Hoofdcategorieën

AMD komt met Phenom II X4 965

Door Marc Rademaker, zaterdag 27 juni 2009 14:01, views: 20.125

Chipgigant Advanced Micro Devices zou binnenkort de AMD Phenom II X4 965 uit gaan brengen. De quadcore wordt met een kloksnelheid van 3,4GHz een iets snellere versie van de Phenom II X4 955. Of de cpu ook een Black Edition wordt, is onbekend.

De website Tweaktown meldt dat AMD volgende week de eerste exemplaren van de Phenom II X4 965 de deur uit gaat doen. De processors zijn met een multiplier van 17 en een hypertransport-snelheid van 200MHz op 3,4GHz geklokt. De cpu is hierdoor 200MHz sneller dan AMD's Phenom II 955 Black Edition, die op 3,2GHz loopt. Of de nieuwe cpu ook een Black Edition wordt, met vrijgegeven multiplier, is niet bekend. De hoeveelheid cache-geheugen zou met 2MB L2-cache en 6MB L3-cache in ieder geval wel gelijk blijven. Het tdp ligt naar verwachting ook op 125W.

De Phenom II X4 965 zou tegelijkertijd met AMD's 785-chipset verschijnen, die over een AM3-voetje beschikt. Wat de nieuwe cpu moet gaan kosten is nog onbekend, maar de mogelijkheid bestaat dat deze 249,99 dollar gaat kosten, oftewel 210 euro inclusief btw.

Volgende 15:02
Vorige 10:06

Reacties

«  1  2  3  »

Goed bezig, eindelijk weer eens een processor waarvoor ze wat meer kunnen vragen. Intel staat ook weer een beetje stil momenteel, zolang 32 nm nog geen mainstream is (gaat voor Intel nog een jaar duren) kan AMD het dus goed bijbenen.

Netjes dat ze de prijzen zo laag houden. Zeer veel bang voor de bucks. Heeft er ooit een CPU hoger dan deze stock snelheid gelopen?

Er zijn single core Intel's geweest van 3,8GHz.... maar dit is voor zover ik weet de snelste quad...

er is ook nog de E8700 die op 3,5Ghz loopt... volgens mij is dat de snelste dual core..

Die is alleen in roadmaps opgedoken, echter nooit daadwerkelijk verkocht.

De core i7 975 van intel draait op 3.33GHz, maar je zou de turbo erbij kunnen nemen. Dat is gewoon een standaard/stock feature van de processor. Dan komt hij op 3.47GHz uit.

Ja de Pentium4 heeft het snelst gehaald 3.8GHz maar als je nog steeds naar GHz kijk om de snelheid van een Cpu te bepalen heb je de laaste tijd wel onder een steen geleefd

Pentium 4 Pescott 640 clocked at 3.8GHz.
http://www.sharkyextreme....e/cpu/article.php/3513091

En ook Quad en Dual is geheel afhankelijk van de software soms is een snellere Dual beter dan een iets langzamere Quad of andersom ligt geheel aan de prijs en wat je er mee wil gaan doen

[Reactie gewijzigd door Ryuukami op zaterdag 27 juni 2009 14:24]


Het valt op zijn minst een prestatie te noemen dat de architectuur tot die grens te duwen is..

Daar was de architectuur dan ook specifiek op ontworpen, met z'n lange pipelines. Sterker nog, eigenlijk zou Netburst tot 10 GHz mee moeten gaan - niet direct de P4 generatie, maar een paar dieshrinks en Netburst-processorgeneraties later.

Ja, zelfs verschillende CPU's lopen op stock snelheden op een hogere kloksnelheid.

IBM Power 6 loopt op 4,7 GHz
Twee Intel Xeons (P4 architectuur) liepen op 3,46 respectievelijk 3,73 GHz.

Om er een paar te noemen. En als ik ga zoeken denk ik dat er in het P4-tijdperk sowieso mee dan een handvol te vinden zijn.

Wij hebben hier beneden een celeron en die loopt al op 3,46ghz, dus echt bijzonder is het niet.

Nee dit is volgens mij ook de eerste CPU die, op stock snelheid, op 3.4 loopt.

Van de multicores wellicht wel ja, de Prescott draaide stock ook op 3,4Ghz, de P4ee draaide op 3,46Ghz en de P4ee 90nm zelfs op 3,73Ghz.

De Xeon X5492 van Intel loopt ook op 3,4GHz. Je mag er ook wel een hoop geld voor op tafel gooien, maar eerste zijn ze in ieder geval niet.

Maar met de huidige technieken valt er meer prestatie te behalen per clock, want bijvoorbeeld bij de naamgeving van Athlon 64 serie is volgens mij zo dat de prestatie die een CPU levert word vergeleken met de snelheid ten opzichte van de clock van pentium 4 cpu's. Zoals de 4000+, die dus vergelijkbaar is met een pentium 4 op 4,0 GHz terwijl die daadwerkelijk op 2,4 GHz draait.
Deze prestatie verschil komt door de techniek, zoals het integreren van de geheugen controller in de cpu. En de huidige cpu's, vooral bij de Core i7's hebben veel meer prestatie per clock, dus heeft het niet heel veel zin om deze nieuwe, op 3,4 GHz draaiende, quadcore met oude cpu's uit het verleden te gaan vergelijken.

Ten tijde van de Pentium 4 gebruikte AMD inderdaad nog de indicatieve snelheden, maar daar zijn ze alweer een tijdje vanaf gestapt. Sinds Intel met de core cpu's kwam kreeg AMD het steeds moeilijker om Intel bij te houden. Laatst stond er op tweakers nog een review tussen de twee snelste CPU's.

Het is allang bekend dat 0,2 GHZ extra vrijwel geen verschil meer tegenwoordig maakt. Dat is dan ook de makke van Intel, want Intel beconcurreerd zichzelf momenteel met de i7 920. Je kunt natuurlijk voor de 940 of 950 gaan, maar daar betaal je dan ook direct het dubbele voor. Maar een review tussen de i7 920 en deze X4 960 zal erg interessant want beide zullen ongeveer hetzelfde prijskaartje krijgen.

Allemaal onzin natuurlijk.

Er zijn snellere cpu's te krijgen.

http://www.v3.co.uk/vnune...bm-launches-world-fastest

Ze zijn natuurlijk niet voor thuisgebruik.

Maar wat jullie bedoelen is dat dit wel eens de snelste desktop-CPU zou kunnen zijn.

Ergens achter in mijn hoofd kan ik me herinneren dat er nog snellere cpu's zijn. maar kan er geen artikel over vinden.

Past deze dan ook weer op mijn ASUS M3A32-MVP Deluxe ?

Sorry, mijn kristallen bol is kapot.
Heb je al eens gezien op de site van Asus of er een nieuwe (eventueel beta) bios aan komt?

Dat weet ik zo niet, maar zoals Malantur zegt, even op de website van Asus kijken naar ondersteunde cpu's en dan heb je waarschijnlijk een bios update nodig.

Overigens vervelend van Asus... vorig jaar heb ik een Asus moederbord gekocht met het idee dat ik hier ooit een Phenom II op zou kunnen plaatsen (M3A78-EH, een AM2+ moederbord), helaas doet dit moederbord maximaal 95Watt (waarschijnlijk over het hoofd gezien toen ik het bord kocht) en zegt Asus dat het moederbord geen ondersteuning biedt voor Phenom II processors, ondanks dat er processors zijn met een TDP van 95 Watt (en zelfs lager). Heb hier al eens contact over gehad met Asus, de laatste keer dat ik weer contact probeerde te krijgen werd er niet eens gereageerd.

De voorganger van deze processor past erop, dat wist ik al en ook al dat het met een bios update kan, maar wat ik bedoel te zeggen is of deze ook gaat passen.

Heb een M3A bord, waar officieel geen phenom II voor wordt ondersteund.
Heb er een Phenom II in zitten (X2 550), en werkt prima. Zelfs het overklokken vanuit windows met het AMD tooltje.

Er zit een verschil tussen niet officieel ondersteund en niet werkend.

Tjah nu nog performance per clock

Die is niet heel slecht hoor. Als je naar prijs prestatie per watt kijkt doet AMD het prima. Ja de i7 is sneller maar zit ook in een andere prijs classe. AMD zal voorlopig niet in de top mee doen tot aan bulldozer. Dat is hun kans ik hoop dat het gaat werken want intel zit ook niet stil :)

Die is bij games hoger dan de Core i7. ;)

Het lijkt me nu wel duidelijk dat AMD het 45nm procedé nu wel onder controle heeft, en dat de yields heel goed zijn. Hopelijk brengt dit weer betere overclockbaarheid met zich mee, zodat we binnekort nog eens een wereldrecordje zien sneuvelen :D

Zo te zien wordt het een BE.

http://www.asrock.com/support/cpu.asp?s=AM3

Eerst processor in de lijst, toevoeging BE.

Je kan het ook aan de eerste 3 tekens van het modelnummer zien. Elke Black edition van de Phenom II generatie begint met HDZ.

HDZ965FBK4DGI
HDZ955FBK4DGI
HDZ940XCJ4DGI
HDZ740WFK3DGI
HDZ720WFK3DGI
HDZ550WFK2DGI

Andere modelnummers van de Phenom II generatie beginnen met HDX of HD(nummer van de serie wanneer het een 65Watt model betreft).

Wat ik me nou afvraag, zou dit niet precies eenzelfde core zijn als de 955, maar dan met de multiplier 1 stap hoger?

voor zover ik heb kunnen vinden heeft de 955 namelijk een Multiplier van 16.
beetje zonder van die 50 euro extra, gezien je de BE gewoon een tikje kan geven in het bios, dan heb je ook een 956.

No shit Sherlock. :)

Zo gaat het al 20 jaar in cpu land hoor. :)

maar bij deze 965 heb je de garantie dat hij het haalt.
nu haalt elke 955 het echt wel, maar niet iedereen wil overclocken, en er ook een grotere kans dat de 965 verder overclocken

Wat is de meerwaarde tegenover de 955? je kunt de 955 zonder moeite ook op 3,4GHz laten draaien, zelf 3,8GHz met de stock-koeler. Ik vraag me dus af of er wel vraag zal zijn naar dit model.

Meerwaarde weinig als je al een 955 hebt.

Je mag er wel vanuit gaan, dat de de 965 een betere core heeft (gemiddeld genomen), en dus gemiddeld genomen ook hoger clockt, bij eenzelfde of lager voltage en of energieverbruik.

Een willekeurige 955 pakken en een willekeurige 965 en dan vergelijken welke hoger clockt is dus geen goede vergelijking. Als je een goede 955 hebt en een gemiddelde 965 kun je wel nagaan welke hoger komt.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 15:02
Vorige 10:06
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van: