Voor de Pre valt die markt een beetje tegen, misschien dat ze daarom op deze manier wat publiciteit trachten te genereren. Je krijgt sterk het idee dat ze veel te strak Apple achterna willen, zelfde exclusiviteitscontracten en ook een app-store willen, maar daarbij even vergeten dat Apple dat als eerste en goed heeft aangepakt, en een toestel (beter gezegd compleet platvorm) hebben geboden dat wérkt. Af is.
Ik hou zelf niet zo van het stramien waarin Apple je wilt persen, maar voor niet-Tweakers maakten zij als 1 van de eersten op grote schaal de smartphone geschikt
en gewild bij de doorsnee consument. Palm had daarvoor de meest gebruiksvriendelijke PDA's, maar ze hebben totaal niet ingespeeld op het beschikbaar komen van mobiel internet voor de grote massa. Het Palm van nu is ook niet meer vergelijkbaar met dat van toen.
Dat WebOS werd aangekondigd als een soort Linux op je smartphone, maar brengt niet wat Tweakers bij dat soort berichten verwachten. Linux vormt weliswaar de basis, maar echt toegang heb je volgens mij niet. Bovendien vallen berichten als
nieuws: Palm Pre stuurt locatie en andere gegevens naar Palm-server zeker bij Tweakers niet in goede aarde. Als je echt Linux op je telefoon wilt, kun je je beter op Maemo/Meego richten zoals Nokia doet. Ook daaraan gaat een app-store gekoppeld worden. Daarnaast is er nog Android, waarvoor ook makkelijk ontwikkeld kan worden en waarvoor ook al een app-store bestaat. Windows Mobile nog, Symbian, WebOS is gewoon "te weinig, te laat".
Je moet als kleine speler niet met hetzelfde komen waarin concurrenten al veel beter en verder in zijn. Dan moet je met écht onderscheidende functionaliteit komen, en is een fijne GUI of wat leuk geïntegreerde onderdeeltjes onvoldoende.
Voor de Pre valt die markt een beetje tegen, misschien dat ze daarom op deze manier wat publiciteit trachten te genereren. J
Met een hack om 200MHz op te krikken

, Come On

PALM en de community hebben dat niet nodig. Dan moet je wel met iets echt spectaculairs komen, zoals een release van de PRE in Nederland

Die hack is niet meer dan "leuk" experiment. En daar blijft het bij. Zeker vanwege de extra gegenereerde warmte.Standaard is het OS al snel genoeg op 600MHz, Iphone moet het doen met 412MHz.
Web-os is in basic een linux kernel met aanpassingen van PALM en een eigen GUI. Niet meer. Net zoals Google's Android.
Op dit moment is het web-os het meest interssante OS, veel interessanter dan het Iphone OS(X)
[Reactie gewijzigd door Dutchphoto op dinsdag 16 maart 2010 01:10]
Ondanks dat ik ook niet denk dat het een stunt is van Palm zelf maar gewoon van de community

is het niet zomaar 200mhz, naar verhouding is dat toch 33% sneller! En dat is echt niet niks. Nu vind ik het wel raar want ik dacht dat deze zelfde cpu ook in de milestone zat en daar zitten ze op 1.3Ghz (110%)

en daar hoor je niet zo veel berichten over dat ie veeeel warmer wordt, zowiezo is een milestone van veel metaal dus zal het daar misschien beter koelen maar vind het toch appart/
[Reactie gewijzigd door watercoolertje op dinsdag 16 maart 2010 08:08]