie gewijzigd door Xubby op vrijdag 17 februari 2012 20:02]


dat flets kleurtje past zich dan ook aan de gebruikers gekozen thema. dus dat blauwe is niet helemaal standaart

Het zou mooier zijn als ze de tiles links (want het zijn geen windows meer) nog steeds in Rood Groen Blauw en Geel zouden doen, en dan de zelfde vorm. Misschien dat ik straks nog een voorbeeldje maak.

Lijkt me een passend modern logo voor deze tijd (:

Dan had het echt 3D moeten zijn, dat is helemaal HOT op het moment. Alleen goed te zien met brilletje uiteraard 8)

Soort van scandinavische vlag maar dan in duo-tone. Yay.

Wat een faal-ontwerp zeg....ik snap de versimpeling en referentie naar hun nieuwe interface, zowel mobiel als op pc...maar dit is wel écht te simpel. En typografisch is het ook allemaal niet briljant, zeg maar...

De kerning van de tekst Windows lijkt inderdaad echt nergens op, de punt van de i staat bijna over de W heen. Beetje amateuristisch dit, de eerste de beste puber met een website heeft daar nog betere graphics en logo's opstaan. 8)7

Inderdaad, ik denk dat als Steve Jobs nog geleefd had, dan had hij een belletje naar Microsoft gemaakt om te vertellen hoe het er beter uit had kunnen zien! :+

Ik vind het ook erg simpel, de nieuwe interface van google is ook wel minimalistisch maar wel op een geraffineerde manier. Ik vind het geen lelijk logo, maar er ontbreekt gewoon iets. Het is blijkbaar microsoft's poging om mee te gaan in de trend. Ik had denk ik had denk ik toch iets gedaan met de welbekende kleuren in combinatie met een grijs of misschien iets van een soort patroon.

Die W en i naast elkaar zien er gewoon niet uit als vind ik dan wel die combinatie tussen de hoofdletter W en de 8 mooi.

Het lettertype lijkt overigens "Myriad Pro" te zijn, alleen het puntje op de i is verhoogd.

Zo had het er beter uit kunnen zien naar mijn mening:
Http://www.2nrg.nl/windows.png

[Reactie gewijzigd door -NRG- op vrijdag 17 februari 2012 22:51]


Soort van scandinavische vlag maar dan in duo-tone. Yay.
[...]
De Zweedse vlag hééft ook maar 2 kleuren :+

Noorwegen dan weer niet.

Noorwegen dan weer niet.
En de Japanse of de Zwitserse weer wel

Dat zijn geen Scandinavische vlaggen, waar het in dit geval over ging.

Wauw.. Als dat geen duizenden dollars heeft moeten kosten...

Zoiets in elkaar soepen kan toch elke leek?

Ziet er niet uit vind ik maar goed.. dat ben ik ;)

Technisch gesproken kan elke leek dat. Maar denk het maar eens uit. Neemt niet weg dat ik persoonlijk het een enorm lelijk logo vind...

Ik denk dat je met duizenden heel erg verkeerd zit. Volgens mij moet je meer denken in miljoen.

Logo van ABN Amro heeft ook meer dan een miljoen gekost. (dat schildje met een geel hoekje)

Edit: ik hou op met bron zoeken, heb betere dingen te doen. Maar als je ziet wat Landor in zijn portfolio heeft, kun je het mss wel begrijpen.

[Reactie gewijzigd door Hedva op vrijdag 17 februari 2012 22:10]


Één miljoen??? Wat ben ik blij dat mijn vriendin binnenkort als graphic designer afstudeert... 8-)

Nou ja, in neem aan dat de prijs ook aan de grootte van het bedrijf ligt... bij een groot bedrijf als ABN of Microsft wordt vast wel een boel onderzoek gedaan onder de consumenten om te bepalen welke logo het beste bij het bedrijf past.

Ik vraag me af of ze bij MS wel zo'n onderzoek hebben gedaan trouwens, want ik vind het gewoon een lelijk logo... kwestie van smaak natuurlijk, maar als ik zo'n logo op de doos zie (of het nou Windows is of iets anders) voel ik me niet zo geneigd om het product te kopen. Het is té eenvoudig en eentonig, het lijkt een C-merk logo wel...

Het is een heel proces waar je als klant en opdrachtgever doorheen gaat. Een logo heeft VEEL impact als je die opeens gaat veranderen. Zo ongeveer alles moet dan ineens anders worden, dus niet alleen briefpapier en businesscards, maar ook het interieur van de panden, de bankpasjes, de website, de reclame-uitingen, corporate software, et fucking cetera.

En dat moet allemaal ontworpen worden. En jouw vriendin gaat niet 1mln krijgen, want je doet het met een team en je bent wel even bezig. En de "kosten" is niet de factuur van het ontwerpbureau, maar die bank maakte ook interne ontwerpkosten. En er kunnen zomaar 20-30 iteraties van een nieuw logo overheen gaat voordat het definitief wordt. Zeker met een star bedrijf als een bank.

[Reactie gewijzigd door _Thanatos_ op zaterdag 18 februari 2012 00:29]


Natuurlijk kost dat veel geld... wat denk je dat 't kost om alle logo's te vervangen op de gebouwen, vloerbedekking, briefpapier, website, powerpoint templates, faxpapier, pinpassen, telebankier automaatjes, formulieren, bedrijfskleding, relatiegeschenken, auto's, stropdasspeltjes, etc, etc. Het ontwerp opzich kost niet bijzonder veel tijd, maar de uitwerking op alle middelen wel.

[Reactie gewijzigd door DutchStoner op vrijdag 17 februari 2012 20:37]


De kosten van briefpapier drukken, logo van staal maken om op de gevel te hangen enzovoort zijn daarbij niet meegerekend.

Er gaat een ongelooflijk proces af bij het maken van logo en, in het geval van ABN Amro, een huisstijl. Je kan wel een mooi logo maken, maar als deze alleen maar werkt op een gevel, en niet op briefpapier, is het een nutteloos logo. etc.

Ik ben bron aan het zoeken maar tot dusver nog niet gevonden. Had eerst ook een pdf van design bureau Thonik over de huisstijl van VPRO. (tijdje geleden veranderd naar dit logo. Ging over het gebruik van logo, etc. Was een document van zo'n 50 pagina's waarin alleen stond, hoe je het logo moest gebruiken met daarin wat voorbeelden.

[Reactie gewijzigd door Hedva op vrijdag 17 februari 2012 21:58]


Nou het is juist soms de kunst om uit terug naar de basics te designen zonder de herkenbaarheid kwijt te raken.
Zo is het ook in de tablet markt. Het meest basic design is in dit geval ook nog eens de meest verkochte, namelijk de iPad. Design en het stukje software maken een totaal plaatje maar enige wat ik er mee wil zeggen is dat. Als je soms de poespas van kleuren/ extra vormen weg laat het juist beter herkenbaar is.

[Reactie gewijzigd door klaasbram op vrijdag 17 februari 2012 19:31]


Het kan inderdaad door een leek gemaakt worden, maar een logo ontwerpen is niet wat jij denkt even een tekeningtje maken. Het moet de hele bedrijven presenteren in een klein ''kunstwerkje''.

Nieuwe logo lijkt me niks meer dan logisch als je MS's nieuwe design filosofie bekijkt:
1. We wanted the new logo to be both modern and classic by echoing the International Typographic Style (or Swiss design) that has been a great influence on our Metro style design philosophy. Using bold flat colors and clean lines and shapes, the new logo has the characteristics of way-finding design systems seen in airports and subways.

2. It was important that the new logo carries our Metro principle of being “Authentically Digital”. By that, we mean it does not try to emulate faux-industrial design characteristics such as materiality (glass, wood, plastic, etc.). It has motion – aligning with the fast and fluid style you’ll find throughout Windows 8.

3. Our final goal was for the new logo to be humble, yet confident. Welcoming you in with a slight tilt in perspective and when you change your color, the logo changes to reflect you. It is a “Personal” Computer after all.
En het is eindelijk wat het zegt dat het is: a window.
Paula asked us a simple question, “your name is Windows. Why are you a flag?”

Als het tegeltjes moeten voorstellen snap ik dat met de nieuwe Metro GUI. Maar als het een venster moet voorstellen snap ik het niet, want Windows 8 heeft juist geen vensters meer.

Maar het heet nog steeds windows.

Ik neem aan dat de Metro-stijl standaard uitstaat op de professionele edities. Zie je *professionals* al met metro werken? Microsoft gooit echt niet het HELE concept van een gedegen OS overboord, waar het meer dan 30 jaar aan gewerkt heeft.

En als Windows 8 echt altijd fullscreen is en het start panel vervangen is door metro, dan zul je zien dat alleen animatiegeile mensen het gaan gebruiken en werkelijk niemand anders.

En wat voor een vlag!
Keer de kleuren wit en lichtblauw om...

Heeft MS niet net de Finse trots ingepalmd?

een logo ontwerpen is niet wat jij denkt even een tekeningtje maken.
Daar denkt Nike toch anders over. Dat was in 1 haal klaar.

Tja, je kan de mooiste verhalen bedenken omtrent de keuze.

Digitale look ?
-Aja, een blauw vlak == digitaal ??? Geen dots, geen bits (01) of enige andere vorm van creativiteit erin. Stel je voor dat het op "steen" lijkt, nietwaar?

Authentically digital is trouwens een mooi begrip. Nietzeggend ook. Digitaal zie je niet, het is kleurloos, smakeloos en onzichtbaar. Met dat gegeven maakt alles wat ze erover vertellen tot een fabeltje. Een digitaal fabeltje.

Punt drie komt nog het dichts in de buurt, nederigheid. Vol vertrouwen toont men nederigheid. Een monopolistisch bedrijf laat haar nederige kant zien; hoe banaal dat ook mag lijken.

Ze hebben het over duidelijke lijnen. Vreemd, de enige lijnen die ik zie worden veroozaakt door de gekleurde vlakken. Haal die weg en wat hou je over? Juist niets! Er zijn geen duidelijke lijnen, integendeel. Je ziet alleen een paar gekleurde vlakken.

ELK logo kan elke idioot namaken. Je betaald niet iemand voor het uitvoeren / maken maar voor het bedenken. En daar gaat tijd en geld in zitten. Zal zeker tonnen tot miljoenen gekost hebben.

Dus toch geen hoax? Dit werd aangenomen in een nieuwsbericht gisteren.

Dan nog, ik vind het geen mooi logo, het logo van Windows 7 is veel mooier.

Het windows 7 logo zag er precies hetzelfde uit als de windows xp logo, die van vista vond ik wel weer apart. Dit is gewoon geheel in stijl met de Tiles in WP7.

Het past inderdaad wel in de metro-interface, maar dan nog: ik blijf het niet erg mooi vinden. Simpel is oke, maar dit logo is te simpel, het lijkt wel amateuristisch.

Maar goed, het blijft een kwestie van wennen...

Het windows 7 logo zag er precies hetzelfde uit als de windows xp logo
Nee, de kleurverloopjes zijn anders, waardoor ze toch een hele andere uitstraling hebben. :)

En dit lijkt eigenlijk weer hard op dat van windows 1...

Ik zie inderdaad nog het meeste gelijkenis met hte logo van Windows 1.0.

Het eerdere bericht was dus toch geen hoax, zoals sommigen dachten. Persoonlijk vind ik het logo van Windows 7 er beter uit zien dan deze - het lijkt wel of hier iets vreemds mee aan de hand is, alleen ik zie niet wat het is.

de vlakken zijn in een soort perspectief, maar de lijnen ertussen niet (zijn niet dunner links dan rechts)

Ik weet niet hoe je daar bij komt?

http://windowsteamblog.co...5F00_01_5F00_008485DD.jpg

Kijk hem maar eens in volle grootte.

Hier is de fix:
http://blog.tarng.com/pos...ogo-is-out-of-perspective
:P

[Reactie gewijzigd door Franckey op vrijdag 17 februari 2012 22:57]


Is dat niet zo gedaan om de "Motion" zoals hierboven is vertelt niet uit te beelden? Op deze manier lijkt het raam naar rechts te bewegen net als dat gebeurd bij de animaties in WP7

[Reactie gewijzigd door jupjup op vrijdag 17 februari 2012 23:47]


Misschien is het geen perspectiefafbeelding, maar is het gewoon een vierhoekig raam. :P

Dat is wat jij wil zien. Ik zie vier fletse vervormde rechthoeken.

Erg uhmm.. blauw. Vind de Window er wel buiten in zien, i.p.v. zo vlag :p Ach het is maar een logo.

En ik denk dat steeds minder mensen dit te zien krijgen.

Afgaande op de geluiden over de Metro interface, moet het maar blijken of het aanslaat (bij bedrijven).

Ja, maar de kleur is dus afhankelijk van je theme. Dan valt het misschien in het echt weer mee.

Het is in ieder geval herkenbaar. Of het een vooruitgang is ten opzichte van het nu nog gebruikte logo? Lijkt mij niet.

Ik vind het ook geen mooi logo maar ik snap het wel. Kijk eens goed naar een Windows Phone. Zie je de gelijkenissen?

Kijk eens naar de Metro UI ;) Ik vind het niks, écht helemaal niks maar goed dat is persoonlijk denk ik.

Waar ik gewoon niet bij kan is dat ze je zulke mooie tools geven om prachtige user interfaces te bouwen met WPF (Xaml) en dan maken ze zo'n simpele user interface...

Simpel is goed Maarten. Kijk naar Apple, die houden zich aan het KISS princiepe waar de Duitsers in de jaren '50 (Braun anyone?) mee begonnen zijn en dat werkt gewoon.

Niks moeilijke menus en uitgebreide wizards, gewoon simpel voor Jan met de Pet.
«  1  2  3  4  ...  18  19  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 20:53 Britse student krijgt acht maanden cel wegens hacken Facebook
Vorige 17:53 Polen keurt ACTA-verdrag af
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011