Dell stopt Core i7's in Studio- en Alienware-laptops

Hardwarefabrikant Dell heeft een nieuwe Alienware Area-51 M15X uitgebracht en deze van de snelste Intel-cpu uit de Core i7-reeks voorzien. Ook heeft de fabrikant zijn Studio-productlijn van notebooks een Core i7-update gegeven.

De Alienware Area-51 M15X is een notebook met een 15,4"-scherm. Dell heeft het model een update gegeven en levert de gamenotebook nu met een Core i7 920XM, de snelste nieuwe mobiele quadcore die Intel sinds donderdag levert. Verder bevat het model een GeForce GTX 260M met 1GB en maximaal 8GB ddr3-geheugen.

De harde schijf heeft een opslagcapaciteit van 500GB maar Dell biedt optioneel een 256GB-ssd aan. De optische drive is een slotloader die ook blu-ray-schijfjes slikt. Verder is een firewire-interface, ethernet-aansluiting, drie usb 2.0-poorten, vga-interface en displayport-connectie aanwezig. Ook bevat de laptop een express-card-sleuf en een 8-in-1-kaartlezer. De fabrikant heeft de dikte op 4,8 centimeter en het gewicht op 4 kilogram weten te houden. De prijs en de Nederlandse verschijningsdatum zijn nog niet bekend.

Alienware Area-51 Alienware Area-51 Alienware Area-51 Alienware Area-51

Dell biedt niet alleen de mogelijkheid zijn Studio-laptops met een Core i7 720QM uit te rusten, de goedkoopste cpu in de Core i7-reeks van Intel, maar ook met een Core i7 820QM. De Studio 15 heeft een 15,6"-scherm en wordt met 4GB ddr3, een 250GB-hdd en een ATI Mobility Radeon HD 4570 met 512MB geheugen geleverd.

De Studio 17 heeft een 17,3"-scherm en dit model wordt eveneens met 4GB ddr3 en een hdd van 250GB uitgerust, maar de grafische kaart betreft de ATI Mobility Radeon HD 4650 met 1GB geheugen. Ook de Studio XPS 16 wordt optioneel met een 720QM of een 820QM geleverd, maar de specificaties van het model waarbij dit het geval zou zijn staan op moment van schrijven nog niet op de site. De prijs van de betreffende Studio 15, Studio 17 en Studio XPS 16 is respectievelijk 1000 dollar, 1100 dollar en 1250 dollar.

Dell Studio

Door Olaf van Miltenburg

Nieuwscoördinator

25-09-2009 • 09:14

32

Lees meer

Dell introduceert nieuwe XPS-laptops
Dell introduceert nieuwe XPS-laptops Nieuws van 22 oktober 2010

Reacties (32)

32
31
13
0
0
6
Wijzig sortering
Vroeger waren die Alienware laptops veel stijlvoller, nu zijn het kitserige blokken geworden sinds de overname van Dell. Erg jammer want vroeger vond ik ze uniek en nu komen ze meer over als 'n gemodificeerde MSI laptop, die ook zo'n soort laptops uitbrengen tegenwoordig.

http://www.itechnews.net/...-Area-51-m9750-Laptop.jpg

Zoiets was tenminste uniek en stijlvol, wat ze nu maken is eerder lomp en inspiratieloos.
Dat heet kostenbesparing; Kost minder om te maken, zelfde prijs om te verkopen. Zeker in deze 'crisis-periode' hamert iedereen op bezuigingen dus zie je dit overal gebeuren niet alleen bij Dell.
Goedkoop produceren en duur verkopen lees ik hier, dat is niet echt crisis-like tactiek als je mij vraagt?

Toch is het erg jammer dat ze niet meer met de ECHTE alienware komen, grote bakken met lampjes erin en strakke uiterlijken. Ooit dacht ik er over een te kopen, nu is de drang wel geheel weg.

Stel je voor straks gaan ze alleen nog roze leveren omwille de kostenbesparing: Doei alienware.
waarom niet? als klanten het blijven verkopen, haal je zo meer winstmarge!
Ik denk dat dat eerder heet bieden wat de meeste mensen willen. Dit model is echt niet zozeer goedkoper als andere modellen, maar dit zal wel populair zijn. Denk je nou echt dat Dell een klein beetje zou besparen als dat zou betekenen dat de exclusieve groep die dit koopt hun laptops lelijk zouden vinden?

Ik geloof best dat ze besparen, maar ze zullen hier niet hooguit een paar euro per model besparen terwijl ze dan opeens minder verkopen.
Ik vond alienware laptops uberhaupt niet mooi, ze zagen er behoorlijk plastic fantastic uit. Ik vind ze nu trouwens ook niet mooi.

Ik vind de Dell latitudes er een stuk beter uitzien. Maar de mooiste laptops vind ik wel de Voodoo envy 133. Kan zelfs apple nog een puntje aan zuigen.

http://voodoopc.com/#/productsenvy
Smaken verschillen, maar dit zijn inderdaad wel vreselijk kitscherige kermisdingen..
Ik denk dat dat ook te maken heeft met het afvoeren van warmte hoor.
Ik vind die juist lelijk :P

Deze trouwens ook, maar wel wat minder lelijk.

Tot nu toe heb ik alle alienwares lelijk gevonden.
Ik heb gisteren een core i7 alienware laptop in elkaar gezet via de site, puur voor fun. Totale kosten plaatje kwam uit op 4000 dollar (2700 euro met huidige koers). Dat is nog een flink kosten plaatje gezien vaak usd == eur als het op electronica aankomt.

Ik kan niet wachten tot ze deze chips in de Latitude lijn gaan stoppen.

offtopic: ik zag op engadget een Dell Anamo laptop met die nieuwe Phoenix Boot Bios. Die boot windows 7 in minder dan 10 secs. Technologie gaat echt goed vooruit laatste tijd.
Anoniem: 196662 @Razwer25 september 2009 11:43
€ is al lang niet meer gelijk aan $. Tegenwoordig moet je eerder 85% nemen en dan kom je er meestal rond. Met goeie concurrentie gaat het soms zelfs tot 70%.
Klinkt als bruut geweld. Ook als bruut geld, overigens. Ik ben benieuwd naar het prestatieverschil tussen de alienware en de studio XPS.

Hoewel de studio 15 met een 'mindere' grafische kaart bedeeld is, lijkt me dat ook een werkmonster. ik vermoed dat de meeste mensen zo'n ding kopen om aan een 30" scherm te knopen, op een bureau. De prijs van de studio 15 (1000 dollar) vindt ik persoonlijk wel meevallen; ik had verwacht dat er veel meer betaald moest worden. Gister stond er op T.net een bericht over de mobiele i7's, met flinke prijkaartjes. De 920 kost 1000 dollar bij afname van 1000 stuks, kennelijk is de 820 een stuk goedkoper. (anders kan je voor 1000 dollar geen complete laptop bouwen lijkt me :? )

Edit:

Ik krijg voor 1000 dollar geen i7 820 in een studio 15 op de Dell site... Wel met de 720 overigens.
Wat wel grappig is, is dat de website nog niet helemaal vertaald is kennelijk;
Fast, inbyggd Blu-ray Disc (BD-RW) som läser och skriver till BD, programvara medföljer [meerprijs € 369,99 of € 18/maand1]
Vast intern dvd+/-rw-station met laadsleuf, inclusief software [Inbegrepen in prijs]
Kan iemand me overigens uitleggenw at Dell toch bedoeld met een 'halve minikaart' bij het Wlan gedeelte?

Als je een netwerkkaart wilt met wifi-N ondersteuning, heet het ineens geen minikaart (zoals bij b/g) maar een halve minikaart...

[Reactie gewijzigd door Pixeltje op 26 juli 2024 00:05]

Kan iemand me overigens uitleggenw at Dell toch bedoeld met een 'halve minikaart' bij het Wlan gedeelte?
Lol, kijk, een MiniPCI-Express kaartje ziet er normaal zo uit:
http://www.accessory4you.com/other/net/NET014-1C.jpg

Een 'halve' kaart is de helft in formaat, en ziet er zo uit:
http://accessories.euro.d...s&cs=bedhs1&sku=555-11492

Of je nu een halve minikaart gebruikt of een gewone, wat functies betreft maakt het niet uit. Alleen het formaat is anders.
Net nu ik mijn studio XPS-16 een week heb brengen ze nieuwe uit. :')

Mja that's hardware life zullen we maar zeggen. :+
Heb die van mij ook net besteld. Op de NL site staat de XPS-16 nog niet met i7, dus ik kan niet inschatten hoeveel duurder ik uit zou zijn geweest.
studio 15 beetje aangekleed is rond de 900 euro (zeer mooie prijs)
alienware 51 zit beetje aangekleed op 1700 euro (oefff)

Prijzen staan al op dell.nl
Ziet er netjes uit:)

Weet iemand ook wanneer dit in nederland leverbaar word?

zou t wel willen hebben :)
Hier sluit ik me bij aan. Ik kan nog geen datums vinden wanneer je de upgegrade versie in Nederland kan bestellen.

Als iemand wat meer weer hoor ik het graag.
zo, dell word heel goedkoop zekre gezien deze enorme cpu's erin... jammer dat ik mijn laptop al heb, 1000 dollar is niet veel
DaMarcus Admin Harde Waren / Consumentenelektronca @darkpluisje25 september 2009 09:21
Omgerekend naar euro's is het zeker niet veel, maar helaas gaat die regel niet op.

* DaMarcus zet de basisprijs in op 1.050,-
Voor welk model DaMarcus? De Studio 15 is al voor €829 te koop met Core i7
Hm maar dan heb je wel wat:D
Anoniem: 271453 26 september 2009 09:18
Heb net een dell xps 16, geweldige machine! Met I7 zal het wel helemaal leuk worden! :)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.