De webwinkel Ediscount-store.com is door zijn hostingprovider offline gehaald na druk vanuit de brancheorganisatie Thuiswinkel.org. De webwinkel zou ten onrechte het Thuiswinkel Waarborg-logo hebben gedragen.
Ediscount-store.com verkocht op zijn site onder andere consumentenelektronica en adverteerde via Marktplaats en Speurders. Thuiswinkel.org had afgelopen donderdag een melding ontvangen dat zijn logo op de website van Ediscount-store prijkte, terwijl de webshop geen lid is van de brancheorganisatie. Bovendien zou de firma ook zonder toestemming logo's van VeriSign en McAfee gebruiken, zo laat Thuiswinkel.org-directeur Wijnand Jongen aan Tweakers.net weten.
Vrijdag heeft de brancheorganisatie geprobeerd de eigenaar te achterhalen, maar dit is niet gelukt. Volgens Jongen was Ediscount-store.com geregistreerd op het adres van een leeg kantoorpand. Het lukte Thuiswinkel.org wel om ervoor te zorgen dat de hostingprovider de website offline haalde, al staat er nog steeds een pagina online waar het Thuiswinkel-logo is te vinden. Ook zijn de advertenties van het bedrijf op Marktplaats en Speurders verwijderd.
Tot ongenoegen van Thuiswinkel.org, een belangenvereniging voor ondernemers die online zaken doen, gebeurt het met enige regelmaat dat met name kleine bedrijven ten onrechte het Thuiswinkel Waarborg-logo dragen. Verder pleit Jongen voor een centraal digitaal meldpunt in Nederland waar aangiftes tegen dergelijk misbruik gedaan kunnen worden. De directeur van Thuiswinkel.org is van mening dat de lokale politie veelal niet de kennis in huis heeft voor dergelijke zaken of een aangifte onvoldoende prioriteit geeft.