Hoofdcategorieën
Device Settings

Microsoft: Metro-versie IE10 in Windows 8 ondersteunt geen Flash

Door Arnoud Wokke, donderdag 15 september 2011 14:02, views: 39.646

De Metro-versie van Internet Explorer 10 in Windows 8 zal geen Flash of andere plug-ins ondersteunen. Dat heeft Microsoft bekendgemaakt tijdens Build. In de desktopversie van de browser wordt Adobe's webtechniek nog wel ondersteund.

Het weghalen van ondersteuning voor Flash en andere plug-ins moet de accuduur van de hardware en de stabiliteit van de browser ten goede komen, schrijft Microsoft. Bovendien heeft veel Flash-content op internet, waaronder vooral video's, een fallback in html5, waardoor de browser de content alsnog kan weergeven, redeneert Microsoft.

Het ontbreken van Flash-ondersteuning geldt alleen voor de Metro-versie van Internet Explorer 10 in Windows 8. In het besturingssysteem zitten twee varianten van IE; de andere, die vanuit de desktop-app kan worden gestart, heeft wel ondersteuning voor Flash en andere plug-ins.

Microsoft volgt met de stap onder meer Apple, dat in zijn Safari-browser voor iOS evenmin ondersteuning biedt voor Flash. Inmiddels heeft Adobe nieuwe software aangekondigd, waarmee Flash-content automatisch ook in html5 kan worden getoond.

Microsoft toonde Windows 8 deze week voor het eerst in zijn geheel op zijn eigen ontwikkelaarsconferentie Build. Daarnaast kwam een Developer Preview van het nieuwe besturingssysteem online. In Windows 8 is de interface van het OS op de schop gegaan. Zo is de traditionele desktop een app geworden, terwijl de Metro-interface de desktop vervangt. Tweakers.net publiceerde eerder een hands-on met Microsofts nieuwe besturingssysteem.

Metro-style IE10 in Windows 8

Volgende 14:16 TomTom-systeem moet 'range anxiety' EV-eigenaars wegnemen
Vorige 13:50 IDF: Intel toont waterkoeler voor Sandy Bridge E-cpu's
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  6  »

Niet zo gek om plugins te weren want veel andere populaire plugins zoals toolbars passen ook gewoon niet meer in die full screen Metro interface.

[Reactie gewijzigd door hAl op donderdag 15 september 2011 14:06]


Ik vind dat dat nog altijd aan mij is om te beslissen. Of ik flashplayer wil hebben en een uurtje minder stroom heb, moet ik zelf kunnen in/uitschakelen, en hoeft niemand voor mij te bepalen.
Volgende stap is sms niet meer ondersteunen omdat we ook whatsapp/windows live messenger oid hebben?

Nee, de volgende stap is Whatsapp Windows Live messenger niet ondersteunen, omdat met smsen meer verdiend kan worden ;)

Valt ActiveX hier ook onder of wordt dat wel ondersteund?

Ik hoop dat het niet meer werkt. Weg met ActiveX!

3 maal raden wie de maker is van ActiveX? Denk dus wel dat het ondersteund gaat worden!

Flash plugin is ook gewoon een activeX beest.

Ik vind het toch een beetje raar dat deze tekst genegeerd lijkt te worden..
Het ontbreken van Flash-ondersteuning geldt alleen voor de Metro-versie van Internet Explorer 10 in Windows 8. In het besturingssysteem zitten twee varianten van IE; de andere, die vanuit de desktop-app kan worden gestart, heeft wel ondersteuning voor Flash en andere plug-ins.

Dus eigenlijk: standaard uitgeschakeld, maar de gebruiker heeft met een work-around alsnog de mogelijkheid om. Kwestie van goed lezen nuanceert het geheel dus.
Ik vind het een hele goede zet van Microsoft: ze laten de optie open, maar in principe werkt het op de "beste" manier: energiezuinig.

Het is niet eens een workaround, de desktop is met slechts één muisklik (of vingerbeweging) te bereiken.

Ik denk zomaar dat dat voor verwarring zal zorgen, twee keer "Internet Explorer" op één machine... we zullen zien hoe de gebruiker daarop reageert.

Twee keer IE op één machine…
zolang je op Intel hardware draait, tenminste.

x86 applicaties gaan niet werken op ARM. Op ARM dus alleen de IE zonder Flash.

[Reactie gewijzigd door tuco op donderdag 15 september 2011 17:40]


Ik zit nu in Windows 8, op desktop, metro browser is snelste browser om te starten en nog best fijn om in te browser (Fullscreen). Snap niet waarom het dan niet werkt, zou beter zijn om alleen op tablets te disablen.

P.S. Windows 8 is vreselijk :S kan niet eens een app normaal afsluiten.

[Reactie gewijzigd door cornedor op donderdag 15 september 2011 18:46]


Heb Windows 8 developers preview nu ook. Moet zeggen dat ik het met je eens ben, het werkt vreselijk. De mooie slideovers en animaties tussen veel nutteloze apps voegen niet veel toe. Ook kan je de apps niet afsluiten en dat splitscreen is meer een gimmick dan useful. De flashondersteuning zal ik niet direct missen door de knieval van Adobe en html5. Was dit er niet geweest was ik woest geweest op Microsoft. Toch bekruipt mij t gevoel dat ik het makkelijke gebruik van Windows 7 liever niet inwissel voor een op touchscreen gerichtte, en voor toetsenbord en muis ongeschikte Windows 8.

[Reactie gewijzigd door HgnX op vrijdag 16 september 2011 11:56]


Zegt wie?

Ik neem aan dat ze de andere IE ook hercompileren voor ARM, evenals de klassik desktop.

Maar eerlijk gezegd ik heb nu een paar uurtjes gespeeld met windows 8, en mensen mensen wat een verschrikking.
Metro is echt totaal niet intuitief, en waar de freck is het startmenu gebleven. Dat heen en weer schuiven tussen Metro en Klassik is ook flut.

Ik was van plan de pre-beta op mijn mediacenter te zetten, maar dat gaat niet gebeuren met deze doffe ellende.

[Reactie gewijzigd door Stevendefeij op donderdag 15 september 2011 20:40]


Metro is echt totaal niet intuitief, en waar de freck is het startmenu gebleven.
Het is inderdaad wel even zoeken, maar her startmenu is toch dichtbij.
Optie 1: Met de muis helemaal naar linksonder schuiven.
Optie 2: Druk op de Windows-toets (dat is voldoende, geen tweede toets nodig), dan kom je in de Metro versie van het start menu
Optie 3: Druk op Windows-C. Een sterk vereenvoudige "klassieke" startmenu verschijnt.
Optie 4: Veeg met je vinger vanaf links (dat laatste heb ik niet kunnen controleren bij gebrek aan touch screen).

Zet je er toch lekker MediaPortal op..... :)

Zegt wie?
Steven Sinofsky.
Speaking at Microsoft’s Build developer conference, Windows chief Steven Sinofsky flatly ruled out the possibility of the company offering support for legacy Windows applications with Windows 8 on ARM.
Linkje

"If you build an app using the tools shown off today, it just runs on ARM like it just runs on x86," he said, adding that this capability creates a "huge potential" for new apps to run on both platforms.
Het is een tijdelijk probleem, net als het driver probleem bij Vista dat was. nieuwe programma's zullen meer en meer op ARM en X64 draaien en draaien we straks wel gewoon Photoshop op ARM.

Licht er maar 1 hoe ze het precies laten werken. Zijn het echt 2 verschillende browsers of gebruiken ze 1 browser die je op 2 manieren kan draaien?

Ik denk dat dit juist ideaal is, hierdoor krijgt de gebruiker echt de keuze, zeker omdat dit OS op diverse systemen zal draaien kan je niet met 1 interface werken.

Windows 8 heeft twee internet explorer versies. De een is de "bekende" desktop variant. De andere is een "app".
De apps van Windows 8 werken (zoals bijvoorbeeld bij Android) schermvullend. De internetexplorer app ziet er wel anders uit, en werkt anders dan de desktop variant. Mijn fijn imho.

B.t.w.: die app schil werkt niet echt fijn op een laptop. Weinig nut,je scrolt rot met jemuis.Zal op een tablet vast wel anders zijn, maar doe mij maar de desktopvariant. Jammer dat Microsoft die app schil zo dominant gemaakt heeft. en dat je die niet uit kan schakelen op een "echte" pc.

Yes!
Als je vanuit het Startscherm "Desktop" doet en dan IE opstart krijg je de oude vertrouwde desktop versie met plug-in support in de taakbalk. Wel is dit per default de 64-bit versie (in Windows 64-bit) en niet meer de 32-bit versie zoals in Windows 7 (hoewel deze zich nog wel in de C:\Program Files (x86)\Internet Explorer directory bevindt). Je komt er eigenlijk alleen achter als je in de Task Manager kijkt want in het Help menutje van IE staat het niet aangegeven bij het versienummer.

[Reactie gewijzigd door Thief op donderdag 15 september 2011 18:53]


De keuze voor de 32bits browser in 64bits windows was gemaakt omdat de 32bits versie een heel stuk sneller was. Als men nu standaard de 64bit versie opstart betekend dit mogelijk dat dat probleem is opgelost.

Enige minpunt is dat de 64bit versie ook 64bit plugins nodig heeft. 32bit plugins zullen er niet op werken.

Je kunt het wel willen beslissen, maar als er gewoonweg geen plek voor is dan houd het toch op? Net als dat je geen 2 word-documenten naast elkaar kunt zetten omdat het gewoon niet te lezen is zonder giga in te zoomen

Tip. Maak gebruik van een groter scherm. :Y)

en dus wordt het naast elkaar zetten van twee word-documenten niet ondersteund?
(by the way..... ik zet documenten juist vaak naast elkaar als ik in beide moet werken, dat is weliswaar op mijn laptop, maar metro komt toch ook in de desktopversie?)

Mijn word zet standaard 2 pagina's naast elkaar en dan is hij gewoon op 100% (full hd scherm).

moet zeggen dat full hd schermen niet meer zo duur zijn dus dat lijkt mij geen probleem.

Dat is de beheerdersmentaliteit. Gewone gebruikers willen graag "een werkende machine met de best mogelijke opties".

In de praktijk betekent dit videos kijken met HTML5 en een uur langer video's kunnen bekijken, om maar wat te noemen.

Gewone gebruikers gaan namelijk helemaal niet lopen rommelen in allerlei opties om het beste uit het systeem te halen. Veel te ingewikkeld.

Overigens behoud je nog wel full flash support in de reguliere browser, waarmee de metro-interface (en ik blijf het maar een beetje de tablet/mobile device minded versie vinden) optimaal kan functioneren.

[Reactie gewijzigd door Eagle Creek op donderdag 15 september 2011 14:32]


Video kijken zal wel een probleem worden. In de html5 standaard is nog altijd geen codec opgenomen. MS heeft besloten om native enkel h.264 te ondersteunen maar webm lijkt online de strijd te winnen.

De enige mogelijkheid om webm te laten samenwerken met IE is dan weer via een plugin en laat net dat nu weer niet ondersteund worden. En zo heeft MS weer een stap gezet in het spel rond html5

Jij bent misschien slim genoeg om die af weging te maken maar als je ooit computers hebt ondersteund van truus, mien, kees, jan en god weet wie nog meer dan kom je er snel achter dat het overgrote merendeel van de bevolking dat niet kan. Ik heb zo veel systemen mogen zien waar meer icoontjes op de taakbalk naast het klokje stonden dan dat er ruimte was, en waar er ngo maar een half scherm over was voor de internet pagina omdat de rest gevuld was met allerhande toolbars search engines en andere meuk. Je zult je nog verbazen hoe weinig veel mensen snappen van een installer.

Om je een idee te geven toen ik ooit jaren geleden op een helpdesk werkte kreeg ik een dame aan de telefoon die beweerde dat het internet kapot was. Nu ben je dat al snel gewend en begin je dus maar met uitleggen dat het internet het heus nog wel doet maar dat haar verbinding waarschijnlijk niet helemaal werkt zo als ze gewend is. Ondertussen even de modem en haar PC pingen etc... en natuurlijk is ze gewoon online en is het modem geheel gelukkig... hmmm...
Dus laten we eens proberen naar een pagina te surfen. www.pannekoek.nl lekker onschuldig en niet zo traag en op de een of andere manier ook wel toepasselijk in deze situatie. En de pagina laad gewoon, ok dus wat is er nu toch stuk aan het internet. Goed een paar minuten later was het helemaal duidelijk deze klant die puur toevallig de snelste internet verbinding had die ze kon krijgen kon de portal van de provider niet bereiken en omdat de afgelopen 3 jaar dit alles was wat ze van internet had mee gekregen was het internet dus stuk omdat er onderhoud aan de portal plaats vond en deze gedurende 1 dag niet te bereiken was. (dat is dus bijna 50 euro per maand * 36 om de portal van een internet provider te bereiken |:( )

En als je denkt dat dat extreem is dan heb je echt geen idee... het is ongewoon maar zeker niet vreemd. Er zijn helaas heel veel mensen die de interesse niet hebben of wel niet snappen of simpel weg de tijd er nog niet voor genomen hebben te begrijpen hoe dat internet gebeuren nu eigenlijk werkt en wat nu wel en niet verstandig is om te doen en te laten.

Microsoft neemt een verstandige stap Flash is absolute prut en ondanks dat ik geen Apple fan boy ben (verre van dat) moet is zeggen dat ik Mr. Jobs heel erg dankbaar ben dat hij deze meuk in de ban gedaan heeft. HTML5 bied de zelfde mogelijkheden en heeft het voordeel wel open te zijn. Door mensen de mogelijkheid minder makkelijk te bieden zullen de meeste mensen geen gebruik maken van de andere optie om toch Flash te gebruiken. En dus zal Flash eindelijk uitsterven en alleen nog op slecht of niet onderhouden pagina's aangeboden worden. De grote sites die moeten leven van veel publiek kunnen niet anders dan op HTML5 overgaan en dus kunnen we eindelijk weer eens een stapje vooruit.

Anders dan dat die Metro interface ik weet het zo net nog niet... tot op heden klinkt het allemaal een beetje ribon interface achtig en niet echt iets dat je wilt gebruiken zo lang je de keuze hebt. Aan de andere kant omdat je met ribon de keuze niet hebt raak je er vanzelf aan gewend en kun je op een gegeven moment er toch ongeveer mee werken al is een goede menu structuur nog steeds een stuk handiger en sneller als je het mij vraagt.
Ik denk dan ook dat Metro geen groot succes zal worden omdat voor de meeste mensen een PC is om dingen te doen en niet om weer een nieuwe interface te leren gebruiken. Als de desktop app makkelijk te starten is denk ik dat heel erg veel mensen dit ook zullen doen en eigenlijk nooit de Metro interface zullen gebruiken. Zeker op zakelijk gebied lijkt het me dat het erg lang zal duren voor men aan een nieuwe interface wil.

HTML5 bied de zelfde mogelijkheden
Huh? HTML5 heeft juist veel minder mogelijkheden dan Flash. Het is een open specifiatie, het is stabieler, het is kleiner, en het is een framework minder (scheelt geheugen), allemaal valide punten - maar het blijft HTML, het is erg beperkt qua features en niet vergelijkbaar met 'echte' applicatieplatforms als Java, Silverlight of Flash/Air. Een volgende HTML specificatie zal ooit ergens in de toekomst weer de beste features van deze drie platforms samenvoegen, standaardiseren, en zo gaan we vooruit.

[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op donderdag 15 september 2011 16:10]


Naja naja, tot voor kort zou ik het helemaal met je eens zijn geweest, maar sinds html5 de nodige api's toe voegevoegd voor binaire manipulatie en dus zelfs dingen zoals Text to Speech nu rechtstreeks mogelijk zijn in de browser vertaald vanuit 'echte applicatieplatforms' (automatisch). En voor die TTS moet je maar eens kijken op http://syntensity.com/static/espeak.html (let, wel een grote pagina/download en werkt nog niet in alle browsers);

Het feit dat er na de final HTML5 spec nog allerlei extra API's bij worden verzonnen kan ik geen goed nieuws noemen. In feite is "embrace-and-extend" niet meer iets slechts, maar het hele principe achter HTML >5. Browser X ondersteunt een paar nieuwe API's, browser Y een paar andere, en browser Z implementeert alleen de kale HTML5 standaard. Joepie, crossplatform! Write once, run anywhere!

[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op donderdag 15 september 2011 16:23]


Het feit dat er na de final HTML5 spec nog allerlei extra API's bij worden verzonnen kan ik geen goed nieuws noemen.
Ik geloof dat jij zijn 'sinds' verkeerd interpreteerd.

HTML5 implementeerd nieuwe API's, die zijn er echter niet achteraf bijgekomen. (niet dat HTML5 al uit draft status is, maar d'r komt echt niets meer bij nu)

Maar veel van die API's zitten helemaal niet in de HTML5 spec zelf: Web Storage, Web Sockets, de File en Device API's...het zijn allemaal weer andere standaarden los van HTML5, net als SVG en CSS3. Ze worden in de volksmond wel samengebundeld als "HTML5", maar je kan als applicatie niet op rekenen dat een browser de Device API correct ondersteunt als hij meldt dat hij HTML5 compliant is.

[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op donderdag 15 september 2011 18:16]




Die is beter, ja. Jammer dat ik blijkbaar de enige ben die hem grappig vind (en je niet mag modereren omdat je op mij gereageerd hebt..) :+

Daar ben ik ook bang voor. Immers google maakt allerlei api's voor HTML5 voor in Chrome. Die safari en firefox weer niet ondersteunen.
En andersom ook.. Tuurlijk mag je het dan overnemen maar het wordt wel een wirwar.

Het is nu een gevecht van wie ondersteund wat? De echte HTML 5 specificatie is vaag en de organisatie erachter werkt er ook niet lekker aan om het goed te standaardiseren.

Ik denk zelf dat flash wel even blijft. Puur om markt aandeel. Als ik nu bijvoorbeeld de HTML5 versie van youtube test voelt die speler echt crap aan en fullscreen werkt ook niet. En ik mis vloeiende animaties over de knoppen heen. Het voelt alsof de speler uit stukjes bestaat en niet goed samenwerkt als geheel.

Daarnaast zal die HTML5 versie weer heel anders werken op firefox of ie of chrome want ik gebruik nu safari op een imac.

Mijn conclusie is: Zolang HTML5 nog als crap werkt tegenover flash blijf ik gewoon bij flash en wil ik flash op mijn apparaten. Het werkt immers PERFECT op mijn SGS2 :)
En ook in de browsers... nooit last van gehad.

HTML5 heeft juist veel minder mogelijkheden dan Flash!
Echter, Flash wordt voor 99% gebruikt om korte filmpjes te laten zien en dat is met HTML5 geen enkel probleem.

En open? De spec van een oudere versie van Flash is wellicht open, maar de runtime omgeving absoluut niet.
Waar kan ik een runtime krijgen, anders dan bij Adobe, die de laatste snufjes en DRM zaken van Flash ondersteunt?
Nergens...

Uh ik zeg toch hierboven dat HTML5 open is en Flash niet? :?

Dat Flash inderdaad overbodig is ben ik het mee eens. Het is de lang te rommelig geweest, te lang een risico qua veiligheid (te veel directe toegang tot.. alles) en te langzaam voor de resources die gebruikt worden. Hetzelfde heb ik met ActiveX, maar ook met Silverlight. Als je een website hebt en je moet terugvallen op die techniek, is dat bijna altijd door onkundigheid van de mensen die het in elkaar steken*.

Qua business heb je natuurlijk bedrijven die software op maat gebruiken, maar als dat dan niet web-based software is, hebben ze een onverstandige stap genomen die ze dus bind aan een bepaalde desktop, terwijl een webapp maken niet duurder is of minder functionaliteit bevat. En stel dat er business software van een 'gewone' vendor gebruikt wordt, dan kan die vendor maar beter aanpassen (bijv. Metro support maken of webapp versie), want die moet gewoon de markt bedienen. Dus in dat opzicht is het vooral een kwestie van wat er gebruikt wordt.

Ik denk (hoewel ik hem zelf niet echt wil gebruiken) dat die Metro interface voor de 'domme' gebruikers (ze zijn vast niet dom, maar gebruiken een computer op dezelfde manier als een lamp/typemachine/TV) - laten we zeggen 85% van de computerende mensen, wel een uitkomst is, net als iOS dat is. Mensen kunnen het niet verkeerd doen, en dat hoeven ze ook niet te kunnen. Mensen die komen klagen 'dat ze het zelf willen beslissen' kunnen dan maar de pot op, of gewoon niet zo'n consumenten systeem gebruiken. Niemand verplicht ze het te gebruiken, dus dat gezeur is overbodig.

Qua interface vs andere interface discussie hou ik meer van gemengde interfaces, zoals Rhino (nurbs modelling pakket). Je krijgt een GUI, met een commandline. De Gui kan je ook nog eens met je muis, of keyboard of beide besturen, je kan in je werkomgeving aan de slag, maar ook via menus. En dat alles kan ook via commandline. Dat soort combinaties (voor bepaalde soorten software) zijn naar mijn idee een van de betere oplossingen. Niet iedereen wil knopjes, en als je er over na denkt, twee handen op een toetsenbord kunnen meer doen dan een muis.


*) = Behalve dingen die je (nog) niet in HTML5 kan doen, zoals bijv. webcams/microfoons aanspreken.

Hetzelfde heb ik met ActiveX, maar ook met Silverlight.
Kan je die uberhaupt in 1 adem noemen? Ze zijn totaal en fundamenteel anders. De een is een brug van onveilige ouderwetse JS/HTML naar onveilige native code (in feite net als de nieuwe HTML5 API's), de ander is een modern, volledig gesandboxed managed code platform a la Java wat volledig los van de (veel makkelijker exploitable) browser draait.

[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op donderdag 15 september 2011 18:42]


Beste Coops,

Ik geef je helemaal gelijk op het feit dat er een heleboel mensen zijn die niet weten wat ze doen. Leuk voorbeeld 60 euro voor het kijken van 1 website.
Ik heb ze erg mee gemaakt maar die vindt ik wel grappig.

Maar op je opmerkingen over metro.
Metro interface is voornamelijk bedoeld voor de tablet en telefoons.
En Microsoft wilt dit gevoel ook bieden op de desktop.

Misschien is het niet zo duidelijk.
Maar laat me je de voordelen vertellen van de nieuwe windows 8.
ARM ondersteuning. 1 OS voor desktop tablet en mobiel.
Op mobiel en tablet werkt metro beter dan dezelfde os voor desktops.

Vergelijk dit met Apple of Google:

OS is overgegaan
Iphone interface kun je vergelijken met Metro.

Google is in de opstart.
Heeft android en is bezig met chrome

Wat Microsoft nu presenteerd hadden ze meteen in het begin moeten doen.
Maar er zijn zoveel mensen die Microsoft gebruiken. Als ze hier in het begin mee waren gekomen zouden de conservatieven hebben gezegd het gaat te snel het is lelijk.
Als het te langzaam gaat stappen de mensen die de beste tech willen over naar OS die wel de nieuwste tech kunnen bieden. Veel dingen in windows 7 loopt tegenwoordig voor op bij Mac OS.

ARM ondersteuning is leuk, maar gaat ook veel scheldende mensen opleveren.
Je kunt er op wachten dat een of andere chineze computerboer een pc met een ARM chip gaat uitbrengen, en dat mensen dan heel hard op forums zoals GoT komen zeuren dat hun 'tekenprogramma' of 'dat ene videoprogramma' niet werkt.
Natuurlijk is het mooi dat ze ARM meepikken maar dit gaat voor de IT'ers onder ons een hoop extra uitlegwerk betekenen.

Iphone interface kun je vergelijken met Metro.
??? Metro is een HTML/JS interface, de beste vergelijking is met WebOS. De iPhone interface is in Cocoa, een native iOS framework - dat kan je het beste vergelijken met Windows Presentation Foundation.

[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op donderdag 15 september 2011 16:28]


Dezelfde mogelijkheden? Ik zou me toch eens even gaa n inlezen als ik jou was. De nieuwe mogelijkheden dmv Actionscript 3, of molehill.

Maar als je inderdaad niet verder kijkt dan je neus lang is.. hebben ze dezelfde mogelijkheden.

Flash vervangen door HTML5? Ik heb vandaag een poging gedaan om een tamelijke complexe vector-wereldkaart, in Flash gemaakt, om te zetten naar HTML5. Daar is het prachtige Swiffy voor, wat werkelijk heel goed werkt. De animatie werkte voor 99% goed, en wat niet goed werkte was aan te passen.

Alleen... de gegenereerde code was 5MB groot, de Flash swf was 35kb groot. Dat is een factor 150!!! Een script van 5MB is onacceptabel. Flash kan bepaalde dingen gewoon heel goed, en dat zie ik nog niet heel snel veranderen.

Flash comprimeert, heb jij dat ook met je code gedaan? Best grote kans dat het dan even groot is.

Je kan dus nog steeds wel flashplayer gebruiken, maar dan moet IE op een andere manier opgestart worden. Een soort IE-lite vs. IE-full dus.

MrDrako,

als jij het zou graag wilt hebben dan maak je er toch een hack voor?
Maar je kunt moeilijk van microsoft eisen, want zou klink jij, dat ze iets moeten implementeren EN ondersteunen omdat JIJ zo graag de keuze wilt hebben.

Overigens kan ik deze keuze van Microsoft en Apple prima begrijpen. Er zijn genoeg andere mogelijkheden om hetzelfde te bereiken zonder flash. Ik ben zelfs blij dat Microsoft dit zo ook doet, want wat dacht je van flash koekjes in je metro interface? Dat wil je toch niet??

Lekker op HTML5 en CC3 + Javascript houden, en je kunt momentel wel bijna alles doet wat je vroeger met flash had moeten doen.

Edit:typos

[Reactie gewijzigd door 282252 op donderdag 15 september 2011 17:14]


Een tweaker wilt het vaak nog zelf beslissen, maar heb je wel eens de browser gezien van een menig normale gebruiker? Minstens 4 toolbars, vraag je waarom, blijkt vaak de gebruiker niet te weten hoe deze weg moet.

De oplossing is heel simpel, en de meeste tweakers zullen dat toch al doen: gebruik gewoon geen IE.

Heb je het artikel wel gelezen? IE10 ondersteund flash, alleen niet in de Metro variant.

En MS wil Metro pushen als de defacto standaard interface en de metro-IE dus ook als toekomstige standaard browser.

Dan ga je op je W8 tablet uit metro, start je de gewone IE en voila, Flash is yours.

Ja en laten we ook DOS voor eeuwig ondersteunen omdat sommige mensen gewoon niet zonder kunnen. Dit heet gewoon vooruitgang, want het is nu onderhand duideljik dat Flash stervende is en dat er betere alternatieven zijn. Als jij zo nodig flash wilt, dan JA, je moet gaan zoeken. IEMAND moet de stap nemen om Flash uit te faseren.

Niet iedere verandering is een verbetering.

Het is duidelijk dat Microsoft met Windows 8 vol inzet op de tablet.
1) Touch-screen ondersteuning (al sinds Windows 7 maar de GUI was niet geschikt)
2) Ondersteuning ARM-achitectuur. Sinds de opkomst van ARM in diverse tablets en het niet echt aanslaan van de tablets met Intel Atom, waar de netbooks juist wel een succes waren, maar die draaiden in meerderheid XP (Vista/7 zijn er eigenlijk te zwaar voor, vandaar dat Intel nu met Google Android aan het optimaliseren is voor de Atom)
3) Metro-interface, geoptimaliseerd voor touch-bediening, dus voor tablets.
4) Geen ondersteuning meer voor Flash, bij de internettende telefoon en bij de iPad schijnt dat ook geen bezwaar te zijn, en aangezien Microsoft het ook liever kwijt dan rijk is, is het nu het meest geschikte moment om het te laten vallen. Uiteraard blijft men wel Silverlight ondersteunen.

Voor Microsoft maakt het straks niet meer uit of je tablet nu ARM-based is of Intel-based, in beide gevallen kun je Windows 8 draaien. ARM wordt ook steeds krachtiger (nu al dual-cores in de telefoons, quad-cores komen er aan) verdwijnt daarmee het onderschijd tot de tot nu toe krachtiger Atom. Het grote verschil is dat de x86-versie nog legacy-applicaties zal kunnen draaien, echter dat zal ook beperkt zijn omdat de x86-versie uitsluitend 64bits wordt.

Wat mij betreft, ik vind de Atom al te weinig krachtig voor Windows, dus gaat de ARM het zeker niet trekken, of omgekeerd, ik vind Windows al te zwaar voor de Atom, dus voor de ARM gaat het zeker te zwaar zijn.Ik zet daarom mijn kaarten liever op Android, waar het de Atom-cpu betreft, tenzij Windows 8 echt significant lichter wordt. Wat betreft Brazos, dat zal al beter gaan.

Van deze focus op de tablet, is de desktop-gebruiker, zeker de zakelijke, de dupe, en dat geld even goed voor de notebookgebruiker. Mischien dat voor de laatste het antwoord licht bij de komende hybride's: kleine notebooks met touchscreen.

Of ik flashplayer wil hebben en een uurtje minder stroom heb, moet ik zelf kunnen in/uitschakelen
Feit is dat de meeste mensen die link niet zien.
Als Win8 tablets door de korte accuduur in de ogen van de consument een slecht imago krijgen, dan zullen ze slecht verkopen. Dat heeft ook Apple ingezien ('niet goed voor de user experience').
Beide bedrijven zijn er natuurlijk bij gebaat bij stevige verkopen, en dat heeft nog altijd prioriteit - het zijn tenslotte geen liefdadigheidsinstellingen.
Volgende stap is sms niet meer ondersteunen omdat we ook whatsapp/windows live messenger oid hebben?
Wie weet. Als de betrokken bedrijven er meer aan kunnen verdienen, zullen ze het waarschijnlijk ook wel doen ;)

Er zit een verschil tussen een content-plugin en uitbreidingen die alleen maar "rotzooi"-toolbars activeren.

Aan de andere kant: Als men voor 100%-standaard-web-techniek (dat is: HTML5,CSS,JavaScript, SVG) gaat dan is het een stap waarik persoonlijk geen enkel probleem mee heb...

Op een iPhone/iPad kan men ook zonder problemen browsen, dus waarom niet met een IE10 zonder ActiveX (want daar komt het m.i. feitelijk op neer)

edit:
typo

[Reactie gewijzigd door Little Penguin op donderdag 15 september 2011 14:44]


Tip: als je Windows 64-bit hebt, gebruik de 64-bits Internet Explorer. Heerlijk snel en stabiel, want geen Flash, geen plug-ins (zijn er nauwelijks voor 64-bit), geen ActiveX (idem).

Niet zo gek om plugins te weren want veel andere populaire plugins zoals toolbars passen ook gewoon niet meer in die full screen Metro interface.
Er zullen heus wel Metro plugins komen dus dat het niet zou passen is een non-argument.

Na de klachten regen bij Microsoft dat de Facebook games niet werken zit Flash er zo weer in.

Na de klachten regen bij Microsoft dat de Facebook games niet werken zit Flash er zo weer in.
Je wordt omlaag gemod maar je hebt wel gelijk, heel veel online games draaien op flash, en ik denk met druk van google en facebook dat het er in notime weer inzit

Of iedereen schakelt over op Firefox, Chrome, Opera, K-Meleon en afgeleiden (Flock, Pale Moon, Iron, ...)

Ja alleen Windows 8 wordt wel weer erg 'bloated' zo. Twee IE's aan boord terwijl ik IE niet eens gebruik. Moet je in Metro trouwens 'verplicht' IE gebruiken?

Er is één IE aan boord. De hele Metro interface draait op de IE engine. Er zijn alleen verschillende "views" voor IE.

En je kunt gewoon Firefox of Chrome blijven installeren op de Klassieke Desktop. Of er ook een Metro versie van komt is wel een interessante, want Metro ís deels IE. Zoals je elders kunt lezen kan je een Metro app maken met HTML 5 en Javascript.
Maar Metro is ook weer geen complete IE, je kunt er ook .NET en C++ apps op draaien.

Toolbars zouden altijd verboden moeten worden!

Dus Apple had toch gelijk met hun non-flash beslissingen op hun smartphones en tablets over de accuduur :)


Buiten de discussie om (echt geen zin in), alsof MS (of Apple) het perse bij het rechte eind heeft als ze wat roepen.

Daarbij is HTML5 ondertussen (zeker wanneer Windows 8 uitkomt wat nog een tijdje duurt) wat verder ingeburgerd dan de tijd dat Apple het weigerde (toen had IE bijv niet eens HTML5 ondersteuning dus moest je voor IE wel flash gebruiken en op iOS HTML5), nu is flash al misbaarder geworden dan 2 jaar terug...

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op donderdag 15 september 2011 14:14]


nu is flash al misbaarder geworden dan 2 jaar terug...
Onder andere dankzij het feit dat iOS geen flash ondersteunt, daardoor kreeg HTML5 meer credibility en zeeg de support voor Flash ineen. De anti-Flash doctrine van Apple is dus wel degelijk verstandig geweest.

Maar ja, dat ga je pas zien als je het door hebt :)

[Reactie gewijzigd door boksbeugel op donderdag 15 september 2011 14:27]


De anti-Flash doctrine van Apple is dus wel degelijk verstandig geweest.
Voor Apple ja, want doordat HTML5 niet zoveel mogelijkheden heeft is iedereen maar Apps gaan schrijven. Vendor lock-in, ka-ching!

[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op donderdag 15 september 2011 16:28]


En daarom werken ze ook hard om het wel mogelijk te maken om volledige applicaties in HTML te schrijven door een degelijke engine (webkit) te maken welke vele mogelijkheden heeft en door veel fabrikanten (Google, HP, RIM) gebruikt wordt.

En geven ze ook bijdrages aan Sproutcore een framework om jawel, applicaties in de browser te maken.

Jep, een open standaard prefereren is echt 'verdor lock-in, ka-ching!'.

Dat bedoel ik niet. Webkit is een mooie engine, maar je kan er geen echte applicaties mee draaien. Een widget of simpele webapp, dat gaat nog wel maar dat is geen bedreiging voor Apple's inkomsten. Een volwaardige applicatie kan op iOS alleen in hun eigen Cocoa framework draaien. Flash (en Java en Silverlight) zijn frameworks die rechtstreeks met Cocoa concurreren - en die weert Apple dus van hun platform. Daar ben ik ben er ook niet tegen (Apple mag op hun eigen platform gewoon doen wat ze willen), maar het maakt het developers wel moeilijker om crossplatform applicaties te ontwikkelen.

Apple staat sinds eind vorig jaar wel degelijk Apps gemaakt met Flash/Adobe Air toe in de AppStore. Een van de meest populaire Apps op dit moment, Machinarium, is hiermee gemaakt.

Inderdaad, zelfs Adobe begint dat een beetje in te zien, ze zijn druk bezig met Adobe Edge, een HTML5/CSS3/JS design tool waarvan er nu een beta beschikbaar is.

Drie dagen geleden vond je het nog een nadeel dat men van Flash naar HTML5 ging?
Met dank aan JOUW iPad krijg ik de nadelen van JOUW iPad (namelijk dat flash omgezet gaat worden in HTML5 waar ik wel last van heb ipv flash wat standaard uit staat maar wanneer nodig gebruikt kan worden)...
watercoolertje in 'poll: iFlash'

Ja Watercoolertje..dus wederom was Apple weer de eerste die zo'n beslissing DURFDE te nemen.
Die hebben altijd al gezegd dat het te zwaar was om je iPhone nog lekker te laten lopen..het accu slurpt, het verouderd was etc.
Apple had gewoon weer een vooruitziende blik en durfden de beslissing wederom te nemen.
En wederom blijft het voor sommigen moeilijk om toe te geven.

Er was toen nog geen vervanger voor Flash, dus een slap excuus was het wel zoals je het formuleert. Nu dat Html5 eraan komt kan Flash ontbreken.

Inderdaad, maar maak het wel Toen en Nu van.. HTML5 is nog niet zo ingeburgerd of uberhaupt af/klaar.

Maar uiteindelijk gaan we er wel naartoe over een paar jaar.

HTML 5 is nog lang niet op het niveau van Flash en zal daar ook wellicht nooit komen als we het hebben over interactiviteit en (meerdere) geluiden tegelijk. Interactie met geluid is echt een ramp in HTML 5. Iets wat wel vanaf het begin al simpel met Flash te doen was (eind jaren 90). HTML 5 is leuk voor grafische dingen en filmjes maar door het wegdrukken van Flash zal het internet er zeker anders uit gaan zien. Voor mij jammer, kwam en kom graag op sites die lekker creatief met beeld en geluid om gaan. Maar het lijkt toch een onontkoombare realiteit te worden.

Echter: de HTML 5 push lijkt mij toch in de eerste plaats in te zijn gegeven om Apps te kunnen verkopen. Wat deze worden geschreven in talen die wel die rijke content (interactief/ beeld en geluid) aankunnen. En wat is er meer van belang voor het toekomstige Microsoft met hun Win8, WP7, etc. eco systeem. Juist om Apps te kunnen verkopen. Zodat deze niet meer surft naar al die gratis interspelletjes vaak gemaakt in Flash. En dus de consument vooral geen keuze te bieden of ze Flash aan of uit willen zetten in hun browser.

[Reactie gewijzigd door zap8 op donderdag 15 september 2011 15:04]


Er waren indertijd wel voldoende methoden om flash teh vervangen. Ik kan mij nog heel goed herinneren dat er prachtige javascript demo's waren die de meest geweldige zaken om het scherm kon toveren kwa grafisch geweld.

Je kon toen ook al prima video's maken en deze 'native' afspelen op een mobiel device, getuigen de diverse sites die met een kleine aanpassing detecteerde dat er een mobieltje aan het browser was en de youtube app op de iphone openende.

html5 is er al hoor? Zie bijvoorbeeld geenstijl.nl met haar <article>s, <section>s en css3 mediaqueries.
Het is niet meer zo (zoals bijv vroeger met xhtml 1) dat er eerst jarenlang vergadert wordt over de specs, en zodra die af is browsermakers de boel gaan implementeren.
Stukje bij beetje worden de specs bijgewerkt en gefinaliseerd, en browsermakers voegen bij elke release meer implementaties toe.
Al doende leert men, en ik als developer vind het veel fijner om constant extra mogelijkheden aan mijn skillset toe te voegen dan eens in de X jaar een hele shitload.

Apple was alleen een beetje veel te vroeg. IE10 komt voorlopig nog niet uit, zodat html5 nog even de tijd heeft om volwassener en breder geadopteerd te worden.

Ja, en de consument heeft ze afgestraft voor te vroeg te zijn. De iPhones and iPads werden massaal genegeerd en de weinige die verkocht werden werden meteen naar de winkel teruggebracht door boze klanten die Flash eisten!

Oh, wacht. Niet dus.

Toch gek, iedereen weet dat Apple zo fout zat door flash te weren, behalve de miljoenen mensen die de apparaten toch kochten en flash voor geen seconde misten.

Voor geen seconde misten? Vrijwel iedereen die ik ken mist Flash op zijn/haar Apple product. Dus beetje loze uitspraak die je daar doet.

Dat ze het voor lief nemen is wat anders, neemt niet weg dat Apple het niet voor ze had mogen beslissen.

Dat ze het voor lief nemen is wat anders, neemt niet weg dat Apple het niet voor ze had mogen beslissen
Apple heeft niets voor ze beslist. Apple heeft beslist dat er op iOS apparaten geen Flash komt.

Als 'vrijwel iedereen die je kent' dan toch een iOS device koopt, en dan loopt te mekkeren dat ze Flash missen, dan hebben ze dit zèlf beslist op de moment dat ze hun pinpas door de lezer haalden. Ik heb bijvoorbeeld zelf beslist dat ik Flash nooit never nodig heb en dus zonder gezever een iPhone kan gebruiken.

[Reactie gewijzigd door RubenTheys op donderdag 15 september 2011 14:44]


alsof iedereen een tweaker is en weet dat apple geen flash ondersteunt.... ik denk dat 80% daar pas achteraf achter komt als ze een flash site willen openen..

Hehe, de meeste mensen in mijn omgeving weten niet eens dat er iets als flash bestaat,
als de browser een site met flash-content niet wil laden, klikken ze doorgaans gewoon
de hele boel weg...

"ondersteuning voor vlesj? was da?"

De mensen die ik ken met een iPhone/iPad/iPod touch missen Flash juist helemaal niet, vreemd...

Vrijwel iedereen die ik ken mist Flash op zijn/haar Apple product
Excuseer??

Je kan gewoon Flah gebruiken op iOS, browsers genoeg in de App Store.
En in Mac OS X is Flash gewoon standaard.

// lachen!! je mag blijkbaar geen fouten meer corrigeren hier, en al zeker niet verkondigen dat Flash werkt op iOS!

[Reactie gewijzigd door drib83 op donderdag 15 september 2011 16:03]


Voor geen seconde misten? Vrijwel iedereen die ik ken mist Flash op zijn/haar Apple product. Dus beetje loze uitspraak die je daar doet.
Loze kreet. Iedereen kan wel roepen dat ze twintig man kennen die allemaal, stuk voor stuk, Flash missen. Ik zie in mijn omgeving het tegenovergestelde, al is dat in deze context een net zo loze kreet ;)
Dat ze het voor lief nemen is wat anders, neemt niet weg dat Apple het niet voor ze had mogen beslissen.
Dit argument is enkel geldig als Apple Flash ondersteuning zou hebben weggenomen. Het heeft echter nooit in iOS gezeten en zal er ook nooit inkomen.

@DSrPoncho.
Of jij kent niet veel mensen..of die mensen zijn ook anti apple ofzo.
Heb het zelf nog NOOIT gemist..en mensen in mijn omgeving ook niet.
Die ene keer dat je ECHT iets mist (zoals wat) doe je het thuis..maar zelf heb ik echt nog nooit wat gemist.
Wat missen al die mensen in jouw omgeving dan echt?? Wat kunnen ze niet waar ze flash echt voor nodig hebben?

Dat ze het voor lief nemen is wat anders, neemt niet weg dat Apple het niet voor ze had mogen beslissen.
Genoeg mensen die devices terug hebben gebracht omdat 'flash' niet werkte. (playbook, webOS)

Vreemd genoeg hoorde je dat nooit bij iOS devices.

De Playbook doet gewoon Flash, toch? Het ding is nota bene gebaseerd op Adobe Air!

De Playbook doet gewoon Flash, toch? Het ding is nota bene gebaseerd op Adobe Air!
hij ondersteunde volgens mij een aantal dingen (nog) niet. En was 't niet Java wat RIM deed?

Niet meer, RIM heeft Oracle de deur uit gegooid en is met het nieuwe Playbook/QNX OS Adobe in zee.

dat komt omdat schapen die hip willen zijn graag beperkingen voor lief nemen..

beeeeeeeeeeeeeeeeee zei het apple volk.. kijk mij is hip zijn met mijn kreupele apparaat waar ik weinig tot niks over te zeggen heb en de oppergod apple het allemaal laat beslissen voor mij.. beeeeeeee

:z

welke beperking? ik heb al 3 jaar een iphone en een android telefoon, maar ik wil toch nooit meer anders als de iphone.. ios heeft voor mij geen enkele beperking.
en er is niets wat zo gebruiksvriendelijk draait als IOS.

en met een jailbreak heb ik helemaal geen beperking meer..


Mijn Android is af fabriek niet geroot en ik mag geen apps buiten de Android marketplace om installeren. Volgens jouw redenatie is mijn HTC kreupel.

Lol... je mag zonder root wel apps buiten de market installeren hoor :) wat een onzin..

Standaard (sorry, "af fabriek") stond "allow install of non-Market applications" uitgevinkt ;)

[Reactie gewijzigd door Pliskin op donderdag 15 september 2011 17:58]


hahaha, jailbreaken is niet van fabriek af dus telt het niet. Ook altijd van die non-argumenten.
Ook al kan het wel dan moet het nog wel op de manier zoals de Android liefhebbers het willen.
En ook zonder jailbreak kun je flash afspelen..zijn diverse apps voor in de normale appstore.

Apple was alleen een beetje veel te vroeg. IE10 komt voorlopig nog niet uit, zodat html5 nog even de tijd heeft om volwassener en breder geadopteerd te worden.
exact.. Nu begint html langzaam op te komen en over een jaar of 3... als het goed is een goed standaard

Volgens mij wist iedereen dat al hoor. Is ook wel vrij logisch als je erover nadenkt.
Gamen op een smartphone is ook niet goed voor de accu.

Maar het gaat erom dat nog zoveel content op internet uit flash bestaat. Denk aan de vele duizenden videosites, waar je gratis series kan streamen.
Vooral toen Apple ermee begon, toen was nog bijna niks in html5. Nu nog steeds niet eigenlijk. Zoek maar eens een streaming video site met Amerikaanse series die in html5 zijn.

En als de gebruiker dit wilt zien, dan geef je hem de optie. Als ik Flash wil installeren, dan doe ik dat.

[Reactie gewijzigd door DNA_Saint op donderdag 15 september 2011 14:11]


Dus Apple had toch gelijk met hun non-flash beslissingen op hun smartphones en tablets over de accuduur :)
Nee, Apple had ongelijk en nu Microsoft ook.

Dus Apple had toch gelijk met hun non-flash beslissingen op hun smartphones en tablets over de accuduur :)
:? waar heb je het over?

heb je opzich met HTML5 toch ook niet meer nodig?

Als elke site met HTML5 werkt of geen Flash gebruikt niet nee. Helaas is de werkelijkheid totaal anders.

En de Metro-versie is dan voor telefoons en tabs? Dan volg ik het nog een beetje maar je kunt het ook niet aanzetten indien nodig?

Edit: Andersom dus, slecht gelezen maar dan begrijp ik MS helemaal niet meer :?

[Reactie gewijzigd door Solutio op donderdag 15 september 2011 14:06]


En de Metro-versie is dan voor telefoons en tabs? Dan volg ik het nog een beetje maar je kunt het ook niet aanzetten indien nodig?

Edit: Andersom dus, slecht gelezen maar dan begrijp ik MS helemaal niet meer :?
Daar komt 't op neer ja. Alleen kun je op de tablets als het goed is ook nog omschakelen naar 'windows classic', en daar heb je wel weer een volledige IE.

Nee, het gaat om de IE versie die je vanuit het 'hoofdscherm' opent onder windows 8, ga je naar de desktop en start je vandaar IE dan krijg je dus zoals je op de desktop gewend bent..

Wel Silverlight? :)

Ja maar die vreet nog meer energie natuurlijk als flash dat meer geoptimaliseerd is. Dus dan valt het Accu argument ook weer weg ;)

Silverlight ligt als platform technologisch weer een straatlengte voor op Flash, en is al helemaal onvergelijkbaar met HTML5. Misschien dat de technologie in Silverlight (of een variant erop) ooit in HTML6 of 7 gestandaardiseerd wordt, maar dat duurt nog jaren.

Dat wil niet zeggen dat Silverlight een geweldige toekomst heeft (het zit in de mangel tussen native code wat sneller is en HTML5 wat simpeler is), maar als technologie is het echt een geweldig platform, zeker vanuit security oogpunt. Maar ja, dat was JavaFX ook, en dat heeft het niet gered.

[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op donderdag 15 september 2011 15:18]


HTML6 of 7 komt nooit, HTML5 is een levende standaard

Silverlight ligt als platform technologisch weer een straatlengte voor op Flash, en is al helemaal onvergelijkbaar met HTML5. Misschien dat de technologie in Silverlight (of een variant erop) ooit in HTML6 of 7 gestandaardiseerd wordt, maar dat duurt nog jaren.

Dat wil niet zeggen dat Silverlight een geweldige toekomst heeft (het zit in de mangel tussen native code wat sneller is en HTML5 wat simpeler is), maar als technologie is het echt een geweldig platform, zeker vanuit security oogpunt. Maar ja, dat was JavaFX ook, en dat heeft het niet gered.
Hoop het alsjeblieft niet ..
Dat is nog erger dan de oude JRE |:(
en nog minder cross platform.. geef me dan alsjeblieft Java

vanuit beveiligings oogpunt zou ik zeker geen flash meer willen.
als je kijkt dat flash een groot beveiligings lek is op je windows pc dan kan ik van vanuit microsoft oogpunt goed begrijpen. Er wordt altijd geklaagd dat windows zo lek is, maar dat blijkt hier toch anders.
http://www.securelist.com/en/analysis/204792186/IT_Threat_Evolution_Q2_2011
7 van de 10 gebruikte lekken komen toch via flash binnen.

Ik geef Microsoft toch gelijk in deze keuze.

Volgens mij had MS silverlight zelf ook al min of meer opgegeven

Silverlight lijkt ook niet te werken in de Metro IE browser. Dat is natuurlijk ook gewoon een plug-in. Ik denk dat Microsoft toch op HTML5/JavaScript mikt. Of misschien bouwen ze Silverlight technologie alnog direct in de browser.

Wauw, Microsoft die standaarden volgt.

Dit klinkt misschien als bashing, maar ik ben van mening dat ze dat in het verleden dat nooit echt gedaan hebben.

Ook dat ze al native html5 ondersteuning voor windows applicaties hebben is top! Ik had eerder van ze verwacht dat het Silverlight only ofzo zou worden.

[Reactie gewijzigd door Oerdond3r op donderdag 15 september 2011 14:07]


waar staat dat het niet implementeren van flash een standaard is?


2. eigen (gesloten) "uitbreidingen"
Dat is op zich geen probleem zolang als dat je maar weet dat je je pagina dan alleen onder Windows kunt draaien en op slechts 1 bepaalde browser. Het is dan aan de ontwikkelaar/opdrachtgever de keuze om het wel of niet te gebruiken.

Een 'open' uitbreiding maken is niet altijd een voordeel ... een 'open' uitbreiding kan door een groot bedrijf misbruikt worden om zijn eigen keuze er doorheen te drukken onder het mom van "het is open". Ik heb idee dat dat is wat Google met WebM heeft gedaan terwijl er al voor H.264 gekozen was.

Ze kennende zal er wel weer sprake zijn van:

1. onvolledige support voor de standaard.
2. eigen (gesloten) "uitbreidingen"
Flash is meer open dan silverlight ooit zal worden, flash is wereldwijd cross platform.. osx/windows/linux

Ik heb het idee dat ze eerst hoog van de daken willen schreeuwen hoe bijzonder vernieuwend en baanbrekend Windows 8 gaat worden, zodat mensen er veel en wild over gaan speculeren en discussiëren. Vervolgens komt er een gematigde uiteindelijke versie op de markt , die een stuk minder speciaal is dan gedacht en veel minder met gevestigde tradities breekt, om het toch maar iedereen naar wens te kunnen maken.

Maarja, we zullen zien :)

tegen de tijd dat dit uitkomt hebben we inderdaad geen flash meer nodig.
Voor nu kun je er bijna niet omheen, maar ik denk dat zodra Windows 8 klaar is voor het publiek we met HTML5 werken

Hahaha, ja hoor. Binnen een jaar is alle Flash uit de wereld en zijn alles miljoenen sites over op HTML5 (dat op zichzelf nog niet eens af is).

Bovendien heeft veel Flash-content op internet, waaronder vooral video's, een fallback in html5, waardoor de browser de content alsnog kan weergeven, redeneert Microsoft.
Dus niet allemaal en dan moet je voor dat ene filmpje je andere browser openen. Kon dat nou niet automatisch? html5 wanneer er een fallback was, en wanneer niet toch automatisch flash..? Zal wel aan mij liggen.

[Reactie gewijzigd door NoUseWhatsoever op donderdag 15 september 2011 14:08]


Snap echt niet waarom MS dit doet. Je kijkt toch niet continu flash content?
Het handige in Android is juist dat je kan instellen dat Flash automatisch uitstaat, maar wanneer je een flash object aantikt, de content start.

Oftewel, flash start alleen als de gebruiker dit wil. En dit wil je toch hebben voor je gebruikers? Ik kijk nu bijna elke dag voor het slapen gaan of in de OV een aflevering van The Big Bang Theory. Deze video's zijn allemaal te bekijken met een flashplayer. Als ik wil dat Flash op mijn telefoon komt en ook al gaat de accuduur dan drastisch naar beneden, dan moet ik dat zelf weten...

@ DNA_Saint "Snap echt niet waarom MS dit doet. "

Ze willen net als Apple gewoon Apps verkopen en dus ook op de Desktop (heb het even niet over mobiele apparaten). Op het net stikt het nogaltijd van gratis Flash spelletjes sites. Die allemaal interactief met beeld een geluid omgaan. Dat laatste (geluid) is echt problematisch in HTML 5. Dus ja, als je nog spelletjes wilt spelen met leukje geluidjes, zul je ze moeten kopen in de vorm van Apps als Flash niet meer bereikbaar is via een browser...

Want je kan enkel in Windows 8 nog installeren vanuit de market... oww nee, toch niet.. zit je daar even naast.
«  1  2  3  4  5  6  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 14:16 TomTom-systeem moet 'range anxiety' EV-eigenaars wegnemen
Vorige 13:50 IDF: Intel toont waterkoeler voor Sandy Bridge E-cpu's
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011