Hoofdcategorieën

Razr uit 2004 nog steeds meestverkochte telefoon in VS

Door Arnoud Wokke, donderdag 9 oktober 2008 17:21, views: 16.362

De meestverkochte telefoon in de Verenigde Staten is nog steeds de Motorola Razr V3. De telefoon uit 2004 blijft in verkoopcijfers de iPhone 3G voor, blijkt uit cijfers van onderzoeksbureau NPD Group.

Hoewel de Razr inmiddels is opgevolgd door veel nieuwere modellen van Motorola, blijft het toestel bovenaan de top-vijf van meestverkochte telefoons staan. Dat komt omdat het een rechttoe-rechtaan-telefoon met een slank uiterlijk is, verklaart NPD Group het voortdurende succes van de telefoon. Bovendien is de telefoon gratis bij abonnementen van elke provider, iets dat in de Verenigde Staten voor slechts weinig telefoons geldt.

Smartphones verkopen eveneens goed in Amerika. De iPhone 3G staat op een tweede plek, en twee modellen van Blackberry, de Curve en de Pearl, staan op drie en vijf. De top-vijf wordt gecompleteerd door de LG Chocolate. Dat is niet het toestel dat we in Nederland kennen; de Amerikaanse versie is een clamshell-toestel, dat door provider Verizon vooral als muziektelefoon wordt aangeprezen.

Motorola Razr V3

Volgende 17:43
Vorige 16:52

Reacties

«  1  2  »


En waarom ben je blij dat ze niet meer zoveel verschijnen? Als je het niks vindt koop je 'm toch gewoon niet? Wat zal jou het kunnen schelen dat anderen met een "7*&^*& telefoon" rondlopen?

Pff... Hij's vrij compact en ik kan ermee bellen. Oke, schermpje kon beter/helderder, maar verder doet hij wat hij moet doen. Bovendien zijn ze vrij degelijk.

Vrij degelijk? Onverwoestbaar zou ik bijna zeggen, ik ben er meerdere malen overheen gefietst na hem te hebben laten vallen. (Ik zat te sms'en op de fiets).

Natuurlijk is dat slechts 'anecdotal evidence'.

Dan ben ik enorm jaloers op je! Ik vond het toendertijd (2 jaar geleden) een enorm fijn toestel, op het beperkte geheugen na. Superslick dun design, alleen jammer dat het scherm zo fragiel bleek te zijn, 2 op die manier gestorven bij mij. Ik werkte toen bij de Mediamarkt waar er opvallend veel terugkwamen voor garantie omdat ze het willekeurig niet meer deden of willekeurig rebooten, vooral tijdens het bellen.

Het was/is overigens ook een toestel dat enorme vrijheid bied om te modden, en toen een flinke community die ook veel updates en tweaks voor het ding hadden. Daar waren weliswaar 'illegale' tools voor nodig, maar die waren het meer dan waard: a la nLite veel zooi eruit slopen tot aan het veranderen van het plaatje dat op het buitenschermpje word weergegeven als je aan het bellen bent ipv die lompe M :+

[Reactie gewijzigd door Vyo]


slechte specs? vergeleken met n moderne smartphone wel ja, maar 3.5 jaar geleden toen het ding net uit was was het zo'n beetje de snelste (en zeker de dunste) die dr was!

Blijkbaar snap je nog niet helemaal waar het om gaat of wel? Een telefoon is om te bellen en te sms-en . Dat kan met deze telefoon buitengewoon goed. Wat is er met de specs van deze telefoon niet mogelijk aan het bovenstaande?

Tuurlijk als je denkt dat je gsm je digitale camera en je pc kan vervangen zit je met deze gsm niet helemaal goed. Maar dan heb ik misschien nieuws voor je, met alle andere ook.

De v3i zoals op dit plaatje is een nagenoeg onverwoestbare telefoon. De mijne valt gemiddeld 3x per week, heeft al motorolie, koelvloeistof en remvloeistof geproefd, en echt meer dan eens, maar volgens mij vindt ie t gewoon lekker, want qua werking e.d veranderdt er helemaal niets.

en dat na 2 jaar gebruiken..... ik zou willen dat iedere gsm zo hufterproof was

Blijkbaar snap je nog niet helemaal waar het om gaat of wel? Een telefoon is om te bellen en te sms-en
Wat? smssen? Veel te modern! Dat je daar eens heel snel mee ophoudt en alleen belt met een telefoon.

Wellicht bedoelde je "Ik heb een telefoon alleen om te bellen en te sms-en".

Hou eens op mensen voor te schrijven wat ze wel en niet zouden moeten doen/willen met hun toestel. Ik gebruik mijn "telefoon" met veel plezier als wekker, agenda, navigatietool, browser, email-client en inderdaad ook nog om te bellen en smssen.

wat kan er slechte specs zijn voor een telefoon?? We hebben het hier niet over een iphone of pda... gewoon een goede mobiele telefoon. Erg dun, en lekker overzichtelijk.

Ik heb hem net gekocht zonder te weten dat het een Razr is (of een nieuwe variant). Ben d'r erg happy mee. Goeie basic telefoon met voor mij zelfs nog veel te veel toeters en bellen. Ik wil gewoon SMSen en bellen. Dat deze ook muziek kan afspelen, een achtergrondje heeft, bluetooth en wat niet meer... hoeft niet.

Ik moet zeggen dat hier in de VS (iig Boston) iedereen met deze mobieltjes rondloopt!

Ik heb 'm ook gehad. Prima toestelletje inderdaad. Misschien een beetje traag... Als ze nou *dit* toestel 's updaten (zelfde design, ietsje groter scherm, flink snellere proc -moet ondertussen kunnen- en betere firmware) dan zouden ze goed zaken doen denk ik.

Je ziet het ding ook in veel (amerikaanse) series en films terug... viel me al op.

/edit:
Ja, en ik ken de V2, dat was de eerste waar ik naar keek als opvolger voor m'n 'V1'. Maar dat ding is het toch net niet. Hij is wat dikker, minder stijlvol (ze hebben naar mijn mening juist net de verkeerde wijzigingen gemaakt) en hij werd meer gepositioneerd als muziekapparaat. Het kon me lang niet zo 'bekoren' als de V1.

[Reactie gewijzigd door BramT]


Jah erg traag en ik kon een extra accu-wagen achter me aanslepen.....
Voor de rest wel een kek-dingetje.

Ik heb hem ook gehad. Uiteindelijk ingeruild voor een iPhone (1st gen).

Ideaal ding. Past goed in de broekzak. Was enorm vertrouwt met de T9 functie wat resulteerde in razendsnel sms-en.

Uiteindelijk had de accu z'n beste tijd gehad dus mocht ook wel vervangen worden.

Alsjeblieft: http://www.gsmarena.com/motorola_razr2_v8-1991.php

Inmiddels al een jaar op de markt :P.

Geen 3G, geen microSD slot en dan toch nog 117 gram vind ik niet echt vernieuwend. De race voor de kleinste telefoon is geweest, maar ik vind die razr toestellen nog best aan de grote kant. Als je het toch simpel houdt, kan je het formaat ook best een beetje updaten.

Ik kan niet in de boeken van Moto kijken, maar ik vind het verbazingwekkend dat ze de V3 nog niet met pensioen hebben gestuurd en dan de V3i dat gat laten opvullen.

Naar mijn idee win je zoveel meer aan loyaliteit met een V3i, maar Moto beweert dat de marges zo onder druk staan dat de V3i te duur is.

Het gaat er bij niet in dat een 1,3MP camera tegenwoordig zoveel duurder is dan een 0,3MP en dat een micro SD slot zoveel extra kost. Verder zijn ze bij mijn weten identiek, aangezien de V3 met de firmware van de V3i ook gewoon filmpjes kan schieten.

Bizar, ik heb een Motorola E398 met Precies dezelfde processor (eerste generatie V3), en precies hetzelfde OS (eerste generatie V3), en dat ding is Traaaaagg. Je hebt echt geen idee als je er niet mee gewerkt heb.
Flashen met gehackte firmware scheelt al iets, maar het OS is echt te beroerd voor woorden.

Naja, moet wel zeggen, zo'n V3 is wel redelijk stylish en laat zich lekker in de broekzak stoppen, maar alle goede punten zijn daar wel mee gezegd (tenminste buiten de prijs, die is dik in orde).

En btw, dit is niet om Motorola af te zeiken hoor. Prima bedrijf, ze kunnen alleen geen OS'en schrijven. Hun op Linux en WM gebaseerde toestellen met de betere ARM processoren zijn zeker wel, op zijn minst, aardig te noemen.

[Reactie gewijzigd door SirNobax]


Bizar, ik heb een Motorola E398 met Precies dezelfde processor (eerste generatie V3), en precies hetzelfde OS (eerste generatie V3), en dat ding is Traaaaagg. Je hebt echt geen idee als je er niet mee gewerkt heb.
Flashen met gehackte firmware scheelt al iets, maar het OS is echt te beroerd voor woorden.

Naja, moet wel zeggen, zo'n V3 is wel redelijk stylish en laat zich lekker in de broekzak stoppen, maar alle goede punten zijn daar wel mee gezegd (tenminste buiten de prijs, die is dik in orde).

En btw, dit is niet om Motorola af te zeiken hoor. Prima bedrijf, ze kunnen alleen geen OS'en schrijven. Hun op Linux en WM gebaseerde toestellen met de betere ARM processoren zijn zeker wel, op zijn minst, aardig te noemen.
Bizar, ik heb een Motorola E398 met Precies dezelfde processor (eerste generatie V3), en precies hetzelfde OS (eerste generatie V3), en dat ding is Traaaaagg. Je hebt echt geen idee als je er niet mee gewerkt heb.
Flashen met gehackte firmware scheelt al iets, maar het OS is echt te beroerd voor woorden.

Naja, moet wel zeggen, zo'n V3 is wel redelijk stylish en laat zich lekker in de broekzak stoppen, maar alle goede punten zijn daar wel mee gezegd (tenminste buiten de prijs, die is dik in orde).

En btw, dit is niet om Motorola af te zeiken hoor. Prima bedrijf, ze kunnen alleen geen OS'en schrijven. Hun op Linux en WM gebaseerde toestellen met de betere ARM processoren zijn zeker wel, op zijn minst, aardig te noemen.
Helemaal met je eens. Ghehe, vorig jaar ging mijn Nokia 6260 terug (jaja, klassiekertje). Ik heb toen de V3i gehaald (da's ongeveer de Razr). Prachtig ding, lekker compact formaat. Ideale telefoon. Totdat je hem aanzet.

De software was langzaam, traag, onoverzichtelijk. Synchronisatie over bluetooth werkte maar half (met een mac). De Nokia die ik tot daarvoor had was ook niet ideaal, maar had Symbian. Symbian is heel goed voor een gewone GSM (voor smartphones zuigt het). Anyway, de Nokia kwam gelukkig weer tot leven en de Razr ging direct de deur uit.

Inmiddels een iPhone, waar design en praktische software zijn samengekomen. :)

Ja, lekker appels met peren vergelijken.

Niet zo raar dat een ander OS met een snellere CPU beter kan werken.

Ik vind het persoonlijk schandalig hoe traag de Nokia N95 soms kan werken of hoe het afspelen van MP3 op de achtergrond hapert wanneer je ook nog wat andere dingen doet.

Maar ja, ik zou bijna zeggen dat het het Windows syndroom is, ware het niet dat het Symbian is.

Niet dat ik mijn N95 weg doe, maar de ideale GSM is het voor mij in ieder geval niet.

Overigens heb ik jaren een RAZR gehad. Was ook niet ideaal, maar deed wat het moest doen in een formaat wat toen revolutionair was en opladen via USB.

Mijn N95 wordt pas vervangen wanneer ze een leuk mobieltje hebben met camera met optische zoom, snel intern geheugen of snel micro SD slot, touch screen en ook weer TV-out (maar dan wel 720p (liefst 1080p) ondersteuning) en het liefst met thumbboard.

Ik heb 2 maal een motorola gehad.
Eerst een hele goedkope, alleen maar kuren en gezeik.
Toen na een tijdje een duurdere, verkoper zei dat de duurdere motorola's geen last hadden van kuren.
Dat was dus de laatste keer dat ik naar een verkoper luister en dat ik een motorola telefoon kocht.
Hij had alleen maar kuren en gezeur.
Toen op een gegeven moment ik het zo zat was dat ik hem door de midden heb gebroken.
Nooit meer problemen mee gehad lol.
Maar ik begrijp dus niet waarom zoveel mensen een zo crappy merk toestel kopen.

Tja, ervaringen en stats verschillen nog al es. Volgens vele tweakers zijn MSI bordjes erg goed. Elk MSI bordje in dit huis is binnen korte tijd overleden dus ik koop die rotzooi gewoon niet meer, Gigabyte blijft gewoon perfect werken.

Smartphones verkopen eveneens goed in Amerika. De iPhone 3G staat op een tweede plek, en twee modellen van Blackberry, de Curve en de Pearl, staan op drie en vijf. De top-vijf wordt gecompleteerd door de LG Chocolate.
En wat is dan de nummer 1 smartphone? Of beschouwen we de razr ook als smartphone?

dit lijstje is gewoon van de best verkochte telefoons, de Razr staat dus op 1, en de iPhone op 2 enz

denk dat ze bedoelen dat smartphones in het algemeen ook goed verkopen en dat te zien is omdat de iPhone en de blackberry's de Curve en de Pearl in de top in de top 5 staan.

1 RAZR
2 iPhone
3 Curve
4 LG chocolate
5 pearl

alleen het uiterlijk vond ik wel ok verder was het echt een ramp imho.. maar de iPhone doet het dus helemaal niet gek (zeker aangezien het niet het goedkoopste toestelletje is...) :) me gusta!

de iPhone 3G staat op de 2de plek (van alle mobieltjes), dus zal die wel op de eerste plek van de smartphones staan zeker?

Alleen de zeer recente LG Chocolate 3 is een clamshell telefoon, versie 1 en 2 waren sliders.

Ik heb 'm nog steeds, inmiddels al bijna 3 jaar. Ik doe niks anders met m'n mobieltje dan bellen en smsen maar het grote voordeel van deze is dat hij clamshell is (dus geen bekrast scherm) en lekker dun (past makkelijk in je broekzak). Het verbaasd me eigenlijk niets dat hij nog steeds goed verkoopt. :)

De Razr is nog wekelijks m'n biertelefoon. Ideaal voor op het werk en tijdens het vol laten lopen in de kroeg. Ding is niet kapot te krijgen. Hij heeft zelfs een identiteitscrisis weten te overleven. Hij dacht namelijk dat 'ie een onderzeeër was.

Na 3 jaar nog steeds erg blij mee. Batterijen kosten geen drol voor dat ding.

Eindelijk iemand die niet bij voorbaat motorola afzeikt. Maar de telefoon gewoon beoordeelt en erkent op z'n betouwbaarheid.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 17:43
Vorige 16:52
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: